Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,090
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Nisam hteo da zagadjujem temu carina na posiljke pa otvorih ovu, posto se odnosi na eBay, a i ubuduce moze se dosta toga korisnog napisati vezano za kupovinu ili prodaju na ovom sajtu.

Hteo bih da podelim iskustvo a i da skrenem paznju drugarima sa foruma vezano za kupovinu, to jest bid-ovanje(sistem licitacije) na eBay :)

Cesta je stvar da neku stavku bidujete dosta povoljnije nego sto je u prodavnici kod istog tog sellera. E sad, takodje, moje iskustvo govori da mi se cesto desava (iako imam sve pozitivne ocene na ebay ali to nikakve veze nema) da mi prodavac(cesto to bude kinez :) ) ne posalje uopste kupljeni artikal ili pak posalje pogresan ali slican(ne mora ni to da bude), naravno jeftiniji (uglavnom cena poslatog artikla je kod njega onolika koliko sam i bidovao ili manja ) :D.

Ono sto je najgore, cekas mesec ipo, pa i dva, stigne ti pogresna stvar ili ne stigne uopste, nerviras se itd....kontaktiras ga....kinez onda kao posalje opet artikal a ti cekaj jos mesec ipo - dva :D itd

Neka tumaci ovo kako ko hoce (ne savetujem ovim postom kako resiti sopstveni problem, jer resavanje je svima vec poznato a to je da trazis full refund, da salje drugi izlicitirani predmet ili da cutis a nisi dobio sta si trazio) ali neka bude cisto neko skretanje paznje svima onima koji nisu imali iskustva sa kupovinom na ovakav nacin na eBay ;)
 
Evo ja ću dodati da iako paypal za Srbiju nema opciju prijema novaca, da refund ide bez problema. Da se neko ne uplaši da ne može da dobije svoj novac nazad.
Ebay šalje poruku da je prodavac vratio novce, "case" se automatski zatvara, a transakcija se vidi i na paypal nalogu.

Uvek čekajte zadnji trenutak, dan, ne otvarajte case prerano jer paketi često znaju dobro da okasne. Nijedan kinez me do sada nije zeznuo.

Pažljivo i 3 puta pročitajte šta kupujete, jer su vešti da ukrase.
Proverite dva puta kada licitirate, jer se često desi da ima odmah da se kupi jeftinije :)
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce, iz Srbije, otvoriti nalog na ebayu(radi prodaje) ali preko paypal racuna nekog ko je iz BiH.
 
Teorijski da, ja npr. imam nalog na Hrvatsku već više od 4 godine, a na ebayu nalog na Srbiju i uredno su mi stvari stizale na ebay adresu.
E sad, primanje novca je sasvim druga dimenzija i ne mogu da te savetujem, jer ja sam radio samo kupovinu (slanje). Čuo sam da su nekima privremeno blokirali naloge kod prijema para, ali nemam info iz prve ruke.
 
Da li je na ebay moram licitiram svaku stvar ili mogu da kupim odmah?
 
Mozes kupiti odmah, najlakse ti je kad trazis nesto da sa leve strane da stikliras Buy it now, tako da ti u rezultatima iskljucivo budu sve stvari koje nisu na aukciji, mozes staviti i ove aukcijske ali poredjati ih kao time ending soonest, tako da ti i to dodje na slicno, licitiras i relativno brzo ces videti da li si pobedio, to jest kupio artikal..
 
Nisam hteo da zagadjujem temu carina na posiljke pa otvorih ovu, posto se odnosi na eBay, a i ubuduce moze se dosta toga korisnog napisati vezano za kupovinu ili prodaju na ovom sajtu.

Hteo bih da podelim iskustvo a i da skrenem paznju drugarima sa foruma vezano za kupovinu, to jest bid-ovanje(sistem licitacije) na eBay :)

Cesta je stvar da neku stavku bidujete dosta povoljnije nego sto je u prodavnici kod istog tog sellera. E sad, takodje, moje iskustvo govori da mi se cesto desava (iako imam sve pozitivne ocene na ebay ali to nikakve veze nema) da mi prodavac(cesto to bude kinez :) ) ne posalje uopste kupljeni artikal ili pak posalje pogresan ali slican(ne mora ni to da bude), naravno jeftiniji (uglavnom cena poslatog artikla je kod njega onolika koliko sam i bidovao ili manja ) :D.

Ono sto je najgore, cekas mesec ipo, pa i dva, stigne ti pogresna stvar ili ne stigne uopste, nerviras se itd....kontaktiras ga....kinez onda kao posalje opet artikal a ti cekaj jos mesec ipo - dva :D itd

Neka tumaci ovo kako ko hoce (ne savetujem ovim postom kako resiti sopstveni problem, jer resavanje je svima vec poznato a to je da trazis full refund, da salje drugi izlicitirani predmet ili da cutis a nisi dobio sta si trazio) ali neka bude cisto neko skretanje paznje svima onima koji nisu imali iskustva sa kupovinom na ovakav nacin na eBay ;)

Mislim da se ovo upravo meni dešava. Izlicitirao sam predmet 35% jeftinije nego što ga prodavac prodaje odmah. Dao mi je tracking broj ali se ništa ne dešava već 10 dana. Kontaktirao sam prodavca i odgovorio mi je da je verovatno neki problem sa paketom i da će proveriti ali se ne javlja dva dana.
 
^sto bi rekli naši ljudi, moze biti al ne mora da znači :d

Šalu na stranu, sačekaj ga, možda je stvarno problem sa njihovom poštom, ali, ako krene da zavlači i oduži se stizanje paketa stvar je jasna ;)
 
Javio mi se prodavac sa pričom kako su mu u pošti rekli da je nastao neki problem sa brojem za praćenje, ali da je pošiljka poslata (kao). Ponudio je da mi vrati novac a kada mi stigne paket da mu ja ponovo uplatim. Sve ovome navodi na zaključak da paket nije poslao uopšte, čim tako velikodušno nudi refund posle 10 dana od "slanja" .
Poslao sam mu mail i zatražio da mi stvarno pošalje robu inače posle određenog vremena otvaram case i dajem negativnu ocenu.
 
Juce sam se prijavio na PAYPAL. Prilikom prijavljivanja odmah mi je skinuto 1 dolar od PAYPAL_a a kad sam verifikovao karticu jos 1.5 eura, Za ovo drugo znam da ce da refundiraju, ali zasto mi je skinuo 1 dolar? I jos jedno pitanje. Kada cu moci da koristim PAYPAL. Da li moram da sacekam ili mogu odmah.
Pozadrav
 
Promasio si temu. Ima tema posebna o paypal,valjda ce moderatori, premestiti pitanje i odgovor tamo gde treba, da se ne mesaju teme.

To za 1 $ se desavalo nekima, meni su na primer skinuli 1 euro cent i to nikada nije vraceno, a taj 1.5 Euro , vrate odmah ali banka knjizi 7 dana pa se ne vidi. Pitanje je sta si ti odradio, jel si samo zatrazio ferifikaciju, ili si odradio ceo proces sa ukucavanjem one sifre koju si dobio od Paypala ?? Kada odradis sve, ukucas sifru, koja se nalazi upravo u toj transakciji od 1,5 Euro, Mozes slobodno da koristis Paypal .
 
Treba imati na umu i to da nakon par vezanih refunda(mogu biti i reda velicine 0.5-1eur) ebay ima obicaj da posalje opomenu, to jest ako se tako kao nastavi morace da preduzme posebne mere pa ako treba i da suspenduje nalog jer je to po njima izvan politike poslovanja ebay...

Cela poenta je kao trebao si prvo cimati prodavca pa da nadjes resenje sa njim, a ja licno nikog ne znam da to nije prvo uradio kad mu ne stize predmet na vreme..bzv

Ovako izgleda ta poruka:
To keep eBay a fair and safe marketplace for all members, we routinely review buying and selling activity. In reviewing your account, we found:

-- An unusually high number of refunds received that are outside the sellers' return policy.


Because of this behavior, we've removed from related seller profiles any neutral or negative Feedback, and any low detailed seller ratings left by you within the past year. Please be aware that if this activity continues, you may be subject to a range of other actions, including limitations on your buying and selling privileges, and suspension of your account.

If you have a problem with a transaction, we encourage you to contact the seller first to work out a solution. For more information about contacting your seller, go to:
http://pages.ebay.com/help/buy/contact.html

For information on rules for buyers, go to:
http://pages.ebay.com/help/policies/buying-practices.html

We appreciate your cooperation and understanding.

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.
 
Poslednja izmena:
Da li neko prodaje stvari na Ebayu ? Nema veze odakle je, interesuje me nesto u vezi PP/Ebaya za prodavce pa ako moze kontakt na PP.
 
Ja sam nedavno otvorio Ebay.de nalog i već sam obavio 6 kupovina, ali ništa do sada nisam prodavao.

Izvinjavam se na smetnji u ovoj temi, ali moram da pitam nešto jer imam nedoumica. Ko ima pravo da prodaje stvari na Ebay ? Da li ima nekih uslova za to, da imaš otvoren bankovni račun u zemlji kojoj živiš (ja kupujem preko ženinog naloga tako da to nije problem), ili npr moraš da imaš 10 i više POUZDANIH kupovina.

Inače juče sam dobio prvi pozitivni poen od prodavca, koji je rekao da sam ozbiljan kupac i da znam šta hoću. :)
 
Poslednja izmena:
Da pitam i ovde... iako je na to verujem do sada odgovoreno u vise navrata u raznim oblicima ali da sada ja za sebe "nacrtam" situaciju i naucim jednom za uvek...

Dakle paket iz Kine ili HK (sta god) jos nije stigao, danas je 43. dan...

Gde ja pokrecem "slucaj", na PayPal-u ili E-Bay-u ili kod oba?

Spravica je kupljena preko E-bay-a i placen 10,1$ preko PayPal-a...

Dopisivao sam se ja malo sa prodavcem i sve je tu ok izuzev sto njima nije milo da ja pokrecem spor (naravno, poslali su robu, a koja jos nije stigla i za sta verovatno nisu krivi), ali i ja se moram nekako "osigurati" jer istice 45 dana...

Dakle ja pokrenem spor kod koga pre ovih 45 dana ( i mogu li kod oba?) i onda cekam 3 dana da mi odgovore i onda jos cekamo koliko dana pre povrata novca meni (samo to hocu) u slucaju da dodje paket nakon 50-60 dana putovanja?

Ako se pokrene spor i na moje zadovoljstvo bude resen problem jel se onda njima brise negativna ocena, odnosno ne ocenjujem dok se ne resi na neki nacin spor, pa nakon resenja u moju korist dam im prolaznu 5-icu?

Molim brz, jasan, potpun i detaljan odgovor, da mogu znati sta mi je raditi...

Hvala
 
`vako:
Ja sam obavio prvu kupovinu na ebayu i odmah sam imao ovakav slucaj.
Kao prvo sve se resava na ebayu.
Evo ja cu ti reci kako je to islo kod mene pa ces skontati.
Porucio sam neka dva novcanika 22.05. i platio preko paypal-a. Sutradan je predmet dobio status Shipped i poslat je valjda.
Cekao sam i posle mesec dana sam pitao prodavca i normalno on je poslao ali problem je negde drugde. Nije on kriv ali se treba resavati.
Posle 41 dan sam otisao na ebay i u Customer Centar (ili tako nekako) sam otvorio case koji se prosledi prodavcu i putem case-a dobije poruku od mene gde sam opet rekao da nema predmeta.
Onda je prodavac odgovorio preko case-a i rekao da ako moze da sacekam jos 7 dana pa ako ne stigne predmet da se javim da on meni vrati pare. Ja sam se slozio sa njim i rekao da nije problem da cekam jos.
Medjutim on kad je video da mi je to ok, on je meni odma odradio refund.
Predmet jos nisam dobio, a ako ga ikada dobijem onda cu ga kontaktirati da mu vratim pare.

