Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Pojavio se kod brace rusa -Stock Rom 4.2.2 za Alcatel OT 6030D/X!:D

Valjda ce i ovi nasi uskoro da puste update.
 
Jel zna neko kako da obrisem aplikaciju moj vip, sa telefona posto kad ocu da je azuriram javlja mi neku gresku.
 
Kakva je kamera na ovom telefonu? Hoce sestra da kupi,ali ako je ocaj kao na recimo mom 997D,ne dolazi u obzir :D
 
Pogledaj temu od pocetka (prvih par strana), ima i fotki i poredjenja
 
Imam pitanje ako moze pomoc, skinuo sam aplikaciju Serbian Keyboard problem je u tome kad kucam sms primalac prima prazan sms ali na net nema nikakvih problema. Sta treba da uradim?
 
Imam pitanje ako moze pomoc, skinuo sam aplikaciju Serbian Keyboard problem je u tome kad kucam sms primalac prima prazan sms ali na net nema nikakvih problema. Sta treba da uradim?

Imam i ja srpsku tastaturu, ćirilica je. Evo probao sam prvi put da pošaljem tako sms i stvarno stiže prazna poruka. A na telefonu je pravilno sačuvana. Pitam se da li je do operatera? Da li se uopšte može poslati sms na ćirilici. Inače kad koristim hrvatsku, sa č,ć,đ,š, stiže normalno uz smanjeni broj karaktera po poruci.
I još da iskoristim, da pitam, zna li neko šta je sa obećanim update-om, jel to propalo. Znam da ima Ruski. Meni je nedavno stigao manji update (imam dual verziju) ali od tada radi ponekad sporije, što mi se nikad nije dešavalo, i to samo kad ulazim u kontakte. Pop..deo sam što sam uopšte apdejtovao, kad je radio bez ikakvih problema.
 
Imam jedno pitanje u vezi Facebook i Alcatel telefon,ne dobijam obaveštenja sa facebooka (u notifications tipa lajk,komentare i ostalo) sve dok lično ne pokrenem aplikaciju.
Možda Android koji koristi telefon je osiromašen tom opcijom ili je potrebno nešto uključiti ???
 
Nije nista potrebno ukljuciti, meni to deluje kao da ti telefon ubija Facebook zbog nedostatka RAM memorije ili ga ti ubijas nekim task killerom/task managerom. Da li koristis task killere?
 
Ne ne koristim task a memorije ima ,mislim da telefon nema fabričke urađene preddispozicije za facebook kao telefon koji sam ranije koristio..
 
Ne ne koristim task a memorije ima ,mislim da telefon nema fabričke urađene preddispozicije za facebook kao telefon koji sam ranije koristio..
Nikakve fabricke predispozicije za Facebook ne postoje, ja sam imao ovaj telefon, moja sestra ga i dalje ima, i oboma nam je Facebook radio bez problema kao i sve druge aplikacije. Facebook je inace poznat po tome sto zauzima dosta resursa, te kao sto sam rekao, moguce je da usled pokretanja mnogih drugih aplikacija telefon ubije Facebook u nedostatku memorije. Preporucio bih ti da probas Friendcaster aplikaciju koja je mnogo laksa od Facebboka, a mnogi kazu i mnogo bolja od originalne aplikacije.

Moj savet bi ti bio da ukoliko ponekad pritisnes Recent dugme i ocistis aplikacije swypom na levo/desno, da to ne radis jer na taj nacin se ubija aplikacija i cisti iz memorije, sto bi objasnilo prestanak stizanja notifikacija do ponovnog pokretanja aplikacije.
 
Jasno je meni sve to... Imao sam Xperia pre ovog telefona koja je mnogo vezanija za Facebook ali polako se snalazim sa ovim telefonom jel u momentima osetim da je duboko utonuo u san..
 
Generalno telefon je odlican i pruza solidne performanse za svoju cenu.

Idol 2 je veoma slican originalnom, jedina razlika je KitKat , te odluci vredi li ti to 4000 vise.
 
Poslednja izmena:
Zdravo,
imam jedan mali problem, menjao bih Rom na ovom telefonu(ako imate neki za preporuku, bio bih vam zahvalan)posto me ovaj VIP-ov bas ne odusevljava.Telefon je naravno root-ovan i instaliran mu je TWRP v.2.4.1.0 i sada bih prvo trebao da odradim backup ovog Rom-a ali ne znam sta sve treba da se bekapuje.Okacicu sliku da jasnije prikazem sta me buni, tj. sta je osnovno za bekap bez cega nema funkcionalnosti Rom-a, ne moram da bekapujem neka moja licna podesavanja i programe koje sam ja naknadno instalirao.I jos jedna stvar, telefon je otkljucan sa VIP mreze, hoce li se ponovo zakljucati posle svega ovoga, i kako bih mogao da provalim sifru pomocu koje je otkljucan, cisto da je imam za "nedaj boze"? Hvala na razumevanju i pozdrav.!!
CAM01553.jpg
 
Upravo to sto je vec otkaceno ti je i potrebno (system, boot, data). Ne bi trebalo da se zakljuca ako je vec otkljucan a ne bih znao kako da provalis koji je kod za otkljucavanje, najbolje da trazis od VIP ili od tog nekog od koga si ga kupio.
 
Postovani,

imam jedan problem. Posedujem tel Idol 6030x. Pre par meseci primetio sam da kada god povezem tel preko usb-a sa racunarom tel ne reaguje. Prikazuje da se pune odnosno da dobija struju i to je to. Ranije je sve normalno funkcionisalo. Otvori se prozor kao da sam ubacio fles memoriju i racunar prepoznaje tel. Sada se nista ne dogadja. Nema ga u device manageru niti ista. Pokusao sam da instalirm drugi ROM (4.2.2), rom radi ali problem je i dalje isti. Pre instalacime roma sam uradio wipe kesa, dalwik kesa, factory reset i system wipe. Probao sam cak i sa instalacijom drajvera za tel runo na racunar ali i dalje nista.... Da li neko mozda ima ideju kako bih mogao ovo da popravim? Pretpostavljam da se neki fajl poremetio u samom tel i da zato nece ali nemam ideju kako se zove niti kako da ga nadjem....
 
Hmmm..ako me pamcenje sluzi negde u opcijama ima da se bira reakcija na povezivanje sa racunarom, pa izmedju ostalog ima i opcija "Charge only" koja samo puni telefon i nista ne prijavljuje racunaru. Ne kazem da je ovo resenje, ali bi moglo da bude. Kako vise nemam doticni uređaj savetujem vam da pokusate da nadjete tu opciju u Settings. ..Takodje probajte i drugi USB kabl, cisto da ga odstranite kao moguci uzrok.
 
Probao sam i drugi USB kabl kao i da nadjem tu opciju kako da reaguje na povezivanje (ne postoji u telefonu....) ali nazalost problem je i dalje isti. :(
 
Windows ? Probaj na drugom PC-u
 
Windows ? Probaj na drugom PC-u

Na zalost, i gomilu drugih raznih PC-jeva sa raznim Win operativnim sistemi je isto. Razisljam se jedino da li se mozda izbrisao neki fajl, drajver ili tako nesto. Gde bih to mozda mogao da pronadjem i kopiram ako postoji tako nesto?
 
Bio bi mi potreban ceo TWRP fajl jer imam problem sa ONE TOUCH Upgrade kada prikljucim fon izbaci da mi je pogresan model i nemogu ga vratiti na fabricki sistem u ovom slucaju VIP-ov.
Nadam se da ce se vec naci neko ko ima ili ko zeli da napravi backup.
Unapred hvala svima na srdacnoj pomoci.
PS Ja vec imam ovaj Vip Serbia Alcatel 6030x 4.1.1.stock rom ali kad ubacim njega zakljuca mi fon.
 
Gde naci zadnju masku za ovaj telefon? Moze li se iskljuciti vibracija za donja 3 kapacitivna (?) tastera?
 
Iskreno ne sećam se gde se gase, sećam se da me je nerviralo da se vibracija tastera gasi na vibrate modu, ajd na silentu i da razumem.. A zadnju masku sam našao nekad negde, da li na aliju, ili eBay, najviše ima žutih koliko se sećam, ali davno to beše..
 
Uf ne sećam se, nisam kupovao, samo sam tražio, za svaki slučaj, ali sam nenadano prodao alkatel.. Oko 20,25 evra mi stoji u glavi, pa pogledaj sam pa pronađi, možda je i manje sada već..
 
Nazad
Vrh Dno