Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da dodam da sam vec stavljao 380 i 380x kao trecu karticu, negde sam procitao da 280 i 480 kartice nece zajedno da rade pa zato pitam
 
Da dodam da sam vec stavljao 380 i 380x kao trecu karticu, negde sam procitao da 280 i 480 kartice nece zajedno da rade pa zato pitam
Probaj ako vec imas komponente pred sobom. Ako ne bude miner hteo da radi sa sve tri, probaj sa dve instance minera, gde bi jedna vozila te dve 280 a druga samo 480; -t flag.
 
Samo sam instalirao zadnji dajver i sve za sad radi
Hvala na odgovorima
 
Jel pametno uzimati safirove vidim da imaju 2 god garancije, dok msi i asus daju 3 god?
 
3 godine daju sve sad.
Da ne kasnis malo? Ne bih ja sad to uzimao

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Bilo je kasno i u martu i prije 3 godine i... sva ta oprema se do sada isplatila :)
 
Da svi se sada nadaju da ce ZCash da bude novi ETH samo da ne bude TRESLA SE GORA RODIO SE MIS... Inace kartica od ~220e trenutno zaradjuje 0.8USD - troskovi struje, rok otplate ~ godinu dana ako se ne racuna struja, sa njom ...
 
Jel izasao amd win gpu miner za zcash? Nisam pratio na casu.
 
Da svi se sada nadaju da ce ZCash da bude novi ETH samo da ne bude TRESLA SE GORA RODIO SE MIS... Inace kartica od ~220e trenutno zaradjuje 0.8USD - troskovi struje, rok otplate ~ godinu dana ako se ne racuna struja, sa njom ...

Što je i dalje vrhunski, nestvaran period otplate investicije. Realan ROI kod drugih vidova ulaganja je najčešće jednocifren procenat na godišnjem nivou.
 
Roi trenutno ne postoji jer je ta računica za današnje stanje a diff je iz dana u dan sve veći tako da... Ima na http://karldiab.com/EthereumMiningCalculator/ lep calc koji uzima u obzir dosadašnji rast diffa i projektuje ga na narednih x meseci. Kupovina kartica sada je isto kao da se baviš poljoprivredom i gledaš u nebo i igraš dodole [emoji23]

Sent from my Nexus 6P
 
Slazem se ali kartice imaju mnogo kraci vek trajanja a da ne spominjemo vek zastarivanja...
 
po tom istom calcu ni prosle godine se nisu trebale kupovati karte pa gle gde smo sad
 
Sa jednom velikom razlikom, prosle godine je minovalo x0000 kartica a ove 1000-1500% vise :)
 
Predstavnik AMD je na predstavljanu Polarisa na pitanje novinara za performanse nove generacije kartica u rudarenje rekao nesto u stilu zar je moguce da se neko time jos bavi. ;)
 
Poslednja izmena:
Njima je marketinski vazno da se pokazu da gameri kupuju kartu jer je dobra, a ne mineri...... zato lazu ko kerovi
 
Naravno, ako ne znaju da se njihove karte jos za to koriste onda i zasluzuju da budu na zacelju

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
ma znaju oni i te kako da im mineri kupuju veoma velike kolicine karti, i na tom istom predstavljanju je receno da nova serija nece biti nesto posebno za rudarenje (kako se i pokazalo, jer Rx serija je katastrofa na ostalim algoritmima), tako da ta prica da li se time jos neko bavi , ne pije vodu tj lazu :)
 
ma znaju oni i te kako da im mineri kupuju veoma velike kolicine karti, i na tom istom predstavljanju je receno da nova serija nece biti nesto posebno za rudarenje (kako se i pokazalo, jer Rx serija je katastrofa na ostalim algoritmima), tako da ta prica da li se time jos neko bavi , ne pije vodu tj lazu :)

Nisi u pravu, ne kupuju se karte ni blizu koliko mislis za rudarenje. Trenutno je 90% karti na ETH a mreza je 7.270.000MH/s sto mu dodje oko 340.000 380 karti, a ako znamo da mrezu cine i 7950 i 7970 i 7870 i 270/270x, pa zatim 280/280x, pa 290/290x i 390/390x (nabrojao sam 380), a da ne zaboravimo i 470/480 ispada da je cifra pojedinacne serije mozda 50.000 Uzmi u obzir da je kada je pre nekig godinu i po izasla vest da gtx970 nema 4GB vec 3,5+0.5GB da je tada Nvidia saopstila da je prodala nesto preko 3,5 miliona GTX970 kartica (za svega 6-7 meseci i to kartu iz novcano viseg segmenta od 380/470/480). Shvatas li sada koliko je to rudarenje beznacajno? To nase rudarenje cini <1% prodatih kartica i ne cudi pitanje "da li se neko time i dalje bavi?"
Proizvodjaci (ATI i Nvidia) nisu zainteresovan iza rudarenje i za koriscenje kartica u te svrhe koliko god ti mozda to zeleo. Zamisli da pri svega tih 1% trzista koliko ga mozda cine "rudarske" karte da imas samo blago povecanje od +20% reklamacija, a sad zamisli da recimo to trziste cini 20-30%, koliko bi to bilo? Budimo realni posle 2 godine rudarenja na pola kartica su ventilatori "razj*bani" a to je zaista mnogo i oni bi svi najradije da to rudarenje ni ne postoji. Manju korist od toga imaju koliku stetu mogu potenciajlo imati. Njima je binije da karta radi dobro u igrama, za sta je koristi 99% kupaca, tu se bije prava bitka a ne oko rudarenja. Pa da je sustina bila rudarenje ne bi Nvidija "poderala" AMD po rezultatima u poslednjih 2 godine (mislim na prihode), vec bi bilo obrnuto.
 
Poslednja izmena:
Ma AMD je navikao da kuka :) Ja sam npr kupovao kartu svakih 4-5 god cijenom od 150-200e. Zadnih par 4-5 god sam kupio vecu kolicinu kartica cijene 200-350e. Ovo samo sebe uzimam za primjer ne racunajuci ljudi koji imaju po 100-200 i vise grafika kupljenih zadnjih par godina. Sta mislis koliko bi tih grafika bilo prodano gejmerima da nije majninga.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
da li uopste ima sad isplatljivosti za 7970 i 280x kad uracunate potrosnju struje?
 
Nema :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
za 1ETH potrebno je 16 r9 280x. Ako su to 4 riga, to je preko 2KW, zar ne? Dnevno je to 48KWh, tako da je jos uvek isplativo al mnogo jadno, da imam te matore kante kopao bih samo u nocnoj smeni 23-11 kad je niza tarifa 8 sati i ne bih lupao u crveno. Full kopanje donese oko 800 dinara dnevno elektrodistribuciji i 1300 dinara rudaru, dok nocno kopanje daje 100din elektrodistribuciji i oko 650 din rudaru.
 
Nazad
Vrh Dno