Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

kad smo kod cigli, imam po 2 r9 380 i rx 480 od jednog prijatelja, uspeo sam da ih vidi moj komp, sad samo da nađem bios-e, jel ima neko savet gde nađi za MSI RX 480 Gaming X 4g
 
U jebte, karte za potpanje kupusa koliko hoces :)

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Bacajte kod mene preko kapije :D
 
Imas salter na nju da prebacis na drugi bios, pa onda kad upali vrati na pokvaren bios pa flashuj ponovo ako si sacuvo bios pre neko sto si cacko

nema salter to je asus strix... probao sam sa dve grafike vraim joj stari bios i opet nista ne prikazuje je... pise samo vga... i promenila je memoriju nije vise hynx sad je micron? sta da radim? evo fotke
ne mogu da je flesujem iz dos-a jer ne baca sliku.
 
Poslednja izmena:
sada ide na skidanje chipa pa na programator i opet radi dok je ne pokvaris ;)
 
Ako skntaju da ste flashom ubili , naplatice vam opravku...... a posto su poceli ljudi masovno da ubijaju mislim da vec znaju
 
Po biosu se ceprka samo iz nuzde danas ljudi iz dosade diraju bios i flesuju, ako brate hocete da se ucite kupite neku kartu sa dual bios switchem savladajte hex editor i ostale bios editore pa onda flesujte.

Sreca pa postoje ljudi koji znaju raditi svoj posao pa se opet karta moze spasiti inace bilo bi bacene pare.
 
imajes jeftine programere po aliexpresu i veoma je prosto, izvadis cip procits od dobre karte i flashujes na tu pokvarenu
 
Citat Citiram korisnika: gsi5555 Pogledaj poruku
Pa ne bih se zezao da im cackam bios zbog garancije. 216e od uvoznika, prijatelj mi radi sa kod njih.

Ne volim da mucim grafike zbog 5% boljeg rezultata, vaznije mi da znam da su stabilne.

onda se zadovolji sa 20,5 ili 21 jer bez modovanja latencija neces postici veci rezultat.


ETO!
 
Po biosu se ceprka samo iz nuzde danas ljudi iz dosade diraju bios i flesuju, ako brate hocete da se ucite kupite neku kartu sa dual bios switchem savladajte hex editor i ostale bios editore pa onda flesujte.

Sreca pa postoje ljudi koji znaju raditi svoj posao pa se opet karta moze spasiti inace bilo bi bacene pare.

kako da ne sve samo iz dosade znas bilo mi dosadno malo pa reko aj da cackam bios na novu kartu....
p.s smesno ja sam pitao za pomoc a ne za kritike. poz
 
kako da ne sve samo iz dosade znas bilo mi dosadno malo pa reko aj da cackam bios na novu kartu....
p.s smesno ja sam pitao za pomoc a ne za kritike. poz

Uzmi neki stari ispravljac od 9W. Odseci vrh tako da dobijes 2 zice. Jedan kraj stavi na masu a drugim predji preko memorije ili cipa od grafike procesora. Ubices tako grafiku a nece se videti da si brljavio oko biosa i nece biti vidljivih ostecenja grafike.

Nije bas castan postupak ali ces ostvariti raklamaciju. Drugi nacin je da kupis programator ili nadjes u oglasima ko to radi (cena je oko 10e) ali rizikujes opet pravo na reklamaciju.

Cackao si pa sta, jedino tako ces nesto i nauciti.
 
Uzmi neki stari ispravljac od 9W. Odseci vrh tako da dobijes 2 zice. Jedan kraj stavi na masu a drugim predji preko memorije ili cipa od grafike procesora. Ubices tako grafiku a nece se videti da si brljavio oko biosa i nece biti vidljivih ostecenja grafike.

Nije bas castan postupak ali ces ostvariti raklamaciju. Drugi nacin je da kupis programator ili nadjes u oglasima ko to radi (cena je oko 10e) ali rizikujes opet pravo na reklamaciju.

Cackao si pa sta, jedino tako ces nesto i nauciti.

eh da mi je prva grafika koju sam cackao pa mi ne bi bilo uopste krivo sad nego je problem sto sam do sad flesovao 50 grafika nikad ni jedan problem ili ako bude nekih problema sa drugom grafikom stavim kopiju original biosa i opet radi ali ovde je izgleda crko procesor jer se uopste ne greje cela grafika je hladna a cita je u windowsu... uvazice reklamaciju vratio sam stari bios.
 
Uzmi neki stari ispravljac od 9W. Odseci vrh tako da dobijes 2 zice. Jedan kraj stavi na masu a drugim predji preko memorije ili cipa od grafike procesora. Ubices tako grafiku a nece se videti da si brljavio oko biosa i nece biti vidljivih ostecenja grafike.

Nije bas castan postupak ali ces ostvariti raklamaciju. Drugi nacin je da kupis programator ili nadjes u oglasima ko to radi (cena je oko 10e) ali rizikujes opet pravo na reklamaciju.

CEMU TI OVU DECU UCIS!!! Pa sutra propala nam drzava... ;)
 
koliko pametnih ljudi , koji sve znaju, imaju iskustvo sa stotinama grafika i gle cuda , zeznu nesto ,
e pa da vam se ovakve stvari ne desavaju PRE ikakvog flash-a OBAVEZNO procitajte sta sve moze da se desi, pa tek onda krenite u spaljivanje karti, a ne "deda spalio Djenku", sta cemo sad?
:)
 
CEMU TI OVU DECU UCIS!!! Pa sutra propala nam drzava... ;)

Pa kad mogu da ih prze Ameri I Nemci, mozemo i mi Beduini!

Proizvodjac i onako reciklira veliki broj novih grafika kad povlaci staru seriju.

E jedino ne volim da se ubijaju komponente koje lepo i posteno rade, krastavac nekako mi zao.
 
Ma kakvo ubijanje sve se to da popraviti samo odneses pravim ljudima koji znaju svoj posao. Prvo se odradi sve sto moze pa se onda pristupa skidanju bios chipa i programiranju, ali vjerovatno cim windows vidi kartu to se moze uraditi bez skidanja bios chipa.

Bice ovoga sve vise jednom sam ja napisao da uopste nisam htio da otvaram temu o modovanju biosa bas zbog ovakvi stvari ljudima neda djavo mira pa idu ono: aj da probam proce valjda ok, a kad ne prodje onda problem naravno.


Da dodam jos da se pojavila elpida na 470 4Gb i 480 4GB modelima pa se dobro pazite ako uzimate nove karte odma otvorite gpu-z i provjerite koju memoriju imate.
Inace elpida se ne moze editovat, polaris bios editor 1.4 pravi koruptivan cheksum i ide automatski brikovanje karte ako nema dual bios switch. Sad ce biti ja vjerujem gomila ljudi koji ce brikovati kartice cak postoji mogucnost da vas zapdne i hynix, ali i taj hynix ima novi bios kojeg neprepoznaje PBE 1.4 napravljena je velika zbrka tako da ko nije siguran u ono sto radi nek ne cacka nista dok ne izadje neki novi Bios editor.
 
Poslednja izmena:
Ja sam citao negde da moze da se proba sledece kod brikovane kartice:
Nabaviti ispravnu ATI (ako je brikovan ati) karticu i ubaciti je u pcie slot i sa nje butovati sistem.
Pripremiti bios koji hoces da flesujes na neispravnu karticu i atiflash i sve sto treba, otvoris konzolu i dodjes do onog dela kada kucas komandu recimo :
atiflash -f -p 0 vbios-koji-hocu-da-flesujem.ro , ne ukucas poslednje slovo , tj. roM , nemoj da stisnes enter.
E sad, skini hdmi kabl sa kartice i izvuci karticu iz pcie slota dok racunar radi, jako pazljivo, jer neces skidati napajanje sa kartice, nego je stavi negde u stranu nek radi :)
Uzmi brikovanu karticu i gurni je u ISTI pcie slot iz kojeg si izvukao dobru karticu. Prikljuci hdmi kabal.
Posto si sve povezao, a neces imati sliku na monitoru, ukucaj M da bi zavrsio roM, i stisni enter da krene flesovanje.
Nema potrebe da vezes dodatno napajanje na brikovanu karticu posto bi 75w iz pcie trebalo da bude dovoljno za ovaj proces.
Kad mislis da je flesovanje gotovo (tj. recimo sacekaj minut dva), restartuj racunar.

Ja ovo nisam probao, ali eto ti ideja... :)
 
1) You will need to find a PCI graphics card/display adapter from somewhere to act as a temporary video output until you can get your PCI-E card functioning properly again. This might involve going out to buy one or pulling one from an older machine or your stash.
*Feel free to use a PCI-E card instead of a PCI card if your motherboard has two or more PCI-E slots.
*You can also use onboard video if you motherboard has an IGP. The method for switching to it should be similar to the one outlined below.

2) Once you have found a PCI GPU go ahead and open your case. Remove the retention bracket of your PCI-E card and take the card out of your system. Remember to ground yourself first by touching the metal part of your case before handling any components in order to avoid damaging your components.

3) Once you have taken your PCI-E card out, insert your PCI card into a PCI slot, preferably one that is far away from your PCI-E slot so that it doesn't interfere with letting you put your PCI-E card back in.

4) Hook up your monitor's cable to the appropriate output on your PCI card and boot up your computer. Hopefully you should POST. If you don't and are getting a strange number of beeps from your motherboard, you might not have inserted your PCI card correctly into the slot and your motherboard is telling you it doesn't detect a VGA.

5) Right after you post, enter your BIOS by pressing the appropriate key. Find the setting in your BIOS which sets the primary display adapter. On my motherboard, this is found under Advanced -> Chipset Configuration -> North Bridge Settings, although it may be different for your motherboard.

6) Change your primary display adapter from PEG to PCI. This step will let you POST with your bricked graphics card inserted as the Power-on Self-test will not fail due to the incomplete BIOS present on your PCI-E card because you have switched the primary display to the PCI card.
*Disregard this step if you are using a PCI-e backup card instead of a PCI card.

7) After you have changed the primary display adapter setting, shut off your computer and insert your PCI-E card back in. You might want to put the retention bracket back on to make sure the card doesn’t get bent.

8) Boot up your computer again and hopefully it will POST if you have done Step #5 correctly. Continue on into Windows. (Note: If your PCI-E card is ATi card and your PCI card is an nVIDIA card or vice-cersa, I WOULD NOT recommend installing nVIDIA (or ATi) drivers to accommodate your PCI card as the generic Windows display drivers will serve fine for the purpose of this guide).

9) When booted into Windows you will need to first of all make a bootable DOS disk. Creating a bootable USB drive is the easiest way, in my opinion, so follow this guide to make a bootable USB drive.

10) When you have made a bootable USB drive, download your favourite BIOS flashing software. (Eg. ATIFlash for ATI users and NVFlash for nVIDIA users)

11) Copy the folder with the software in into the root of the USB drive. Make sure to rename the folder to a name with a max of eight characters due to the limitation in DOS.

12) Find your backup or download an original BIOS for your graphics card and copy it into the SAME FOLDER as your flashing software and give it a name that is also under eight characters and easy to remember.

13) Restart your computer and boot into the USB drive. On my computer, this is done by pressing F8 and selecting the USB drive when I see the BIOS splash screen but it may be different for your motherboard.

14) Navigate to your folder using “cd [foldername]”.

15) Finally, you can go ahead and flash your old BIOS. (Using ATIFlash, first find the adapter number done by using “atiflash –i”, then you can flash by “atiflash –f –newbios –p [adapter number] [BIOS_filename].ROM”).
* Make sure the BIOS file you are flashing has a *.ROM extension. If it doesn't, ATIFlash will not recognize it.
** NVFlash commands are different from ATIFlash but are well documented in its guide and readme included with it. So please READ the NVFlash guide before using it.
*** If your GPU is not detected by ATIFlash or NVFlash see the further troubleshooting section below.

16) Shut down your computer using your power button.

17) Reboot and then go back into the BIOS. Change the primary display adapter back from PCI to PEG. Save BIOS settings then shut down.
*Disregard this step if you are using a PCI-e backup card instead of a PCI card.

18) Switch your monitor cable from the PCI card back to your PCI-e card and remove the PCI card if you wish.

19) Boot up your computer and you should now be running back on your original GPU again.

20) END :p
mozda je bolje ovako?
 
@ Goldi
Bice potrebno ovde otvoriti servis za unbrikovanje kartica...
 
1) You will need to find a PCI graphics card/display adapter from somewhere to act as a temporary video output until you can get your PCI-E card functioning properly again. This might involve going out to buy one or pulling one from an older machine or your stash.
*Feel free to use a PCI-E card instead of a PCI card if your motherboard has two or more PCI-E slots.
*You can also use onboard video if you motherboard has an IGP. The method for switching to it should be similar to the one outlined below.

2) Once you have found a PCI GPU go ahead and open your case. Remove the retention bracket of your PCI-E card and take the card out of your system. Remember to ground yourself first by touching the metal part of your case before handling any components in order to avoid damaging your components.

3) Once you have taken your PCI-E card out, insert your PCI card into a PCI slot, preferably one that is far away from your PCI-E slot so that it doesn't interfere with letting you put your PCI-E card back in.

4) Hook up your monitor's cable to the appropriate output on your PCI card and boot up your computer. Hopefully you should POST. If you don't and are getting a strange number of beeps from your motherboard, you might not have inserted your PCI card correctly into the slot and your motherboard is telling you it doesn't detect a VGA.

5) Right after you post, enter your BIOS by pressing the appropriate key. Find the setting in your BIOS which sets the primary display adapter. On my motherboard, this is found under Advanced -> Chipset Configuration -> North Bridge Settings, although it may be different for your motherboard.

6) Change your primary display adapter from PEG to PCI. This step will let you POST with your bricked graphics card inserted as the Power-on Self-test will not fail due to the incomplete BIOS present on your PCI-E card because you have switched the primary display to the PCI card.
*Disregard this step if you are using a PCI-e backup card instead of a PCI card.

7) After you have changed the primary display adapter setting, shut off your computer and insert your PCI-E card back in. You might want to put the retention bracket back on to make sure the card doesn’t get bent.

8) Boot up your computer again and hopefully it will POST if you have done Step #5 correctly. Continue on into Windows. (Note: If your PCI-E card is ATi card and your PCI card is an nVIDIA card or vice-cersa, I WOULD NOT recommend installing nVIDIA (or ATi) drivers to accommodate your PCI card as the generic Windows display drivers will serve fine for the purpose of this guide).

9) When booted into Windows you will need to first of all make a bootable DOS disk. Creating a bootable USB drive is the easiest way, in my opinion, so follow this guide to make a bootable USB drive.

10) When you have made a bootable USB drive, download your favourite BIOS flashing software. (Eg. ATIFlash for ATI users and NVFlash for nVIDIA users)

11) Copy the folder with the software in into the root of the USB drive. Make sure to rename the folder to a name with a max of eight characters due to the limitation in DOS.

12) Find your backup or download an original BIOS for your graphics card and copy it into the SAME FOLDER as your flashing software and give it a name that is also under eight characters and easy to remember.

13) Restart your computer and boot into the USB drive. On my computer, this is done by pressing F8 and selecting the USB drive when I see the BIOS splash screen but it may be different for your motherboard.

14) Navigate to your folder using “cd [foldername]”.

15) Finally, you can go ahead and flash your old BIOS. (Using ATIFlash, first find the adapter number done by using “atiflash –i”, then you can flash by “atiflash –f –newbios –p [adapter number] [BIOS_filename].ROM”).
* Make sure the BIOS file you are flashing has a *.ROM extension. If it doesn't, ATIFlash will not recognize it.
** NVFlash commands are different from ATIFlash but are well documented in its guide and readme included with it. So please READ the NVFlash guide before using it.
*** If your GPU is not detected by ATIFlash or NVFlash see the further troubleshooting section below.

16) Shut down your computer using your power button.

17) Reboot and then go back into the BIOS. Change the primary display adapter back from PCI to PEG. Save BIOS settings then shut down.
*Disregard this step if you are using a PCI-e backup card instead of a PCI card.

18) Switch your monitor cable from the PCI card back to your PCI-e card and remove the PCI card if you wish.

19) Boot up your computer and you should now be running back on your original GPU again.

20) END :p
mozda je bolje ovako?

Ovo nije isto sto sam ja napisao, al nema veze. Ti nemoj procitati svakako, izgleda da ti ipak ne treba pomoc kad sve znas ;)
 
Poslednja izmena:
@ Goldi
Bice potrebno ovde otvoriti servis za unbrikovanje kartica...

Ma imaju oni momci rade extra svoj posao nije ni skupo ja bi rekao dzabe. Mada u vecini slucajeva nema potrebe ni servis karta se moze spasiti. Ovo sto darko kaze to je jedan od nacina ako se uradi sve kako treba u nekom slucaju simulira se dualbios switch na kartici sve se unaprjed pripremi i samo se zamjene mjesta karticama ovo moze jos lakse pomocu USB extendera...
 
Tako je. Ja licno ovo nisam isprobao, ali mislim da moze u nekim slucajevima da pomogne. Mada ako ovi momci sto kazete extra rade svoj posao za male pare, bolje onda njima odneti da zarade i oni za lebac :D
 
nece probao sam i tako da zamenim kartice ali sistem se restartuje cim izvadis karticu iz pci-e slota ili blokira windows. mene kopka to sto se cip ne greje a i ne baca sliku uopste...
 
Jel neko probao Gigabyte rx480 G1 gaming 4gb? Kakvi su utisci?
 
Ljudi , sta mislite , da li bi moglo napajanje Raidmax RX-735AP 735W bronza da potera dve grafe (rx 470/480)?(razmisljam o nekoj kombinaciji, pa bih kasniije ubacio ubacio jos jedno(ako se pokaze kao dobro) , ili uzeo neko jace da potera sve, a njega izbacio.
Vidim nije skupo kod domacih, pa reko da pitam za misljenje.
 
Nazad
Vrh Dno