Eto to je moja prva "kupovina" :D
Mislim da sam sve uradio kako treba, a mozes i da sacekas jos neki odgovor ;)
 
Bolje kad se vratis, i da sve bude super brzo, nasa carina moze da te drnda 5 dana bez problema...

Edit:
Putujes danas, lol, nema sanse da stigne za manje od 10 sem ako nije dhl ili slicno :)
 
Poslednja izmena:
Bolje kad se vratis, i da sve bude super brzo, nasa carina moze da te drnda 5 dana bez problema...

Edit:
Putujes danas, lol, nema sanse da stigne za manje od 10 sem ako nije dhl ili slicno :)
Hvala
 
Jel imao neko problema prilikom pravljenja naloga na ebayu da mu ne stize kod koji treba da posalju na mob, tipa ja sam se registrovao i imam i pp nalog i resio sam da kupim neki predmet i izbacilo mi je da unesem broj moba kao neka verifikacija, ja unesem ono izbaci neku gresku kao nesto do sistema da pokusam kasnije, ja posle par sati opet pokusam ista situacija i tako par dana pokusavao da bi mi na kraju izbacilo da su mi previse put slali kod i da moram sacekati 24h pre ponovnog pokusaja, ja sacekam 48h unesem broj stavim da posalju u poruci opet mi iskoci ta poruka da pokusam za 24h jer su mi previse puta slali o_O Kad sam u prvih par dana pokusao jednom prilikom sam pokusao i da idem na call i nista se nije desilo, pin kod ne dobijam, a dobro unesem mob.... Na kraju mi je drug narucio preko njegovog naloga.... Smor
 
Mozes kupiti odmah, najlakse ti je kad trazis nesto da sa leve strane da stikliras Buy it now, tako da ti u rezultatima iskljucivo budu sve stvari koje nisu na aukciji, mozes staviti i ove aukcijske ali poredjati ih kao time ending soonest, tako da ti i to dodje na slicno, licitiras i relativno brzo ces videti da li si pobedio, to jest kupio artikal..

Hvala seizmos.. ;)
 
Narucio sam foliju za telefon, pre 43 dana... juce sam otvorio case, jer mi nije stigla.
Prodavac se danas javlja da je uvredjen sto ga nisam prvo kontaktirao, nudi refund ili slanje nove, ali da prvo zatvorim case...
2 aud$, tako da me bas briga ovako ili onako, ali sta je najbolje da uradim?
 
Za sitnu kintu ja recimo ne otvaram case, samo kontaktiram sellera i uglavnom urade ref ili posalju ponovo, kako se dogovorimo.
 
Treba mi mala pomoc pre dve nedelje sam dobio refund kompletne sume od kineza , sada je paket ipak nekako dosao do mene pa bih hteo ponovo prodavcu da izvrsim uplatu.
Kako se to radi?
 
Kontaktiras ga i kazes da je paket stigao i zatrazis pp invoice da ti posalje koji ti na mail stigne sa tim iznosom koji trebas da platis. Odatle samo dva tri klika i platio si mu ;)
 
Imam problem da potvrdim telefon na eBay-u. Da li mozete da mi kazete koji je tacan format za unos broja mobilnog telefona (koji format je vama prihvacen) i da li problem sa verifikacijom broja moze biti to sto sam se registrovao preko .com?
 
Probaj bez +, 381.....
 
Probao sam bez + kao i sa 00 ali mi stalno prikaze poruku "Sorry! We're currently experiencing technical difficulties and are unable to complete the process at this time." kada kliknem na dugme "Text me now".
 
Nazad
Vrh Dno