Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Devojci počelo da se dešava da dok je na punjaču i radi nešto na telefonu, javlja da se baterija pregrejala. Prvi put to vidim na nekom telefonu, jel se to nekom dešava? Takođe se nekad zamrzne na par sekundi, ili dok ga ne uspava i probudi na power dugme. Izgleda će ovaj morati na servis?
Javio je i meni par puta pregrevanje baterije dok se puni, samo sam ga okrenuo na ekran (stoji mi na mekanoj krpi za brisanje dok se puni) a jednom i dok sam razgovarao u kolima putem blututa, a stajao je na suncu. Ništa se nije desilo, sklonio sam ga sa sunca i nastavio razgovor. To sa smrzavanjem mi se nije dešavalo, nijednom nije ni trznuo, evo već mesec dana, a Asus Transformer se restartuje ili blokira barem 2-3 puta mesečno. Meni je jedina mana ovog telefona što nema sd karticu (dual verzija), i uslovno rečeno veličina, prevelik je da bi se javio na poziv jednom rukom, mislim na prevlačenje palcem. Da li neko zna, odnosno da li može da se podesi drugačiji način odgovora na poziv?
 
Jel postoji neki nacin da se uradi update, a da se zaobidje cekanje da Vip sredi rom, znaci direktno preko Alcatela kao da je kupljen u radnji?
Inace od pre neki dan je poceo da ludi, kada baterija padne ispod 15% izgleda da zabaguje senzor i postavi osvetljenje na max nocu (u podesavanjima je postavljeno automatski). Ne pomaze nista sem rucnog smanjivanja osvetljenja.
 
Nije pobrljavio. Tako je odradjeno da kada se baterija spusti ispod 15 - 10% iskljuicuje automatsko osvetljene (tacnije, iskljucuje senzor da ne bi trosio bateriju) i vraca na poslednje podeseno, a to ti je izgleda bilo najjace. Namesti na najslabije pa onda ukljuci direktno na automatsko iz podesavanja, ne preko sortcut-a. :)

Sto se tice apdejta, ne znam da li bi pomoglo da se odradi preko One Touch Upgrade-a. To mozes i ovako probati i najgore sto se moze desiti je da ga vrati na fabricko, a u najboljem slucaju da stavi nebrendirani ROM. ;)
 
Poslednja izmena:
Pokusacu ovo sa osvetljenjem, nadam se da je to u pitanju. A OT update sam uradio pre neki dan, nzm ni sam sto i prvo je skinuo 690mb i jedino sto se desilo je da je vratio fabricka podesavanja, tj ponovo je instalirao vipov rom sa sve boot animation, pozadinama, aplikacijama itd...
 
Koristim ovaj telefon vec 7 dana i mogu samo da kazem da za te pare jednostavno nema bolji telefon. Ekran i vise nego odlican, odlican dizajn vrlo tanak telefon i lezi dobro u ruci nema klizanja i ostalih sranja...Uporedjivao sam malopre telefon sa lg l9 nzn da li sam u nekom tripu ali alcatel ima bolji ekran i bolju kameru koliko sam usepo da vidim na 5-10min...Minus kod idol-a jeste baterija koja je kad se napuni 100% kad skinem od punjac samo otkljucam i zakljucam telefon odmah 99% a kroz 20-30sec 97% neznam zasto ali uz neko normalno koriscenje baterija gura 2 dana max...Zvuk i nije nesto na visokom nivou kao ni slusalice za nejga koje su blagi ocaj...Kamera danju i vise nego dobro radi svoj poso. Tako da sam u sustini prezadovoljan ovim telefonom, moja topla preporuka :).

Mozes li da mi kazes koliko je placen, kako se krece cena po radnjama za kes? :) Zna li jos neko koja mu je cena?
 
Samo da se uključim u diskusiju.
Naime, kupih telefon pre neki dan (polovan) i prvo što sam primetio jeste da mi nešto ručka bateriju. Naime, juče sam imao svega 2 poziva za ceo dan (valjda udarila vrućina u glavu pa niko nikoga ne zove), malo FB razgovora na wifi, malo čačkanja i baterija jutros pala na 55%. Strašno! Ima li pomoći ovome??? Npr., ode u slep pa ga probudim posle minut ili 2 i obori bateriju za 1%... Inače je fon star mesec dana.

Telefon se solidno greje dok je na wifi ili 3g netu ili prilikom rada nekih složenijih aplikacija ili se varam? Tj. ima li još neko problem sa grejanjem telefona?

Evo ssotova kako se ponaša fon: Screenshot_2013-08-09-05-10-56.png, Screenshot_2013-08-09-05-11-01.png, Screenshot_2013-08-09-05-29-33.png.
 
Možeš jedan dump da uradiš bez roota, ovo je nešto očigledno čini mi se... Jel si probao samo da restartuješ tel?
 
Možeš jedan dump da uradiš bez roota, ovo je nešto očigledno čini mi se... Jel si probao samo da restartuješ tel?

Pa ovo su non-root dampovi.
Restartovao sam fon i opet isto.
Moraću da odradim ovaj BBS pa da vidimo...
Evo ss-a od pre par minuta a CPU Spy je resetovan jutros u 7h dok je baterija za to vreme pala na 43%: Screenshot_2013-08-09-13-29-46.png i battery details: Screenshot_2013-08-09-13-34-29.png.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na bbs dump.
A ovog sad je dobro koliko vidim? Izgubio si 10ak % za skoro 7h
 
Pa koliko bi ti za 7h da spadne? Povezan si na wifi, nije baš da nisi ništa radio jer je ekran ipak bio upaljen ponekad, to je manje više to... Tim tempom baterija bi ti trajala 3 puna dana :)
Odradi ipak bbs ali mi ovo već ne deluje kao nešto strašno
 
Baterija ce da curi i da ugasis telefon.Tako da,po meni ovo je sasvim normalna potrosnja.


Paaaa ajd ako vi tako kažete :( :( :( mada ne mogu se privići jer mi je na Ativ S-u trajala ladno 3 dana i to moram da poteram igrice da bih je trećeg dana potrošio na neki dozvoljeni min pa mi verovatno zbog toga nisu koze na broju što se baterije tiče...
 
^ Dobrodosao u android svet i na druzenje sa punjacem svake veceri. :d
 
Ne mozes porediti Ativ S i Idol, prvenstveno jer imaju drugaciji OS i drugacije upravljaju resursima a samim tim je jedan efikasniji od drugog. Idol je jos i dobar sto se baterije tice, ja sam pre Idola imao LG Optimus 3D na kom baterija jedva izdrzi 3 sata display on, dok sa Idolom predje preko 4 ipo.
 
Ajd pomozite kako da intsaliram drajver za telefon. Imam Win8Prox64 i istalirao sam OT Upgrade 2.8.0 ali mi u Dev,Mannageru i dalje stoji nepoznato MT65xx Android Phone???

SU sam odradio još samo da namestim TWRP!
 
Mozda nevezano,ali...
Interesuje me ako kupim SD karticu veceg kapaciteta i sa stare (koja je u fonu) kopiram sva na ovu novu,da li ce sve sljakati kako treba (aplikacije koje su na SD i sl.) ?
Hvala
 
Ne mozes porediti Ativ S i Idol, prvenstveno jer imaju drugaciji OS i drugacije upravljaju resursima a samim tim je jedan efikasniji od drugog. Idol je jos i dobar sto se baterije tice, ja sam pre Idola imao LG Optimus 3D na kom baterija jedva izdrzi 3 sata display on, dok sa Idolom predje preko 4 ipo.
Idol je dobar i za poređenje sa nekim ozbiljnijim telefonima, oće on i preko 5 sati ekrana ako nisu igre ili brightness na 100 %
 
Moze opusteno preko 5 sati, danas mi je izdrzao 4 ipo sata sa sat ipo vremena igranja Hungry Shark, da nisam igrao presao bi 5 sati sigurno.
 
Odrađen konačno TWRP koji perfektno radi.
Nisam ništa brisao od drajvera. Samo sam skinuo, sa Alcatel sajta, i instalirao Alcatel OneTouch Manager i nakon toga sve je proradilo i odradilo posao kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno