Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Nikako ne bih otpisao Zopo C2 za 250 USD koji ima više nas u temi Kineski telefoni. SIM Management je odlican a oba slota su 3G. :)
 
Pojavio se i kod nas Samsug S4 mini sa 2 kartice. Ali cena mu je stvarno nesrazmerna u odnosu na to što nudi. A sa S4 osim imena i donekle dizajna, nema puno dodirnih tačaka.
 
Nikako ne bih otpisao Zopo C2 za 250 USD koji ima više nas u temi Kineski telefoni. SIM Management je odlican a oba slota su 3G. :)
U pravu si druze exstra telefon,za razumne pare...Samo je problem sa njim sto mora da se naručuje iz Kine,ko hoće tako da kupi telefon bolja opcija ne postoji,ja sam naveo u mom postu telefone koji mogu kod nas da se kupe u radnji....
 
Te povoljnije cene su po radnjama koje na crno uvoze telefone i daju garanciju 6 meseci ili 1 godinu, iako zakon predvidja da je garancija na sve tehnicke uredjaje 2 godine. Naravno, kupujemo kod njih kako bismo jeftinije prosli... U tom kontekstu mene interesuje: kako da znam da li je telefon prethodno koriscen?
 
U Logici shop u daju dve godine garancije....Nebi trebalo da su telefoni korisceni,otvore pred tobom kutiju ubace telefon i prvi put ga butuju.....
 
Posto se ne razumem mnogo, moram da pitam. Sta je to butovanje telefona?
 
Pa ukljucivanje telefona na taster za ukljucivanje :D
 
Hehe, pa sto onda ne pise tako, nego "butovanje"...pih! :D Ja mislio ko zna sta... ;)
 
Kakav je Alcatel 6030d ovako iz prve ruke? Sestra hoce da uzme preko VIP- a uskoro pa me zanimaju iskustva....

Ekran.
Baterija.
Brzina u radu (problemi?).
Kamera (mada nije presudna toliko).
 
Android nema zvanicni API za Dual-SIM, vec svaki proizvođač pravi svoje resenje. Ovo, na zalost, stvara problem kod aplikacija za PC upravljanje mobom, kao sto je MyPhoneExplorer, jer vidi samo SIM1 port.
 
Android nema zvanicni API za Dual-SIM, vec svaki proizvođač pravi svoje resenje. Ovo, na zalost, stvara problem kod aplikacija za PC upravljanje mobom, kao sto je MyPhoneExplorer, jer vidi samo SIM1 port.

E pa to je problem, da li ima nekih najava da će se to promeniti u budućnosti, npr sa Android 5.0 sistemom koji dolazi poletkom 2014. ?
 
I treba obratiti paznju, neki podrzavaju brzi net samo na jednom portu.
 
Za 10 tak dana dolaze u Srbiju prestigio quad core telefoni, ako bude zanimljiva cena do nekih 300e sto ja i ocekujem od njih bice extra....
 
I treba obratiti paznju, neki podrzavaju brzi net samo na jednom portu.
Ili: oba porta su WCDMA (3G) ali samo jedan može da bude na 3G u jednom trenu, svejedno koji, kako se odabere iz SIM Managementa.

Moj dual SIM Zopo C2 sam kratko testirao sa 2 kartice, osetno brze mu ode baterija! Ne znam da li ima dva radio modula, ali prezivi pola dana a ranije je mogao 1,5-2 dana (sa jednom karticom).
 
Evo stigao i Alcatel Scribe HD i kod nas,260 evra ubedljivo najbolja kupovina kad su dual sim telefoni u pitanju...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3799/alcatel/ot-8008d
 
@Duke znam da si ti vrstni poznavaoc kineskih modela i cenim tvoje misljenje... Za bateriju to je vec licne prirode nekome je mana nekome nije....Sto se tice izvoznih modela Alcatelevi modeli koji su kod nas su uvezeni su sa Nemackog tzista tko da su prosli njihove rigorozne kontrole i nema brige oko toga,to pricam iz licnog iskustva jer sam imao 997D....Sad ostaje da neko okaci reveiw kad bude kupio Scribe HD....
 
Pa ja sam se i ogradio na domaće tržište ;). Ipak je TLC-u glavni biznis prizvodnja televizora.

Znam da je 997d odličan model.

Cena u Nemačkoj za One Touch Scribe HD 8008D kreće od 280 €.

