Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Note 3 Dual (samo za kinesko trziste postoji zvanicno, ali dolazi i iz Rusije sa normalnim ROMom, nemojte se zeznuti i flashovati stock kineski, muka je da se namesti Play Store!) uzeh u subotu.

U pitanju je Dual SIM Full Active telefon, pa kome je to bitno, mislim da nema uopste polemike u tom cenovnom rangu koji telefon! (300-400e, zavisi od ocuvanosti, prodavca i garancije)

Za sada sam jako zadovoljan telefonom! Javljam detaljnije utiske nakon sto nekoliko dana ga budem koristio. Presao sam sa S5 Duos, i vidna je razlika! Ocekivao sam da ce biti "meh" efekat :)
 
Poslednja izmena:
@alfaunits
Sa kojim androidom dolazi? Koliko je brz u odnosu na s5?
Najvažnije kolika je brzina okidanja kamere?
 
Moj je dosao sa 5.0 ali sam ga vratio na 4.4 jer je SIM Card manager bolji na njemu. Predlazem da ne radite to doduse jer samo kineskih ROMova ima :)
Nisam probao kameru jos uvek.
 
Da li moze neko da mi pruzi informaciju o nekom novijem dual sim full active mobilnom telefonu sa android platformom... Imam HTC desire 606w, doduse kinez i dobro me sluzi jos uvek... Ali posle vec oko tri godine, mislim da bi bio red da ga promenim...
 
Upravo iznad tvog pitanja imas verovatno najbolji izbor za Dual SIM Full Active telefon :) Note 3 Dual SIM.

Jedini telefon za koji jos znam da je full active je Lenovo Vibe X2-CU (ne i X2-TO/AT/EU, dakle samo CU podoznaka), i on je stvarno full active skroz, koliko sam video, on moze i dual-LTE da radi, dakle drugi slot nije samo 2G!
Ali posto mi SAMOLED previse odogovara, a Lenovo UI ne podnosim - drzim se Note 3. Koji trenutno ima EXTRA cenu jos.
 
A sto se tice ovih drugih dualsim telefona,kada bi npr u 4g slot stavio internet karticu i da skidam s neta nesto veliko,znaci u kontinuitetu,da li bih bio dostupan na drugoj kartici koju je u 2g slotu?
 
Bio bi dostupan, ali bi net prestao da radi ako primis poziv/SMS (za SMS na kratko, za poziv dok traje poziv).
Takodje je problem, barem na Samsungu primetan (ne na Note 3, ali na S3/S5 Duos da) ali i na drugim brendovima u manjoj meri, sto ako je aktivan net, ne moze uvek da se pozove sa druge kartice, ako se ne iskljuci net.

Raniji ROMovi Samsunga su imali opciju da se selektuje sta ima prioritet - internet ili dostupnost. Novi forsiraju internet. Ranije je time internet mogao imati manji prioritet i odlicno je radilo. Sada ima uvek visi prioritet, i ponekad se desi ovaj problem.
To NE pravi probleme sa dostupnoscu na drugoj kartici, vec samo kada VI zovete ili saljete SMS sa nje (da, i SMS ne bude poslat, vraca FAILED u takvim slucajevima). U pitanju su samo trenuci kada se net koristi na prvoj (tj. net) kartici.

Npr. kada mi ne radi Sync, niti ima ista u pozadini i puna 3G/4G brzina je dostupna (tj. nije usporen net na 64/32), ovog problema nema. Ali je recimo tipican na kartici koja je imala Prica tarifu, gde je uvek usporen net :)
 
Da li se sad ne isplati uzeti s3 neo duo po ceni od 195eur? Da li ima neka druga opcija. Recimo da mi je budzet 250-260eur. Mislim uvek moze koji evro vise ako je nesto bas dobro. Nemam trenutno 360eur za S5 duo :D
Vidim da ima da se uzme Xiaomi Mi4i 16gb dual za 235eur. Kako vam se to cini? Mozda Huawei P8lite? Sta je sa Motorola moto G3? Recimo da bih voleo da imam i podrsku zajednice i da bez problema ubacujem i druge ROM. Cisto radi update na nove verzije androida. Sad trenutno imam single sim LG L9 II, koji nema skoro nikakvu podrsku. Ili cu na kraju da promenim platformu i probam WP. Tipa neka Microsoft 640, vidim da je sad 140eur. Tako da mi treba malo pomoci. pozz
 
