Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Ovo mu dodje Lenovo P780 u skupljem i vecem izdacnju, sa slabijom baterijom i (znajuci Samsung) losijim materijalom ;)
Steta sto K910-ke nema u Evropi :(
 
Pa ne baš Lenovo ima samo bateriju bolju.
Grand 2 ima bolji CPU(qualcom vs Mt) više rama,imaće bolju kameru,noviji android stim da će dobiti i 4.4.
Ako Grand 2 bude koštao ko Grand biće to dobra kupovina.
 
380e je u Evropi, pa navise. Dok je P780 250e.
Za CPU - mislio si bolji cipset? CPU je isti koliko vidim, Cortex A7 @1.2 quad core.
Za RAM se slazem - ne znam koliko je bitno za ova dva telefona doduse.

Da je vredno ~150e razlike?
 
Ne vredi tolike razlike,ali ovde je Samsung,a i u svetu ko nekad Nokia popularan.Stim da je Grand felomenalno prodavan u Indiji i Kini i imaju baš veliku zajednicu tamo.
Čipset je bolji Qualcomov jer automatski će biti dosta romova,kod MT je još to slabo.
Videćemo kad dođe ovde kolika će cena biti.
 
Poslednja izmena:
Bice ovo sasvim ok kupovina,ako ne preteraju sa cenom.

Evo poredjenje Galaxy Grand 2 vs Galaxy Note 2

 
Da ne bih bzv otvarao zasebnu temu za gt-s7582,pitacu ovde. Zna li ko nesto korisno za ovaj telefon? Rutovanje,romovi,kerneli,neke druge korisne modifikacije? Na primer postoji samo jedan cwm za ovaj fon,dosta laguje. Uzeo sam ovaj fon u telenoru,super je. Hteo sam da probam RR3,rutovao ga i instalirao gl to sd aplikaciju ali iz nekog razloga nije htela da radi ni aplikacija ni igrica,jer je uvek iznova isao download data fajlova,iako sam vec skinuo igricu,podesio gl to sd,isao na move data... Posle sam se malo igrao,brisao\probao svasta nesto i na kraju kada sam hteo da sve vratim kako je bilo tj. flesujem stock rom,vdeo sam koliko je cwm bagovit... wipe dalvik cashe ne reaguje,wipe data i cashe idu dosta sporo. Pa zatim format data,system,cashe,preload itd. ,dosta sporo,po nekoliko minuta za jednu stavku. Eto,ako neko ima neka iskustva neka ih podeli. Oni koji ne vole da se igraju neka mi ne pisu nista ;) Vratio sam stock,sve u svemu fon je za te pare sasvim ok,ok cpu,ok gpu mada nema neku podrsku za igrice,bar ne za sad. Fotke me odusevile za te pare,video zapis takodje. Na 1080p 32'' TV video izgleda extra,ponavljam,extra za te pare =) I jos je dual sim. Po meni jedan od najboljih telefona u rangu 140-150e.
 
Za GL2SD - kad prebaciš data na Sd karticu moras pre svakog ppkretanja igre da ides na mount opciju u GL2SD.
 
Da =)
Do sada samo koristio verziju 1.9,koju koristim na note 10.1 ali mi na sgs duos 2 nije radilo. Pa sam probao najnoviju verziju sa marketa i radi sve kako treba :)
 
Ne vidim da je bilo, pa da pomenem da je izasao skoro Galaxy S3 Neo - Dual SIM varijanta S3! Odlican telefon, ekran, kamera i zvuk, a jeftin prilicno dual SIM. Da nemam P780, verovatno bi uzeo njega :)
 
Ne vidim da je bilo, pa da pomenem da je izasao skoro Galaxy S3 Neo - Dual SIM varijanta S3! Odlican telefon, ekran, kamera i zvuk, a jeftin prilicno dual SIM. Da nemam P780, verovatno bi uzeo njega :)

Pa vidim da je izasao ali ne vidim zasto bi bio bolji izbor od Grand 2. Skuplji je 40 evra, ima manji displej a sve ostalo isto.
 
Bolji displej i manji je taman :)

Kakav je zvuk na Grand 2 Duos?
 
Pa sad to je relativno. Meni je bolji 5.2 nego 4.7 displej. Za zvuk nemam pojma. I dalje ne mislim da vredi 40 evra vise.
 
Meni je glomazan g2d pa izmedju ostal9g i zbog toga ga nisam uzeo.
 
