Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Evo sad sam uradio "factory reset" ili "vracanje na fabricka podesavanja" i prvo sto sam probao je poziv i mic. opet ne radi!Sutra ide na servis-definitivno!

Sta mislite,posto ga nosim na servis a nije istekla nedelju dana od kupovine,(kupio sam ga u sredu),dali ima sanse da mi daju odmah drugi ,novi, telefon ili mi ne gine servis od minimum nedelju i vise dana?Jel imao neko takvih iskustava sa odnosenjem u servis odmah posle kupovine?
 
Poslednja izmena:
^ Ja kolko sam informisan,u obavezi su da do 48 sati nakon kupovine uredjaja,moraju da ti daju novi uredjaj ukoliko ga odneses u servis.

Vec za nedelju dana mislim da ne moze,mora se cekati standardna procedura
 
^ Ja kolko sam informisan,u obavezi su da do 48 sati nakon kupovine uredjaja,moraju da ti daju novi uredjaj ukoliko ga odneses u servis.

Vec za nedelju dana mislim da ne moze,mora se cekati standardna procedura

Aha,krastavac,a koliko traje ta "standardna procedura"?Odprilike koliko se ceka za servis u Vip-u?
 
Najvise 45 dana...do tada ako ga ne poprave,moraju novi uredjaj da daju.

Ako imas vezu tamo nekog u servisu,mozes dobiti telefon i za par dana. Ako ne,moras da cekas,sve zavisnosti od njihove dobre volje ;)
 
Ne vazi odavno taj zakon od 45 dana, sad je "razuman rok" iliti nema roka, ali moraju u roku od 15-ak (ima tacan broj) dana najkasnije da te obaveste sta su utvrdili da nije u redu sa fonom. Na srecu u praksi se najcesce za nekih 15-ak do 20 dana sve zavrsi... srecno

Edit: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?119544-Zastita-potrosaca-kroz-zakone-i-praksu imas i ovu temu ako nisi video, prelistaj poslednjih nekoliko strana...
 
Poslednja izmena:
Mozda su sd 1 i 2 zapravo kartica i interna, pa da vidis koja je koja? A da koristis neki drugi program? To u sustini treba da pitas u temi za aplikacije...
 
SD Card (1) bi trebalo da je externa memorija, tj. SD kartica, a SD Card 2 je interna memorija.
 
Poslednja izmena:
Malopre mi se pojavio jedan mrtav pixel :( jel postoji neki nacin da se to sredi?
 
Cukni ga da ga ozivis :D

Nema nacina...
 
Tj nzm ni dal je mrtav ili samo zaglavljen (ako uopste postoji razlika :D) posto se vidi samo na beloj i zelenoj pozadini, na plavoj i crvenoj je sve ok
 
Пробај да "масираш" оном крпицом за наочаре,
лаганим кружним покретима ту код тог пиксела...
 
to je zaglavljen ili mrtav subpixel. mrtav je crn uvek.
 
@GiBo2pac mogu da ga masiram dok ne osedim kad ima staklo preko displeja :D
 
Па не знам шта да ти кажем, пробај можда и успе ко ће га знати ;-)
 
Stakla se bar lako mozes resiti... *krc* :d
Salu na stranu imas na marketu aplikacije koje pustis neko vreme da rade (ko ima epilepsiju neka ne gleda u ekran dok aplikacija radi :D ) i cesto uspe da ozivi pixel. Nisam isprobavao na telefonu posto nisam imao ni na jednom zapucanih pixela, ali sam dva monitora tako doveo u red. :)
 
Pokusao sam sa tim juce, vrtelo se nekih pola sata i nista. Video sam na XDA da pricaju da je nekada potrebno duze vreme, tako da cu veceras da ga ostavim preko noci, mozda i uspe :D

I da, jel postoji sansa da odrade CyanogenMod ili neki drugi custom rom za Idol?
 
Poslednja izmena:
opis iz prvog posa teme je netacan, jer autor kaze da je srpska vip verzija 6030x koja ne postoji na pdadb.net (najtacniji sajt po tom pitanju) pa ako bi neko mogao da mi kaze koji je od ovih:

http://pdadb.net/

search: Alcatel Idol

untitled.png


?
 
Znaci neki random sajt je tacniji od sajta proizvodjaca... svaka im cast! :D

Pojavila se inace jos jedna dual SIM verzija - 6030N. Jos nisam provalio u cemu je razlika izmedju njega i 6030D...
Posto, kao sto je vec receno, 6030A ima 512MB RAM, 6030D i 6030N su dual SIM verzije, ostaje samo 6030X.
 
Poslednja izmena:
Odneo sam telefon na servis.Kao javice mi se za oko dve nedelje,a krajnji rok je 45 dana,a obicno se sve zavrsi za desetak dana.Tako mi kaze devojka koja radi tamo.Aj da vidimo.
 
Има ли неко проблем да му винамп, галерија и тако ти програми не виде убачену сд картицу? Ћалету само ес експлорер види картицу. Гледао подешавања и све и једноставно нема решења.
 
Proveri u Settings-Storage da li imas opciju "Mount SD card". Jel si pokusao da je ubacis u neki drugi fon da vidis da li je uopste ispravna? Ako je bila u nekom drugom fonu pre toga pokusaj da je formatiras. Kod mene svi programi vide karticu bez problema.
 
Била је у оптимус п500, наравно да сам је форматирао и све остало и преко компа и преко телефона. Покушаћу опет.
 
Vecina MTK cipova ima problema sa GPS-om, e sad nekima se desi da radi, ali vecinom su problematicni... Mislim macka u dzaku da moras da strepis hoces li ubosti pravi koji radi...
 
Gps radi odlično... Baš sam testirao par dana...
 
Evo kod devojke moje ne radi i? Kazem problematicni su, a ne da ne radi nijedan... Jos dvoje ima koji su prijavili na benchu da im ne radi, skoro (ima i proslih slucajeva od pre par meseci)... A XDA i Google puni o tome. Ima kao fora da se otvara telefon, ali glupo je malo nov telefon, ja da popravljam, ono sto su oni trebali da odrade.
 
Nazad
Vrh Dno