Poslednja izmena:
S3 Neo Duos za 190e? Ne, to je ipak puno. Ja sam ga za 210e kupio i to kad je tek izasao. Jeste to bombonica telefon po pitanju ulozeno/dobijeno, ali ipak mislim da preterauju sa tom cenom, efektivno nije pala od kada je izasao :)
S5 Duos - imas moj za 300e, super je primarak u svakom pogledu, a fon ima podrsku, mozda i najvecu za dual SIM model.
A ima i Note 3 Duos za tu cenu da se kupi (doduse samo sa radnim garancijama). E sad od ta dva - svaki ima svoj plus/minus. Ja iskreno, posle evo mesec/dva sa Note 3 Duos, da nije bolji ekran (veci u sustini..), ne bi bio siguran da je N3D bolji izbor. Baterija je extremno bolja na mom S5D, a i notifikacije na lock screenu rade za sve, ne samo za SMS, dok na Note-u ne (vazi i za obican Note 3)

Za WP - ako mozes da radis na WP, 640/640XL DS su extra telefoni. Meni, posle SAMOLEDa, iskreno nista ne odgovara, pa sam zato vrlo brzo opet prodao svoju 640XL DS. Ali za OS bi se navikao, jedino mi se ne svidja sto nema normalan YT player, i nisam nasao free alternativu za ES File Explorer (da mogu preko LANa da streamujem klipove)

Ove druge Androide sto si pomenuo - no clue.
 
Uzeta nova Lumia 640 dual, pa cu videti kako se ponasa. Hvala u svakom slucaju.
 
Drustvo, imam jedno, mozda i glupo pitanje.
Posto nikada nisam imao dual sim telefon, i iskreno nisam se interesovao za princip rada tih telefona, zanima me da li bih mogao u telefon da stavim nemacku i srpsku karticu? Znaci, dok sam u Nemckoj da koristim samo tu karticu, a nasu da nekako iskljucim i obrnuto.
 
Moze.Imas opciju da isključiš koju koćeš karticu!!!!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Hvala puno na brzom odgovoru!

Da li je J5 Dual dobra kupovina za 150-160e? Ili mozda 640/Xl?
Bitno je da telefon ima solidnu kameru.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na brzom odgovoru!

Da li je J5 Dual dobra kupovina za 150-160e? Ili mozda 640/Xl?
Bitno je da telefon ima solidnu kameru.
Ako je J5 2016, onda ok, ako je stari, pre bih išao na meizu m2 note, ili xiaomi redmi note 3 (pro)...Mislim da je i p8 lite dual bolji

Naravno, sve ovo govorim kada je sveukupni utisak u pitanju, sto se tiče kamere, verovatno su nijanse u pitanju, pa je bolje da ti odgovori neko ko na to malo više obraća pažnju


SM-A9000
 
Poslednja izmena:
Uzecu ih u razmatranje, samo moram videti kakva je kamera na tim modelima. Namerno spominjem samo kameru, jer ce verovatno svaki moci da se izbori sa 4-5 aplikacija. Naravno, bitno je da radi dobro sa dve kartice, ali retko ce raditi obe istovremeno.
Mislio sam na ovaj stariji model, posto ovogodisnja verzija probija budzet. Xiaomi Redmi Note 3 otpada jer je i on dosta skuplji.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za S5 Duos. Ja ga imam i prezadovoljan sam pogotovo otkako sam ga updejtovao na šesticu android. Sim managment odličan. Baterija izgura ceo dan (oko 23-24h imam 40%). Imaš nove po oglasima za 260EU, a polovne verovatno možeš naći i za manje pare (na KP kao nov za 205eu od lika sa 46 pozitivne ocene). A neki lik je ovde na forumu prodavao tokom maja S5 duos star par dana za 245 eu.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da Samsung nema opciju na dual telefonima da zapamti za svaki kontakt posebno sa koje sim kartice da zove nego mora svaki put da potvrdim ili da stavim defaoult pa svi pozivi automatski samo sa te kartice idu?
 
Poslednja izmena:
Kako koji Samsung.
 
Na S7 dual ja to ne mogu da nadjem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja ni na n3 ni na s5 duosu, ali bilo je na s3 duosu.
 
Preporuka za S5 Duos. Ja ga imam i prezadovoljan sam pogotovo otkako sam ga updejtovao na šesticu android. Sim managment odličan. Baterija izgura ceo dan (oko 23-24h imam 40%). Imaš nove po oglasima za 260EU, a polovne verovatno možeš naći i za manje pare (na KP kao nov za 205eu od lika sa 46 pozitivne ocene). A neki lik je ovde na forumu prodavao tokom maja S5 duos star par dana za 245 eu.

Sve to lepo zvuci, ali je prilicno van budzeta.
 
