Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

[video]izgleda/zvuci.[/video]
Ljudi, počeo vent da se čuje na jednoj Sapphire Nitro 470. Nije ništa strašno, al biće sve gore i gore. Kupljena je preko, pa me zanima je je l' ona opcija sa slanjem ventova stvarno opcija ili je samo reklama? Je l' neko probao da poruči? Ko je generalni u Srbistanu za Sapphire, ako postoji uopšte?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo mali update:

Uspeo sam da se registrujem na Sapphire stranici, otvorio tiket, objasnio sta i kako i danas dobio odgovor od njih da uploadujem video za pocetak.

Neverne Tome, propasce ako posalju nekome na slepo vent koji ne kosta vise od 1$.

Inace, ko hoce da vidi/cuje kako to izgleda/zvuci:

https://vimeo.com/194634550
 
Poslednja izmena:
Kao da negde zapinje vent...nekada smo štipaljkama kačili plastiku koja dodiruje žbice na biciklu da bi dobili ovaj efekat.....:d
 
Da, tako i meni zvuci. Kao da nije bas izbalansiran najbolje. U pocetku se samo na momente cuo, sad konstantno, i sve je bucniji i bucniji
 
Jel si skidao ventove i cistio ih od prasine?Ja na mojim istim takvim nemam problema ne cuje se nista.....
 
Da, tako i meni zvuci. Kao da nije bas izbalansiran najbolje. U pocetku se samo na momente cuo, sad konstantno, i sve je bucniji i bucniji

Isti zvuk i kod mene, javi ako uspijes, odnosno ako ti posalju, da i ja pokusam. U mene samo ga malo dohvatis prstom da "ufati" centar i extra leti ne cuje se cim sklonim prst opet pocne, mislim da je @phoenix upravu izgubio je balans...javi u svakom slucaju sta ce ti dalje odgovoriti.
 
kako stoji karta, ako je stavis kao u kucistu jel se cuje i dalje?
 
Kod mene i 1 od 24 takav. Položaj nije bitan jer na ostalih 23 ventilatori rade normalno.
 
Cigani iz Safira mi odgovorili:

Dear Customer :
Can you please help to do below steps that we can make sure which fan or both of them were making the noise –
1.Install TriXX V6.1.0 here - http://www.sapphiretech.com/catapage_tech.asp?cataid=291&lang=eng
2.Run the fan check at first and feedback the result.
3.Then use TriXX to fix fan speed to 0% and use your finger to push on the left fan. Adjust the fan speed to 30% , release your finger and to check if the noise was cause by this fan.
4.Repeat step3 to re-check the right fan.


Prosto ne mogu da verujem da su se ustekali toliko. Sad mi je krivo sto sam uzimao uopste njihove kartice, trebalo je sve MSI da uzmem.
 
U prevodu: "...s.ks na eks i sa sirem gibanica..." :d

Meni je pre, oko, 2 nedelje crkla matična i, verovali ili ne, Celerončić na njoj!!!
Kako je sve to staro 2 meseca, pošaljem prvo matičnu pa posle nedelju dana cpu na RMA.
Za matičnu mi odobre novu (zamenu) a za cpu sam dobio odgovor da je poslat u zvanični servis kod dobavljača ne "pregled" i od srca sam se nasmejao.
Još nisam ni čuo ni video da neko servisira cpu. On radi ili ne radi. Obzirom da je cpu proban na 3 nove ploče i da nijedna od njih nije htelda uključi BIOS POST ekran sa tim procesorom, vrlo brzo i prosto se dolazi do zaključka da je riknuo... Aliiii, poslali ga na serviiis :d :d :d kod Velikog brata (dobavljača)...
Šta reći.
 
Poslednja izmena:
Šta bi bilo da treba drugu karticu da šalju a ne jedan ventilator. Kakva antireklama...
 
Poslednja izmena:
samo ima napisi I am forum active so our communication is going online...u.race se i poslace ti ili nece vise komunicirati :D
 
Cigani iz Safira mi odgovorili:

Dear Customer :
Can you please help to do below steps that we can make sure which fan or both of them were making the noise –
1.Install TriXX V6.1.0 here - http://www.sapphiretech.com/catapage_tech.asp?cataid=291&lang=eng
2.Run the fan check at first and feedback the result.
3.Then use TriXX to fix fan speed to 0% and use your finger to push on the left fan. Adjust the fan speed to 30% , release your finger and to check if the noise was cause by this fan.
4.Repeat step3 to re-check the right fan.