Samsung I9300I S3 Neo
ovo je moj buduci telefon hvala lepo. Ppotreban mi je dual sim a nikako nisam hteo da se rastanem od moje trojke pa je ovo doslo kao naruceno.
Jos pola giga rama vise, a sve ostalo slicno uz samoled ne mogu traziti vise.
Cena za ovakve stvari ne predstavlja problem.
alfaunits hvala, vec sam prakticno uzeo p780
 
S3 Neo ako ima isti čipset kao obična S3 ima bolji CPU i GPU od Grande 2,plus bolji ekran Super Amoled.....
Boolja kupovina od Grande 2 naravno pod uslovom da ima isti čipset kao običan S3....
 
Bolji cipsrt - vise RAMa;)
 
Nije bolji, ram ne spada u čipset

Ovaj vidim ima neki quad na 1.2
 
Da i ja video da je CPU 1,2 ali nigde nemoze da se nadje koji je cipset,iskreno sumljivo mi je to sto kriju i jos nisuobjavili koji je chipset

A Grand 2 i S3 Neo imaju isto rama 1,5 GB
Za sad definitivno S3 Neo ima bolji Displej od Granda 2
 
mene ne zanimaju cipsetovi i takve stvari, zbog neta mi je bolje samoled koji mi je vrh, hd rezolucija i jos jako mi je bitan zvuk. Snaga procesora mi ne igra ulogu, igricu u zivotu nisam igrao, a ni kamera mi nije bitna!
Ponavljam, fon je idealan za mene!
 
Da ne lomim galaxy ekrane kao lud i meni bi bio vrh. Ovako... Kostace me kao tri p780;)
 
Procesor je Sanpdragon 400 na 1, 2 ghz I adreno 305 grafika........ Govorim o Samsung grand 2 telefonu....
 
To su i na Note 3 Neo Duos stavili. Verovatno je i na s3 neo duos.
 
samsung grand 2

Ja sam danas uzeo samsung grand 2 jer sam hteo dual sim telefon, smucilo mi se da nosim dva telefona u dzepu.... Jos uvek gledam sta sve ima od opcija pa mogu da vam napise, narednih dana ako nekog interesuje. Pre nego sto sam uzeo ovaj fon gledao sam skoro sve dual sim modele koji mogu da se uzmu kod nas a jesan sam telefon cak I koristio neko vreme (prestigio 5044). Iako sam jos uvek skeptik prvi utisci su pozitivni. Ono sto mi se dopalo je da su obe kartice full (rad u 3g modu) tako da u settings-u menjam sa koje cu kartice uzimati data transfer. Procesor je zasad prilicno brz I sve radi iznenadjujuce dobro. Ono sto mi smeta je sto nema otg podrsku ali kompromisa negde mora biti, ovaj Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400 je daleko iznad mediatekovog quad core procesora...... Po meni mislim da je brzi od S3 ali to moram proveriti u realnom radu, imao sam I S3 ali davno.....
 
Za s3 neo duos ne znam ali preptostavljam da je tako ..... Meni je trebao veci ekran I zato sam se odlucio za njega a note 3 neo duos nisam mogao nigde u srbiji da nadjem ima samo sa jednom sim slotom.....
 
Dusane, osecaj rada na g2d je da brze radi od s3 verovatno zbog vise RAMa.
 
mozda ce da ispadne da "ciga hvali svog konja", ali moj maleni (Lenovo S930) je za mene savrsen ...

baterija traje 2.5 dana bez problema ... deci rade sve igrice ... dusu dao za citanje novina

jedino sto nemogu da podesim MMS - sve ostalo je flawless

kinezi su odradili i software perfektno - gomila sitnica koje cine svakodnevne stvari laksim

moja preporuka
 
Verovatno si u pravu, jer je u pitanju isti procesor. ..... U svakom slucaju sve je ok samo jos da vidim kako se baterija ponasa. .....
 
Iskreno iznenadjen sam kako radi, a velicina ekrana je zakon..... Prilicno dobro optimizovan sistem, doduse tek sam ga juce uzeo pa cemo vremenom videti kako ce se ponasati. Baterija od 8 sati ujutru do sada je spala na 50% a ja telefon koristim poprilicno sto za razgovor sto za internet. Ako izgura ceo dan moje maltretiranje bicu I vise nego zadovoljan.....
 
Nazad
Vrh Dno