Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

iskreno nije predvidjeno da kupujes tako telefon, svakaka doplata vise od 30% vrednosti telefona znaci da uzimas premali paket uz koju su ga reda radi omogucili...
 
Da ne lupam bzv ali mislim da nije 13 hiljada vec 8000 uz ekomotivaciju...Mislim da su one cene tamo na sajtu bez ekomotivacije... To je cena ako uzimas bez popusta... Mislim da bi tako trebalo da bude... Proveri...

Sada sam video da 5000+5000 moze uz smart 700 pa na gore...

Slazem se sa Maretom...
 
Poslednja izmena:
iskreno nije predvidjeno da kupujes tako telefon, svakaka doplata vise od 30% vrednosti telefona znaci da uzimas premali paket uz koju su ga reda radi omogucili...

Pitanje je sta je premali. Ja sam na smart 400, dnevno okrenem par riba za cimanje i nekoliko ortaka nekad neki poslovni razgovor ili oglas, oko 15ak SMS-ova dnevno, i to nikad ne probije mesecni broj smartova. a ja ne vidim potrebu da vise od toga pricam na mobilni. Ja bih mogo da dam bubreg da 80% ljudi sa tarifama od 3000+ dinara ikad dostignu preko 70 posto saobracaja koji imaju, a pare viska bukvalno poklanjaju operateru. ne racunam tinejdzerke i "menadjere"

na kraju krajeva, nije nikakva povoljnost ni na vecim tarifama jer operater nije sapun, da se trosi. nisi ti duzim pricanjem njima potrosio ni vise struje ni sredstava, a opet su cene previsoke.

upravo taj S3 spomenuti na smart 1000 (3000 din mesecno)

- ostvarivanje ugovora 30.000 din
- za 24 meseca 72.000 din

dakle ti koji ces njima da ostvaris dvogodisnji profit od 72 hiljade, opet u startu dajes 270 evra za uredjaj, koji je nov u radnjama 500, a realna cena novog uredjaja je 400 (ko nije pao sa marsa i zna de da kupi sa sve garancijom)

izasli su ti u susret za 130 evra, a ti njima platio hiljadu evra za dve godine ... o tome pricam.
 
Alcatel Idol 200e u radnji, to je 23000, pretplata sa ucescem za tel. 35 000 din 12000 din tj. 500 din za 700 smartova, nije lose, ne? Cak i da potrosis samo 400 (kao ti), opet to je 500 rsd... to su 2 dopune za prepaid gde sa svakom obavis par razgovora i kraj... a ovde mozes da meljes 10 sati :d
 
Poslednja izmena:
videcu. Blade 3 koji sam do juce imao mi je sa CM-om vise nego dobar fon jer ne patim od preko 50mb appova a taj Blade 3 ima mozda i najbolji unofficial Cyanogenmod i to JB (10.1) a on je na vipu uz ekomotivaciju za dindzu :) Svidja mi se idol, i bas bi voleo od nule da krenem da radim dev, i to ni manje ni vise nego na MTK ploci ali je sutra dan odluke. Iako se razumem u telefone podosta, i volim android platformu, ne patim od hardverske snage telefona niti od velicine. Za sada mi je jedini veliki telefon koji mi se ba bas svideo HTC One X, dok bih voleo da mi neki ovako slabiji uredjaj padne u ruke iznenada. sad cu da prebrojim pare .. :)
 
Kupio sam onu silikonsku futrolicu koja ima veliko slovo "S" na poledjini,i mogu da kazem da savrseno lezi na telefonu.Mislio sam da cu morati da secem tamo gde je "Power" dugme i "Volume",zato sto nije iseceno,nego ima onako samo zadebljanje,medjutim to bas tako treba.Dugmici su osetljivi isto kao i bez futrolice.
 
I ja imam istu takvu futrolu, samo ne leži baš najbolje. Kao da je malo šira od telefona (milimetar), pa gore u dodiru sa ekranom ima lufta.
 
upravo taj S3 spomenuti na smart 1000 (3000 din mesecno)

- ostvarivanje ugovora 30.000 din
- za 24 meseca 72.000 din

dakle ti koji ces njima da ostvaris dvogodisnji profit od 72 hiljade, opet u startu dajes 270 evra za uredjaj, koji je nov u radnjama 500, a realna cena novog uredjaja je 400 (ko nije pao sa marsa i zna de da kupi sa sve garancijom)

izasli su ti u susret za 130 evra, a ti njima platio hiljadu evra za dve godine ... o tome pricam.

Nov neotvaran S3 sa garancijom i fiskalnim je 330 evra a ne 400. Pogledaj oglase ovde na forumu.
 
a po prodavnicama ispod 400... doduše to dodatno potvrđuje ovo što on priča
 
Odlucio sam da ne uzmem Idol, nazalost. Idem u Shangaj uskoro, i tamo cu zasigurno uzeti ZOPO ili sta vec firma za koju radim bude imala od sponzorstva. Svejedno ce definitvno biti MTK ploca pa da zapocnem, pun entuzijazma da probam da napravim neki rom, ili osnovu za isti.

a to sto se tice cena, bas kako vojkan rece, to je poenta. oni traze ljudima vise nego sto je nov telefon, zapravo, a da te pritom vezu ugovorom. videcu da napravim poredjenje domacih i stranih operatera po tom pitanju, na temi za to.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa vama da previse uzimaju i da bi telefone mogli biti dosta jeftiniji... Pogotovo za te bolje telefone, cisto dranje... U slucaju Idola mislim da moze biti malo jeftiniji ali da je cena dosta korektna... Suma sumarum ja sam ga uzeo pre dva meseca kada se pojavio i tada je vredeo kazi 240,250 evra... Nije bilo eko i ostalih gluposti ali sta da se radi, malo sam pozurio nisam ni znao da će toga biti. Uglvanom za dve godine sa sve telefonom i pretplatom ja njima iskesiram 35000 dinara... Sto je dosta ali opet nije bolesno mnogo... Pogotovo sto sam ga dobio na rate i sve... Znam da za te pare u inostranstvu moze da se uzme sasvim solidan telefon na pretplatu ali sta da se radi... Mogu, moraju i hoce nas da deru posto je tamo konkurencija jaca...
 
Poslednja izmena:
Ne mozete tako racunati, koliko ukupno date operateru...
Treba da gledate koliko kosta telefon (u slobodnoj prodaji, bilo to u oglasima - ovi sa mreze, ili u prodavnici) i koliko bi i inace dali za pretplatu (uzimali/ne uzimali telefon).
Znaci ako trosite 1000din/mesecno (bez telefona) a 2000 ako uzmete telefon, onda se to isplati ako je telefon ~200€. Ako treba da date 3000 mesecno onda se naravno ne isplati.
 
Ne mozete tako racunati, koliko ukupno date operateru...
Treba da gledate koliko kosta telefon (u slobodnoj prodaji, bilo to u oglasima - ovi sa mreze, ili u prodavnici) i koliko bi i inace dali za pretplatu (uzimali/ne uzimali telefon).
Znaci ako trosite 1000din/mesecno (bez telefona) a 2000 ako uzmete telefon, onda se to isplati ako je telefon ~200€. Ako treba da date 3000 mesecno onda se naravno ne isplati.

pa nije taj odnos, telefon od 23k dobijes za 35k... i ostane ti 350x3 ili 700 smarta... za kusur...
 
Telefon je 19-20k... Nema sta da ti "ostane" jer bi koristio paket i sa i bez telefona. Znaci koliko vidim izadje telefon 7k + cena paketa s popustom od ~200din mesecno (koju bi ionako placao).
Ako se uzima uz Smart 1200/Standard 700 telefon izadje 1k + 390din vise mesecno = 10360 za 2 godine. Sto je bzvz ako ne trosis vise od Smart 700/Standard 350
 
Poslednja izmena:
Telefon je 19-20k... Nema sta da ti "ostane" jer bi koristio paket i sa i bez telefona. Znaci koliko vidim izadje telefon 7k + cena paketa s popustom od ~200din mesecno (koju bi ionako placao).
Ako se uzima uz Smart 1200/Standard 700 telefon izadje 1k + 390din vise mesecno = 10360 za 2 godine. Sto je bzvz ako ne trosis vise od Smart 700/Standard 350

otisao bi na 50% mts... logicno, tamo za taj kusur od telefona ima stosta minuta i poruka i mega...
 
Koji, MixNet M? Dobro, eto tu bi ti ostalo 600din/mesecno, znaci Idol te izadje 7000 + 14400 = 21400 (daleko od 35k). A to je 1500-2000din vise nego u slobodnoj prodaji. Na 24 rate a ukupna kamata ni 2000din = odlican deal.
 
Možda poređenje nije na mestu, ali koliko vidim svaka pretplata sa cenom ispod 1000 dinara sa pdv-om, sa telefonom ili bez njega, ne zadovoljava korisnika koji ne bi da razmišlja o tome koliko još ima data saobraja pa da jurca po gradu tražeći wi fi mrežu ili da razmišlja o preostalim minutima. Tih hiljadu dinara, dobili samsung galaxy 4 i na poklon, morate izdvojiti mesečno ako mislite da koristite telefon sa svim svojim mogućnostima. Navešću moj primer mesečnog izdavanja koji je vezan za još tri druge usluge, a to su internet 6mb, kablovska i fiksni. Pomenuo sam to, jer ako te tri stavke ne obračunam kroz mesečno stanje, izdaci za mobilni su nula dinara za paket u rangu mixnet L tarifnog profila, ne cenovno nego po onom što nudi. Ako napravim računicu sa ove dodatne tri stavke dobijam mesečno zaduženje oko 3200 dinara. Ako tu cifru pomnožim sa 24 meseca + telefon koji sam dobio za 16000 dinara kao free varijantu bez dodatne pretplatničke obaveze, koji otplaćujem na 12 rata (inače je u slobodnoj prodaji bio od 250-300 evra, sada je manje verovatno) dobijam iznos od 92800 za dve godine koji ja moram da iskeširam telekomu. Ako tu cifru podelim na četiri usluge koju imam u paketu dobijam da me svaka stavka košta 966 dinara sa pdv-om. To je znači neki prosek koji dajem za telefon sa paketom koji zadovoljava moje potrebe, a više sam nego prosečan korisnik svih usluga. Ovo je po meni jako povoljna varijanta u odnosu na bilo koju drugi paket kod bilo kog operatera, jer svi vi, ako i imate zasebne pakete za mobilni, svakako plaćate dodatno i kućni internet, kablovsku i famozni fiksni, a verujum da kad bi i te račune spojili da bi na kraju dobili mnogo veću cifru od ovih mojih prosečnih 966 dinara.
 
Ponovo - ne moze se sve sabirati.
Ti bi koristio internet, TV, mobilni i (mozda) fixni i da ne uzimas telefon. Ako si platio telefon 16k a kostao je 250€ - odlicno. Ako si uzeo veci paket zbog telefona - onda racunas razliku izmedju tog veceg i onog manjeg (koji bi ti bio dovoljan bez telefona) i to dodajes na ono koliko si iskesirao za fon.
Ne moze jednostavnije
 
nekad se isplati i to, jednostavno vise minuta ne mora da bude visak.
 
E pa ako veci paket nije visak onda je manji paket manjak :D
 
Ponovo - ne moze se sve sabirati.
Ti bi koristio internet, TV, mobilni i (mozda) fixni i da ne uzimas telefon. Ako si platio telefon 16k a kostao je 250€ - odlicno. Ako si uzeo veci paket zbog telefona - onda racunas razliku izmedju tog veceg i onog manjeg (koji bi ti bio dovoljan bez telefona) i to dodajes na ono koliko si iskesirao za fon.
Ne moze jednostavnije
Ne "ja bih koristio", ja sve to koristim kroz box paket od telekoma sa njihovim mobilnim uređajem koji sam želeo da uzmem, a možeš kao box korisnik da biraš bilo koji telefon, samo što će rata biti veća ili manja tih godinu dana, zavisi od telefona i što si kao u mom slučaju zarobljen sa paketom od 500 minuta u nacionalnom saobraćaju, 500 poruka i 1 giga neta koji inače ide uz box. Meni kao više nego prosečnom korisniku se taj paket isplati. Samo sam hteo da navedem primer kako kroz druge tri usluge koje svako od nas plaća na ovaj ili onaj način (ja kao jedinstven račun, neko od vas sve posebno) može pretplata samo za telefon (ako idemo u sitna crevca) svede na oko 1000 dinara mesečno (dve godine) zajedno sa mobilnim uređajem srednje klase (u mom slučaju alcatel ot-997) ako bi neko hteo neki bolji, plaćao bi razliku u ceni telefona na ovih 900 dinara proseka.
 
Kako je 1000din/mesecno (24k ukupno) kad kazes da si platio 16k?
Nije bitno koliko je paket kad kosta isto i sa i bez telefona...
Znaci neces ti njima platiti 93k zbog telefona nego ces im platiti 77k iovako ionako (za net, TV, mobilni i fixni - znaci to ignorises) i 16k za sam telefon
 
Ne razumemo se mi. Hiljadu dinara imaš obavezu u mom slučaju da otplaćuješ telefon srednje klase sa solidnim paketom koji je inače skuplji ako bi išao samo na mobilnu pretplatu. Uz to, imaš i tri usluge koje plaćaš manje,internet sa brzinom od 6mb je u proseku 1500 din a ja ga plaćam 960, kablovska isto, a fiksni koji svako plaća najmanje 600 dinara (zbog pretplate) prosek oko 1000 dinara, ja ga plaćam 120 dinara, mogu račun da stavim ako treba. To je i poenta box paketa da ti objedini usluge sa nižom cenom nego inače, ali te drži pod ugovorom dve godine. A pod ugovorom te drži i Pera za lokalnu kablovsku tako da, ko nije alergičan na telekom,ima finu ponudu.
edit: plaćam ga kroz 12 rata 16000 klot, sa paketom iz boxa (500sms, 500min, 1gb) izlazi 960 x 24 meseca je 23000,ako odbijem od tih para sam telefon, onda mi paket mesečno ispada 230 dinara, paket u rangu mixnet L profila a i sam znaš koliko on košta.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde ti živiš ali 6 mbps za 1500 može samo kod telekoma. I to je daleko ispod proseka. Kod skoro svakog kablovskog operatera osnovni paket je 10mbps a košta oko 1500 a Targo nudi 24/12 za 1599 din.
 
Poslednja izmena:
Wow, ala je ovo otislo u offtopic, vise od jedne strane. Zar nema neka tema kod operatera gde se ovo moze nastaviti, a da se vratimo Idolu...
 
@ banexbanex: Razumem ja tebe, ali ti mene izgleda ne. Kazem da nije bitno koliko je Box povoljniji od pojedinacno neta, fixnog, TV-a, mobilnog jer je Box povoljniji uzeo ti telefon ili ne. Sto znaci da telefon uz Box kosta toliko koliko kosta (u tvom slucaju 16k) a ne toliko minus ostvareni popusti zbog Box paketa i sl.

Slazem se da ovo treba da se prebaci negde (npr. ovde) posto je opsta tema, nevezana za Idol
 
Jeste, baš smo otišli u offtopic, izvinjavam se, ako može nek se prebaci gde treba :)
 
Da se vratimo na temu, ja imam na mom 6030D jedan mrtav pixel (crn je). Ne primetim ga u radu, ne smeta mi jer je ionako ekran stalno zamazan, a pixeli su prilično sitni. Kajem se što sam uopšte proveravao sa dead pixel testom, inače ne bih znao. Ne znam da li garancija pokriva (verovatno ne, treba pročitati) a i nemam nameru da ga reklamiram, osim ako se ne pojave još. Inače sam sasvim zadovoljan telefonom.
 
Uskoro mi stize telefon, zakljucan na VIP mrezu, pa me interesuje kako ide to otkljucavanje, gde je najbolje da se to odradi? I jel probao neko da rutuje telefon?
 
Nazad
Vrh Dno