Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

Ako sam ja dobro shvatio, nisu zombiji noću opasniji - opasno je to što ih ne vidiš.

Opasno je to što noću izlaze da love "next level" ili "next gen." zombiji :D tj. obični zombi koji je mutirao u naredni stadijum zombizma :p
To su oni što skaču, penju se i neprestano jurcaju i traže šta će da gricnu. E protiv njih je spas - uglavnom bežanje (verovatno dok ne unaprediš svoje surviver sposobnosti ili ne nađeš adekvatno oružje).
 
Pogresno si shvatio, postoje 3 tipa zombija.
Preko dana samo Biters, preko noci oni se transformisu u Nightrunners i postaju agilniji i napadaju.



A ovo sto si napisao za oruzje tj. ubijanje zombija. Mislim da najvise zavisi od samog oruzja koje ti je u ruci. Jer tokom igre nalazis delove i upgrade-ujes sve. Pa tako imas obican nozic sa kojim moras brzo da seckas zombija da bi ga ubio a ako pronadjes odgovarajuce delove i odradis upgrade mozes da dobijes elektricni noz, tj. noz koji prilikom napada elektricitetom ubija zombije i samim tim je bolje i efikasnije oruzje. Ovo vazi za skoro svako u igri.
 
Poslednja izmena:
Ovo mi sve bolje deluje... priznajem da nisam ljubitelj Dead Island-a i melee borbi, ali mi ovo deluje veoma privlacno, jer volim ovako da se pentram odozgo, grafika deluje veoma dobro i tecno, svidja mi se responsiveness lika, cak i melee borba ne deluje dosadno kolko inace jeste...
 
Jos ako ne bude puno slova pa da ne zamaras svoj maleni mozak sa jednom tako arhaicnom i prevazidjenom stvari kao sto je citanje, bice GOTY provereno! :d
 
+2
 
Ali ima extra grafiku i ima da radi k'o zmaj na 280x! Od kada TO nije dovoljno??
 
Mene samo brinu teksture asfalta, od toga zavisi da li cu nabaviti igru.
 
Ali ima extra grafiku i ima da radi k'o zmaj na 280x! Od kada TO nije dovoljno??

Ahem...

RECOMMENDED:
OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
Processor: Intel® Core™ i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM DDR3
Hard Drive: 40 GB free space
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 780 / AMD Radeon™ R9 290 (2GB VRAM)
 
^ Ma sprdaju se sa STR8-om. Uglavnom jos jedna tema zagadjena...
 
@Emix, šta je tačno zagađeno u ovoj temi? Da li neko može da kaže nešto o igri koja još uvek nije izašla? Možemo da prežvaćemo ponovo o zahtevnosti, o optimizaciji još uvek ne možemo, pošto nije izašla, o priči isto tako, o mehanici, na osnovu par snimaka možemo reći:
1. extra, sviđa mi se parkour i melee combat
2. smara me melee combat, parkour mi je zabavan
3. smor i jedno i drugo
 
Muka mi je da citam jedne te iste postove na bilo sta sto STR8 postavi, sad STR8 a ranije sa drugim nickovima. U svakoj drugoj temi.
Drzite se teme a ako vec nemate sta da kazete bolje da ne kazete nista.

Konkretno post koji je @Vuk_ okacio je jako maliciozan i bezobrazan, prosto me cudi da moderator posecujuci temu i postujuci u istoj ne uradi nista povodom toga. Mada i ne cudi me.
 
Ovde se najbolje vidi ko je troler, a ko prica o igri...
nadam se da ce moderatori ocistiti forum od ove ekipe koja kvari svaki topik, pa da mozemo na neki normalan nacin da komuniciramo ovde.
 
Pogresno si shvatio, postoje 3 tipa zombija.
Preko dana samo Biters, preko noci oni se transformisu u Nightrunners i postaju agilniji i napadaju.
Pa u suštini i nisam pogrešno shvatio: rekao sam da se običan zombi transformiše u ovog opasnog sa naslovne videa koji si linkovao (ono: počnu da se tresu, pojavi im se onaj crveni znak iznad glave ... i ako ga ne ubiješ pre nego što se transformiše, obrao si bostan).
E sad, reci mi kako se oni zovu (ovi transformisani - sa naslovne videa), da li su to "noćni šetači" (kako ih je tip prvo imenovao) ili su onaj 3. tip (nisam dobro čuo kako ih je imenovao)?
 
Ovde se najbolje vidi ko je troler, a ko prica o igri...
nadam se da ce moderatori ocistiti forum od ove ekipe koja kvari svaki topik, pa da mozemo na neki normalan nacin da komuniciramo ovde.

