Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Pa pogledaj za sta je dobijao pozitivne ocene - koliko vidim ne pominju se kartice. Inace 141 ocena na eBayu nije nesto mnogo za 4 godine.
 
Odlucio sam nesto da uzmem sa ebay.de medjutim posto mi je bilo glupo da za aukciju i to cimam prijatelja sam sam napravio nalog tamo. Naveo sam svoje ime i njegovu adresu iz Nemacke. Takodje sam napravio i PP medjutim naveo sam kao adresu kartice njegovu adresu iz Nemacke. Zanima me da li to moze tako da funkcionise? Kartica je visa elektron
 
Ne
 
Da li to znaci da dzaba bidujem jer necu moci prodavcu da platim? Sta se desava u slucaju da osvojim aukciju?
Da li je moguce platiti nekom drugom metodom ili da platim preko nekog drugog PP naloga?
 
Jedno su podaci za placanje, a drugo podaci za slanje. Nista te ne sprecava da promenis adresu za slanje prilikom kupovine na ebay.
Prvo moras da pogledas da li ce prodavac da salje na adresu koja nije sa pp ili kartice. Ako to ne pise nigde u oglasu, onda mozes da uzmes, a posle je greska prodavca.

Podatke za placanje moras da navedes pravilno ili nece proci uplata. Ne ocajavaj jos uvek jer imas dosta vremena da to ispravis (3 dana po zavrsetku aukcije je savim u redu).

Posto imas karticu kojom mozes da placas, ja bih ukinuo taj lazni pp nalog (ili prepravio na prave podatke, sta god je lakse) i prepravio ebay shipping podatke na prave. Jednom kad pocnes da kupujes iz inostranstva, nema nazad :D
 
Da li to znaci da dzaba bidujem jer necu moci prodavcu da platim? Sta se desava u slucaju da osvojim aukciju?
Da li je moguce platiti nekom drugom metodom ili da platim preko nekog drugog PP naloga?

Mozes da platis sa bilo kog paypal naloga,nema to veze

Problem je u tome sto neki prodavci salju na adresu paypal naloga sa koga je placeno

Mozes pitati -napomenuti prodavcu da posalje na adresu sa eBay naloga
 
Nene, niste me razumeli. Ja sam i na paypal naveo nemacku adresu ali sam povezao srpsku karticu (visa elektron).

Ista mi je nemacka adresa i na ebay.de i na paypal (adresa prijatelja) samo sto je kartica nasa.
 
da li neko zna šta se dešava na carini,zašto toliko kasne paketi i do kog datuma su stigli?

meni paket stoji od 23 septembra....imam preko 100 kupovina na ebay-u i nikada mi se do sada nije desilo da mi paket na carini stoji duze od 10 dana....

jutros zovem da vidim o cemu se radi,prvo mi kazu zovite kasnije,zovem nesto kasnije - niko se ne javlja,zovem ponovo kasnije broj zauzet.....kada budem ponovo zvao reci ce mi "zovite sutra" (?!?!)

stvarno kao iz neke humoristicke serije...
 
Ljudi treba mi savet. Narucio sam spoiler sa ebay-a i likovi iz poste su ga polomili. Uredno je naplacen pdv i carina u iznosu od ~47 evra.

Slika polomljenog paketa:

image-fc1b77e30deb28044a.jpg


Jeste da nije najsrecnije upakovano samo u stiropor ali to je morao neko krvnicki zgaziti da ga tako polomi. Ovi iz poste su me odjebali i rekli mi da ja kao kupac nemam nikakva prava da se zalim pa sam kontaktirao prodavca.

Moja prepiska sa prodavcem na ebay:

Dear cnbjautofans,

Hello. I'm sorry to contact you about this occasion. I received item that i ordered from you but it got damaged in transport. I already contacted my post service and they said that I as receiver can't do anything about it. I can't sue them, I can't request money refund from them, basically i can't do anything. To make this situation even worse they already charged me costum fees and tax approximately 47€. What are now my options? Do you have some insurance for this package or what?

- pablo.87

Dear pablo.87,

Sorry to know that,but pls feel no worried as a responsible seller we will try our best to help u.
Could u pls send us more outside packing pictures in detail so that we can contact the transport
express agent to know how to solve the damage.

Thank u very much\

Best
Sean

- cnbjautofans

Dear cnbjautofans,

Here's some more pictures.

