Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Ako ima garanciju ne vidim problem... Sigurni podleze reklamaciji... Ja sam video samo jedni osobu da se zali na forumima za gps...
 
Odneo sam telefon na servis.Kao javice mi se za oko dve nedelje,a krajnji rok je 45 dana,a obicno se sve zavrsi za desetak dana.Tako mi kaze devojka koja radi tamo.Aj da vidimo.

Taj rok od 45 dana odavno ne postoji u zakonu, već 15 dana u roku kojih moraju da ti odgovore na reklamaciju (ne i da oprave telefon, to već moraju u "razumnom roku"). Prema tome, ako se ne jave za 15 dana, telefon u šake i zovi i smaraj.
 
Pitaj zakonodavca :).
 
A koliki je taj "razuman rok"?

Necu da te obeshrabrim ali ja jos uvek imam problem da zamenim telefon u telenoru popravljaju mi i vracaju evo sad je treci put na opravci od maja se ganjam sa njima. Trebalo bi da za dve nedelje oprave telefon u svakom slucaju mogu da rade sta oce i nemozes im nista nego da cekas i cekas. Samo strpljenja i to je to.
 
Pozdrav drugari.
Dekodirali su mi telefon u servisu preko koda, pa me zanima da li smem da rutujem telefon ili vratim na fabricka podesavanja?
Ako ga rutujem, da li će ostati otključan za sve mreže ili će opet biti zaključan na VIP?
 
Smeš, rutovanje nema veze sa network lock-om.
 
koji je cenzus? Jel valja uzimati ovaj telefon ili je bolje preskociti ga?
U sustini predlozio sam ga devojci i sad u ponedeljak ide u vip da ga uzme. Ali vidim puno problema ljudi imaju sa njim, bas bi se smorio da njoj zapadne felericni model
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se javim. Imam tel vec nekih mesec dana i sasvim je korektan za taj novac. Jako sam zadovoljan telefonom i nisam imao problema do sada.
 
Od mene imaš sve preporuke, devojka ga koristi vec par nedelja, i ja mu još nisam našao zamerku, osim nedostatka otg-a.
 
I od mene preporuka za telefon.Drndam ga nonstop ni da stucne.Jako dobar i kvalitetan telefon.
 
Jel' može da se otključa Idol uzet u VIP-u preko koda i u kom servisu to može da se uradi?
 
Uzeo sam dva u vip-u ,jedan za burazera, drugi za mene i oba telefona rade bez greske!!!
 
Sto se developing-a tice, nemojte se nesto preterano nadati ni u buducnosti, jer telefon dobija develop od zajednice kada ga ima na vise mesta u svetu, a sobzirom da Alkatel sad radi kao i ZTE, pa daje odredjene verzije za odredjene regije, tesko da ce bilo ko osim nekog ekstra dev-a iz srbije (ima li ga) da se nakane da napravi CM za ovakvo nesto, ili bar AOSP neki.

Ja ga u ponedeljak uzimam, na 10.000 + ekomotivacija (15000) na smart 400 tarifi, pa javljam utiske. Eventualno sam planirao nekad da krenem da radim dev, i da pokusam da portujem neciji CM ali nazalost ne postoji nigde nijedan CM za MTK6577, samo tri deva u celom svetu rade rom-ove za MTK6577, Bruno, Lewa i Miui (za ZTE V970) i sva tri su bagovita za sad, tako da ja ne bi mogao ni svoj prvenac da zasnujem na kompletnom rom-u. MTK ploce tesko da ce da dozive CM osim ako ne bude zvanican build (sto onima iz Cyanogen-a ne pada napamet verovatno)

root (Pagzly sa android srbija je okacio root kroz CWM) i onda kud koji mili moji :) sami podesavajte sta se da podesiti.
 
Jel' može da se otključa Idol uzet u VIP-u preko koda i u kom servisu to može da se uradi?

Može da se otključa.
Ja sam prvo pokušao online preko servisa koji nudi kod za 7e, ali su mi u toku dana javili da nemaju moj IMEI u database, pa su mi vratili novac.
Na kraju mi je servis u Pančevu otključao telefon za 1600din.

