Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Uplatili su na PP, ali još uvek nije leglo na račun.
Drugi problem,
pobedio sam na 2 aukcije , ali je prodavac isti i sad mi ebay forsira da platim za obe odjednom, samo da prodavac ne strpa u istu kutiju, pa da bude problem sa carinom.
Nisam razumeo, ti nećeš dva toga? :)
Ako je tako, kontaktiraj prodavca i zamoli da ti poništi jednu kupovinu
 
Ma hocu 2, nego nisam imao pojma da je od istog prodavca, i kad sam išao na plaćanje ebay ih grupisao i ne razdvaja. Možda kinez ne bi ni izvalio da je isti kupac/adresa, ali šta znam. Poslao sam mu pm.
 
Otvorio sam case i tražio da mi pošalje stvar , uhvatio sam dobar popust . Kinez mi dao full refund , sad me to košta US$10 skuplje , zatvorio case . Kako je uspeo a da ja na to nisam pristao , hteo sam i na escalate . Stvar stvarno nisam dobio , mislim da Kinez nije ni poslao ?
 
Na sta da pristanes kad ti je vratio sve pare? :)
 
Pa čovek neće pare, hoće da mu se pošalje ono što je kupio, po ceni koju je platio.
 
Upravo tako . Ali nije mi jasno kako je uspeo da zatvori case . Tražio sam stvar .
 
Narucio sam naocare za biciklu od 13 $, stigle su danas, medjutim desna strana na ramu koja ide na uvo ima mnogo lufta i klima se dosta, prelako spada... Sta mi je ciniti ? Da snimim to i da posaljem da vidim imam li kakve sanse za bilo kakav povracaj novca, polovinu ili bilo sta ? Inace leva strana je ok, samo desna zeza, imam jedne iste takve koje su pre narucene od drugog prodavca i one su ok cele...
 
Dotegni Šrafče ako ga ima . Refund ili zamenu , teško ćeš dobiti . Ako su ti neuporebljive , bolje prijavi da nisu ni stigle ( ako nema tracking number) , pa pokreni case za full refund . Ako ima , krastavac , probaj sa porukom prodavcu , ponuduće ti refund od 3 dolara a možda i ništa .
 
Poslednja izmena:
Dotegni Šrafče ako ga ima . Refund ili zamenu , teško ćeš dobiti . Ako su ti neuporebljive , bolje prijavi da nisu ni stigle ( ako nema tracking number) , pa pokreni case za full refund . Ako ima , krastavac , probaj sa porukom prodavcu , ponuduće ti refund od 3 dolara a možda i ništa .

Nema sta da se dotegne to se skida po sistemu onih zabica ( uklapa se ), ali je ovo zaje**no i ne moze da stoji ispada samo, dok je leva ok normalna, ova desna samo leti i ne moze da stoji cvrsto kako treba...

http://i.imgur.com/fnrMdbM.jpg

Da mu vratim naocare od tog posla nema nista treba mi 2k za postarinu... Sad ne znam sta mi je najpametnije tamo kao da se zalim u opcijama nemam nista konkretno za zalbu na pokvarenu stvar, jedino da idem contact seller pa da objasnim snimio sam i video u cemu je problem samo moram naci gde da okacim da kinez moze da vidi...
 
Tema je ebay Aco, pisi ovde, o cemu se radi ?
 
Pre jedno 3-4 meseca sam kupovao na ebay-u. Da bi mi sinoc stiglo sms obavestenje od banke da je stopirana transakcija od 630dolara. Odmah sam nazvao podrsku da vidim sta je upitanju jer ja nisam nista placao karticom ( u tom trenutku nisam znao da je ebay), kazem im da sam dobio sms i da li mogu da znam kakva je transakcija upitanju, rekli su da je ebay koreja, i posto sam ja rekao da nisam ja odmah su mi blokirali karticu.
Nikad vise ne necu kupovati preko ebay-a
 
Tu karticu nikad nisi nigde više u životu koristio?
 
ebay, aliexpress i paypal. Nije bitno, vec da treba biti obazriv. Meni je eto ebay problem napravio, i zato sam podelio ovde informaciju
 
Mislim da to nema veze sa eBayom, mozda jedino da je neko pokusao da koristi tvoju karticu na korejskom eBay-u (mada mi je i to malo cudno posto placanja obicno idu preko PayPal-a). Skeniraj racunar da nisi zapatio neki virus i promeni sifre.
 
Poslednja izmena:
Kako je najzgodnije i najjeftinije slanje paketa za Evropu (tj za Nemačku)?

Treba da pošaljem e-reader, težina sa adapterom oko 1kg, pa me zanima da li mogu samo da odem u poštu i predam paket normalno. Ne bih da se petljam sa nekom posebnom papirologijom, ako to ne mora.
 
Možeš normalno da odeš u poštu, imaš i cenovnik na sajtu.
 
Treba da se popune ja mislim 3 papira, imas na sajtu poste/carine. I da se plati postarina i to je to.
 
Kakvo je stanje na eBay što se tiče koda za praćenje? Da li isto kao na aliju daju lažne kodove za male vrednosti?
 
Kako je najzgodnije i najjeftinije slanje paketa za Evropu (tj za Nemačku)?

Treba da pošaljem e-reader, težina sa adapterom oko 1kg, pa me zanima da li mogu samo da odem u poštu i predam paket normalno. Ne bih da se petljam sa nekom posebnom papirologijom, ako to ne mora.

Šta su meni rekli u Pošti na Dedinju, u suštini oni mogu da prime sve što je dozvoljeno za slanje, ali ako ovi u carinskoj Posti nešto budu zakerali onda će ti se vratiti pošiljka a poštarinu će zadržati. Pošto je tvoj paket dosta težak i poštarina će ti biti min 15 evra bolje odmah nosi u carinsku Poštu.
 
Kakvo je stanje na eBay što se tiče koda za praćenje? Da li isto kao na aliju daju lažne kodove za male vrednosti?
Ja nikad nisam imao slucaj da su mi dali lazni broj ili broj neke druge posiljka ali neki prodavci salju preko FLYT-a i slicnih sluzbi pa imas tracking samo dok je u Kini.
 
Jel svaki ebay sajt salje u Srbiju? Vidim da ima nemacki,spanski,italijanski...narucio bih knjigu jednu,jel kao na aliju oko 20 dana potrebno da stigne?
 
Zavisi od prodavca, tj. od države u kojoj se nalazi, ne od eBay-a, oni su samo posrednici.
 
ovo mi se prvi put desava,a imam preko 100 kupovina na ebay-u...tj,prodavac (sa nemackog ebay-a),nece (ocigledno) da mi posalje,tj proda stvar koju sam izlicitirao na aukciji(po dosta niskoj ceni)....ja mu nisam jos uvek platio

tj,on se kao javlja,nesto traljavo,na svaka 2-3 dana,kao da mi odgovori na neko pitanje,ali nikako da mi posalje invoice i da mi kaze koliko je shipping za Srbiju,kako bih mu platio....ne prima PayPal...i ima samo 7 ocena,sve su pozitivne...

sta da se radi u takvom slucaju?
 
Poslednja izmena:
Jel moram da imam PayPal da bih naruciovao sa eBaya?
Pitam jer sam isao na buy now na nemackom eBayu i popunio sve podatke za karticu (znaci ne Paypal acc nego onaj drugi nacin preko kartice) i izbaci mi ovo We're sorry,but we can't send your payment right now. Skroz su mi rekli u cemu je problem...xD
 
Otvori pejpal i plati.
 
Nazad
Vrh Dno