Šta je novo?

Jeftin tablet sa dobrom baterijom?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Nikad imao tablet, nikad koristio Android. Namena:
1. Prebacivanje podataka sa kartica na USB disk.
2. Pregled MP4 filmova (720@60), YouTube, slike.
3. Net surf, Google Maps (i Earth, ako radi), preko wifi.

Jako je bitno što duže trajanje baterije. Trenutno nemam predstavu da li bi mi 7 inča bilo dovoljno.
Cenovni rang, što niži. :D Idealno do 100 evra, može i malo preko. Ako skok sa 100 na 130 evra znači 8 sati baterije umesto 3... :D
GPS bi mogao da posluži, nije obavezan. SIM/3G nepotrebno. Punjenje preko USB porta bi bilo jako poželjno, ali bože moj. Kamera nebitna skroz.
Ostatak hardvera ne znam. Ne bih da čekam dugo kad npr skrolujem mape, treba da pušta HD video (resized). Gledajući po netu, pretpostavljam bar 512 MB memorije? Android 4?
Izbegao bih uređaje koji su proizvođača TrtMrtFrt, pojavio se na mesec dana i više ne postoji.

Lenovo IdeaPad po specifikaciji ima odličnu bateriju, ali košta oko 200 evra, pa ne dolazi u obzir.
Alternativa mi je Asus eeePC 1015CX koji mi po svemu (više) odgovara, a specifikacije za bateriju kažu i 10 sati. O tabletu razmišljam samo zato što je mnogo lakši i ako je (osetno) jeftiniji. Za modele koje preporučite tek bih morao da proverim da li rade sa USB (NTFS) diskom, ali to je moj problem.
 
Ako mislis na novo neces za te pare nista brendirano naci. Najjeftiniji pravi Brend je Acer iconia B1 od 14.000 ali on ima karakteristike daleko od ovoga sta tebe zanima ,posebno oko baterije jer je 2710mAh . Druga i tuzna prica je sto je ovaj Acer na zapadu 100 eura, kod nas je u komjuterskim prodavnicama Euro = 140 dinara, negde i vise.

Ima onih koji tvrde , imaju korist od toga, da su i bezimeni Kinezi pod nekim Imenom brend, ali koliko sam shvatio to te ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Možda sam se ja suviše grubo izrazio. Čitajući o tabletima, primetio sam da se tu (bar kod nas) najviše pominju firme za koje skoro da nikad nisam čuo, kao Prestigio ili Vivax, GoClever, itd. Ali, po komentarima, oni su dobri? Nisam snob :) u smislu da tražim isključivo Dell ili HP, jasno mi je da to mnogo košta. Nego da od tih Kineza ne bude baš neki Nuovo, NeOvo i ostale "firme" koje su trajale po mesec dana ili imaju 2 modela uređaja. Npr, Huawei je firma koja je prisutna već više godina, pa možda nije skroz za izbegavanje?

Dakle, može Kinez, ako je prisutan na tržištu, razvija nove modele i nije baš potpuni krš da crkne za mesec dana, nema drajver, itd.
 
Ako moze i Kinez, onda je najpametnije malo sacekati. U Kini se upravo pojavila nova serija tableta sa Dvojezgranim SOC-om A20 , koji je pin kompatibalan sa starim A10 pa ce brzo poceti da stancuju. Procesor je sa dva jezgra A-7 a cene su kao jednojezgrani pre par meseci. Jedino je pitanje kad ce doci kod nas, ali ne duze za dva meseca, mozda i ranije. Imace ih po obicaju svi "Brendirani" Kinezi koje si nabrojao. Do sada nisu omanuli , pa nece ni sada, samo kasne nekoliko meseci , toliko im treba vremena dok poruce i dok im stigne.
 
Može li, ipak, neka preporuka za trenutno dostupne modele (u Srbiji)?
Mesec dana bih verovatno mogao da sačekam i nekako da se snalazim (mada nije sigurno), ali dva meseca ne sigurno.
Sve mi se čini da sam već (masovno) viđao modele sa dvojezgarnim procesorima, ali mislim da mi stvarno nije bitno. I skrolovanje mapa će sigurno više da zavisi od Interneta, nego od procesora.
 
Dobar je Lenovo IdeaTab A7-40. Prilično mi se dopao taj model jer nudi dobar kvalitet izrade i dobre performanse, a zadovoljavajuće trajanje baterije.
 
Pa ništa, tražim nešto jeftino, najviše za čitanje gomile pdf fajlova, upoređivao sam ga baš sa Teslom i sl; on ima veću rezoluciju tj. ppi od ostalih u tom rangu, a i boje su nekako jasnije, bela je više bela, kod Tesle je skoro žućkasta... Tako da naginjem ka njemu :)
 
Nazad
Vrh Dno