Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Jel se otvaraju na carini ti paketi koji idu preko DHLa? Jel uopste idu na carinu ili to DHL odradjuje?
 
Bila je priča da carina ima svoju ispostavu u centrali DHLa u Srbiji. Verovatno zato sve ide glatko. Inače stig'o mi paket jutros. Sve OK i naravno, toliko puta pomenuta šolja :D. Očekivao sam neku manju, ova ogromna prima pola litra.
 
Meni je paket stigao posle 12 dana. Narucen 13.06 stigao 24.06 celo vreme je bio pod shipment information received. Budi strpljiv, ja sam im pisao 4 puta i na kraju je paket stigao do mene. Mada svi ostali paketi su stigli za 3-4 dana.

Na koju su im adresu pisao? Ja sam slao direktno preko maila na [email protected].
Znači ne preko sajta nego preko gmaila.
 
Ja imam jedan problem prilikom plaćanja robe na SD preko Intesa internet kartice.
Radi se o tome da sam drugaru naručivao jaknu ( No Fear Amplifi Bubble Jacket Mens XL ) za 29,99 € + poštarina i to je ukupno nešto sitno preko 49 €.
Ja sam na Intezinoj internet karitici ima 50 € i prilikom plaćanja pisalo je da ne mogu kupiti tu jaknu.
Posle toga sam naručio dve majice čija je cena 41,98 € (sa poštarinom) i tu je plaćanje prošlo bez problema.
Međutim, SD mi je karticu opteretio sa 44,38 € (vidi se na slici).
Kada sam im poslao mejl sa pitanjem zašto postoji razlika u ceni, odogovorili su mi da je banka uzela proviziju, međutim u Intezi su mi rekli da oni ne uzimaju nikakvi proviziju.

E sada, mene interesuje kome i za šta je otišlo tih 2,4 €, jer taj dodatni iznos nisam planirano dao?
Isto tako me interesuje da li će pri svakoj budućoj kupovini postojati neki takvi neplanirani troškovi?

Inteza ->

Faktura ->
 
O tome je bilo pisano već hiljadu puta. Prilikom plaćanja Intesinom Visa karticom sistem automatski rezerviše 5% više sredstava u slučaju razlika u kursu prilikom realizacije plaćanja kroz par dana. Prilikom realizacije tih 5% ti se vrati na račun, tako da nema nekih neplaniranih troškova. Ukratko, uvek moraš imati 5% više sredstava na računu od cene koju planiraš da platiš.
 
Poslednja izmena:
Kad će novu robu da dobijaju :d
 
Da na taj mail sam im pisao. Posle svega su mi poslali i poruku u kojoj se izvinjavaju zbog neugodnosti koje sam doziveo.

Je*alo ih izvinjenje šta ja imam od toga nego jesu li ti i kako rešili problem?
Ja sam im pisao 26.6 sad čekam da istekne 5 radnih dana pa opet da ih cimam jer ne odgovaraju a paketa i dalje nema....
 
Je*alo ih izvinjenje šta ja imam od toga nego jesu li ti i kako rešili problem?
Ja sam im pisao 26.6 sad čekam da istekne 5 radnih dana pa opet da ih cimam jer ne odgovaraju a paketa i dalje nema....

Jesu, ali paket je stigao nakon 13 dana :) i nekako uvek na poruke tokom vikenda, barem je to sa mnom bio slucaj :) ostala 2 paketa su stigla za 4 dana. A dobio sam i solju.
 
Ja i dalje nikakve informacije nemam a 7 radnih dana prodje.
Niti stiže paket niti vraćaju pare niti odgovaraju na mailove a 4 maila sam im poslao....
Više ne znam šta da radim...
 
Naručio u utorak ujutro stiglo u petak ujutro.
Majica Lee Cooper - XXL, ali je jako mala. Kroj joj je kao da sam uzeo L/XL veličinu. Jako je uska.
http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-multi-stripe-t-shirt-mens-594288?colcode=59428818

Patike uzeo 8,5 (u Konversicama je kum gledao koja je veličina i na osnovu toga ih je naručio i sve paše kako treba)
http://www.sportsdirect.com/donnay-game-mid-mens-basketball-trainers-159000?colcode=15900003

Jakna No Fear Amplifi Bubble Jacket Mens XL - sve paše oko veličine, ali nije baš toliko debela. Nije baš za surovu zimu.
http://www.sportsdirect.com/no-fear-amplifi-bubble-jacket-mens-608223?colcode=60822303
 
Posle 5og maila konačno dobih odgovor od SDa.

