Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

smejanje :)
probaj 1000/1250 mozda ti daje isto a bude hladnija, koliki joj je asic
 
smejanje :)
probaj 1000/1250 mozda ti daje isto a bude hladnija, koliki joj je asic

smanjio memoriju cim sam je prebacio u rig, nisam pogledao asic a ne instalira mi se gpuz u rig tako da do nekog puta kad je preacim u desk ...
 
A cime editujes bios na zakljucanim Gigama? Pre godinu i nesto sam flesovao neki bios koji smanjuje napon na 1.07 v, ali to je to, nije bilo moguce nista drugo promeniti...
 
ljudi ova H61 pro btc sama gasi rig kad ostane bez interneta duze od par minuta, jel imao jos neko takav problem i ???
 
lazna uzbuna, ne gasi se sama vec je gasio vindovs posto sam zaboravio da ugasim sleep mod...
 
jedno veoma "povoljno" parce hardvera
FacePalm.gif



https://www.kupujemprodajem.com/Asus-R9-280X-DCu2-TOP-25187277-oglas.htm?filter_id=602
 
S obzirom na to da se otplacuje za 6 meseci, nije skupo.
 
toj je dusa izvadjena, i ventovi nisu njeni i nije uopste povoljno
 
Kada su takve prepravke upitanju 100e puna kapa.
Po meni je ovo mnogo bolje
dobio sam i popust na količinu tako da stižu za koji sat kurirom po cenu od 70e po komadu....
 
Kao da je iz zemlje izvadjena :D
Bolje bi bilo da je odmah skinuo originalne ventove i stavio ove. Ovako jedino da mu neko kupi za minig i to da mu plati 70e max posto je pitanje koliko je silovana karta kad ovako izgleda.
 
Kada su takve prepravke upitanju 100e puna kapa.
Po meni je ovo mnogo bolje
dobio sam i popust na količinu tako da stižu za koji sat kurirom po cenu od 70e po komadu....
To je super jedino sto slika nije originalna pa ne vidis sta kupujes. Mada ja bi uzeo 2-3 da ih nadjem po toj cijeni.
 
dobra cena, nego sta mislite za grafike koje ne daju sliku a u pozadini se cuje da se startuje windows, mogu li da kopaju?
 
jel moguce da nemogu 7870 safir da flesujem?sa atiwinflesh sam undervoltovo 270ku,a 7870 nece ni sa atifleshom?
 
pozdrav ljudi,ima li neko ovde iskustva sa podmazivanjem kulera na asus dcII 280x da pomogne,pre pola godine sam rasturio 2kom menjao pastu i komlet cistio primetio sam da je kuler skroz zatvorenog tipa ,ako neko zna resenje nek kaze dva kulera mi zabadaju ispod 40posto obrtaja pa bi trebao da ih resim nekako u pitanju su ovi kuleri
Pogledajte prilog 178382
 
To je super jedino sto slika nije originalna pa ne vidis sta kupujes. Mada ja bi uzeo 2-3 da ih nadjem po toj cijeni.

isao sam ja da vidim te karte nisu lose izabrao sam par komada ovo sad sto je ostalo je verovatno najgore, na jednoj club mi je otislo ocitavanje parametara pa sam prespojio fan sad sam undervoltovao na 0.9V pa se odslogirala karta ali i dalje nisam vratio fan da se napaja sa karte necu da rizikujem. Mana im je slabo hladjenje inace su skroz korektne karte, msi sam uzeo za 90e kod njega te su odlicne twin frozr hladjenje radi posao.
 
pozdrav ljudi,ima li neko ovde iskustva sa podmazivanjem kulera na asus dcII 280x da pomogne,pre pola godine sam rasturio 2kom menjao pastu i komlet cistio primetio sam da je kuler skroz zatvorenog tipa ,ako neko zna resenje nek kaze dva kulera mi zabadaju ispod 40posto obrtaja pa bi trebao da ih resim nekako u pitanju su ovi kuleri
Pogledajte prilog 178382

Skini te srafove, okreni vent naopacke i sipaj ulje unutra. Jako je malo prorez izmedju "rotora" i "statora" ali ulje prolazi bez frke. Sipaj vise ulja da bi doslo nekako do osovine. Provrti prstom vent minut i maramicom pokupi visak ulja koji izadje kad ponovo okrenes vent. Ako se osovinica nije pojela radice vet odlicno. Ako je vec pojedena jer je radila na suvo onda mu spasa nema ali radice sigurno mnogo bolje, produzices zivot ventilatorima.
 
Dovoljno je da uzmes meru (precizno) i nabacis kuglicni lezaj na osovinu ventilatora i vozi

Ne bacaj pare na majstore..

Pre neki dan sam cistio ventove na 7990 grafikama.. i kad sam razmontirao vent ima sta da vidim..

Ne jedan, vec dva kuglicna lezaja.. brutalno kvalitetno odradjeno ;)

Apsolutno ni jedan vent nije zakovao na ovim grafikama..
 
hvala na odgovorima...probacemo od svega po nesto ...za kuglicne lezajeve nisam bas razumeo @risim
 
Tesko da ce da nadje lezajeve tih dinenzija u slobodnoj prodaji...
 
Ako nije pojedena osovinica podmazivanje ce da resi problem.
Zato je bitno podmazati vent cim pokaze simptome, cim promeni zvuk ili krene da usporava, da se sprece trajna ostecenja.
 
Meni je na jednoj DC II jedan vent zagusio od prljavstine, stao, ja ga nauljim ali i dalje ne krece, samo se cimne svakih 10sek malo i tako non stop ali nezeli da se zavrti iako je nakon ciscenja wd40 pa ulje na kraju prociscen i rukom se lepo zavrti... kontam da je izgoreo rotor..
 
Mislim da asusovi ventovi imaju i zastitu protiv toga. Ne bi trebalo da je izgoreo pogotovu ako trzne tako.
Jel se glatko okrece prstom?
 
Nazad
Vrh Dno