Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Na pogrešnom si forumu ako misliš da diskutuješ o krekovanim aplikacijama i načinu ubacivanja istih.
 
Ma kakva pogrešna platforma, ganjam nokiu i windows pola godina ali bukvalno :) samo eto da pitam kakva su iskustva za instaliranje aplikacija koje se plaćaju. Na pijaci imaju sve aplikacije besplatno koje mi trebaju ali mi Garmin zapeo za oko pa zato samo pitam.

Hvala na brzim odgovorima!
 
Ne znam koliko imas potrebe za Garminom pored Here Drive-a..
 
Mudro zborite. Pored Here Drive + apsolutno ti ne treba nista drugo.
 
Nego, imam jedno pitanje za sve vlasnike L925:

Da li vam se telefon iz sliup režima (stendbaj) vraća momentalno na Lock Screen ili pravi pauzu?
Meni je to bilo momentalno ali se preksinoć fon apdejtovao i od tada se čudno ponaša.
Kada ga "probudim" na displeju napiše Resuming..... i mota tako 2-3s pa tek onda pokaže Lock Screen što je počelo iritira, mada sam primetio da baterija malte ne "stoji u mestu", tj. kao da sae ne troši.

Da li to znači da su ga zbudžili u neki Deep Sleep čim se ekran ugasi ili šta već? i da li se još nekome ovako dešava???

tnx
 
Momentalno... Možda si stavljao pametni screen lock... Betu, pa te od tada zeza... Pisali su već o tome... Ovde ili u 8.1... Ima način da se to reši...
 
Momentalno... Možda si stavljao pametni screen lock... Betu, pa te od tada zeza... Pisali su već o tome... Ovde ili u 8.1... Ima način da se to reši...
100% si u pravu.
Pomozi mi da rešim to nekako.
Guglah ali ne nađo hništa što bi mi pomoglo (očigledno da loše formulišem pitanje) :(

tnx
 
Istina Here Drive radi kao iGo ili Garmin ali mi ne prikazuje speedcams ili to ne postoji, a vidio sam na jednom screenshot-u Here Drive kako postoji indikator za kamere...možda su ukinuli tu opciju!
 
Mislim da je to jedini nedostatak, ako se to može tako nazvati, jer je app potpuno besplatna za dve wp telefone, koja ujedno ima redovne besplatne update mapa... I sam sam razmišljao o copilotu, garminu..., a opet... Što da platim kad imam free...
 
Evo ishoda za "Resuming..." razvlačenja prilikom buđnja iz sleepa:
Samo sam promenio pozadinu Lock Screena i sve se vratilo na normalu! ali sam za svaki slučaj odradio i postupak opisan na linku koji mi je @rotkod dao.

Hvala na pomoći!
 
Uzeo 2800 mAh Battery Backup Power pack na AE i sasvim zadovoljan kako izgleda , fino legne.Za kriticne situacije taman...
 
Na temi o L 930 se dosta hvalila navigacija. Interesuje me da li je podjednako dobra i na 925, pogotovo sada posle apdejta na 8.1?
 
Trebalo bi da je sve isto, mozda neki bolji GPS 'chip' ima, ne razumem se bas, ali oba imaju A-GPS i GLONASS gps-ove.. mislim da svaki WP telefon ovo ima. Kod mene na 520 takodje hvata bukvalno za sekund dva..
 
E to me je samo interesovalo, jer su je baš nahvalili. Hvala...
 
Pozdrav svima, interesuje me da li neko zna gde mogu da nadjem neki rom stariji od 8.1 Cyan ?
 
Razmišljam o kupovini 925, kakva su iskustva (baterija, kamera, displej...), na šta trebam obratiti pažnju i koje su generalno mane?
 
Imam je godinu dana, bez 3Ga, dan ipo do dva max, sve zavisi. Ako koristiš kameru često, i slično, računaj 1 dan. Displej je odličan, kao i kamera, apsolutno nikakvih problema nisam imao. Totalno pouzdan telefon. Zvuk je odličan ako koristiš slušalice, ima giga rama... od mana bih naveo samo 16gb rama. Mada je to meni dosta, jer sve slike prebacujem na onedrive preko wifi, a onda ih obrišem sa telefona i oslobodim ram. Imam crnu varijantu, koja se malo masti pozadi ako ne koristiš oklop, ja koristim pa mi ni to nije problem.

Razmišljam šta bi još naveo kao manu samog modela, ali je nema. To bi pre bile neke mane samog WP os-a. :) Preporuka sa moje strane.

MADA bi takođe razmislio o 830 modelu, i to samo zbog baetrije koja se vadi, sdmicro kartice, i quad core procesora. Ostalo je manje više isto, sem cene.
 
Dobio sam uz 925 i slušalice original, jel ih neko koristi? Kakve su? Ne bi da ih otvaram iz pakovanja ako nisu kvalitetne.
 
druze bolje kupi nesto od ovih novih modela 830 ili 730 ipak su novi modeli i imace duzu podrsku. Ja imam 920 to je isti telefon kao i 925, jedina razlika je sto 925 ima amoled ekran i nema bezicno punjenje i mislim da je kamere malo bolja na 925. Iskreno ja imam bezicno punjenje ali nikada nisam koristio, prvo tesko gde mozes naci taj dodatak, a i ako ga nadjes bas je skup. Hteo sam da kupim za auto drzas sa bezicnim punjacem ali stvaro je bilo mnogo. Navigacija radi fenomenalno ja je cesto koristi. Jednostavno iskljucis net i ukljucis gps radi fenomenalno jednostavno pronadje signal sa satelitom cak i u zatvorenom prostoru. Imao sam pre android LG 4x koji je stvarno bio uzasan sto se navigacije tice, a i ovako nije nesto sljakao najbolje. Elem, ako mozes da nabavis fon za neke ok pare moja preporuka je da uzmes, ako ne idi na 830 ili 730. Posle nove godine se ocekuje i windows 10 za telefone tako da ces imat update koji god telefon da uzmes.
 
Gde kod nas ima da se kupi taj drzac za telefon koji je ujedno i bezicni punjac?
Vidim da na ebay nema ispod 100E :\
 
Na ebay ih imas od 20$ pa na vise
 
joj sada trenutno i ne znam gde ih ima. Ali nalazio sam negde. Drzac za auto od 20e koji se prodaje na ebay nema veze sa original nokia drzacima. Videcemo sta ce od sledece godine Microsoft da uradi. Mada oni ce krenuti na poslovne ljude tako da opet masovno nece da se guraju i osvajaju trziste. Kompanija koja zaradjuje i od androida i apple-a, svoj produkt ipak ima da gura u neke ozbiljne svrhe. Samo nek nastave ovako pa bice sve ok. Rade lepo, stabilni, kvalitetni i imaju sve ono sto obicnom korisniku treba. Telefon kao sto i samo ime kaze sluzi za razgovor, razmenu sms poruka, provera e-maila i ponekad da covek moze da ode na net. Sada ljudi kada pogledaju telefon, ocekuju da ima sto vise memorije, brz procesor, 4k kamera i sta ja znam. Pa onda kao pa to je azdaja od telefona, sa tim istim telefonom opet rade osnovne stvari, proveravaju e-mail, idu na net, slikaju, salju sms i razni chat programi. Sustina koriscenja telefona se nije nista promenila od pre desed god. Koristimo sve isto, samo malo lepse nasminkano. Ako cemo iskreno cak ni android tabelti nisu za ozbiljan rad, jedino sto moze da se odvoji od svega je Surface 2 pro i Surface 3 pro. To su poslovni tableti i tableti na kome moze lepo da se radi. Ja imam Lumiu 920, mogu da otvorim word fajl i da editujem ali ljudi to je mukotrpno na tako malom ekranu i jako ograniceno. Zato za klasicnu zabavu svi ovi telefoni su isti. Microsoft i apple svoje programe rade od pocetka i na cistoj platformi. Android prvo sto ima dva, do tri sloja ispod haube na kome radi android. Kao kada bi na mac ili pc stavili VM i pokrenemo windows ili Apple OS. Naravno da nam za to treba dosta memorije, fizicki android ne moze da ugasi trajno svoju aplikaciju uvek u memoriji nesto pali i ako vam to nije potrebno.

Ja sam sa mojom limiom 920 prezadovoljan, cackao sam i lumiu 930 i jako sam zadovoljan kako izgleda i kako radi. Razlika u samom koriscenju trenutno i da nema sve je isto 930 brze otvara alikacije i malo lagodnije radi (ipak ima 2 giga rama i jaci procesor). Sta znam ko voli kameru i ocekuje od telefona da pravi neke babaroga slike 925 je jako kvalitetna i lepo radi. 930 ima vise piksela sto ne znaci kavalitetniju sliku, ali omogucava manje suma na samoj slici. Sve u sveku novi modeli ipak zbog brzine procesora i memorije bi bilo pozeljnije uzeti sada. Windows 10 nece nesto mnogo u samom dizajnu da donese, malo ce to ispeglati i napraviti da to izgleda elegantnije.

Ja sam fotograf pa se nesto ne opterecujem oko kamere na samom telefonu, posedujem dslr aparat i njega vucaram svugde, pa ona kada odradim sliku na telefonu i vidim sta ne valja i u kojim uslovima je losa poludim, ali od malog senzora ne moze mnogo da se ocekuje.

Zato ako mozes da kupis novije 830 ili 730 uzimaj to i uzivaj. U svakom slucaju neces pogresiti ni sa 925. Cuo sam da se pojavio i update za 925 koji poravlja greske u win 8.1
 
Kakav je audio chip na ovom telefonu ?? Planiram da ga uzmem, ali posto dosta slusam muziku na slusalicama (koristim Sony XB200), dal je bar priblizno kvaliteta kao na iPhone ili da ga batalim ipak ?? :)
 
Slabiji je od IP koliko ne znam nisam uporedjivao
 
Imam 4S I sutra bi trebalo da ga prodam ako se nesto ne desi, I sad sam u dilemi, uzeti 925 ili BB Z10 (140-170eur), funkcionalnost im je slicna, samo mi je dosta bitan audio chip... Za BB znam da ima dobre audio cipove (koristio par meseci bold 9000), I za htc modele znam takodje jer sam imao 8S, ali nikad nisam koristio Lumia modele, a ni probao osim po poslovnicama, pa se zato dvoumim, inace hvala na odg :)
 
Nazad
Vrh Dno