Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Znam da imaju dva radio prijemnika ali me zanima kako je to odradjeno za net, gotovo da je nemoguce...
 
znači na ovim trenutnim kinezima, tipa prestigio itd. je moguće da surfuješ i radiš sinhronizaciju sa jednom karticom, a da istovremeno budeš dostupan na obe?
 
Nisam siguran da na Prestigio telefonima moze, do sada sam samo nabasao na Samsung Galaxy Core (a ni to jos uvek nisam 100% siguran) Verovatno ih ima jos u nekom cenovno visem rangu, ali ja gledam telefon od oko 200 evra. U oglasima ga ima i ispod te cene.
 
bre majkumu za 200 evra ima vrhunski telefon, ne znam koliko košta taj galaxy core, ali ima specifikaciju jeza groznu, ako to košta 200 evra onda fu samsung.
 
I dobro, koji su uopšte dual-sim aktive telefoni što postoje? Na GSM Arena npr, na njihovoj phone finder stranici ne daje opciju da se izaberu samo active ili samo stand-by.
 
znači na ovim trenutnim kinezima, tipa prestigio itd. je moguće da surfuješ i radiš sinhronizaciju sa jednom karticom, a da istovremeno budeš dostupan na obe?
На сваком телефону можеш да сурфујеш на једној а да будеш доступан за позиве на обе ... али кад једна почне разговор, онда друга постаје недоступна. Што се сурфа на обе тича, активни дуалсим имају поред осталог и два модема па може на оба. Видим да се помиње баш мали број оваквих телефона па је вероватно и цена пристојна. ;)

http://www.ebay.com/bhp/dual-sim-active

It is also known as Dual SIM Active (DSA) or Dual SIM Full Active (DSFA)

These phones have two RFs, two SIMs and two Modem Stacks hence it allows the device to be connected to both networks at the same time, hence simultaneously allow calls or datas to be received on either number at any given time.

Pros

The device can switch between two calls without dropping either, so while you are on a call you can still receive calls on the other number. These devices have two transceivers. Both SIMs are able to receive calls; once an active call on one SIM is established, a call can still be received on the other SIM. If the user likes, he or she can switch between two calls without disconnecting either of them.

Cons

All such phones have two transceivers built in, SIM1 may support 2G/3G while SIM2 may only support 2G to prevent interference and saving battery power.
Battery life (talk time and standby time) of active dual SIM mobile phones is reduced, typically by about a third. For instance, device manufacturer Samsung declares a 1/3 less standby time when used with two SIM cards.
Thicker based as to compensate for the shorter battery life, some dual SIM phones ship with better capacity batteries or these phones may also be supplied with two battery packs.
Higher retail cost due to higher demand in emerging market.

List of (DSA) Phone model

Most mid-range phone are using Snapdragon or Mediatek chipset.

Gigabyte GSmart Simba SX1
HTC T528w One SU/One 802, E1 603e, Desire 606w
Samsung B5722, B7722, Champ Duos E2652
ZTE U960
 
На сваком телефону можеш да сурфујеш на једној а да будеш доступан за позиве на обе ... али кад једна почне разговор, онда друга постаје недоступна. Што се сурфа на обе тича, активни дуалсим имају поред осталог и два модема па може на оба. Видим да се помиње баш мали број оваквих телефона па је вероватно и цена пристојна. ;)

http://www.ebay.com/bhp/dual-sim-active

A na netu, opet, pronadjoh drugaciju informaciju:

Another issue with dual standby phones that support 3G is that, when the 3G / 2G network is used the other SIM becomes inactive. Usually you will not notice this issue with normal usage, but try downloading a big file or watch a streaming YouTube video, the other SIM will be unreachable.
Ako neko ima licnih iskustava sa duals standby telefonima, neka napise par reci, pogotovo vezano za koriscenje interneta i dostupnost u tom momentu.
 
Pozdrav, evo pokusacu da pomognem.

Pre godinu dana sam imao Galaxy S Duos ali sam zaboravio kako je funkcionisalo tamo.
A sada sam pre 2 dana kupio Jiayu G3T pa sam probao ovo sto si predlozio.

Ubacio sam MTS karticu na kojoj koristim 3g net i Telenor karticu na kojoj nemam interneta. Upalio sam video klip na yt i pozvao se na Telenor karticu i zvonilo je bez problema.
Zatim sam nazvao druga sa MTS kartice (rekao mu da saceka na vezi) i za to vreme sam sa fixnog pozvao Telenor karticu i rekose: "Zao nam je, ovaj poziv ne moze biti ostvaren."
Inace sam bio ubedjen da treba samo da kaze da sam zauzet. Ne znam jel ima veze sto sam probao sa fixnog :d

Javi ako te jos nesto zanima pa da probam ;)

Inace je ovaj Jiayu dual standby.
 
Hvala druze, to je ono sto me je najvise interesovalo, meni je prvenstveno bitna kombinacija neta na jednoj kartici i poziva na drugoj, a to, kako vidim iz tvog posta, fumkcionise kako treba. Sa ove druge kartice uglavnom retko zovem, taj broj mi je iskljucivo za porodicu i devojku, ali zato koristim net prilicno kad god sam van kuce i nemam pristip bezicnom.
Slazem se da je malo glupo sto javlja da poziv ne moze biti ostvaren, umesto da daje ton zauzeca, jer time jako buni ljude koji zovu.
 
Da, to nam je razresilo veliku misteriju. Znaci Dual Sim standby moze da se koristi za net sa jedne kartice a da druga bude dostupna za pozive. Ovo sto daje poruku da je nedostupan na drugoj kad prica na prvoj, to sam znao i napisao u nekoliko postova ranije.
Nego da ponovim moje pitanje, zna li neko sta je bolje uzeti Galaxy grand ili Xperia C? Oba su oko 220 evra, 5 inca displej s tim sto Xperia C ima quad core a grand dual core. (inace oba su dula sim standby)
 
Ja bih pre uzeo Xperiu C.
Samsung ko Samsung, i izgled i kvalitet izrade po meni nije nesto.
Xperia C ima bolju rezoluciju malo.
Xperia ima bolji procesor.
Xperia C ima jacu bateriju.
Xperia C je na 4.2 verziji Androida.
Grand ima vise interne memorije i podrzava veci Micro SD sto je meni recimo nebitno.
 
Pozdrav, evo pokusacu da pomognem.

Pre godinu dana sam imao Galaxy S Duos ali sam zaboravio kako je funkcionisalo tamo.
A sada sam pre 2 dana kupio Jiayu G3T pa sam probao ovo sto si predlozio.

Ubacio sam MTS karticu na kojoj koristim 3g net i Telenor karticu na kojoj nemam interneta. Upalio sam video klip na yt i pozvao se na Telenor karticu i zvonilo je bez problema.
Zatim sam nazvao druga sa MTS kartice (rekao mu da saceka na vezi) i za to vreme sam sa fixnog pozvao Telenor karticu i rekose: "Zao nam je, ovaj poziv ne moze biti ostvaren."
Inace sam bio ubedjen da treba samo da kaze da sam zauzet. Ne znam jel ima veze sto sam probao sa fixnog :d

Javi ako te jos nesto zanima pa da probam ;)

Inace je ovaj Jiayu dual standby.

Verovatno zato sto si sa fixnog zvao, ta poruka se meni javlja u poslednjih god dana kada okrenem i neki fixni broj sa fixnog.
 
Не бих журио са закључком, малопре сам пробао и ништа више нисам сигуран. ;) У једном телефону имам две 064 картице, у другом једну 064 и једну 063. Пробао сам и свашта се дешавало а нисам баш пажљиво памтио па ћу касније да поновим.

У једном тренутку сам пустио youtube на једном и пробао да позовем једну или другу картицу, телефон је зазвонио али је yt прекинуо. Нисам пробао шта се дешава са обичним сурфом. Ако је само укљ нет на телефону, нема проблема са позивом.

Када сам то покушао са другим, резултати су били сасвим другачији. Када је нет укључен, нема проблема али када је отворен browser или yt па позовем, добијем инфо да корисник није доступан, свеједно да ли позовем картицу чији је нет укључен или ону другу.

Не знам да ли је до телефона или због тога што у једном имам две картице исте мреже па ћу касније детаљније да проверим.
 
@calexx
Proveri, pa javi rezultate. Taman sam se ponadao da je misterija resena :(
 
Ja bih pre uzeo Xperiu C.
Samsung ko Samsung, i izgled i kvalitet izrade po meni nije nesto.
Xperia C ima bolju rezoluciju malo.
Xperia ima bolji procesor.
Xperia C ima jacu bateriju.
Xperia C je na 4.2 verziji Androida.
Grand ima vise interne memorije i podrzava veci Micro SD sto je meni recimo nebitno.

Pa jeste da tako izgleda na papiru ali sam na netu pronasao dosta losih komentara za Xperiu C (najvise na sonijevom sajtu). Navodno, da ima dosta softverskih problema. E sad, moguce da su to neke decije bolesti koje su popravljene i sanirane. Zato se i raspitujem da neko mozda iz prve ruke nema informacije o njemu.
 
Ja nalazim SXC kod nas samo u radnjama za koje nikad nisam cuo - sto ce reci vecina sa "garancijom od 6 meseci" :(
 
Probao sam sada i da surfujem u browseru i da zovem i proslo je bez problema.
 
Ja vec dva meseca koristim htc desire 500 dual sim i zadovoljan sam.
 
Ja nalazim SXC kod nas samo u radnjama za koje nikad nisam cuo - sto ce reci vecina sa "garancijom od 6 meseci" :(

Nasao sam ga ja u radnjama koje su jako poznate (ne znam smem li da ih navodim) i daju garanciju 2 godine sa sve fiskalnim racunom. Bio i licno u radnji (jednoj od najpoznatijih u Balkanskoj ulici), drzao ga u ruci i razmisljao da li da ga kupim.
 
br. 20 ili br. 35?:)
Obe mi nisu uopste poznate...
 
Ako je OK ta radnja, jako je dobra cena za tako OK telefon.
 
Pogledaj na sajtu. Po kursu 116 izadje da je 210 evra. Kazem bio sam u radnji i stvarno ga imaju po toj ceni. Nije mnogo skuplji ni u drugim prodavnicama, mozda 10-ak evrica.
 
Eto talk je full trust...
K910 ili s4 duos ili Note3 duos
 
Note 3 mi je prevelik. S4 Duos me najvise privlaci jer je maltene obican S4 +DualSIM (po hardveru i dimenzijama), tako da znam da bi radio, i ima neku podrsku xda zajednice. Jedino sto je skup bas.
K910 izgleda najlepse i najjaci je, ali... na Lenovo sajtu cak ne postoji deo o smartfonima maltene :) A podrska i mogucnosti za uredjivanje tog telefona su skoro nula :( Tj. podrska zajednice je.. nema zajednice van Kine :D
 
Kako se na Etotalk placa PayPalom??
 
Da li neko vidi PayPal kao nacin placanja na EtoTalk? Nema ga u opticijama na checkout, niti kao "Checkout with PayPal" :)
 
Nazad
Vrh Dno