Uskoro ću objaviti recenziju mog ZTE-a koji sa ovim modelom deli 90-95% specifikacija na papiru.
 
Evo testa Alcatel Scribe HD , covek sve lepo rekao odlicna kupovina za te pare , ali dali moze da se takmici sa premium modelima Samsunga,LG i Sonija ne moze...Za 260 evra a bogai i mnogo skuplje,trenutno najbolji dual sim telefon kod nas.

http://www.youtube.com/watch?v=sB0j-Y9E5bI
 
Pa onda, šta ostaje tvoja preporuka za kupovinu, Jazo, u kategoriji dual-sim telefona do 350 evra ? Alcatel Scribe HD ili imaš u vidu još neki telefon, eventualno ?

Ja sam prelomio, pošto ću punu platu dobiti oko 15.septembra, dakle najkasnije do 1.oktobra kupiću neki dual-sim Android u klasi do 300-350 evra. Izlazi li nešto novo do septembra ili ne ?
 
Za sad definitivno Alcatel scribe HD....Najbolji je definitino za sad
 
Poslednja izmena:
Galaxy S4 mini dual vec ima kod nas i cena mu je oko 350 evra

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3793/Samsung/I9192-Galaxy-S4-mini-Dual

U principu su isti telefoni, CPU su slicni iako je na S4 mini dual core ali je nove generacije pa se dobija slican score na benchmarkima, kamera je bolja na s4 mini, ima vise rama 1.5 gb naspram 1GB Scribe HD....Baterija je bolja na Scribe HD,Na Scribe HD ti je720p HD ekran,S4 mini dual ima 960x540 rezoluciju ekrana.....Dali je S4 mini dual bolji za 100 evra , naravno da nije realo bi bilo da im cene budu iste.....To ti je moje misljenje.

http://www.youtube.com/watch?v=KVakxSWV8iU
 
Čekaj, jel reče da je quad-core kod Alcatel Scribe HD bolji nego u HTC Desire 600 ? Beše MediaTek ima čipset ? U čemu je fora, sem frekfencije naravno.


Pazi, ja nisam govorio o Galaxy S4 mini dual-sim već o Galaxy Ace 3 dual-sim telefonu.
 
Video sam ja sta si ti napisao, i ja sam ti lepo odgovorio , Scribe HD i S4 mini duos mogu da se porede , Ace 3 Duo je losiji od njih tj telefon za klasu nize,isti cipset ima i Galaxy Grand on ti je mnogo boilje resenje od Ace 3 duos , ima mnogo bolji softver , tj ima sve funkcije koje imaju i S3 i Note II....Jeste u Scribe HD ti je MT6589 cipset,posto zivis u Svabiji evo ti i test na Nemackom , Klaus ga je odradio , covek bas lepo i objektivno predstavlja Dual sim telefone....

http://www.youtube.com/watch?v=dJ0njClLPz4

Sto se tice desire 600 i Galaxy WIN i cipseta u njima o tim djubrima ne treba ni pricati , tako i ja video quad core i pomislio ovo ce biti dobro ,kad sam se raspitao kod ljudi ovde na forumu koji znaju rekose da je to djubre kao i sto jeste , prevazidjenja Cortex A5 arhihetura koja se nikad nije ni koristila....

Evo ti sto se tice arhitekture cipseta kako stvari stoje
ARM
1.25- Arm11 (an aging arm processor the first iphone and iphone 3G were arm 11)
1.90 Cortex A7 (new processor, uses very little energy and die space and gives about the speed of a cortex A8, great for cheap cpus and works with big.LITTLE)
2.00- Cortex A8 (processor came out for iphone 3Gs and Iphone 4, top of the line processor 3 to 4 years ago.)
2.50- Cortex A9 (was king of the hill till last year)
3.50- Cortex A15 (soon to be king of the hill, it has only yet appeared in nexus 10 and chromebooks but soon it will be in a lot of devices due to Samsung and Nvidia pushing it.)

Custom Arm Chips
2.10- Qualcomm Scorpion (came out about the same time as Cortex A8, won many design wins since Qualcomm integrates modem with many scorpions.)
3.30- Qualcomm Krait (was the fastest chip last year, furthermore had designs that integrated modem so you could get best speed, awesome battery life, and a 1 chip solution.)

Thus at the same mhz and same amount of cores cortex a9 is about 30% faster than an a7, a krait is over 70% faster than an a7, and a cortex a15 is over 80% faster than an a7.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno