Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Eh, znam ja sta su uglovi vidljivosti, to je jasno ko dan, nego sam pitao zasto je to bitno? Koju prakticnu primenu ti vidis, kad ti je zasmetalo sto se losije vidi sa strane?
Da bih znao da je IPS? To je krajnjem korisniku potpuno nebitno... Evo licno idealno bi bilo da ako se gleda sa strane, da se ekran potpuno zatamni ili posvetli :D (mislim da je jabuka to patentirala cak...ili neko drugi, ne secam se)
^^ Evo GiBo2pac to je prvi put da sam cuo da je neko nasao neku korist od gledanja sa strane :)

Edit - Odoh u off, izvinjavam se, ne znam ni gde bih pitao...
 
Poslednja izmena:
A sa kakvim to telefonima? Budi malo odredjeniji i sa detaljima. :)
 
Ima li neko predlog za neki dvojezgrani(ili visejezgrani) dual sim telefon? Moj tata ima Prestigio 4040 i jako mi se svidja, a jos cale moze preko prijatelja da ih nabavi po nabavnoj ceni, tako da Prestigio ima blagi plus. Trazim telefon sa malo boljom kamerom(makro fotografije dokumenata su mi jako vazne) i pristojnom grafickom. Ne zelim nista sa onim osakacenim SGX531 ili Adreno 203 grafickim. Pored toga nista nije vazno, idealna velicina ekrana mi je 4" ali ne pravim pitanja koja god da je velicina. Nista drugo mi ne treba.

Cena, u sustini nebo je granica, ali mislim da postoji takav telefon za 200e, a ako ne postoji onda videcemo da nadjemo neku zlatnu sredinu izmedju mojih zahteva izdvajanje vece kolicine novca.
 
Prestigio 4500 veoma dobar telefon, koristim ga i prezadovoljan sam.Jos imas kombinaciju da ga kupis povoljnije iskoristi je odmah
 
Generalno, moraćeš da se zadovoljiš sa osakaćenim GPU-om, ukoliko želiš da imaš Dual SIM.
SGX531 i nije toliko loš GPU. Solidna količina igara radi bez problema na njemu.

Pogledaj Prestigio PAP4322. Odličan telefon. Vrlo brz, dvojezgarac. Jedina realna mana je ekran, koji je običan LCD. Ali nije baš krš, već je ok.
 
Pa nije, ali kad vec imam SGX530 rekoh da uzmem nesto brze, a i 512MB RAM je ipak malo.
Izgleda da cu sacekati sledecu generaciju dual sim telefona, nista, hvala.
 
Poslednja izmena:
@solesoslav: Zopo C2, imam ga, dual SIM kao bombona, 3G na obe kartice, itd. :)
 
@solesoslav: Zopo C2, imam ga, dual SIM kao bombona, 3G na obe kartice, itd. :)

Cuo sam za taj telefon, ali ne znam ni gde ima da se kupi ni koliko kosta. Pored toga, bese jel on ima neki drugi OS?
Gde si ga ti kupio i postoji li sansa da i ja kupim na taj nacin kao i ti?
 
Ima nacina, koliko sam ja procitao porucuje se iz Kine
 
@solesoslav: Zopo C2, imam ga, dual SIM kao bombona, 3G na obe kartice, itd. :)

Cuo sam za taj telefon, ali ne znam ni gde ima da se kupi ni koliko kosta. Pored toga, bese jel on ima neki drugi OS?
Gde si ga ti kupio i postoji li sansa da i ja kupim na taj nacin kao i ti?
Ima načina treba da se poruči iz Kine,i ako imas srece mozes odlicno da prođeš.Zopo C2 je odličan telefon sa MT 6589 čipsetom,a ako neces da se cimas da narucujes telefone iz Kine,stizu kod nas uskoro Alcatel Scribe HD i Prestigio 5400 (mislim da je ta oznaka nisam siguran) sa istim MT6589 čipsetom....
 
Može da funkcioniše ali znaj da to služi samo nek ne moraš da menjaš kartice ako imaš dva komada. U jednom trenutku samo jedna je kartica aktivna a druga je nedostupna.
 
Da, to sam shvatio ali mi je fizicki nejasno kako bi stale dve.
 
Pa kako ti nije jasno? Stavlja se na bateriju. Poklopac se i dalje može zatvoriti bez problema.
 
AHA! Propustio sam da pogledam video :)
 
Koji video? :D
 
Da li sa ovim daal sim smart telofonom mogu da budem istovremeno dostupan na obe kartice/broja?
Znaci, kad mi je telefon ukljucen da mogu da me dobiju i oni koji zovu na 063 i na 064...Naravno, ako u tom trenutku pricam, nece me dobiti, sto je prirodno.
Kod ranijih telefona sa dve kartice nisi mogao istovremeno da budes dostupan na obe, vec si morao da isljucujes telefon, pa ga ponovo ukljucis da bi presao na drugu mrezu. Ako se dobro secam...
 
^ Kod većine Dual SIM telefona si dostupan istovremeno na način koji si opisao. Dostupne obe, a kada sa jednom razgovaraš, druga je nedostupna. Svi ovde navedeni telefoni rade na taj način.

Ovo drugo što si naveo nikada nije bilo. Samo neke najjeftinije Nokije su tako radile (i ne znam po kojoj logici je to Dual Sim). Prvi Kinezi koji su stigli kod nas su imali čak dva procesora, dva napojna kola,... (bukvalno dva telefona u jednom), pa je kod njih i u toku razgovora sa jednom, i druga bila dostupna. Mogao si da zoveš samog sebe sa jedne na drugu karticu. :D
 
Poslednja izmena:
OK, hvala za odgovor. :) Sta biste mi preporucili od ovih telefona sa dve kartice? Planiram da kupim novi... Cena od 200 do 250 evra.
 
Imaju li ovi telefoni neki nedostataku u smislu da im se brze trosi baterija, zato sto su istovremeno konektovani na dve mobilne mreze?
 
Ja ti mogu preporučiti Prestigio 4322, pošto sam ga koristio i testirao. Bio sam vrlo zadovoljan radom telefona, kao i izradom. Dobija se i super torbica od veštačke kože uz njega. Uz to, sa softverske strane je super rešen menadžment dve kartice. Cena je niža od one koju si naveo, košta 20.000din sa 2 godine garancije.

I Alcatel OT-997D je dobar izbor. Ima ovde korisnika ovog modela, pa će se možda javiti i dati svoj utisak.

Baterija sigurno kraće traje nego kod telefona sa jednom karticom, ali svi današnji Dual SIM dolaze sa baterijom velikog kapaciteta (1500mAh i naviše). Uz to, relativno su štedljivi, pa i nisam primetio neku razliku u odnosu na single sim telefone. Tako da te to i ne treba brinuti.
 
Preporuka za Alcatel One Touch Idol 6030D. Sto se tice baterije meni 997D cak izvlaci duze nego sto su mi izvlacili npr. Sensation XE ili Motorola RAZR. :)
 
Do 150 evra najbolji ti je 997D ,do 200 evra LG L7 II dual sim i Alcatel Idol 6030D.Trenutno najbolji dual sim koji može da se nadje za pristojne pare tj za 250 evra je Samsung Galaxy Grand.
 
Nazad
Vrh Dno