Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

Vi kao da ste otisli u bioskop, ne interesuje me sta oni imaju da kazu.
SPACE je moje glavno oruzije, ne kraftujem nista, ne skupljam, samo 3/4 i parkour...
Pratim markere i stalno u pokretu (najbolja stvar do sada su oni brzi sto mogu da me jure po krovovima)
 
Ne znam, sto se tice same igre ja sam zadovoljan, igrao sam oko 10h, najvise sporedne misije.
Licno puno interesantnija igra od recimo FC4, iako je "grad mrtvih" ipak je nekako sve zivlje od FC4 kojeg jos nisam ni presao jer mi je dosadio nako 4-5h a evo vidim i sklonili su mi ga sa Uplay-a sup*i.
Sto se tice oficijelnog patch-a izlazi za par dana, vi sto saljete pm rado bi podjelio al aktivirao sam ga preko steama DL->properties->betas->code i zatim odmah i obrisao kod, gledam sada u fajlovima razbacan je po raznim mapama. A nebi sada da pitam ponovo za kod :d

Al evo informacija sta su promjenili u ovom patchu:

- rendering thread was moved to other processor, it was initialy bound to 0 proc

-and it turned out that windows is using this one heavily on some systems

-there was also some other tweaks made inside of rendering that is hard to explain

-we are still waiting for nvidia to fix drivers as it looks like they are still broken in the latest one


Kako izgleda dobit cu nove beta build patcheve kako bi dalje testirao system, pitat cu dali mogu da podjelim sa par ljudi.
 
1.2.1 patch notes (Windows & Linux)


• numerous performance optimizations, both general and configuration-specific, that resolve many performance problems
• compatibility fixes – related to language and regional system settings
• fixes a number of crashes in various situations
• blocked cheating by changing game’s data files
• new issue tracking mechanisms (-safemode switch, additional logs, minidumps always, full dumps on request)
• numerous audio compatibility fixes

• Bug fixing:
o resolved disappearing inventory in a save game in specific circumstances
o resolved blocked using of items after breaking reloading of shooting weapon
o removed weapon duplication glitch of throwable weapons
o limited camera field of view on cutscenes when in-game FOV set to other than default
o lowered frequency of docket availability information

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:
• performance issues of systems based on the AMD processor
• freezes when using Nvidia DoF
• unsatisfactory performance on multi-GPU systems

Izaslo
 
de ima se skine?more i pm,da ne krsimo pravila foruma
 
ima,sa sve lekom,udeljeno mi je,testiram posle i javljam jel' bolje na radeonima.
 
Sad samo jos fix za amd :smash:
 
Kao sto sam i rekao odmah:

Before the patch when the view slider was at 100% in the video config file is read "VisRange(8.26, 8.26)", however after the patch mine at 100% now reads "VisRange(2.60, 2.60)".

Anyone else's like that?, its making me wonder if the fix was to adjust the distance slider scale making it a lot shorter - i could be wrong, but the number change in the video config file is weird.

File is in Documents > DyingLight > out > settings - video (you need to use notepad to open it).

Right, the new patch default 50% view distance is lower than the pre-patch default 50% setting, the new patch 100% setting is actually the pre-patch 55% setting.

Moja 2 SS-a:

Pre-patch 100%:
http://www.dodaj.rs/f/3m/9W/4EV5PcRN/dyinglightgame-2015-01-3.png

Post-patch 100%:
http://www.dodaj.rs/f/1M/vz/GTUn1u/1/dyinglightgame-2015-01-3.png

Obratite paznju na drvece a i ostale objekte kod zgrade na levoj strani, eto tako se radi "optimizacija". Smecari.
 
Poslednja izmena:
Emix nije neka razlika ogromna izmedju te dvije slike, treba se covjek zagledati dobro da nesto primjeti, necemo se valjda sada igrat "spot the difference" sta je bitno jest da je min fps skocio za duplo bar kod mene, ne znam kako vama sa AMD radi, javite.
 
Kod mene nije skocio FPS je isti, padovi cak i ispod 30 na 50% VD u nekim scenama.

Apsolutno nista nisu uradili i optimizovali samo su smanjili VD.
 
I kod mene isto radi. Pored lošeg fps i dalje imam problem sa manjkom memorije.
 
Jel se planira za ovu godinu neka igra koja ce barem pristojno raditi na AMD karticama ili ce sve proteci u znaku nVidije?
 
Jel se planira za ovu godinu neka igra koja ce barem pristojno raditi na AMD karticama ili ce sve proteci u znaku nVidije?