Navodno imali su neki problem sa prvobitnim tracking codeom koji sam dobio na mail i koji se nije pokazivao u bazi (to je ono što mi je pisalo a i dalje piše shipment information recevied)
Sada su mi dali novi tracking code po kome se vidi kretanje pošiljke kako treba.

Danas (6.7) piše processed at Leeds
Videćemo za dalje....
 
Ja sam slucajno sa slovenackog paypala platio, posiljka krenula, sve full, a postarina placena samo 7€.
Naravno stavio sam do maksimuma nekih 48€ vrednosti robe.
Zvali me iz dhl-a, da potvrde samo da ce ta posiljka iz Slo biti preusmerena u Srb.
Stiglo, sve kul. Bez troskova dodatnih, dobio i solju od kilo keramike.
 
Kako su uspeli tamo da ti posalju kad ti unosis adresu iz Srbije kad kupujes na sd-u, na kontu toga i racunaju postarinu ?
 
Ne znam, pogresila centrala.
Stavio sam adresu na SD u Srbiji, ali pri placanju paypalom sam mogao da izaberem istu tu adresu, samo u Sloveniji.
Sve stiglo regularno, samo mi postarina bila jeftinija za nesto malo vise od 7€. Kad izaberes Srbiju postarina je oko 15€ a za Sloveniju 7€.
 
Ja skupio tu oko 35e robe, međutim kad mi obračunali još 24e shippinga, odmah odustao, bar za sad. Nisam čitao postove unazad, jel neko imao sličnu cifru?
 
U subotu poručen paket, težina 2,304kg, poštarina 19,19€. Eno ga u Leeds-u, kažu. Videćemo kada će stići.
 
8 majica 4kg ???!
A i DHL se pravo ubezobrazio, deru nas za isporuku u Srbiju, kao ovce nas šišaju...
 
To o cemu ti pricas je fit - relaxed, slim, straight itd. Ovde je rec o duzinama izrazenim kao S, R, L umesto numericki kao 30, 32, 34. Ne mozes imati jedan model pantalona pa da biras da li su slim ili relaxed.

Razbojnik ima pravo...cut je oznaka za završetak nogavice od kolena do dole, a s-l-r su oznake za slim- loose- regular (strukirana-komotna-standardna, tj ravna)
 
Airwalk patike:
http://www.sportsdirect.com/airwalk-snoop-mid-mens-skate-shoes-241072?colcode=24107203
Kalup je malo duži nego Nike, iste širine. Ko ima široko stopalo možda mu malo bude nezgodno zbog dužine.
I ako piše da je gore sve od kože, nije tačno, 50 / 50 je koža / skaj (syntetic). Dakle tu nisu ispali fer.
Završna obrada je 3/5, patike deluju kvalitetne ali ima lepka na spoju đona i kože, da se to izgrebati za 5 minuta ali eto nisu to odradili...
Na osnovu ovog modela, da znate šta vas čeka od Airwalk-a.
 
Airwalk patike:
http://www.sportsdirect.com/airwalk-snoop-mid-mens-skate-shoes-241072?colcode=24107203
Kalup je malo duži nego Nike, iste širine. Ko ima široko stopalo možda mu malo bude nezgodno zbog dužine.
I ako piše da je gore sve od kože, nije tačno, 50 / 50 je koža / skaj (syntetic). Dakle tu nisu ispali fer.
Završna obrada je 3/5, patike deluju kvalitetne ali ima lepka na spoju đona i kože, da se to izgrebati za 5 minuta ali eto nisu to odradili...
Na osnovu ovog modela, da znate šta vas čeka od Airwalk-a.
Možda nekom koristi, u svakom slučaju, ja ne kupujem ništa što ima manje od 4 zvezdice, i što nema ni 1 review.
 
Možda nekom koristi, u svakom slučaju, ja ne kupujem ništa što ima manje od 4 zvezdice, i što nema ni 1 review.

Napisao sam komentar ali sam dobio odgovor na mail da ga moderator nije odobrio... :/ Zadovoljan sam kupovinom ali ovo malo ostavlja gorak ukus kao i sve veća "poštarina"...
 
Možda nekom koristi, u svakom slučaju, ja ne kupujem ništa što ima manje od 4 zvezdice, i što nema ni 1 review.

Uopste ne mora da znači... Uzimao sam neke stvari bez ikakvih zvezdica i review - a i stvari su bile extra.
 
Nazad
Vrh Dno