Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Koliko vidim, ovde ne mogu da se vide ocene kupaca za odredjeni predmet kao na AE, ili gresim? Na AE kad nadjem neki predmet i spustim dole, odmah pisu ocene vezane za taj predmet, dok na ebay to nije slucaj.

AE i Ebay možda imaju sličan koncept u realizaciji i dizajnu, ali u načinu realizacije su drugačiji. Ebay je od početka krenuo kao aukcijski sajt (kao Limundo kod nas), dok je AE samo preneo svoju lokalnu verziju online prodavnice na englesko tržište i nikada nije bio aukcijski sajt.
 
Poslednja izmena:
Ima jedan sajt kome prekopiraš link od ebay proizvoda i on nekako izbaci komentare kupaca za taj proizvod. Ne mogu sada da tražim, ali ne nalazi se teško.
 
pitanje danas sam platio na ebay sajtu pulsometar sat i platio preko paypala.pitanje je sledece prodavac je u nemackoj pise da salje standardnom postom valjda tako pise jer zna neko otprilike koliko cu cekati da mi postar donese.oko 43.90eur sa dostavom znaci nema carine mozda bude neki porez placen hvala.
 
Relativno brzo stiže iz DE, najviše zavisi od carine, obično 3-5 dana plus vreme koje paket provede na carini
 
odlicno hvala ako bude tako cesto ide narucivanje iz nemackog ebay.
 
Meni je pismo u kome se nalazio dres dve nedelje stajalo u Frankfurtu i čekalo otpremu, kod nas je prošlo bez carine
 
videcu pa javiti nadam se barem da se nece cekati kao kod kineza po 20-30 dana.jer sat pulsometar mi je veoma znacajan mnogi biciklisti ga imaju.
 
Moze li neko da mi kaze da li je moguce prodavati normalno preko ebay i kako? video sam neke oglase iz ljudi koji su iz srbije i imaju preko 500 ocena na ebay i postarina za vecinu zemalja je oko 10 dolara na stvari koje prodaju. Dakle..kako da prodajem, jel uplata ide preko paypala isto kao kad se kupuje i kako je najbolje slati robu..ako je sve ovo uopste moguce bez ikakvih smetnji
 
Moguće je sve. Pare naravno preko paypala.
Pitanje je samo hoćeš li biti konkurentan sa cena+poštarina..

Sent from mTalk
 
zanima me upravo to sto se tice postarine...dakle video sam da je cena na sve sto salje 10 dolara? i pitao se kako tako malo..uglavnom za 90 posto zemalja je ta cena. Kojom postom je najbolje da se salje i gde to da vidim?
 
Ja znam samo za Poštu Srbije i slao sam neki paket u Škotsku pre nekoliko godina i poštarina je bila oko 20€
 
Jel neko nesto prodavao preko ebay?

Da li kao fizicko lice uopste mogu da prodajem robu preko ebay (da li je to dozvoljeno nasim zakonodavstvom)?

Koliko kosta shiping npr. za Ameriku?
 
Pismo do 2kg kosta za sve zemlje isto ,vidi na sajtu poste,mozes da prodajes verovatno svoje licne stvari a za vise komada verovatno treba firma ili slicno,recimo imas par narudzbi dnevno,ja sam prodao neke licne stvari desetak komada za par meseci i sve je proslo ok
 
Mogu vam preporuciti coveka koji vec 12 godina kupuje preko "eBay" ima par hiljada transakcija,znaci ne postoji sto vam ne moze kupiti u bilo kojoj zemlji cak i u Americi,Koeriji itd itd.. (neweg,alienexpress,amazon itd) i sto je najbitnije carinu ce zaobici u sirokom luku tako da vam je useda dobra !Pouzdan je i veoma jeftin sto se usluga tice,njegov kanal transporta iz zemlje u zemlje i do Srbije je.......Covek inace ima 48/49 godina,po struci Lekar u Nisu :) pa mozemo i od toga imati nekada neku pomoc :) Ako zelite,javite mi se,poslacu vam njegov kontakt.
Verujte da je na vama SAMO da prosledite LINK proizvoda sa sajta kojeg zelite eBay,Neweg,alienexpress,amazon,alternate.de, caseking.de itd itd itd.
Ja sam od njega porucivao do sada oko 3500e PC komponenti i Televizor...iskreno najpouzdaniji garantujem!
Eto drustvo,javite se poslacu vam njegov kontakt pa mu se obratite i dogovarajte :)
 
Poslednja izmena:
Ako moze neko da mi se javi na pm ko prodaje na ebay ili da odgovori ovde: Zanima me koja posta vrsi slanje robe na ekonomican, standardan i brz nacin? Za sada sam video na nasoj posti da samo ima standardan nacin koji kosta 2200 dinara za gotovo sve zemlje sveta
 
Prva kupovina

Upravo gledam neke sitnice koje bih pazario na ebay, pa mi treba mala pomoc, tj par informacija od iskusnijih kupaca na ovom sajtu.
Ako je free shipping, sta ja tacno placam pored cene+carine+PDV? Kolika je tu postarina i od cega ona zavisi?
I da li mi paket stize na kucnu adresu ili idem u postu da ga preuzmem?
I ko i kako me kontaktira gde i kada da preuzmem posiljku?

Ako pitanja nisu prikladna za temu, ako moze neko na pp da me kontaktira ili da me usmerite na prikladniju temu

A sitnice koje kupujem su: IR okidac za Nikon D3200, torbicu za isti aparat, 100 zabica RJ45, aviator plasticni (jeftini) cvikeri
 
Imaš temu Carina na pošiljke, ili tako nekako. Pogledaj prvi post.
 
Upravo gledam neke sitnice koje bih pazario na ebay...
Kupovao sam nekoliko sitnica, uglavnom iz Kine, free shipping (tj. uračunat u cenu).
Stigne poštom za mesec-dva, ništa se ne plati osim onih par dolara na eBay sajtu.
 
Kupovao sam nekoliko sitnica, uglavnom iz Kine, free shipping (tj. uračunat u cenu).
Stigne poštom za mesec-dva, ništa se ne plati osim onih par dolara na eBay sajtu.

Cena cele posiljke ne bi presla 15$, a sve je po par dolara. Sve je Kina i free shipping.

Kako ti je stiglo postom? Na kucnu adresu ili mozes da biras da sam preuzmes?
 
Samo ubačeno u sanduče, neki konektori i slično.
Jedino za tastaturu iz USA plaćeno poštaru 300din, valjda za carinsko otvaranje.
 
Samo ubačeno u sanduče, neki konektori i slično.
Jedino za tastaturu iz USA plaćeno poštaru 300din, valjda za carinsko otvaranje.

Aha, hvala za informacije, koristice mi sigurno.
A znas li, ili mozda neko drugi, kako da ugovorim da sam preuzmem posiljku u posti?
 
Jedino da se dogovoriš sa poštarom da ti odmah ostavi ceduljicu.
 
Ako moze neko da mi se javi na pm ko prodaje na ebay ili da odgovori ovde: Zanima me koja posta vrsi slanje robe na ekonomican, standardan i brz nacin? Za sada sam video na nasoj posti da samo ima standardan nacin koji kosta 2200 dinara za gotovo sve zemlje sveta

posta srbije jedina koja postoji ovde,i ta cena sto si ti video nema smisla,tj lose si video,odi na sajt poste pa probaj njihov kalkulator postarine
 
Proverio sam 2200 je za sve zone sem za prvu gde je balkan...
 
Sve zavisi od velicine, tezine, vrednosti, jel pismonosna posiljka ili paket...
 
Naravno da zavisi od težine, ja kad sam prodavao preko ebay našto, slao paket za Tajland izašlo je 9 hiljada i nešto...
 
Kupio bih nešto na eBay-u putem PayPal-a ali me zbunjuje što je cena predmeta u funtama/dolarima. Na PayPal-u sam isključio konverziju. Da li će mi u slučaju plaćanja konvertovati dinare u funte ili dolare po kursu banke (telenor) ili će mi se računati neka deseta provizija ?
 
Obracunska valuta za placanje na ino sajtovima je EUR (EMU), ukoliko je cena izrazena u valuti koja nije EUR, konverzija u EUR se obracunava po Master/Maestro/Visa kursu. Ako imate dovoljno sredstava na vasem EUR racunu (za koji je vezana kartica) to je jedina konverzija koju placate. A ako nemate sredstava na EUR racunu, onda se dodatno vrsi konverzija po kursu vase banke iz EUR u RSD, tj imacete dve konverzije. Nije preporucljivo imati drugi racun osim EUR i RSD, posto cete imati opet visestruku konverziju.
 
Nazad
Vrh Dno