Ne znam da li ti je navedeni budžet sa tvojim fonom ili ne. Ako imaš taj keš, prodaj svoj fon, daj taj keš i uzmi S5 Duos. Ja sam svojevremeno da ne bih vukao dva fona prodao Xperia Z i Alcatel 997 i dodao 50-tak evra i uzeo S5 Duos.
 
Uzeh Honor 5x pre neki dan,odličan dual-sim telefon.

Malo je reći da sam prezadovoljn.
Pre njega sam u periodu od 2 godine koristio Samsung S3 Neo DS,HTC 816 DS,LG G3 i Samsung J5 DS.
Nijednim nisam bio oduševljen ko sa Honorom 5x.
Kvalitet izrade je na premium novou.
Ekran je odličan,dosta svetao sa mogućnosću podešavnja topline boja.
Senzor otisk prsta je baš brz i izuzetno precizan,na ortakovom Meziu Mx5 je dosta sporiji.Drugi ortak ima Samsung A5(2016),tek u odnosu na njega je baš baš brži.
Svidja mi se što podržava dve sim kartice i memorijsku karticu,što je retko u skorije vreme.
Odmah sam odradio update na 6.0.1 MM i EMUI 4.0
54069c242490e068fc55c4e86a72b77e.jpg


Telefon je dosta brz i radi odlično,ja nisam probao kako radi sa 5.1.1 LP i EMUI 3,1.Kazu da je bilo laga i da su sad sve to popravili sa 6.0 i EMUI 4.0

Još jedna odlična stvar Honor je najavio 2 godine podrške za svoje telefone,u nju su uključeni Honor 5x i Honor 8,tako da Honor 5x sigurno dobija 7.0 N. !!!!

Baterija je odlična,smatram sebe heavy userom,na Honoru 5x opušteno izvlačim oko 5h SoT.
fc247d08d6aa514081cbc1f46729214a.jpg

7e14e232d73ceae9bd310c19cc6bb3cc.jpg

770996d17c1851148e9bfe3e0fa85e38.jpg


Kameru još nisam istestirao u potpunosti,za par slika može se reći da je pristojna.Evo par slika.

e3d248278c9f6a5cd0a89c29faa2a0f7.jpg

50e4c03941a887f38b6143f49c6a27d2.jpg


Sve u svemu za 200 evra telefon nudi jako jako mnogo.Moja topla preporuka!!!!!




Poslato sa Huawei Honor 5x
 
I treba da bude odlican, Honor Dual SIM su jaka linija, jedno vreme su prednjacili u nekim dual SIM funkcijama (Dual Active recimo)

Kakav je ovaj Honor za dual SIM, active ili standby? Jel' drugi slot samo 2G?

Slike mi se nesto ne svidjaju, ako nije bilo lose osvetljenje, izgledaju zatamnjene. Retko kada primetim nesto na slikama da kazem da mi se ne svidja inace, nisam uopste zahtevan korisnik po tom pitanju.
 
Drugi slot je samo 2g ne može se menjati.

Druga slika(kafa)je slikana uveče kad se već dosta smrklo.

bac0a6cbf85f77d0ec5d25ec422943fe.jpg


Poslato sa Huawei Honor 5x
 
Telefon je dobar, ali meni nije legao emui. Srećom, ima odličan Cyanogenmod.
Btw, 4G/3G može biti kartica u SIM1 ili SIM2 slotu, kako se izabere. A onda ona druga mora na 2G, kao na većini telefona.
 
Poslednja izmena:
Drugari imam jedno pitanjce za G935FD edge dual sim. Posto postoji samo za azijsko trziste, da li isplati uzimati ga? posto imam potrebu za dual sim telefonom? kakva su vasa iskustva? Jel ok radi na MTS-u? Lte itd..? Jel ne trosi drasticno vise baterije zato sto je dual sim? Jel isto dobija update kao G935F verzija?
Hvala.
 
Da ti odgovorim ovde, ja ga imam i zadovoljan sam, ne verujem da postoji neka razlika u trajanju baterije izmedju njega i obicnog. Rom ubacis onaj za obican jer je potpuno kompatibilan sa ovim dual-om, izgleda poljski najbolji izbor jer redovno dobija update. Na obe kartice mozes da biras koju ces mrezu koristiti, 2g,3g,LTE...
Jedini problem mi je MTS koji ima slab signal kada sam unutra i ponekad sam nedostupan ali sada sa poljskim romom za sada mi ne ispada sa mreže.
Jedino Samsung dialer je bez veze ugradjen za dual sim i preporucujem ti PixelPhone app.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno