Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Eto wolf lbc ne radi a obican baca manje nego 7870 na wolfu...

ufff... ovo nisam razumeo, sa cime to wolf lbc ne radi, sa rx480 ili 470?

prije 2-3 dana na slacku u grupi tako pisemo o Rx 480 kaze covjek sa wolf minerom baca 140mhs i to referentna karta nista nije cackano mozda cak i thortluje, ali eti i tako baca 140mhs, sta je kod studenta problem ne znam. Trebaju 16.8.2 driveri tako je on rekao.
 
Pa to je to Gpu na 470-ki ima 2048Sp isto kao i na 380X (baca oko 115 zavisno od modela tj proizvodjaca) kod 470 gpu radi na vecem taktu nego 380X tako da je normalan rezultat oko 130MHS za 470.

Rx 480 ima 2304Sp i jos malo brzi gpu od Rx 470 tako da vjerovatno kad boostuje kako treba ide preko 140 blize 150MHS.
 
Mislim da jeste ne znam za Fury i on je tu ja mislim kao 390/x (ovo za eth govorim)
Za LBc samo nvidija Titan :d
 
nabavio par ovih Sapphire NITRO R9 380 2g, imam problem sa njima da nece da rade na extenderima 1X-16X (moji su bez molexa), rade samo na 16X-16X (takodje bez molexa) drajver je 15.12 svi su mi rigovi na WIN 7 X64 tako da sam nekako uspeo da ih razdelim po rigovima da sve budu na extenderu 16X-16X??? Imao jos ko ovakav problem ili je to do mene nesto???
 
nisam probao sa drugim drajverom, mislim i zasto bih da je do drajvera nebi radile ni na 16X-16X extenderima...
 
Ma proradilo ovako, nego sam misleo da ih sve nabudzim u isti rig , ovako je svaka u po jednom rigu na 16x16 ehtenderu i to je to... Sto puta sam rekao SAMO MSI i opet zbog razlike u ceni kupio nesto drugo...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
dok meni npr msi gaming 380 4gb evo vec cetvrta crkla (a uz to i sjebale 2 napajanja), ostale ni jedna.
 
Pa kako su mogle da sjebu napajanja???

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ko zna dal on uopste zna sta je radio... Po meni najbolja 380 karta...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
naravno da je najbolja 380, a i znam mnoge koji su ih uzimali u ogromnim kolichinama i niko se nije zalio.
meni je jedino zapala jedna sa malo vishom temp, ali i ona shljaka.

josh nisam chuo da je grafichka sjebala napajanje :D
pre ce biti da je lesh psu u kombinaciji sa nestruchnim rukovanjem.
 
+1

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
graficka moze bez problema da spali napajanje , dodje u kratki spoj , zapali se i ode cela grana na napajanju, a ako je losije ode i napajanje, ne desava se cesto , ali se desi
 
graficka moze bez problema da spali napajanje , dodje u kratki spoj , zapali se i ode cela grana na napajanju, a ako je losije ode i napajanje, ne desava se cesto , ali se desi

ne bi smelo kad dodje do kratkog spoja, napjanje se gasi po pravilu.... e sad ako da kratak spoj samo na extenderu moze los extender da se spali i zezne tu granu, sto je opet veca krivica extendera

ja sma imao grafike u kratkom spoju ali sve iz slota, jednostavno ne pali se komp, odbija napajanje da upali isti, a desilo se da grafici ode VRM i dodje do spoja, napajanje se samo ugasi
 
ma i kratask spoj kad dodje na grani napajanje se ili ne pali ili se odma ugasi
 
Narode ima li neko da je izmodovao rx470 8gb? interesuju me rezultati kao i koliko je to komplikovano odraditi?
 
ne bi smelo kad dodje do kratkog spoja, napjanje se gasi po pravilu.... e sad ako da kratak spoj samo na extenderu moze los extender da se spali i zezne tu granu, sto je opet veca krivica extendera

ja sma imao grafike u kratkom spoju ali sve iz slota, jednostavno ne pali se komp, odbija napajanje da upali isti, a desilo se da grafici ode VRM i dodje do spoja, napajanje se samo ugasi

Oće tako kad napajanje ima zaštitu ali ljudi kupuju jeftine i loše napojne jedinice bez ikakve zaštite pa kad krene grafika da dimi, zdimi se ceo rig ...
 
Stigli mi asusi 470 4gb. Prilicno sam razocaran, jedna je cak neispravna out of the box, sto skoro nisam video. Elem, sa bios modom najvise sam uspeo da izvucem 24mhs, hynix mema je na njima, i to krsh mema. Latencije sam spustio na 7 u svim stejtovima ali memorija je takva da stabilno radi samo do 1750. Nisam dizao napon za memoriju, igracu se jos malo. Ako mozete da birate, sapphire Nitro je bolji izbor. 8-pin konektor, drugar je navukao preko 29 a toliko meni daje u najboljem slucaju asus 480. Mislim da je platio koliko i ja Asuske. Sto je najgore u prici, 470 mu rade bolje od 480, sve safiri, sve 4gb
 
cek bre nitro 4gb 470 mu extra rade, 29mh na ethu, ili pricas za 480?? da ga nije zapala takva serija?

jesi li merio potrosnju?
 
Poslednja izmena:
Problem je sto sutra neces znati koju ces memoriju dobiti, ima da saraju na gore :(
digni napon memorijskom kontroleru ionako nista ne gubis a izvuces malo vise
 
Ko zna dal on uopste zna sta je radio... Po meni najbolja 380 karta...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

bitno je da ti znas kako treba ;) uglavnom treba da l'

@demios
znam i ja ljude koji su uzimali mnooogo vise i od mene, a mozda i od tih, mozda :) i evo njima vec dve otisle (kod njih corsair napajanje oba prezivela), isto msi 380 4gb gaming samo se oni i dalje kunu u gaming (mada vole i asus) i dalje kao i bojanu njima je to top karta. A ljudi su od pocetka u ovom poslu. Jednostavno rig je radio dugo vremena i ugasio se. Kada sam pokusao da ga ukljucim grafika se zadimila i tu vise nije radila ni grafika ni jedno napajanje (zalman 850ebt), dva napajanja su prezivela, dva nisu :) . A mislim da je i na slacku neko spominjao da su mu iste dve msi gaming 380 crkle. Moze biti i extender ali taj isti extender (usb) sada radi sa drugom grafikom. Mogu biti i feleri u proizvodnji grafika, a mogu biti i u napajanju ko ce ga znati :) Naravno po Vama mogu i dalje da budu najbolje karte ikad napravljene, meni su nista posebno kao i napajanja zm850, dok zm1000 i corsair 1000i(x) cepa sve u 16. Peace out ;)

i da zaboravih, jedna crkla na moje oci prilikom prvog paljenja dok je sklapan rig, ne mogu da se setim sta je bilo sa tim napajanjem jer je odmah zamenjeno. A lik je sklopio mozda preko hiljadu rigova pa ako je tu nestrucno rukovanje onda ne znam... mada ko zna mozda su i drugi faktori u igri ali nemam vremena da isrobavam, a i ne dotice me kad je sve u garanciji :D
 
Poslednja izmena:
cek bre nitro 4gb 470 mu extra rade, 29mh na ethu, ili pricas za 480?? da ga nije zapala takva serija?

jesi li merio potrosnju?

Da, 470 mu daju 29 a 480 malo manje☺. Izgleda da su mu zapali sjajni primerci, 2x480 i 2x470 ukupno 750w iz zida rig ceo
 
jel uzimao neko nitro 470 4 gb iz madjarske, zna li koja je memorija?
 
Nazad
Vrh Dno