Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Pozdrav ljudi,imam neku kombinaciju da naručim robu sa SD ali da stigne na adresu kod prijatelja u Bugarskoj,ako sam dobro shvatio čitajući forum,nije nikakav problem da naručim robu na tuđu adresu, ali me zanima još da li postoji neki limit za naručenu robu za Bugarsku na koji se plaća porez i carina ili ne pošto su oni evropska unija
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo čitajući ovo,za robu iz evropske unije se ništa ne plaća sem dostave, koja je za Bugarsku oko 10 evra,a za robu izvan EU do 150 evra se plaća pdv a za iznose preko 150 evra i pdv i carina. Za početak naručiću neku robu za stotinak evra pa ćemo videti
 
pa ja kontam da posto kada bi porucio da ti stigne u Bugarsku, roba nema ni carinu ni PDV baz zbog EU,ali prevoz moras platiti... Ukoliko porucis nesto van EU, recimo iz USA u Bugarsku onda placas sve tuto kompleto))
 
Meni je na narudžbinu 49.49€ , barlin delivery 17.99€. Da li je to ok? piše da je poštarina za srbiju 13.19€
 
jedno pitanje, jel odmah skinu novac sa racuna kada se poruci, ili tek kada stigne posiljka ?
 
vec 7 dana cekam na paket da uopste krene. nekada mi je za max 5 dana bio kuci.
 
jel uzimao neko Pierre Cardin i Slazenger polo majce . ne znam koju velicinu da uzmem. tj da li su iste velicine UK kao kod lonsdale koje nosim L.
 
Ako u pošiljku dodate obuću, cena dostave skače sa 13.16 na 17.99€ u odnosu na paket bez obuće. Ako sam dobro provalio.
 
Ja sam narucio Pierre, velicinu M,i zaista je takva... malcie je duza ide malo ispod struka ali je perfektna i kvalitetna..
Konkretno ova:

http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-tip-polo-shirt-mens-549040?colcode=54904013

i ja sam nju samo belu, samo L razmisljam da uzmem 180/90. Inace malopre sam probao u SV neke modele slazingera , npr tipped polo M mi je ok, lonsdale mens tee isto M, a pre 3 meseca sam uzimao lonsdale L. Niti sam smrsao nisti se ugojio. Izgleda da se od modela do modela razlikuju
 
Takođe. Procenjeno vreme isporuke - petak do kraja dana. Izgleda da su imali neki zastoj.
 
Evo i da se javim. Porucio sam nesto sitno(tri artikla oko 22e) u ponedeljak uvece(05.10 oko 23h) u petak(09.10 oko 16h) mi stize poruka da mogu da preuzmem paket u DHLu na NBG ili da sacekam do sutra da mi donesu od 09-15h. Sta reci nego prezadovoljan uslugom.
 
Jel ima jos neka stranica kao ovaj Sportdirect koja salje DHL-om ovako bez carine spedicije i ostalih zezancija? Ili ovaj DHL ne carini samo Sportdirect?
 
narudzbina placena 06.10, tog istog dana je otisla za DHL. evo danas je 12.10 i dalje stoji da je roba u Leeds-u.... wt.f?
 
To sam upravo pitao. Dal to vazi samo za SD ili za sve. Koliko sam skontao DHL samo SportDirect propušta do 50 evra ostale ne. Baš bi dobro bilo za gedzete da moze na ovu foru da se kupi posto kinezi putuju mesec i vise dana a ovo ti stigne za nekoliko dana. DHL ima svoju carinu i svoje propise izgleda da su drzava u drzavi.
 
Prošle godine sam kupio neke čizme na eBayu iz Engleske. Stigle su DHLom i nikakve dodatne troškove nisam imao.
 
^ iHerb, ako je vrednost robe bez postarine do 50e - dhl ne naplacuje nikakve dodatne troskove (ako se oni izaberu/plate prilikom narucivanja)
 
Nazad
Vrh Dno