Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

ymazuqej.jpg
Ja pazario juce Gigabyte Maya M1. Prezadovoljan sam. Evo neki SS. :)


U odnosu na sve dual sim koje sam probao - bruka!!!
Displej mu je perverzija, neocekivano.

190e mu je cena po oglasima, mene je izasao tuda negde. :D
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1371331634334.jpg
    uploadfromtaptalk1371331634334.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 215
  • uploadfromtaptalk1371331647862.jpg
    uploadfromtaptalk1371331647862.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 216
  • uploadfromtaptalk1371331666757.jpg
    uploadfromtaptalk1371331666757.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 217
Poslednja izmena:
Evo jos jedna slicica, valjda cu uhvatiti 5h sa baterijom od 1700mah :D
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1371359225651.jpg
    uploadfromtaptalk1371359225651.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 182
Evo, nisam ga stavio sinoc na punjac, nije ni 1% skinuo. :)

Nestvarno jbt sa baterijom od 1700mah i osvetljenjem na 50%.

Gigabyte objasnio!!!
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1371365257686.jpg
    uploadfromtaptalk1371365257686.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 193
  • uploadfromtaptalk1371365290021.jpg
    uploadfromtaptalk1371365290021.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 197
  • uploadfromtaptalk1371365319973.jpg
    uploadfromtaptalk1371365319973.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 185
Ovo stvarno izgleda odlicno, reci mi nesto vise o telefonu kako radi, softver, kamera, kvalitet izrade....
 
Iskren da budem, telefon radi brutalno dobro.

Kvalitet izrade je odlican, kombinacija plastike, standardno, zadnji poklopca se skida u komadu. Ceo poklopac je gumiran, tako da odlicno lezi u ruci, nema klizanja. Nema skripanja u bilo kom delu, savrseno lezi sve.

IPS LCD ekran ima stvarno odlicnu reprodukciju boja, cak su i uglovi gledanja fantasticni, ne bledi slika.

Rezolucija qhd, 960*540, Dual core na 1GHz, 1GB RAM memorije, 8Mpix kamera koja snima ekstra. Nekada sporije uhvati fokus u tamnijim uslovima, ali snima jako brzo. Moze da snimi 40 slicici drzanjem tastera na ekranu. :D

Blic je upotrebljiv u tamnijim situacijama, nema bljestanja.

Jedina zamerka je okvir i staklo kamere koji su izbaceni malo u odnosu na telo, pa treba biti pazljiv kada se spusta na nesto.

RAM memorija ima 940MB, ostatak je rezervisan za graficki cip, PowerVR SGX531.

Sa svim mojim sinhronizacijama i aplikacijama je zauzeto oko 440MB, uvek ima preko 500MB slobodno. :)

Zvucnik - drzim na recimo 60%, na 100% mi nje dobro kako urla. Sto se tice razgovora - nijedna zamerka, odlicno cujem, odlicno me cuju.

Jedini lag koji sam primetio je bio na Play store-u kada sam skidao neke aplikacije. Kroz meni, dodavanje vidzeta, apsolutno ih nema.

Odusevljen sam zaista. Baterija od 1700mah sa 5h screen on - BRUKA!!!

Kome treba dual-sim (ma sta dual, i obican da je) - MOJA VELIKA PREPORUKA!!!

:wave:
 
Interesuje me dali neko zna kakav je ovaj quad core u Galaxy Win Qualcomm MSM8626S Snapdragon 200 corstexA5 a Gpu je Adreno 203.
 
Adreno 203 je ravan SGX531 (GPU koji se nalazi u Alkici, 4500, Maya i sl.), a Cortex A5 ne zelim ni da komentarisem...
 
Interesuje me dali neko zna kakav je ovaj quad core u Galaxy Win Qualcomm MSM8626S Snapdragon 200 corstexA5 a Gpu je Adreno 203.

