Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Fora je sto je taj period vezan za poslednji procenjeni datum pristizanja, a ovaj mu je dao negativnu nakon sto 9 dana nije poslao paket pa me zanimalo da li je to moguce, i bez kontra-posledica (ne mogu da prodajem pa ne znam ni jel prodavac moze da promeni vec dat feedback)... Ali nebitno jer problem se upravo resio sam od sebe, obavestio me je da je poslao, 16. dan od bidovanja ili 12. radni bez 2x nedelje i 1-2. koji su verovatno svuda neradni.
 
Ljudi, nasao sam na ebayu kuciste, naravno tezak 14KG :D najjeftinija varijanta koliko ce mi kostati? I koja je to opcija posto mi lik kaze da on proverio i slanje kosta 110 funti sto mi je nerealno jer toliko kosta shipping iz amerike...
 
ljudi,molim vas pomagajte......kupio sam nesto na ebay.de(zadnja stop svetla za auto),ali tek nakon zavrsetka aukcije sam video da prodavac nema PAYPAL racun,vec pare moze primiti samo putem bank Überweisung ili banktransfera.....:(

toliko sam se navikao da placam putem PAYPAL-a,da sam potpuno zaboravio da proveravam da li neko uopste ima ili nema paypal racun.....a izgleda da u Nemackoj,dosta ljudi nema PAYPAL iz nekog razloga...

i sad,kako se placa putem tog banktransfera nekome u nemackoj?....nikada nisam tako placao i BLAGE predstave nemam kako dalje ide procedura......imam intesa internet karticu i racun u banci intesa....
 
da li je ovde neko nekome u DE placao nesto putem bank transfera?
 
Ljudi, nasao sam na ebayu kuciste, naravno tezak 14KG :D najjeftinija varijanta koliko ce mi kostati? I koja je to opcija posto mi lik kaze da on proverio i slanje kosta 110 funti sto mi je nerealno jer toliko kosta shipping iz amerike...
Sta ti je tu nerelano? U USA je vecina stvari jeftinija nego u Evropi pa tako i shipping. Poseban problem je sto u EU imas 2 tarife - jedna za clanice EU a jedna za ostale. Tako je cesto shipping iz UK do Grcke ili Hrvatske mnogo jeftiniji nego do Srbije.
 
da li je ovde neko nekome u DE placao nesto putem bank transfera?

On treba da ti da njegov broj racuna i SWIFT kod. Sa tim odes u banku i platis. Salterusa ce da ti pomogne da popunis nalog. Ako je firma treba ti njegova faktura za robu (odstampaj onu sa ebay-a) a ako je fizicko lice onda ces verovatno morati da saljes kao "humanitarnu pomoc" ili tako nesto. Provizija je mislim oko 15 €, zavisi od banke. Prenos traje nekoliko dana. Obavezno zovi par dana nakon sto platis da vidis da li je proslo posto se desi da te banka nece obavestiti ako bude problema.

Edit: Mislim da treba da otvoris i devizni racun ali nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Sta ti je tu nerelano? U USA je vecina stvari jeftinija nego u Evropi pa tako i shipping. Poseban problem je sto u EU imas 2 tarife - jedna za clanice EU a jedna za ostale. Tako je cesto shipping iz UK do Grcke ili Hrvatske mnogo jeftiniji nego do Srbije.

Ne planiram da mi posalje za srbiju vec u madjarsku, zato smatram da je to irealna cena. I probam d anadjem alternativno resenje ali nisam pametan a na DHL stranicu nikako ne uspem da izracunam cenu transporta...

jel moguce ovo?

transport.jpg
 
Poslednja izmena:
Kupio sam na eBay-u obicnu silikonsku maskicu za telefon.Dali treba da dobijem onaj tracking number ili ne?Ne znam kako to ide sa tim jeftinijim stvarima.
 
Skoro pa 100% ne ide TN uz masku :) Samo se opusti, sticice kad se najmanje nadas :)
 
Ljudi, nasao sam na ebayu kuciste, naravno tezak 14KG :D najjeftinija varijanta koliko ce mi kostati? I koja je to opcija posto mi lik kaze da on proverio i slanje kosta 110 funti sto mi je nerealno jer toliko kosta shipping iz amerike...
Pa koliko ti mislis da ce kostati shipping za 14kg tesko kabasto kuciste?
U ostalom mozes i sam da proveris...
 
To se tesko isplati, cak i da dobije kuciste dzabe :d
 
Ljudi,prodao sam nesto i moram da platim proviziju 5.xx dolara... I pokusavam 150 puta,ali ono nece i nece,uvek dobijam gresku da nije uspelo... Ulogujem se paypalom,sve prepozna,ali ne uspe placanje... Ne znam sta vise da mu radim, probam onaj help pa contact,uvek mi ponudi da ih zovem, ali pazi da necu da ih zovem telefonom... Nema nikakav drugaciji kontakt,a ja ne znam sta da radim sa glupim nalogom koji mi je zabranjen mesecima jer ne mogu je*eno da platim glupih 5 dolara...
 