- pablo.87

Dear pablo.87,

From the package we can judge that the packing has broken,so we will send a new one to u.
after making we will send u the tracking number.

Best
Sean

- cnbjautofans

Dear cnbjautofans,

Ok. Thanks for fast reply. It's great news that you will send new one. Do i need to contact eBay and tell them that i received damaged goods or not?

- pablo.87

Dear pablo.87,

Do not need to contact Ebay,but as we need to produce it for u again it will take several days,
after makeing we will inform u asasp.

Thank u very much

Best
Sean

- cnbjautofans

Slike iz nase pripiske necu kaciti nema potrebe. Datum kupovine je 01.09.

Prvi savet: posto je prodavac ispao fer i korektan za nesto sto definitivno nije moja greska a on jedino moze da snosi malu krivicu sto nije upakovao u drveni sanduk ( kao sto mi je stigao prethodni spoiler od drugog kupca) da li da otvorim dispute ili da secekam ? ne znam koliko traje ona zastita kupaca ?

Drugi savet: Kako da izbegnem ponovno placanje pdv-a i carine ? Jel ima da se pise neka molba ili nesto, nema smisla da placam dva puta s obzirom da je prvi put stiglo polomljeno a uredno je ocarinjeno ?
 
Nov sam u kupovini preko ebay, verovatno je bilo u temi ali molim za pomoc. Narucio sam nogice za misa iz hong konga, vrednost 5 usd. Prodavac je sutradan po uplati navodno poslao paket odmah, nisam dobio tracking number. Paket mi jos nije stigao iako je trebao do 2 oct.
Pokrenuo sam prijavu, zamolio prodavca za tracking number ili da mi javi ako on moze da proveri gde je paket i da li je usao u Srbiju. Posle par dana mi je samo odgovorio da ce mi poslati opet ili refundirati.
Koliko shvatam, najbolje je da mu trazim refund, pa ako mi stigne da mu vratim pare, a ako ne nikom nista?
Da napomenem da bih najsrecniji bio da mi stigne paket.
Hvala ubapred.
 
Trazi refund, pa ako ti ipak stigne sa zakasnjenjem (sto je vrlo moguce), kontaktiraj prodavca i plati mu opet.
 
Pablo

Nema zalbe, ti si robu primio. Ponovo ce ti stici i platices opet carinu i pdv.
krastavac to je rizik kad porucujes kabastu robu.
 
Dobio sam refund. I sta sad ako stigne ipak, mogu i da ne platim? Necu to da radim ali me zanima.
 
Ljudi treba mi savet. Narucio sam spoiler sa ebay-a i likovi iz poste su ga polomili. Uredno je naplacen pdv i carina u iznosu od ~47 evra.

Slika polomljenog paketa:

image-fc1b77e30deb28044a.jpg


Jeste da nije najsrecnije upakovano samo u stiropor ali to je morao neko krvnicki zgaziti da ga tako polomi. Ovi iz poste su me odjebali i rekli mi da ja kao kupac nemam nikakva prava da se zalim pa sam kontaktirao prodavca.

Moja prepiska sa prodavcem na ebay:













Slike iz nase pripiske necu kaciti nema potrebe. Datum kupovine je 01.09.

Prvi savet: posto je prodavac ispao fer i korektan za nesto sto definitivno nije moja greska a on jedino moze da snosi malu krivicu sto nije upakovao u drveni sanduk ( kao sto mi je stigao prethodni spoiler od drugog kupca) da li da otvorim dispute ili da secekam ? ne znam koliko traje ona zastita kupaca ?

Drugi savet: Kako da izbegnem ponovno placanje pdv-a i carine ? Jel ima da se pise neka molba ili nesto, nema smisla da placam dva puta s obzirom da je prvi put stiglo polomljeno a uredno je ocarinjeno ?
Jedino da vratiš taj polomljeni i da ga na carini pri izvozu prijaviš da ga vraćaš zbog toga pa kad ti dođe novi da ga cariniš kao zamenu za oštećeni. U tom slučaju ne bi morao da platiš dažbine pri uvozu novog
 
Poslednja izmena:
Pablo

Nema zalbe, ti si robu primio. Ponovo ce ti stici i platices opet carinu i pdv.
krastavac to je rizik kad porucujes kabastu robu.