To je low-mid range SoC iz S4 generacije Snapdragona, dakle predzadnja generacija. Oznaka joj je S4 play, i ne očekuj čuda, ali nije to ni loš SoC kao što bi neki želeli da u svaki telefon ubacuju S800...
Uvek bilo, koliko para toliko muzike
 
Vidim da daje u Antutu benchmarku oko 11500 - 12000 poena sto je u rangu MT 6589 i Nvidia tegre 3.Pa zato pitam kakav je,u principu nije los za te pare,u pravi si sto kazes koliko para toliko muzike.
 
Citao sam skoro negde da gigabyte izbacio novu verrziju Maye sa Quad Core procesorom, sto moze da bude zanimljivo ako ne podignu mnogo cenu u odnosu na ovu sad Mayu
 
Ova Maya M1 radi zesce dobro, ne znam sta ce quad da ubrza... Mozda igrice, ovo sto radi, radi extra.
 
Ljudi vole da imaju Quad, evo ja sad imam neki Test model Prestigio telefona koji radi sa Quad procesorom, dosta bplje radi, naravno ja sam i za 2Gbb rama, to mislim mda dosta utice na rad telefona,Na ovim velikim ekranima i onaj ko nikad nije igrao igrice pocne da igra :)
 
Danas sam malo probao drugarov Alcatel 992D i sad sam se iznenadio kad sam video da je to dual core procesor, malo to ipak kilavo radi, u rangu mog zte skate-a...
 
Iskreno ja sam manje-vise zadovoljan sa 992D. Nije on slab toliko koliko su neke aplikacije neoptimizovane za MediaTek cipset.
Naprimer Pocket Soccer ima malo seckanje kada se igra, a radi odlicno na telefonima starim 2-3 godine. Takodje novije EA-ove igre imaju problem sa zvukom, tj ima eho.
 
Ljudi... to je SMARTPHONE. Primarno je telefon... manite pricu o igrama i kako one rade kao pokazatelj ICEGA :)

BTW, ima li sta novo o dostupnosti dual-SIM S4?:)
 
Ma daleko od toga da je to loš telefon, samo kažem da mi je delovao ipak malo tromo. Ostalo mi se sviđa...
 
Da li neko ima isksustvo sa LG Optimus L7 II Dual Sim? Kako radi sa dve kartice? Vidim da ima poseban taster za menjanje kartica.
 
Danas sam malo probao drugarov Alcatel 992D i sad sam se iznenadio kad sam video da je to dual core procesor, malo to ipak kilavo radi, u rangu mog zte skate-a...

992d ima dosta bolji procesor od tog zte skatea, tako da nema govora da radi isto ili losije od njega.
 
Ljudi, Gigabyte GSmart Maya M1 - 5h screen on time, 4.5", dual core, 1GB ram - ekran perverzija, pogotovu na otvorenom.

KOsta 230e nov, po oglasima ima za 180e. Bolji dual sim nisam koristio, ovo ne menjam dok ne umre, zivota mi. :)
 
Zanimljivo :)
Pogledacu taj fon. Imam S Duos i planiram uzeti Lenovo A820. Quad core, jeftin ali mora iz Kine da stigne ;)
 
Ma zahebi to, uzmi ovo, imas garanciju, telefon ne stuca, radi sve full.

Probao sam NFS od igara, ide glatko, bez seckanja i grejanja. ;)
 
Vazi, razmislicu jos ;) trebao bi Lenovo doci i u Srbiju za 2 meseca ;)
 
Ljudi, šta se dešava sa HTC Desire 600 Dual Sim telefonom ? Vidim da je već neko vreme izlistan na zvaničnom HTC sajtu, ali da ga još nema na nemačkom tržištu.

Kao navodno ono što sam čuo je da će koštati između 320 i 350 evra, što je malo mnogo za jedan mid-range telefon. Ako je istina to o ceni, naravno. Realno je da bude oko 300 do 320 mislim, više od toga ne.
 

Ma to je lažna cena, ovo je itekako preterano. Cena u EU biće puno normalnija. Ja sam čuo max do 350 evra da će biti. Svejedno, to je moj budući telefon pa nek košta i malo preko 350 evra ovde kod mene u Nemačkoj.
Ako vec zivis u Nemackoj sto neuzmes Alcatel Scribe Hd dual sim za 270 evra fantasticna kupovina....
 
Nazad
Vrh Dno