Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

I mene isto ovo interesuje za akcije. :d

Inace @ironmanbg imas PM od mene u vezi deljenja korpe. ;)
 
Da li neko zna da li DHL naplacuje dostavu za EU, konkretno Austriju. Procitah u nekom od postova da kod nas za dostavu preko 50e naplacuju 4000 din.
 
Nisam mislio na klasicnu cenu dostave, koja je za Srbiju 15e, nego na spediciju, procitah u nekom od postova da je oko 40e za Srbiju...
 
to sto oni zovu spedicija je zapravo usluga carinjenja, skladistenje u magacinu u tom procesu...
ukoliko se roba ne carini, onda nema ni tih dodatnih troskova. jedino mozda pdv moze da zavisi od drzave do drzave mada sumnjam.
 
Molim za pomoc, prilikom placanja na zadnjoj stavci mi je izbacio gresku:There was a problem processing your payment, please try again or try a different payment method sportdirect. Sad na racunu ima 61e, a racun je 60.54, inace u pitanju je Intesa internet kartica, hvala unapred.
 
Molim za pomoc, prilikom placanja na zadnjoj stavci mi je izbacio gresku:There was a problem processing your payment, please try again or try a different payment method sportdirect. Sad na racunu ima 61e, a racun je 60.54, inace u pitanju je Intesa internet kartica, hvala unapred.
Potrebno je imati koji € više na kartici, pisano u ovoj temi nekoliko puta.
 
Stigao mi je paket sa SD-a u cetvrtak oko podneva u Bg-u,jos uvek stoji tamo,mislio sam da ga dostavljaju istog ili narednog dana od dana prispeća iz UK...Kad Vama dostavljaju i kakva iskustva imate sa tim?
 
Da li neko od forumaša ima iskustva šta se dešava ako ne stignu svi proizvodi koji su poručeni već samo neki?
Naime od 5 poručenih, stigle su samo patike :(
Napisao sam im mejl, videću šta će biti.
Za razliku od kupovine kod Kineza, ovde nisam nikad snimao otvaranje. Da li bi mi to pomoglo?
 
Stigao mi je paket sa SD-a u cetvrtak oko podneva u Bg-u,jos uvek stoji tamo,mislio sam da ga dostavljaju istog ili narednog dana od dana prispeća iz UK...Kad Vama dostavljaju i kakva iskustva imate sa tim?

Mene su uvek zvali istog dana po prispecu da se dogovorimo oko isporuke.
 
Da li neko od forumaša ima iskustva šta se dešava ako ne stignu svi proizvodi koji su poručeni već samo neki?
Naime od 5 poručenih, stigle su samo patike :(
Napisao sam im mejl, videću šta će biti.
Za razliku od kupovine kod Kineza, ovde nisam nikad snimao otvaranje. Da li bi mi to pomoglo?
99% ce ti kazati da je greska do njih i da ce ti refundirati ono sto nedostaje. Meni je jedna stvar stigla, jedna falila, bez problema su vrnuli lovu za ono sto nedostaje.
 
OK, hvala na informaciji. Malo mi čudno jer su bukvalno jednu od 6 stvari poslali. Najvise me bunilo to sto imam DHL "Repack" nalepnicu, kao da su oni nesto radili, čini mi se da nije toga bilo ranije.
 
Nije sigurno, to sam prvo proverio.
 
Ako bih naručio npr. dečije patike ili neku sl. obuću koja vidim košta po 3 evra,do tih 50 evra , tipa 15 komada , da li bi mi naplatili carinu,porez... šta mislite?
 
Dali ste mi slagvort kao da ste znali - jutros mi je stigao paketic (postarina 16,8) sav izlepljen DHL-ovom trakom. Pitam bez veze kurira da li se raspalo pa su krpili a on rece da je carina otvarala. Verovatno je neka nasumicna kontrola ali pitanje je sta bi se desilo da ima vise komada iste stvari.
 
Dali ste mi slagvort kao da ste znali - jutros mi je stigao paketic (postarina 16,8) sav izlepljen DHL-ovom trakom. Pitam bez veze kurira da li se raspalo pa su krpili a on rece da je carina otvarala. Verovatno je neka nasumicna kontrola ali pitanje je sta bi se desilo da ima vise komada iste stvari.

Neverujem da su zato otvarali, vec je ranije vani bilo nekih muljanja sa DHL i svercom raznih droga vani itd... pa sigurno i ovi nasi dobili nalog da proveravaju i DHL.. bar do sad nisu otvarali
 
Ne znam sta je ali se ne secam da je neko pomenuo otvaranje paketa ispod 50€ a ovde je ispraceno par stotina.
 
Šta kad nestane neki item iz porudžbine koja je plaćena, jel se otkazuje?
 
To mi ne odgovara, pisaću im onda.
 
Stavio sam pre par dana neke stvari u korpu i sad vidim da su poskupele ali je u korpi stara cena. Kako ide to ako bih naručio npr. sutra, je l' bi apdejtovali cene ili ostaju stare?

edit: apdejtovale su se cene, baš sam se naivno ponadao da važe one u trenutku stavljanja u korpu :D
 
Poslednja izmena:
Meni su cancelovali porudzbinu, jer mi se ne isplati da dajem 16e za 40e robe, veceras cu ponovo da narucimm.
 
Čitao sam unazad; samo da opet rezimiram: ukoliko naručim robu za npr. 150eur platiću carinu i pdv (ukupno 48 eur). Za vrednosti manje od 50eur samo pdv (npr. 10 eur za vrednost 50eur)?
 
Lose si citao. Kad ide preko DHL-a, do 50e ne placas ni PDV, ni carinu. Preko 50e, placas i PDV, i carinu, i 4000dinara DHL-u za spediterske usluge.
 
Ne znam da li ima tacno neka formula po kojoj se racuna pa da ti dobijes tih 48e dazbina. Drugar je narucio greskom robu za 100e, nije znao za 50e pravilo, i dazbine su mu bile oko 110e.
 
Nazad
Vrh Dno