Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nisam u toku pa da ne listam gomilu strana...

koje su razlike, temperature i ucinak... :)

Sta uzeti u nekoj kompezaciji?


AMD Radeon R9 380 Powercolor PCS+ 4GB DDR5

ili

AMD Radeon R9 380 Sapphire Nitro 2GB DDR5


beži što dalje od powercolor-a ........

a ako hoceš da znaš razliku idi na link
 
na drugom kompu sa 380strix i 270kom
nemogu da oborim klok 380ki,isto AB 4.3beta
na prvom sam uspeo sinhronizacijom sa 280kom,a ovde nece
 
Uzeo danas 17 USB extendera, testirao ih na ATI 3650 samo do bios-a i svi rade ali se nekih 5-6 odma nakon 30 sekundi jedan kondenzator ugrije bas poprilicno 60-70C dok su na ostalima isti mlaki??

Extenderi su sa zelenom plocom, ATI 3650 vuce 2D (windows) 20w i 3d 50W za bios nemam pojma koliko vice i da li ume da stedi struju u idle ali je poenta testa bas da vidim kako se ponasaju extenderi
Inace ta elektronika na extenderu nisam uspeo da nadjem semu cemu sluzi da ne ispravlja 12V na 3.3V sa molex-a ili 3.3V grafika dobija preko USB kabla sa ploce ako neko zna?
 
Koliko je GTX 1070 u proseku brža od 1060 ?
 
Poslednja izmena:
Eth ne moze da se kopa profitabilno na nvidi. Za lbc pogledaj nekoliko strana unazad postavio sam. 1070 oko 250 daje , te 1060 oko 175 daje, sa blagim oceom ide oko 180. Gtx 970 daje blago ocovana izmedju 140-150.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nego drugari, raspitivao sam se oko grafi i dobio info da do kraja nedelje na naše tržište stiže svašta nešto. Ima li neko info šta sve stiže?
 
Je li stavljao ko 6 x 390 na Anniversary H97 plocu? Sta mislite, da li bi mogla da gura?
 
Poslednja izmena:
Pa jesam ali šture informacije, rekoše mi da stižu 1060 ali ne i koje kao i 480ke neke.
 
jel ima neke reparirane da ce da stizu? hoce li da bude neka akcija, smanjenje cene nekih modela? mrka kapa jel
 
Da li je 4 Gb RAM na masini dovoljno za sve postojece kombinacije algoritama i kartica ?
 
Povezivanje 2 napajanja, jel resavate onom starom metodom sa spajalicom i pravljenjem spoja pa se samo pokrece ili?

Ja sam video adapter koji bi trebalo da pokrece 2 napajanja istovremeno.

Pogledajte prilog 206077

Jel ih neko koristi?
 
napisao sam gore, N16 i N17 diff kod yac, utc, ona djubrestina leo,
za NV ne znam koliko zauzimaju ali ako se dobro nasteluju na GPU sa 4Gb+ uzimaju svu memoriju iz GPU sto bas nije bilo tako prosto izvesti, za 79xx 3GB zahtevali su 6GB ram-a ili je mineru morao da se snizava buffer da ne puca, kako bi to bilo na 8GB karticama nemam pojma, ja bas nisam uspeo da uzvucem neku brzinu iz 1070 za UTC a YAC nisam ni probao
 
Da, problem je to sto i kod scrypt N neces videt zauzece ram-a ali miner ne moze da alocira 3+ GB GPU (pokazuje GPU-z) ako nema dovoljno slobodnog ram-a pod windows-om nisam upoznat sa detaljima ali mislim da mora biti rama vise od onog sto alociras na GPU, na linux su govrili da na primer LTC i scrypt N=10 radi i sa 2GB dok je na windows-u bilo problema
 
Poslednja izmena:
Povezivanje 2 napajanja, jel resavate onom starom metodom sa spajalicom i pravljenjem spoja pa se samo pokrece ili?

Ja sam video adapter koji bi trebalo da pokrece 2 napajanja istovremeno.

Pogledajte prilog 206077

Jel ih neko koristi?

ovo sa slike ti je isto kao ovo sto kinezi sa alija prodaju za par dolara. Druga varijanta je samo da prespojis crnu i zelenu na napajanju koje gura samo grafe. Obe varijante sljakaju nema neke razlike kad udjes u stos pri paljenju svejedno ti je. Da bi videla oba napajanja ploca kao jedno moze da se spaja siva i zelena isto na ovaj nacin ali cini mi se da to niko ne koristi.
 
koristio sam ja ali sad koristim spajalicu mrzi me opet da povezujem, ali ako se desi da crkne nesto i ugasi se komp gase se oba napajanja
 
Nazad
Vrh Dno