Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imao sam 4 safirke R9 280x, radile perfektno 7-8 meseci dok ih nisam prodao,ponasale se gotovo identicno kao Asus R9 280x dc2t modeli, nista im nije falilo. Kod tebe je problem losa serija ili je ipak bilo silovanja grafika ...
Najbolja serija grafika za mining po meni su Asus 7950 troslotni tenkovi, karta je vrhunska temperature odlicne, nema posebnih podesavanja za leto/zimu, temperature uvek oko 55c dok kopam X11.
 
Imam problem sa jednom karticom u rigu ( 5x270 sapphire) od kada sam instalirao 14.9 preko 14.6 drivera. Jednostavno jedna kartica je iskljucena, pise da ju je sam windows iskljucio zbog neke greske. Uradim system restore sa starim driverom kad ono ista stvar. Jel imao neko slican problem, odakle da krenem?
 
Moram da se ispravim. Upravo sam im poslao dopis da mi posalju kopiju radnog naloga i tacno modele kartica koje sam dobio u zamjenu za neispravne. Navedeno je da samo dvije podlijezu garanciji, a da su ostale fizicki ostecene i da garancija ne uvazava takvu vrstu ostecenja, medjutim ipak su mi dali nove kartice. Tako da sam za sad umjesto Sapphire R9 280X Dual-X dobio dvije Sapphire R9 280X VaporX, izgleda jednu Dual-x kao sto sam i imao, dvije Gigabyte GV R9280XOC-3GD, i dvije MSI R9 280X OC. Dvije jos cekam. Sta mislite kako sam prosao sa ovim zamjenskim karticama? S obzirom da sad imam kartica svih brendova uradit cu uporedni test tako da cemo imatu super pregled kako koja radi :) smorit cu se da sad sa rigovima i podesavanjima svih ovih kartica.
 
Imam problem sa jednom karticom u rigu ( 5x270 sapphire) od kada sam instalirao 14.9 preko 14.6 drivera. Jednostavno jedna kartica je iskljucena, pise da ju je sam windows iskljucio zbog neke greske. Uradim system restore sa starim driverom kad ono ista stvar. Jel imao neko slican problem, odakle da krenem?


Da bi 5 karti radilo na Win 7 (jel to koristis?) potrebno je "hakovati" driver. Kada si stavio novi, to je nestalo. Win 7 u principu radi sa 4 karte, a za 5 je potrebno promeniti stogod.
 
Stavi 8.1 i em vidi 5 karti em kopa bolje em je stabilniji
 
Znam da treba nesto muvati ako ima 6 kartica, do sada ja sa 5 kartica nisam imao problema prilikom menjanja drivera na win7x64. Mrsko mi da menjam windows jer mi na tom rigu stoje i par walleta medju koiima je i btc a njegova sinhronizacija je... Hvala na odgovorima.
 
Znam da treba nesto muvati ako ima 6 kartica, do sada ja sa 5 kartica nisam imao problema prilikom menjanja drivera na win7x64. Mrsko mi da menjam windows jer mi na tom rigu stoje i par walleta medju koiima je i btc a njegova sinhronizacija je... Hvala na odgovorima.


Ovo ti je upustvo lika koji je resio za 7 kartica win7
http://speedy.sh/J9cmC/13-12-mod-v2.7z
Basically how to do it is install the official 13.12 driver first, then reboot. Now you should see 4 gpus under device manager, and any above 4 will have a ! beside it.
Now in that folder with the unpacked driver, copy the inf files from the zip file to that unpacked folder and overwrite if you have to.
Next you have to manually install driver from device manager. Just follow the guide on that website. It could take up to 30 minutes and your screen will go crazy, it might even freeze. Just wait it out.
If you can't install, you'll have to disable the driver signature thing.
When you restart, it should detect all the cards. You might get some weird issues, but mine seem to have gone away for the most part. Just follow that post and it should work.
 
Iskljucio sam mogucnost napajanja jer su kartice crkavale na oba riga, a napajanja su corsair ax1200i, (1200W).



Meni su javili da su od 9 nabavili 7 Dual-x i 2 gigabyta, jeste da bih bio najsrecniji da su sve gigabyta.

Edit: s' tim da cekam vec 2 mjeseca zamjenu kartica.


Toliko se ceka ako ides preko radnje gde si kupio,dok oni posalju uvozniku i td.. Ja sam zaobisao radnju i isao direktno preko uvoznika za tu radnju,oni su ljudi odobrili zamenu i poslali novu karticu u radnju gde sam je i pokupio,sve ukupno za 15-20 dana.
 
Tako cu slijedeci put i uraditi. Citao sam zakon o zastiti potrosaca i cak imam mogucnost da se zalim i da trazim odstetu za taj period nekoristenja ali necu sad to ganjati.
 
Poslednja izmena:
Kondenzator strada od loseg napona ili visoke temp. Kao sto rekose kolege 76C jeste smijesna temperatura kad se igraju igre par sati dnevno ali kad karta radi 24 sata tako onda to uopste nije tako sjajno. Ja sam na svojim spustio napon na 1.1V skinuo fabricke ventove i stavio 2 x 9cm + veliki koneski vent od 12e koji duva u njih. Temp na x11 je ljetos bila oko 57C a sad od 48-50C. Bitno je sacuvati kartu jer mnogo te vise kosta cekanje nove nego koji hashe vise.

Zar nije neko spominjao lose konektore bas na tim napajanjima?
 
Kondenzator strada od loseg napona ili visoke temp. Kao sto rekose kolege 76C jeste smijesna temperatura kad se igraju igre par sati dnevno ali kad karta radi 24 sata tako onda to uopste nije tako sjajno. Ja sam na svojim spustio napon na 1.1V skinuo fabricke ventove i stavio 2 x 9cm + veliki koneski vent od 12e koji duva u njih. Temp na x11 je ljetos bila oko 57C a sad od 48-50C. Bitno je sacuvati kartu jer mnogo te vise kosta cekanje nove nego koji hashe vise.

Zar nije neko spominjao lose konektore bas na tim napajanjima?

kada bih vadio neki prosjek onda bi im temperatura bila oko 70-72C. ali sta je najcrnje jedan prijatelj ima 5 rigova sa sapphire 7950 vapor-x, kopaju skoro dvije godine, a radna temperatura im je uglavnom preko 80C i nikad nista.
Do sad nisam primjetio da se neko zalio na Corsair AX1200i ili nisam registrovao.
Nesto razmisljam i gledam...ovi gdje sam kupio kartice imaju na stanju i sapphire i msi i gigabyte kartice iz serije R9 280X. Sta mislite da li bi bilo pametno da trazim da mi daju zamjenske ali da sve budu od jednog proizvodjaca, jer mi vracaju i 1 dual-x, 2 vapor-x, 2 gigabyte, i 2 msi, a jos dvije cakam jer sam ih naknadno slao.
 
Poslednja izmena:
Ma moguce da je feler serija. Sa Sapphire-om se nikad ne zna jer vole da muljaju non stop i nikada ne mozete 2 kupiti iste karte jer uvek nesto izmene. Imaju milio verzija i zato ih ne volim uopste.
Zato uvek imam respekt za Asus, oni naprave jednom kako treba i vise nista ne diraju.
 
Crk'o mi ventilator na S3 antminer-u :(
Da li neko zna gde ima kod nas da se kupi fan 120mm x 120mm x 38mm, po mogućstvu sa što većim brojem obrtaja i 4pin konektorom?

Hvala unapred.
 
Resen problem za petu karticu (a cini mi se da ce moci i za 6. i 7. karticu u rigu).
Sve sto vam treba je ovo: https://lbr.id.lv/6xgpu_mod/6xGPU_mod.html

Exe fajl koji skinete ce napraviti .reg fajl kojim prepravljate registry. Nakon izmene registry baze uradite disable/enable za graficku koja prikazuje "Code 43" u Device manageru i to je to! Ne treba poseban driver, meni radi sa poslednjim, 14.9.

@nenadubica hvala ti za link!
 
Nažalost, Mikroprinc nema to što mi treba... jel ima neko drugu ideju gde da nabavim ovaj kuler, čak ni po netu nisam uspeo da pronađem sa ovim specs?

voltage: 12V DC
current: 1.2A (MAX)
3600rpm
PWM modulation
size: 120*120*38(mm)
4pin connector
 
Poslednja izmena:
Nažalost, Mikroprinc nema to što mi treba... jel ima neko drugu ideju gde da nabavim ovaj kuler, čak ni po netu nisam uspeo da pronađem sa ovim specs?

voltage: 12V DC
current: 1.2A (MAX)
3600rpm
PWM modulation
size: 120*120*38(mm)
4pin connector

Pogledaj u http://www.proelectronic.rs/
šalju poštom ako nađeš šta ti odgovara
Mada se ja nebi nešto mnogo cimao oko toga skarabudži nešto što već imaš....
 
Jucer sam preuzeo nove kartice koje su mi stigle kao zamjena onih koje sam reklamirao i kako su stigle nove kartice tako stigli i novi problemi i situacije :) situacija je slijedeca: 1 rig, 3 kartice (dvije MSI R9 280X i jedna Sapphire R9 280X), dvije kartice normalne, a jedna gori. Da budem precizniji problem pravi MSI kartica. Upalim rig i u prvih 5 minuta jedna kartica nabije temperaturu 63C na 1300 RPM, a druga 73C na 1400 RPM, da bi se u slijedecih 5 minuta jedna MSI kartica ugasila na 77C i 1700 RPM, druga drzi temperaturu 71C na 1600RPM, Sapphire 71C na 2500RPM. Kada ih ukljucim pojedinacno rade sve isto, a cim su dvije MSI u igri jedna mora da ispadne. Testirao sam MSI kartice, mijenjao im mjesta da bih eliminisao mogucnost da je kartica problem, i uglavnom se obe gase, (koliko sam skontao uvijek lijeva). Ne mogu provaliti sta je problem? Ima li neko ideju?
 
Iskreno da ti kazem, to su jako visoke temperature. Ne znam koja ti je ambijentalna ali to je previse na ovu hladnocu. Proveri im asic, proveri napone i kreni redom da testiras jednu po jednu.
Ne znam zasto bi se uvek leva gasila, eventualno ako ima problem s napajanjem sa tih kablova. Stvarno je tesko ovako nagadjati. Opisi na konfu, cime testiras, kako ti je povezano sve itd. daj malo detalja.
 
dobro se nešić setio daj što više slika od rig, slikaj sve do detalja, da nepričamo ovako napamet....
 
Nazad
Vrh Dno