Pitanje br 1.

- Da li ces kupiti igru? (da je igras u drustvu, kako to igra i nalaze) - ja cu je kupitit sigurno

Pitanje br. 2
- Zar multi acc nije protiv pravila foruma? pogovoto kad imas vec 3-4 accounta permanent banovana? Ljudima smeta sto u svaku temu dodjes i napises nesto sto pokrece lavinu, i onda ti je svaki drugi post "nadam se da ce moderatori pocistiti ovo". Realno da ne pocnes sa recenicama tipa> citanje je za fosile i staromodne ljude, - ustedeo bi i moderatorima vreme.
 
Pa u suštini i nisam pogrešno shvatio: rekao sam da se običan zombi transformiše u ovog opasnog sa naslovne videa koji si linkovao (ono: počnu da se tresu, pojavi im se onaj crveni znak iznad glave ... i ako ga ne ubiješ pre nego što se transformiše, obrao si bostan).
E sad, reci mi kako se oni zovu (ovi transformisani - sa naslovne videa), da li su to "noćni šetači" (kako ih je tip prvo imenovao) ili su onaj 3. tip (nisam dobro čuo kako ih je imenovao)?

Biters i Nightrunners su isti tip, Biters postaju Nightrunners po noci.
Sa tim znakom iznad su Volatile.
A najopasniji je Nighthunter.



Darkness brings out the worst in every zombie. Normal zombie types, called biters, become more violent and can run more quickly — and in many cases outrun you and take you down. The volatile come out to play, a kind of beefed-up super zombie that is nearly impossible to defeat.

Then there's was Techland's developers are calling "toad," a type of zombie that spews gobs of sludge at you that are hard to dodge. According to game designer Maciej Binkowski, these different zombie types were made for two different but related reasons: creating cool kinds of enemies and opponents that fit deeply into the game's infection lore.
 
Poslednja izmena:
Pitanje br 1.

- Da li ces kupiti igru? (da je igras u drustvu, kako to igra i nalaze) - ja cu je kupitit sigurno

Mogli bi nesto da se izdogovaramo, posto i ja planiram da je uzmem. Mozda ne odmah na launchu, videcu kako ce se pokazati, ali za COOP mi deluje zanimljivo.
 
Emix,
Hvala na pojašnjenju :)

A što se tiče oružja ... ma samo jedan mač ili katana da je u opticaju, pa bi zombi mogli samo da skupljaju svoje ruke ili noge po zemlji. Secneš mu nogu pa on nek baulja po zemlji kao buba, dok se ti ladno odšetaš :D

A i gde je sve to silno naoružanje koje je po vojnim magacinima a ne da ih bijem cevkom od vodovoda ili plina (mislim da je baš ova druga :p).
 
60 fps na YT izgleda nekako ubrzano, kao recimo 1.5x, glupost.
 
^^ Fantasticno, Mirrors Edge meets Dead Island... jako dobra grafika, veoma mi se svidja.
 
Poslednja izmena:
60 fps na YT izgleda nekako ubrzano, kao recimo 1.5x, glupost.

Ne izgleda ubrzano vec ima 2x više frejmova pa je slika tečnija. Naviklo se gledati u 30FPS sadrzaj tv-a ili 24FPS filmova i 30FPS klipova na internetu. Uporedi na firefoxu 30FPS i 60FPS negdje drug istog videa i vidjet ces da ide istom brzinom. Ocito je PC igracima 60FPS normalno.
 
Vjerujem da ce biti interesantna igra, jedino eto sto izlazi par dana poslije GTA, sto moze poremetiti prodaju.
 
Svaka cast Kutiji, bas je efikasan. Provalio sam MrBlue ali me mrzelo da se preganjam sa moderatorima da im objasnjavam, ali vidim da ga je Kutija ulovio na vreme :)

Sto se igre tice, na momente mi izgleda komicno kao Dead State ali ima i trenutaka kada lici na nesto. Prica nije nesto zanimljiva, barem sudeci po youtube klipovima ali mi se dopada okruzenje. Bas je ko iz pravog zombie filma.
 
^MrBlue to je onaj dusevni bolesnik sto je popio ban pa sinoc/jutros trovao pola foruma postovima?

Btw. za ovu igru, da li je full SP ili MP? Ili je nesto na fazonu CoD-a, SP kampanja od par sati je tu cisto da se pohvataju osnove i posle sledi full MP?
 
Ja se iskreno nadam da ima COOP ili nesto slicno posto sam se ja vec organizovao sa drugarom da je cepam :D
 
Nazad
Vrh Dno