Bas smo sjajna država. Paket proputovao pola sveta i na carinu je stigao ceo. Znam ovo pošto sam taj paket poručio za drugara ( koji nema PayPal i internet karticu - nebitno za ovu priču) i njemu je kući stigao onaj papir sa carine da dostavi dokaze o placanju - izvod iz banke i slično. Ja sam to njemu odštampao i on je to odneo u carinsku poštu i još su mu pokazali paket ali nisu mogli da mu ga daju zbog toga što mora da ide preko pošte. Paket je bio ceo.

Tako da ladno *****i iz post express su ga slomili dok su ga nosili iz NS-a do B. Petrovca. Za 24 km su ga slomili a pre toga je proputovao oko 10000 km. Bravo za našu poštu. Bili smo i da se žalimo na pošti - ma kakvi kažu da ja kao primalac nemam nikakva prava.

Jedino da vratiš taj polomljeni i da ga na carini pri izvozu prijaviš da ga vraćaš zbog toga pa kad ti dođe novi da ga cariniš kao zamenu za oštećeni. U tom slučaju ne bi morao da platiš dažbine pri uvozu novog

Ne isplati se pošto shipping nazad izadje više nego carina i pdv.


A kako znam da li ce prodavac da posalje drugi paket? Mislim imam samo njegovu reč pošto sam ga kontaktirao preko poruke nisam isao na dispute?
 
Poslednja izmena:
Hocu nesto da narucim sa ebay.de, ali da se isporuci na adresu kod druga koji je u Nemackoj. Porucio bih sa svog ebay naloga (trenutna shipping adresa je moja u Srbiji).

Vidim da u podesavanjima naloga moze da se doda i druga shipping adresa, da li je u redu da dodam adresu od druga u Nemackoj, i porucim paket? Nece biti problema sa isporukom? (placanje ide preko mog paypal naloga)
 
Jel se kome desavalo nesto slicno kada pokusa da biduje na aukciji ?

0WkbS2M.png

Vec sam kupovao od tog prodavca na aukciji, sada isto salje za Srbiju sve ok, ali kada pokusam da podignem cenu na obe njegove aukcije mi izlazi ovo, pitao sam i njega sta se desava, ne odgovara.
 
prvi put zelim da kupim neku stvari preko ebay-a a to je samsung pro microsd kartica, kolika je razlika izmedju ebay-a i alija, posto sam na aliju dosta stvari kupovao, pa se moze reci da imam iskustva sa njim? negde sam citao da ima dosta fake proizvoda, nisu original
 
I ja se razmišljam da uzmem slušalice od 30 EUR da se isporuče rođaku u Nemačku, pa da mi on pošalje ovde. Da li znate koliko bi izašla poštarina otprilike i kako je nabolje poslati to iz Nemačke u Srbiju?
 
Na 30e platices max 10e troskove, zašto bi smarao rodjaka za te pare?
 
Zato što za 30 što sam našao ne šalju u Srbiju. Ima za 37 EUR da šalju ali moram da kontaktiram prodavca za cenu transporta, koja će u zbiru verovatno preći 50 eur vrednosti pošiljka, pa će onda i carinu da mi naplaćuju... a to mi se već ne isplati. A i mislio sam da su manje šanse da mi naplate carinu ako mi fizičko lice šalje paket? Jel tu ima neka fora da se naglasi da je poklon i slično?
 
Ako je roba 37 evra, ne plaća se carina, bez obzira na cenu poštarine.
 
Zato što za 30 što sam našao ne šalju u Srbiju. Ima za 37 EUR da šalju ali moram da kontaktiram prodavca za cenu transporta, koja će u zbiru verovatno preći 50 eur vrednosti pošiljka, pa će onda i carinu da mi naplaćuju... a to mi se već ne isplati. A i mislio sam da su manje šanse da mi naplate carinu ako mi fizičko lice šalje paket? Jel tu ima neka fora da se naglasi da je poklon i slično?
U opštem slučaju ako ti taj rođak pošalje, raspakovane slušalice, procice bez dažbina
 
To rade uracunaju i postarinu na ukupnu cenu sto je prakticno kradja
 
Mrzi me sad da preturam po zakonu, ali sam prilično siguran da i troškovi transporta ulaze u osnovicu na koju se obračunava carina...
 
Nazad
Vrh Dno