Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Pojavio se u prodaji Prestigio 5044
Dual sim,5" HD 720x1280 IPS,OGS with full lamination technology
MT6589 1,2Ghz Quad Core
Android 4.2
RAM 1GB + eMMC 4GB
8.0MP+ 2.0MP BSI AF with Flash LED
2000 mAh battery
Cena 29990.00
 
@Jaza: Hvala za ARM klasifikaciju. ;) Imam A7 (mob), A9 (tablet), ali i stare ARMv6 (mob) i ARMv7 (tablet) - iz 2010. Razlika nebo i zemlja. ;)
 
Poslednja izmena:
Pojavio se u prodaji Prestigio 5044
Dual sim,5" HD 720x1280 IPS,OGS with full lamination technology
MT6589 1,2Ghz Quad Core
Android 4.2
RAM 1GB + eMMC 4GB
8.0MP+ 2.0MP BSI AF with Flash LED
2000 mAh battery
Cena 29990.00
Klasičan kineski MT6589 telefon. Onako odokativno mu je fabrička cena max 150$. Mogli su staviti bateriju većeg kapaciteta.
 
ARM
1.25- Arm11 (an aging arm processor the first iphone and iphone 3G were arm 11)
1.90 Cortex A7 (new processor, uses very little energy and die space and gives about the speed of a cortex A8, great for cheap cpus and works with big.LITTLE)
2.00- Cortex A8 (processor came out for iphone 3Gs and Iphone 4, top of the line processor 3 to 4 years ago.)
2.50- Cortex A9 (was king of the hill till last year)
3.50- Cortex A15 (soon to be king of the hill, it has only yet appeared in nexus 10 and chromebooks but soon it will be in a lot of devices due to Samsung and Nvidia pushing it.)

Custom Arm Chips
2.10- Qualcomm Scorpion (came out about the same time as Cortex A8, won many design wins since Qualcomm integrates modem with many scorpions.)
3.30- Qualcomm Krait (was the fastest chip last year, furthermore had designs that integrated modem so you could get best speed, awesome battery life, and a 1 chip solution.)

Thus at the same mhz and same amount of cores cortex a9 is about 30% faster than an a7, a krait is over 70% faster than an a7, and a cortex a15 is over 80% faster than an a7.
Ko god je ovo otkucao, meša babe (arhitektura), žabe (procesori) i lišajeve (SoC - sistem na čipu, skraćeno čip).

Scorpion i Krait su procesori, a ne čipovi. Snapdragon je čip.

Postoje ARM procesori i oni drugi (custom) bazirani na ARM arhitekturi (skoro izumrli ARMv6, aktuelni ARMv7 i nagodinu ARMv8).
Qualcomm je najpoznatiji dizajner svojih procesora, ali koriste i ARM-ove (Cortex-A5). Od prošle godine i Apple dizajnira svoje procesore (Swift).
 
Koliko sam video, cena je identična u Grčkoj, Slovačkoj, Estoniji, Češkoj itd. 260€ ili više, tako da ovaj put ne možemo da kukamo kako nas neko dere.
 
Klasičan kineski MT6589 telefon. Onako odokativno mu je fabrička cena max 150$. Mogli su staviti bateriju većeg kapaciteta.

Milsim da je cena od nekih 260e sasvim korektna ( ipak je telefon regularno usao, placene su sve dazbine, carina, porez, ratel i sve dozvole za uvoz telefona koje idu)
 
Koliko sam video, cena je identična u Grčkoj, Slovačkoj, Estoniji, Češkoj itd. 260€ ili više, tako da ovaj put ne možemo da kukamo kako nas neko dere.
Milsim da je cena od nekih 260e sasvim korektna ( ipak je telefon regularno usao, placene su sve dazbine, carina, porez, ratel i sve dozvole za uvoz telefona koje idu)
Ma jasno je to meni, al' pošto znam kako funkcioniše uvoz telefona i koliko se ugrađuju... Al' dobro, bitno je sledeće što će te pročitati ;).