Ja se mislim da moje 290 obe reklamiram zbog losih kulera ali cekam da nestanu sa trzista :p pa trazim NV :-devil-:
 
phantom pain,mada mislim da cemo se o jadu zabavit' cekajuci valjan crossfire profil,posto ni u naznakama nema da ce ga skoro izbacati.za ostalo se ne nadam skoro uopste.
 
Jel se planira za ovu godinu neka igra koja ce barem pristojno raditi na AMD karticama ili ce sve proteci u znaku nVidije?

Bre ja ovo ne igram jer se iz aviona videlo da ce biti prosek ali moj ortak je benchovao i iako Nvidija ima neku prednost to nije nista narocito


Dying-Light-Benchmark-1920x1080.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine prvi put kupio Radeon kartu. Reko ajde da probam. Na papiru sve deluje super plus tu je i Mantle. Best buy ftw ludilo. Na kraju se ispostavilo da kod AMD stvari nisu baš kako treba. Jedino što je radilo dobro su Thief i BF4 od tih AAA naslova. Videćem kako će proći ova godina ali nisam optimista.
 
Generalno AMD je pukao i sad bez para stedi na driverima i softweru dok NV gura svoja resenja i verovatno vise ulaze u razvojni tim zaduzen za pruzanja podrske developerima, onda ispadne normalno da vecina igre zbog toga rade bolje na NV...
AMD je imao jedan marketinski i dev push kad je izasao BF4 i mantle i posle toga kao balon puklo :(
 
Generalno AMD je pukao i sad bez para stedi na driverima i softweru dok NV gura svoja resenja i verovatno vise ulaze u razvojni tim zaduzen za pruzanja podrske developerima, onda ispadne normalno da vecina igre zbog toga rade bolje na NV...
AMD je imao jedan marketinski i dev push kad je izasao BF4 i mantle i posle toga kao balon puklo :(
Prijatelju, ne lupetaj.
 
Bolej radi igra posle patcha, mnogo bolje, stavio sam wiev distance do kraja nemam pad fpsa, a jos se i povecao :D
 
Generalno AMD je pukao i sad bez para stedi na driverima i softweru dok NV gura svoja resenja i verovatno vise ulaze u razvojni tim zaduzen za pruzanja podrske developerima, onda ispadne normalno da vecina igre zbog toga rade bolje na NV...
AMD je imao jedan marketinski i dev push kad je izasao BF4 i mantle i posle toga kao balon puklo :(

?????
U kojoj to igri AMD karte nisu radile dobro ove godine?
A sta bi sa Freesync, sa Gaming evolved koji je sad u svemu bolji od Shadowplay
AKo izuzmemo AC: Unity jer tu nista nije rad ilo kako valja.
Odgovrno tvrdim da je iluzija da su Nvidijini drajveri bolji i stabilniji od AMD-ovih, izmenjao sam gomilu grafickih karti u poslednjih par godina i znam sta pricam.
Ja ne pamtim kad je AMD zadnji put izbacio drajver koji ubija graficke karte dok je to sa Nvidijom manje-vise postao standard.
U igrama koje je sponzorisala Nvidija AMD karte ce raditi lose prvog dana i tu AMD nista nije kriv.
Prodje nekoliko dana AMD izbaci drajver i sve je OK.
Cisto da se razumemo, daleko od toga da je kod AMD-a savrseno
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam i DmC i Tomb Raider i Thief i Sleeping Dogs i Hitman i Bioshock: Infinite i Sniper Elite III i Alien: Isolation i Dragon Age: Inqusition... i ostale AMD igre uglavnom rade dobro i stvarno ne pamtim da je ikad bilo slicnih problema i da je situacija toliko losa ali stvarno se ne secam.

E sad to sto Ubisoftove (Uvek Nvidia naslovi) i ostale igre podrzane od Nvidie uglavnom rade katastrofalno na AMD kartama je druga prica. Iz AMD-a su za mnoge igre rekli da uopste nisu ni imali vremena da optimizuju mnoge Nvidia naslove jer prosto igre im nisu poslate na vreme. Ali to nije prica za ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Nije tema da se ovde o tome raspravlja pogotovo sto su neki AMD-vci nevide istinu.... ali podrska u zadnjih 6 meseci im je 0, to se sve vise primecuje

PS: i dalje kome nije jasno 960GTX sije 290-ku u ovoj igri, CF neradi uopste, ove cak se spremam da izbacim jednu kartu iz kucista jer nesluzi nicemu
 
Poslednja izmena:
A da li je tebi jasno da to nije AMD-ov problem sto konkretno ovaj raspad od igre radi bolje na 960 nego na 290??
 
Rade sva jezgra.
Ali fps i dalje seta ko lud.
Isti fps samo sa vecim podesavanjima.
Sada je unutra veliki pad fps :d
 
Nazad
Vrh Dno