Prosto ne mogu da verujem da su se ustekali toliko. Sad mi je krivo sto sam uzimao uopste njihove kartice, trebalo je sve MSI da uzmem.
pa dobro odradi ovo sto traze, vjerovatno ce poslati, cim su pristali na konverzaciju.
 
Pa normalno je da sve to traze ne znam zasto blatite Sapphire ispada da svako ko trazi ventove treba da ih dobije bez ikakvog dokaza koju graficku kartu poseduje....I njih taj vent sto salju kosta zamislite kad bi 100 miliona ljudi iz cista mira trazilo vent i sta sada Sapphire treba svima da posalje vent a ne znaju da li im stvarno radi vent ili ne....A recimo da ventovi kostaju 0.1 eura pomnozite puta 100 miliona dolazimo do ogromne cifre...
Jeste da mnogi imaju problema sa tim Sapphire ventovima ali postoje mnogi ljudi koji nemaju nikakve probleme sa njima....
A i Sapphire jedini salju ventove kod drugih proizvodjaca morate karticu da saljete na reklamaciju u slucaju istog kvara....
 
Poslednja izmena:
Isti zvuk i kod mene, javi ako uspijes, odnosno ako ti posalju, da i ja pokusam. U mene samo ga malo dohvatis prstom da "ufati" centar i extra leti ne cuje se cim sklonim prst opet pocne, mislim da je @phoenix upravu izgubio je balans...javi u svakom slucaju sta ce ti dalje odgovoriti.
Radio je vent na suvo pa se pojela osovinica i zato je van balansa. Sada je malo kasno za podmazaivanje ali moze da mu se produzi zivot iako ce raditi sporije. Za menjanje je bez ikakve sumnje ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Jel moze na GV-R795WF3-3GD da se spusta napon.Sa bios-om f43 VDDC sam spustio na 1.09 , jel ima neki bios koji otkljucava kontrolu ili...
 
Danas sam nakacio na chifteka cft750w-cs jos 2 rx470 grafe znaci ukupno 3 470-ice imam, i eth najnormalnije kopam potrosnja je oko 460-70w a kad udjem da kopam zeku posle nekoliko sekundi mi se ugasi komp, sta to moze da bude..?
 
Ima raznih gremlina,prvo probaj da im zamenis mesta tj da ih rotiras
 
Moze da rotira do sutra, jedino ako je neka grana preopterecena pa moze bolje da izbalansira... jednostavno napajanje je slabo za zec-a i 3x 470, od starosti ili cega vec..... inace zec trosi vise od ETH i to poprilicno
 
Jedino nek proba samo 2 graficke pa da vidi jel se onda gasi , Chieftec CFT-750-14CS je malo problematicno za 3 graficke , ali bi trebalo da moze.
 
Mnogi prijavljuju da sa novim V9 Clay ( ZCASH ) rudarom imaju problema na slabijim napajanjima zbog spajkova pa im se mašine gase tj. zaštita na napajanjima odreaguje....
 
Pa trpajte i dalje 5-6 grafa na jedan rig i gledajte da to napajanje bude ispod 1k, rekli smo vam vec da je sve preko 4 na 1k pitanje kad ce da krene sr, sledeci Clay ima da vas rasturi jer ako uposli karte 100% svaka ima da vuce 200 i vise vati pa vi saberite. Ja sam pod vodom i gledam samo kako potrosnja sa svakim novim clayom raste.
 
Juče sam imao "zanimljivu" polemiku pa bih voleo da mi neko ovde kaže/potvrdi šta u specifikaciji napajanja predstavlja oznaka 6+2pin PCI-E x6?
Da li to podrazumeva 3 PCI-E kabla sa 2x (6+2) konektora ili podrazumeva 6 kablova sa 2x (6+2 )konektorima?

edit:
Mislim meni je jasno ali drugara nikako da ubedim :wall:

edit2:
ako neko ima viška 1 pci-e kabal od V850/V1000 nek pusti poruku na pp
 
Poslednja izmena:
Po svemu sudeci uz napajenje dolazi 6 PCI-E kablova sa 6+2 pina.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sve zavisi od napajanja i šta stoji u specifikaciji. Može da bude 4 kabla od kojih dva imaju duple konektore ili 6 kablova sa po jednim konektorom a i druge kombinacije su moguće. Sumnjam da se pod tom oznakom može podrazumevati 6 kablova sa po dva konektora jer proizvođači uglavnom gledaju da istaknu ukupan broj konektora.
 
To su samo tri kabla sa po dva prikljucka PCIe do sada po mom iskustvu najvise 4 kabla na Vampiru. I za vasu informaciju temp skocila za 2 stepena pod vodom na Clay9
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno