Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kopaju pande [emoji14]



Da ne misli neko stvarno, zjebavam se, sta se kopa ovih dana
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima da kopa x11, ako zeli da mi se javi,placam 25% vise nego bilo koji aktuelni pool, multipool....Nadjite vi payout za poslednja 24h na to dodajte 25%
Samo treba da preusmeri masine na moj pool.U pitanju je testiranje softwera i nece trajati manje od 7 dana od dana pocetka,znaci ne cimate se samo za dan dva
Ako neko ima veliki broj masina takodje je dobro dosao
Za pocetak, da ne bi opteretili temu kontaktirajte me na PM,a posle kako se bude razvijalo mozemo da nastavimo ovde radi lakse komunikacije
 
http://www.asus.com/Motherboards/M2NE_SLI/ imam problem sa ovom plocom i 2x5970 nece da baci sliku na monitor, povezao sam plavi i crni pcie 16 slot extenderom 1x-16x, probao sam i u 1xpcie slot da povezem isto ne baca sliku. Da li vredi povezivanje pinova 1-17 na ovim pcie1x slotovima ili da narucujem 16x-16x ekstendere?
 
Moguce je da ti ploca nije kompatibilna sa 5970 ( ja sam svojevremeno imao nekoliko masina sa tim karticama u nece da rade sa svakim plocama)
 
Rade sve kartice sto sam probao kada se zabodu u slot direktno bez ekstendera tako da nije do toga.
 
a taj bajpas pinova 1-17 na 1x slotovima da probam? Ionako mi treba samo za 2 karte to bi bilo dovoljno
 
to ne radi , ja sam pre vise od 2 godine imao 8 takvih karata i to na starim plocama sa BILO kojim extenderom NE radi
 
MIslim da je do ploce. Imao sam dosta tih kombinacija. Prikljucis kartu na plocu ona radi a na bilo koju varijantu ektendera,ona nece.
Probaj na drugoj plocu,mislim da ce raditi bez problema. Sto ne bi htela 5970 na ekstender, stavljao sam po 4 na extendere i radi sa ili bez
dodatnog molexa.
TVOJA PLOCA TAKODJE NE RADI SA EXTENDERIMA!
Imao sam dve slicne i nisu htele,prodao ih posle 2 dana zezanja
Takve ploce su ti recimo z68(NE svi modeli) , 990fx(ne svi modeli) itd.
Negde radi prespajanje pinova na a1 b17 relaciji a negde ne.
Imam ploce nakon cega sam prespojio slotove i radi ok,a negde nece da cuje.
 
Pronašao sam način da editujem napone za MSI R9 280X GAMING. (V277_38SB)

Mogu da pomognem, ako nekome treba. Nadam se uz neku donaciju na kraju. :D

U obzir dolaze samo gorepomenute karte, sa VRM-om koji se u MSI AB prepoznaje kao IR3567A, ali kad se čita sa PCB-ja, to je IR3563B.

Predlažem javnu konverzaciju, možda još nekome zatreba VBIOS.

Naravno, na kraju odričem se svake odgovornosti za nastalu štetu, koja će teško biti načinjena, s obzirom da karta poseduje dva BIOS čipa.
 
Poslednja izmena:
Kod mene pokazuje IR3567B, onda pretpostavljam da ne moze??
 
Nije problem da ne može ili može, već je pitanje VID table za VRM, koju nemam. Međutim, možda se poklapa sa navedenim, a za to mi treba okačeni VBIOS.
 
MIslim da je do ploce. Imao sam dosta tih kombinacija. Prikljucis kartu na plocu ona radi a na bilo koju varijantu ektendera,ona nece.
Probaj na drugoj plocu,mislim da ce raditi bez problema. Sto ne bi htela 5970 na ekstender, stavljao sam po 4 na extendere i radi sa ili bez
dodatnog molexa.
TVOJA PLOCA TAKODJE NE RADI SA EXTENDERIMA!
Imao sam dve slicne i nisu htele,prodao ih posle 2 dana zezanja
Takve ploce su ti recimo z68(NE svi modeli) , 990fx(ne svi modeli) itd.
Negde radi prespajanje pinova na a1 b17 relaciji a negde ne.
Imam ploce nakon cega sam prespojio slotove i radi ok,a negde nece da cuje.

Nece da radi ni bez ekstendera 5970 javlja gresku da napajanje nije dobro povezano na karti crvenim slovima, nece da radi ni nvidia sa ekstenderima. Ostalo mi je da probam da prespojim a1 b17 pinove mada sumnjam da ce to raditi kad ne radi na 16x slotu. Probao sam i sa pci kartom kao primarnom navodno tako moze u nekim slucajevima ni to ne pomaze. To ima neke veze sa biosom koliko sam procitao po forumima jedno resenje je navodno da se izvadi baterija resetuje cmos ostavi tako par dana i onda oce da proradi. Problem je sto cim se resetuje komp mora da se ponovi procedura tako da je ovo beskoristan trik mrzi me i da probam. Prebacio sam na drugu plocu, da li je moguce da zbog ekstendera napon na 5970 bude zakljucan na 1V po gpu-z bez obzira sta se promeni u ab?
 
Nema veze ekstender sa naponom karte covece :)
Mozda ti nije u AB otkljucana kontrola napona na toj drugoj masini.
 
najvise bi voleo da je tako neki jednostavan problem ali nije, probacu da vratim original podesavanja biosa, kada su karte bile u slotovima sve je radilo kako treba sada zeza...
 
Pronašao sam način da editujem napone za MSI R9 280X GAMING. (V277_38SB)

Mogu da pomognem, ako nekome treba. Nadam se uz neku donaciju na kraju. :D

U obzir dolaze samo gorepomenute karte, sa VRM-om koji se u MSI AB prepoznaje kao IR3567A, ali kad se čita sa PCB-ja, to je IR3563B.

Predlažem javnu konverzaciju, možda još nekome zatreba VBIOS.

Naravno, na kraju odričem se svake odgovornosti za nastalu štetu, koja će teško biti načinjena, s obzirom da karta poseduje dva BIOS čipa.

Moram da se ispravim, po sećanju u nekoj starijoj verziji MSI AB, IR3563B je bio prepoznat kao IR3567A. U najnovijoj, prepoznaje se kao IR3567B, tako da verujem da i tu mogu pomoći.
 
resio sam problem sa 5970 kartama podesavanjem biosa, zanima me da li je moguce instalirati za radeona 270 na win7 drajvere 12.8 ili u ubuntu 14lts? Probao sam rucno da ubacim ove drajvere ali win 7 daje informaciju da nisu aktuelni i nece da ih instalira, preskoci ih.
 
Može sigurno 13.12, čak jedno vreme sam imao i 13.9beta, nešto tu nije u redu
 
Nazad
Vrh Dno