Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Mene interesuje od svih ovih dual SIM fonova, kakve su kamere?
Meni se na P780 recimo svidja, ali nije ko zna sta.
 
Našao sam, rekao bih, dobar flip cover za Moto G2. Oko 20£, sa shippingom iz UK. To mi je jedan od uslova za mob.
Za S3 neo mi je to najjednostavnije, samo prebacim sa S3 :)

Da li Moto G2 ima led indikaciju za propuštene pozive i poruke?

ima belu led lampicu
 
@djoxie - cenim da imaš Moto G dual.
Bio bih ti zahvalan da podeliš neka iskustva - zvuk, ekran, baterija, softver, brzina, apdejt...
Koja su ti prethodna iskustva? Sa kog telefona si prešao?
:smoke:
 
nemam ga jos uvek ali sam ga procackao, poznanica ima. super lezi u ruci, ona ga umereno koristi i puni ga svako drugo vece. lollipop je dobila, 5.0.2, klizi i jako lepo izgleda. ako predjem, prelazim sa note 2, prijao bi mi manji fon
 
Imas u temi o G2 moja iskustva. A koristio sam mnoge dobre telefone pre njega, mada jedini dual sim behu S4 mini duos i Wiko HighWay.
 
Pozdrav ljudi, treba mi neki dobar dual sim fon za kevu al ne mogu da se odlucim. Koristila bi ga vise za poslovne stvari(mail, po koji word dokument, pdf itd), igre ne bi igrala nikad tako da je to nebitno, ali bitno je da nema zakucavanja pri svakodnevnom radu. Gledao sam s4 dual, e8 (nisam uspeo da nadjem sa 2 kartice od nas), s5 dual i g3 dual, ali ne znm koji je od tih naj. Posto slabo pratim te dual sim modele i ne znm koje probleme vuku sa sobom, rekoh bolje vas da pitam nego da uzmem neki pa da se pokajem. Dao bih nekih 300-400 evra za telefon, sve preporuke su dobrodosle.
 
Po ko zna koji put preporuka za s3 Duos :D Od kad ga imam, nijednom nisam imao problem (sem kad sam probao da ga rootujem, ali to sam ja izazvao :)).
S5 Duos bi sigurno brze radio, ali je i duplo skuplji.

Ja otprilike koristim za takve stvari S3 Duos - mail pomalo, forum ovde, ebanking, PDFove i dokumente cesto gledam na fonu (ne editujem ih, ne znam da li bi ona to radila niti znam iskreno koliko je to uopste moguce na telefonu :D). Plus klipove i muziku naravno.
Nijedan jedini problem nisam imao.

Malkice je dual SIM na Samsungu tezi doduse, mada sam se ja navikao na Lenovo, koji je stvarno profesionalno dobro to odradio! (Sony Xperia C sam isto imao vrlo kratko, preglomazan fon za mene, ali i dual SIM mu je bio tragikomican :))
Ono sto je nezgodno je da shvatis na KOJU te karticu zovu :) Sve ostalo radi bez problema i jasno je.
Odlicna stvar je sto moze bilo koji slot biti 3G (menja se softverski), pa ne moras uopste vaditi kartice za takve stvari.
 
dugo sam vec u dilemi koji telefon da uzmem, i sada pored obicnih u pricu sam usao i sa duo verzijama telefona a prevashodno jer ce mi biti neophodan zbog posla.

Da li je neko koristio LG G3 dual sim ili Samsung galaxy S5 duos???

Cenovno su slicni. Da postoji note3 duos uzeo bih njega, ali posto samo note4 ima i duos varijantu onda mi on ispada iz igre jer je stvarno preskup.

Trenutno koristim LG G2 i prezadovoljan sam telefonom. Pre toga sam imao samsung i njihov TW mi je igrao po zivcima, jer je konstantno lagovao.

Da li je neko koristio navedena dva telefona i kakvi su vam utisci. Sta mislite jel vredi kupiti duo telefone pogotovo ove iz skupljeg opsega?
 
Poslednja izmena:
Ja imam s5 mini duos i nemam zamerki. Presao sam sa nexus 5 i ne vidim razliku u svakodnevnom radu. Nema bloatware, brz i pouzdan. Ekran meni taman. Ni mali ni veliki. Odličan telefon.
Kratko vreme sam imao S5 duos odličan je. Malo tezak zbog veličine .
 
Note3 duos postoji kao i s4 duos ali nema ih kod nas ni u oglasima.
 
Kratko pitanje... glavna kartica je MTS, druga je Telenor prepaid. Kakva je situacija kod naših provajdera, naime uzeo bih neki dual sim preko oglasa, ona varijanta "star 1 dan, uzet u Telenoru...", pa me interesuje da li je sim1 u tim slučajevima zaključan na Telenor a druga sim free? I da li u tom slučaju mogu u drugom slotu da koristim MTS karticu kao primarnu, da sa nje koristim mobilni net, dok bi na prepaidu bio isključen itd? Inače, radi se o prijateljici, nezahtevan korisnik, pa bih joj uzeo neki Alcatel idol 2 mini i sl.
Čitao sam temu pola sata i ne nađoh slično pitanje/odgovor.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom je drugi slot SIM Free, medjutim kod nas koliko sam sretao su samo modeli gde nema setanja 3G izmedju slotova, kao sto moze sa Samsung telefonima.
Naime, drugi slot je 2G, i ne vredi ti da koristi net sa te kartice.