Probaj sa nekog drugog uredjaja, meni se to jednom desilo, da nisam mogao da platim preko telefona , neće pa neće, došao kući i preko tableta odmah iz prve uplatio....nije mi jasno zašto nije htelo...
 
Da li je neko kupovao ovaj nastavak za adapter a da je malo kvalitetniji? Ja sam kod prethodnog telefona dobio takav nastavak ali nisam bio odusevljen jer tako adapter ne stoji stabilno u uticnici.

Sad mi stoji neupotrebljen adapter za Xiaomi telefon koji izgleda dosta kvalitetno ali je za USA trziste, pa bih hteo da uzmem neki nastavak a da je mozda malo bolji od ovoga sto se prodaje za 1-2 dolara.
http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-power-adapter.html (za ovaj adapter bih uzeo taj nastavak)

Da li je neko ima iskustva sa time ili mozda ima i kod nas da se uzme nastavak?

I da li je mozda neko narucivao neki usb kabl posebno, recimo kao ovaj ? Uz telefone stalno salju ove od 1m i to me nervira, hteo bih neki od 2m :)
 
Što se nastavka tiče, uzmi onaj širi i rešio si problem

Ovako izgleda samo sa našim "viljuškama"

546b1228f59e402d5f671509a677909b.jpg



Ja sam to ranije kupovao u Elementi, verovatno ih ima po pojedinim radnjama elektro opreme ili pijacama
 
Poslednja izmena:
Što se nastavka tiče, uzmi onaj širi i rešio si problem

Ovako izgleda samo sa našim "viljuškama"

Ja sam to ranije kupovao u Elementi, verovatno ih ima po pojedinim radnjama elektro opreme ili pijacama

Hvala na predlogu :)
Potrazicu, ovo bi bio bas dobar nastavak, nadam se samo da nije mnogo skupo kod nas.

Inace evo sada sam porucio ovaj usb kabl pa javim kad dodje valja li cemu.

edit:
@nuk
Evo nasao sam http://www.elementa.rs/proizvod/46220/univerzalni-strujni-adapter
Inace onaj o kojem sam pricao je http://www.elementa.rs/proizvod/41314/adapter-utikac a imaju neki i za 33 dinara :D
Jedino sto vidim da ih nema u NS, ali mislim da znam gde cu u NS pogledati.
 
Poslednja izmena:
@blastoise
To je i kineski standard , tako da možeš da pogledaš i u kineskim radnjama .
 
Hvala na predlogu :)
Potrazicu, ovo bi bio bas dobar nastavak, nadam se samo da nije mnogo skupo kod nas.

Inace evo sada sam porucio ovaj usb kabl pa javim kad dodje valja li cemu.

edit:
@nuk
Evo nasao sam http://www.elementa.rs/proizvod/46220/univerzalni-strujni-adapter
Inace onaj o kojem sam pricao je http://www.elementa.rs/proizvod/41314/adapter-utikac a imaju neki i za 33 dinara :D
Jedino sto vidim da ih nema u NS, ali mislim da znam gde cu u NS pogledati.

Pogledaj u Sprintu, Brace Ribnikar 15 ili u onoj radnji u Brace Ribnikar 5, ne znam kako se zovu
 
u medjuvremenu je odlucio da ne salje za srbiju :D
na ebay ne mozes da posaljes privatnu poruku. ako si poruku slao kroz one korake "i didnt receive my item" onda na isti nacin dolazis do "open request" odnsono escalate case to ebay.
 
u medjuvremenu je odlucio da ne salje za srbiju :D
na ebay ne mozes da posaljes privatnu poruku. ako si poruku slao kroz one korake "i didnt receive my item" onda na isti nacin dolazis do "open request" odnsono escalate case to ebay.


Bosna je nije srbija;) slabo se snalazim sa engleskim jezikom a tako sam ga i kontaktirao ne preko privatni poruka

sad imam ovo

The estimated delivery date for this item was Dec 31, 2014.
What happens if you don't receive the item soon?
You can request a refund or more information from the seller.
If you don't hear back from the seller within 4 business days or can't resolve the problem, just ask us to step in and help. We'll get back to you within 48 hours.
If you still haven't received your item, we'll refund you for the purchase price plus original shipping.
Here's the tracking information we have on the item

capture.png
 
Poslednja izmena:
e, pa imas tracking. to je super. na zalost, neces dobiti informaciju gde se to tacno nalazi ako nije doslo do bosne, ali je verovatno stvarno poslato.
https://www.17track.net/
https://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RJ289817266CN
sada je malo redizajniran sajt i radi mnogo bolje nego ranije.

u jednom trenutku bi trebali da se pojave podaci posiljke na http://www.posta.ba/track/1/0/36.html

Licno, ja ne bih nista radio jos uvek i cekao bih jos. Ako bas zelis, mozes da eskaliras slucaj ka ebay podrsci kada prodje 4 radna dana od trenutka kontaktiranja prodavca.
 
Nazad
Vrh Dno