Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

Vredi za svaki procesor, samo je pitanje koliki je dobitak i gde je vidljiv. :)
 
Bas hocu da kazem igrao sam na PS4 10-15 min i VD je skroz nizak, sigurno 5-10 max, objekti se bukvalno stvaraju ispred nosa, dosta lose.
 
Taj unpark core utility, jel valja da ostane ukljucen stalno na overklokovanim procesorima ili bi trebalo da se pali/gasi u zavisnosti dal igrate igru ?
 
Otparkiras jednom i to je to. Ne moras vise da ulazis u program, posto je promenjeno u registry-ju. Izbrises ga.
Pa kada nekom drugom prilikom reinstaliras Windows, ponovo otparkiras.
 
Sad pokrenuo progra,. meni vec sve otparkirano. Onaj slajder vec stoji na 100% kao minimalna brzina nakon refresha.
 
Vrhunska igra! Ne mogu se odvojiti koliko je zarazna :) Ukusi su različiti ali meni prelepo izgleda, sistem borbe je sjajan a misije mi nisu ni malo dosadne(po komentarima očekivao sam majstoriju u stilu Ubisofta ali nije tako). Na Celeronu G1610, 4GB rama i sa AMD R9 270 radi sasvim lepo u 1920x1080. Ima povremenih padova frejmrejta ali to imaju svi dok ne izdaju neku zakrpu.
 
Meni se restartuje komp posle 30-40 min igranja a ponekad i jace i onda mi prsne sejv tj bude corrupted :-(
 
Skinuo sam al i dalje ista stvar. Rld fiks.
 
Startujes li igru run as administrator?
 
vpjdZ9.gif

vQl92M.gif

:D
 
Imao sam priliku malo da popricam sa jednim dev i upitao sam ovo u vezi CPU-a, navodno rade na patch-u, (nije otkrio kada treba da izadje), sto se tice ovog CPU utilization-a, kaze da je veuma tesko popravait ali da rade na tome.


this utilization is hard to fix, we are working on it, we are stuck on cpu sending data to gpu, is will require more fundamental changes, we are trying to tweak this more to get better performance right now

Dao mi je i neki kod poslije da probam ovaj najnoviji patch zove se "patch_test_01_28" od juce valjda, oko 14MB je pa da vidim dali ima ikakvog poboljsanja kod mene pa da mu javim, podjelio bih s vama kod ali kaze da ostane izmedju nas, al javljam ako bude ikakvih drasticinih promjena, mada ne vjerujem.
 
A sta su radili do sad??

Aha sklapali 1000 trailera.
 
AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU necete vjerovati IGRA PRODISALA, sa punim slajedrom igram sada imam najmanje 50% bolji fps gpu usage maltene 99% cijelo vrijeme, fantasticno.
Evo bas mi sada kaze da ce uskoro izaci patch za mase, nisam se ovome nadao :d
 
Ima li razlike sa sliderom do kraja? mislim vizuelno posto
nije bilo skoro nikakve sem ubijanja fps.
Da ga nisu izgasili, a ti setas slider u prazno i odusevljavas se? :D
 
Poslednja izmena:
Pa razlika je sad sigurno ista ili... mozda nije?? Hmmm
Da nije pao downgrade? :d
 
@smith_bre imao sam ove developere na steam-u vec jedan duzi period, pa tako da smo nekako uvijek bili u kontkatu.

@Vuk_40 testirao sam slajder, ima razlike kao sto je i bilo prije, na maximumu je naravno bolji vd, a kada oborim na minimum imam preko 100fpsa non stop :D Definitivno puno bolje igra radi, sta je razlog ne znam, mogu upitati kasnije sta su to konkretno u patchu promijenili.

EDIT: Da to sto sam ja primjetio jeste da CPU puno bolje radi, tacnije CORE1 i CORE3 iz nekog razloga idu na 100% dok je prije samo CORE1, i ostala jezgra rade bolje koliko vidim.

@Emix Ne nije nikakv downgrade :D mali je patch za tako nesto :d
 
Poslednja izmena:
Mozda Vuk :p pogledat cu kasnije malo detaljnije sada imam nekog posla, uglavno sad za sad mi vizuelno izgleda identicno.
 
Probao sam igru i radi zadovoljavajuce na 1080p, texture na medium, foliage na High i one Nvidia efekte sam pogasio... Pristojno skroz izgleda ali mi sama igra je bezvezna za ovih sat vremena sto sam igrao.. Sama prica, likovi, dijalog sve je tako tupavo kao da je za decu do 10god :p voice acting katastrofa
 
Procitao sam da mnogi kazu da je voice acting odlican, ne znam izgleda nismo probali istu igru. :D
Mozda glavni lik nije lose da kazem dosta dobro ali ostalo... uzas.
 
Procitao sam da mnogi kazu da je voice acting odlican, ne znam izgleda nismo probali istu igru. :D
Mozda glavni lik nije lose da kazem dosta dobro ali ostalo... uzas.

Voice acting je kao kad Dacic govori engleski... tako nesto :D
 
Voice acting je kao kad Dacic govori engleski... tako nesto :D


Zato što većini likova engleski nije maternji jezik... mali hint: imena Musa, Sulejman, Rahim itd... jel vam govore nešto o području gde se odigrava radnja igre. Meni je to plus-potrudili su se i oko tog sitnog detalja. Mogli su da stave sve glumce sa jakim britanskim akcentom i onda bi dežurnim kritičarima to bio veliki minus igre. Što više čitam komentare i za ovu igru i za Wiedźmin 3(koja nije ni izašla) to shvatam koliko je razmažena gejmerska populacija i na kakve gluposti i sitnice se stavlja akcenat :)
 
Da, a Rahim mi bas lici na nekog talibana, pa ima izgled nekog Justin Bibera sa secnutom obrvom :)
 
Nazad
Vrh Dno