Na Samsung telefonima je moguce birati koja kartica ce biti 3G, koja ne (moguce je fizicki i na Lenovo telefonima, ali ROMovi to ne dozvoljavaju)

Ne moras ni razmisljati o toj situaciji doduse - Telenor nije prodavao dual SIM, cini mi se uopste? Idol 2 Mini im ne pise da je dual SIM, mozda nije pomenuto.
A u MTSu je bilo dosta dual SIM varijanti, mada osim Lumia, samo poneki HTC u srednjoj klasi - a tu ti je prvi slot MTS, pa ce ti raditi kartica :)
 
Hvala ti, u međuvremenu sam saznao da su uglavnom single sim po provajderima... šteta.
 
@zolaBG
Vidim, imas Acer E700, i kazes da je sve super osim kamere. Videh da postoji update ta nju (tj. update generalno za ceo sistem, ali koji najvise pogadja kameru) i po recima korisnika, kamera se preporodi posle njega. Da ga nisi probao, slucajno? Na sajtu android-hilfe.de se moze naci...

Sem toga, kako si zadovoljan telefonom, posle nekog vremena..?
 
Koliko sam shvatio (a nisam se zadubljivao, iskreno), nekima je prosao OTA, a neki su ga isforsirali nekako, mada bez nekih mambo-dzambo poteza.

Podatak da update postoji sam video na kraju testa telefona na sajtu notebookcheck.com, u komentarima, kao i to da nije komplikovan i da preporodi kameru, ali nisam ulazio na sajt android-hilfe.de, jer nisam imao vremena. Inace je na nemackom (koji znam, pa mi licno nije problem), ali translate bi trebalo da obavi posao posteno.

Inace, meni licno kamera nije od presudnog znacaja, ali ni ne gledam za sebe (bar trenutno, mada bih mogao da ga uzmem u razmatranje u buducnosti, jer mi se dopada jako) nego za druga kome treba dual-sim, a cak bi mu i triple-sim odgovarao, ali on ne bi da kamera bude bas sranye, mada bi sa solidnom "prosao"...
 
Poslednja izmena:
Ima li ko ikakvih iskustava sa Lenovom P70..?
 
Niko nista..?

Konkretno, brine me sto je medju 3G frekvencijama nabrojano da podrzava samo 900 i 2100 MHz - da li to moze izazvati neke probleme prilikom koriscenja 3G mreze..?

Posto se ne nadam pojavi 4G tako brzo... :D
 
2100 ti je dovoljna kod nas. A i u prilicnom broju zemalja sveta.

Telefon je izasao februara, nije ni cudno da ga jos nema nigde inace :)
 
Znam, ali opet, pre mesec dana je izasao, a jos NIJEDAN test ili review nema, osim onog ruskog na MS, koje nisam nikad voleo... :D

krastavac, trebalo bi uskoro da kupim novi uredjaj, ovaj mi je bas zapao za oko (pored Acera E700), ali ne znam da li bih se usudio da ga uzmem, a ne znam nista o njemu.

A hvala za info o frekvencijama. :)
 
Po spec. dodje mu P780 sa 2GB RAMa i brzim CPUom. Prilicno mali napredak, da bi imao neku cenu.
Pogledaj Vibe X2 ako te zanima taj rang, dual SIM varijanta ima full active (dva radia, X2-CU model, ne X2-EU), a iskreno i deluje kao mnogo bolji telefon po ono malo sto sam video. (a cena je prilicno OK).
 
Ali je van mog ranga i ima losiju bateriju.
 
Pitanje kako se ponaša dual sim fon pri sledećem scenariju: slot A je kartica pripaid, koja nema mobilni net, tj. ne želim da ga koristim, a na taj broj je registrovan WhatsApp koji se koristi preko wifi. Slot B je kartica na ugovoru i ima mobilni net. E sad, nestane struje ili pukne net, znači nemam WiFi, pitanje je da li tada WhatsApp koji je registrovan na slot A, može da se koristi preko mobilnog neta kartice u slotu B☺
Malo konfuzno, ali valjda sam jasan. Hvala.
 
Pitanje kako se ponaša dual sim fon pri sledećem scenariju: slot A je kartica pripaid, koja nema mobilni net, tj. ne želim da ga koristim, a na taj broj je registrovan WhatsApp koji se koristi preko wifi. Slot B je kartica na ugovoru i ima mobilni net. E sad, nestane struje ili pukne net, znači nemam WiFi, pitanje je da li tada WhatsApp koji je registrovan na slot A, može da se koristi preko mobilnog neta kartice u slotu B☺
Malo konfuzno, ali valjda sam jasan. Hvala.
Moze bez problema!!!
 
Moze i bez kartice skroz.
 
E sad, nestane struje ili pukne net, znači nemam WiFi, pitanje je da li tada WhatsApp koji je registrovan na slot A, može da se koristi preko mobilnog neta kartice u slotu B☺
Зависи и од телефона, код неких мораш да изабереш у подешавањима да се користи нет са друге, код неких бираш која ће да повуче нет мада ми се чини да углавном прва иде са брзим а друга са споријим нетом. А да ставиш ту припејд као другу и онда ће сигурно нет да крене са прве?
 
Može i tako, čak je i jedino logično. Da je moj fon probao bih pre postavljanja pitanja, naravno, međutim pitanje sam postavio za prijateljičin telefon koji nisam ni video, pa je zato malo sumanuto :)
Hvala za predlog.
 
Зависи и од телефона, код неких мораш да изабереш у подешавањима да се користи нет са друге
A da, ovo mora da se promeni svejedno. Nece automatski.
 
Nazad
Vrh Dno