Ovako na osnovu specifikacija (koje imaju puno N/A, a u overview to isto piše tj. nije N/A, toliko o ozbiljnosti), moj komentar (kako se ponaša u realnom radu, videćemo):

- multidodir – ne piše koliko (verovatno 5 prstiju kao kod 95% budžetske kineske konkurencije)
- podrška za mreže – WCDMA na 850, 900, 1.900 i 2.100 MHz, GSM na 850, 900, 1.800 i 1.900 MHz
Da, da, da... Izvinjavam se na vulgarnosti, ali ovo je čisto :wc: ili je ovo stavio neko ko pojma nema :crash:.
- baterija je truba i to potvrđuje zvaničan rejting po različitim stavkama (sem razgovora, ali to je za GSM režim iako ne piše).
- SAR vrednost – šta je to? Siguran sam da je vrednost relativno niska jer je tako kod svih MT6589 modela (svi imaju isti radio i sličan dizajn antene), ali opet.

Po meni je mali kapacitet baterije rak rana (extremely long-lasting battery ). Da je 2.500 mAh...
 
Za bateriju se slazem sa tobom potpuno, potrudicu se za vikend da je testiram, odnosno za sad mogu da kazem juce ujutru skinut sa punjaca i sad sam na okruglo 50% ( da budem iskren, internet sam upalio dva puta na po par minuta, nisam igrao igrice samo razgovori i par poruka).Za vikend cu drzati ceo dan 3g i Wifi pa cemo videti, ja se nadam 1 dan da izdrzi.Raduje me to sto vidim da vec u ponudi imaju dodatne baterije ( jaceg kapaciteta) za starije modele pa se nadam da ce imati i za ovaj.
 
Imas naravno ali nekom treba dual sim i njemu to neodgovara.Da je ovaj Prestigio Singl Sim i ja ga nikad ne bi kupio ovako na njega gledam drugacije.Dve kartice ok harver po meni za OK pare.Uvek ce se voditi neka rasprava sta je bolje, koji brend, koji hardver.......:) zato smo mi tu da raspravljamo.
 
to apsolutno. mada opet iz kine se može poručiti tako nešto za mnogo manji novac, ali onda kreću druge muke- da li će da stigne, da li će da se ošteti u transportu, da li će da se svidi nekom na carini pa da ga uzmu, da li će da zalepe carinu 100 evra, itd...
 
Za bateriju se slazem sa tobom potpuno, potrudicu se za vikend da je testiram, odnosno za sad mogu da kazem juce ujutru skinut sa punjaca i sad sam na okruglo 50% ( da budem iskren, internet sam upalio dva puta na po par minuta, nisam igrao igrice samo razgovori i par poruka).Za vikend cu drzati ceo dan 3g i Wifi pa cemo videti, ja se nadam 1 dan da izdrzi.Raduje me to sto vidim da vec u ponudi imaju dodatne baterije ( jaceg kapaciteta) za starije modele pa se nadam da ce imati i za ovaj.
Otkucaj *#*#3646633#*#* pa mi javi da li možeš ući u inžinjerski mod.

Ako ne (kao kod mene), onda instaliraj Mobileuncle Tools. Za njega je potreban root.
http://1mobile.com/mobileuncle--mtk-tools-615902.html
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=sr

Pitaćeš zašto :)? Interesuju me frekvencije na kojima može da radi.

P. S.
Ako ti treba root:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2160490
za ove pare imas gs3. da kosta 150 evra pa i da razumem...
Da se razumemo, ovde se priča o dual SIM Android telefonima, osim ako Galaxy SIII nije dual SIM telefon :wave:.
 
Poslednja izmena:
Izaslo mi je ovako:

SIM1
EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

WCDMA-IMT-2000

WCDMA-GSM-900

SIM2

EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

Nadam se da je to ono sto ti treba
 
za ove pare imas gs3. da kosta 150 evra pa i da razumem...

Ovakve se tvrdnje često pojavljuju za razne svari. Ja u džepu imam spremne pare, molim te javi mi gde ima da se kupi GS3 za 260€ nov sa garancijom. Kupujem samo jedan komad za sebe, može i na PM.
 