@Dzekson
A znaš li možda da li je moguće da se nabaci vanilla android na njega? Ovaj sa VIP-a je po meni jako loš.
Vidim da se cesto "budi" i da je to uzrok curenja baterije cak i kada je u standby. Pomocu programa Wakelock Detector pokusavam da identifikujem problem, ali mi ne uspeva. Kada odem u podesavanja, pa u bateriju, tamo se moze videti udeo Awake u odnosu na Screen On, sto ukazuje da telefon radi kada je ekran ugasen. Na Nexus 7 nemam tih problema, tokom noci je baterija netaknuta (Screen On i Awake su prazni).

7wlb.png
 
Poslednja izmena:
Au brate tebe ovaj baš zeza. Vidi u podforumu softver temu o bbs, pročitaj prvi post i odradi sve to pa okači dump tamo, ovo je nešto što bode oči sigurno :)
 
Može da se otključa.
Ja sam prvo pokušao online preko servisa koji nudi kod za 7e, ali su mi u toku dana javili da nemaju moj IMEI u database, pa su mi vratili novac.
Na kraju mi je servis u Pančevu otključao telefon za 1600din.
Da si probao online za 5.9e uspeo bi
 
Oce jedan dev sa Modaco-a da proba da portuje neki V970 rom, i to su dobre vesti ali i to je nekako kilavo u startu jer nijedan nije radjen kao AOSP. Ja ga nazalost nisam uzeo jer VIP ima kreetene u radnji. cela familija mi je na vipu a oni mi traze prve tri rate u napred, pored 10 soma i ekomotivacija popusta. sta vise hoce da im dam, da izadjem sa onom ruznom ribom sa kase ?
 
Može da se otključa.
Ja sam prvo pokušao online preko servisa koji nudi kod za 7e, ali su mi u toku dana javili da nemaju moj IMEI u database, pa su mi vratili novac.
Na kraju mi je servis u Pančevu otključao telefon za 1600din.

Hvala na informaciji, bitno je da može da se otključa. Inače, mislio sam da je otključavanje oko 700-800 din, taj servisu u Pančevu je malo preterao.
 
Hvala na informaciji, bitno je da može da se otključa. Inače, mislio sam da je otključavanje oko 700-800 din, taj servisu u Pančevu je malo preterao.

Nema na čemu. ;)
Da, nije uopšte jeftino, ali kad su mi ovi sa neta odgovorili da nemaju kod za moj telefon, malo me frka uhvatila da neće moći da se otključa...
Inače, zvao sam servis u bg-u, tamo je 1800din otključavanje Idol-a. :)
 
Oce jedan dev sa Modaco-a da proba da portuje neki V970 rom, i to su dobre vesti ali i to je nekako kilavo u startu jer nijedan nije radjen kao AOSP. Ja ga nazalost nisam uzeo jer VIP ima kreetene u radnji. cela familija mi je na vipu a oni mi traze prve tri rate u napred, pored 10 soma i ekomotivacija popusta. sta vise hoce da im dam, da izadjem sa onom ruznom ribom sa kase ?

To je standardna procedura, osiguravaju se valjda na taj nacin jer bi inace prakticno poklanjali 200e... I od mene su to trazili jos pre 4 godine kada sam potpisivao prvi ugovor... Ali dobro, posle vracaju kroz pretplatu, umanjuju je za taj iznos koji si dao unapred... I da, vise ti se isplati uz tarifni dodatak od 1gb, mada to vec verovatno znas... Nadam se da ces se predomisliti, bilo bi dobro da neko ko se malo bolje razume u telefone ima ovaj model pa da nama ostalima pomaze... Nadam se da ces ga ipak uzeti... ;)
 
Poslednja izmena:
Poslali mi danas poruku da mi je telefon dosao sa servisa i da dodjem po njega.Pozitivna stvar je da telefon sada radi,i da im je trebalo nedelju dana da ga poprave.Ono sto me je iznerviralo je odgovor koji sam dobio iz (begram) servisa,ide ovako:

"Nakon detaljnog testiranja nevedena reklamacija aparata nije uocena,upisan softver iz predostroznosti,test OK.Kada je ukljucen dvojni mod mreze moze doci do pada 3G signala sto moze uzrokovati trenutni gubitak mreze i prekid u mikrofonu.Najbolje je da se,ukoliko se ne koristi internet mod mreze prebacuje na GSM".

Ovaj odgovor bi mozda prosao kod nekog *****a,koji nema pojma o zivotu.Kao prvo-"nevedena reklamacija aparata nije uocena", to meni znaci da nisu ni testirali tel. kako treba,jel mikrofon nije radio -odprilike tri puta ne radi a cetvrti put lepo radi.I ako su uboli da mic. u tom trenutku radi-eto objasnjenja.A o nastavko njihovog obrazlozenja- necu ni da komentarisem.Mogu samo da se nadam da ce od sada raditi,mada cisto sumnjam.
 
Meni je taj nastavak zanimljiv (iako je debi1an) - ortak je imao ZTE Skate koji je na 3G mrezi gubio zvuk i u mikrofonu i u slusalici. Isto tako 2-3 puta ne radi, pa proradi itd. Isto visio po servisima, nisu imali pojma; probao 4-5 ROM-ova bez uspeha i na kraju slucajno provali da kad je na 2G radi u 100% slucajeva, a na 3G kako kad.
Tako da nije nemoguce iako je idi0tski
 
Napisi to obavezno na facebook stranici, ovo sto si napisao ovde... Odgovorice ti sigurno,ako ne sada onda sutra... Naravno ako uocis neke probleme... Deluj odlucno i smaraj ih... Ako opet zeza ti insistiraj da ponovo posalju na servis... Ako ni to ne pomogne a mislim da hoce, imas prava potrosaca pa mozes da se zalis... Ja bih tako radio da se meni to desava...
 
Bas je de8ilan odgovor,to sam i napisao u prvom postu ali izgleda rec de8il ne moze da se ovde napise.:d

@Extreme@
Tako kazes, 2G-3G!Bas cu da obratim paznju.I mene interesuje.

@joca89@
Pa nemam sta sad da pisem,telefon sad radi,jedino ako pu,pu daleko bilo, opet pocne da zeza.
 
To je standardna procedura, osiguravaju se valjda na taj nacin jer bi inace prakticno poklanjali 200e... I od mene su to trazili jos pre 4 godine kada sam potpisivao prvi ugovor... Ali dobro, posle vracaju kroz pretplatu, umanjuju je za taj iznos koji si dao unapred... I da, vise ti se isplati uz tarifni dodatak od 1gb, mada to vec verovatno znas... Nadam se da ces se predomisliti, bilo bi dobro da neko ko se malo bolje razume u telefone ima ovaj model pa da nama ostalima pomaze... Nadam se da ces ga ipak uzeti... ;)
znam ja sve - ja sam vec na ugovoru, Idol sam planirao da uzmem na caletovo ime, kome kartica treba iskljucivo za pricu (otud smart tarifa) i iskljucivo do 1000 dindzi. :) a ne daje mi se 13 hiljada za telefon koji je u oglasima 17 hiljada, direktno sa VIP-a u kutiji (a da nije eko motivacije morao bih dati 18 u startu). Operateri bi stvarno trebalo da razmisle o tome kakve ponude daju, jer vezati se za njih 24 meseca, uz ostvaren popust od realnih 5-6 hiljada dinara je kreetenski malo ..

Pogledajte situaciju sa S3 - ti fakticki u tarifi od 1000 dinara mesecno, trebas da das 50 hiljada za telefon za takav ugovor (isto smart 400) ... da li su oni pri cistoj svesti ? a najgore sto su takvi jeftiniji od konkurencije telenora i MTS-a. razlika u tarifama kod nas i u svetu je nenormalna.
 
Nazad
Vrh Dno