Izaslo mi je ovako:

SIM1
EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

WCDMA-IMT-2000

WCDMA-GSM-900

SIM2

EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

Nadam se da je to ono sto ti treba

Ako ja dobro kapiram ovo znači da je SIM1 podržava 3G, a SIM2 ne.
 
Po meni je mali kapacitet baterije rak rana (extremely long-lasting battery ). Da je 2.500 mAh...

Alcatel One Touch Scribe HD ima bateriju od 2.500 mAh, što me čudi jer sam bio ubeđen da su ova dva telefona dva brata klonirana od jednog jajeta ;)
 
bio je ovde na benchu jedan gs3 za 260 evra, a i puni su ih oglasi jer se raja sad loži na full hd, no to nije tema.

Izvini, ali ti uporedjujes cenu polovnog iz oglasa i novog, legalno uvezenog telefona u radnji... Zadnji put kad sam proverio u Hendiju je S3 bio 60.000 din.
 
Poslednja izmena:
Izaslo mi je ovako:

SIM1
EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

WCDMA-IMT-2000

WCDMA-GSM-900

SIM2

EGSM900
DCS1800
PCS1900
GSM850

Nadam se da je to ono sto ti treba
Da, hvala :).

Dakle, opet sam bio u pravu, ovaj put za frekvencije - ili namerno lažu ili je neko radio ko nema pojma pa rek'o da stavim sve
(lično verujem u ovo drugo). Pilićarski odrađeno jer i najgori kineski kung-fu proizvođači to napišu kako treba.

Alcatel One Touch Scribe HD ima bateriju od 2.500 mAh, što me čudi jer sam bio ubeđen da su ova dva telefona dva brata klonirana od jednog jajeta ;)
Ne, već sam otkucao - TCL Y900 aka Alcatel One Touch Scribe HD 8008D u Evropi jer do 80-90% po specifikacijama približan mom modelu (ZTE V987).
 
A kada razgovaras da li je druga kartica dostupna ili ne?
Mislim kada te neko zove dok razgovaras na jednoj kartici na drugi broj da li zvoni?
 
Mislim da ce best buy biti expiria c dual sim. A dok se ne pojavi kod nas dobar je i ovaj samsung s4 mini takodje dual sim. Prestigio i ostale sam probao i ne mogu ni da prismrde. Ali cena im je super.
Uostalom koliko para toliko muzike.
 
Poslednja izmena:
I mene interesuju dual sim androidi, pa povlačim ponovo temu, ne zamerite...

Shodno poslednjem odgovoru, da li kada na jednoj razgovaram druga kartica bude nedostupna (mobilni pretplatnik nije dostupan) ili daje znak zauzete linije ?
Da li je isti slučaj ako na prvoj koristim internet, da li je druga nedostupna?

Po meni ne mora biti aktivna druga kartica kada na prvoj razgovaram, ali mi se ne svidja ako onaj koji me poziva dobije odgovor centrale da sam nedostupan.

Može li se sistemu doskočiti(u onome što ja želim) ako preusmerim pozive sa jedne na drugu karticu kada sam nedostupan(unreacheble), znači ja na prvoj razgovaram, neko me pozove na drugu, centrala ga preusmeri na prvu jer sam na toj u tom trenutku nedostupan, a onda dobije signal zauzeća jer ja na toj preusmerenoj(prva kartica) trenutno razgovaram, a preusmeravanje ne bi trebalo biti naplaćeno jer veza nije uspostavljena?
 
Dugo vremena nema nikakvih novosti o dolazećim dual-sim telefonima za 2014. godinu. Ima li možda neko neke insajderske ili bilo kakve informacije u vezi ovoga ?
 
Možda nema dual sim telefona u ponudi naših operatera ali Kina ih je puna i mogu se poručiti odlični modeli po dobrim cenama pa čak i tripl sim modeli. ja koristim kineski dual sim zopo c2.
 
Nazad
Vrh Dno