Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kada sam kopao VNL 6 kartica 7950/7970 na Lepa 1600w napajanju potrošnja 1250w :) eth je tu negde sa potrošnjom možda malo manje, nisam stigao da izmerim....
 
Raidmaxa 1200 je bilo pre po dzabaleska cenama, krivo mi je sto ih nisam uzeo, sad nema bato
 
vec sam rekao 5x7950 na 950/1250 na eth trosi ~ 1020W, ali se to moze korigovati na 950/860 i onda trosi ~820W i daje ~ 110 Mh/s
 
Može 6 x 7950 bez OC ili sa oborenim naponom i recimo Corsair V1200. Lično ne volim glomazne setape jer nisu praktični ali ovo bih befelovao.
 
Poslednja izmena:
ja na CM V1200 vozim 6x 280x i 6x 7950 @~900mhz, jedino za koje znam da ima 12 konektora za grafe, neshto ne volim molex na pciex budzenja kao ni dual PSU setape.
 
Meni se tu samo ne svidja sto su grafike jako blizu zbog duzine kablova za napajanje. Ja volim kad imaju mesta da disu i da se lepo hlade. 6 kom na jednom napajanju je natrpano. Na dva napajanje uz ekstendere karte se mogu dosta razdvojiti, bukvalno kao odvojena dva riga.
 
Meni se tu samo ne svidja sto su grafike jako blizu zbog duzine kablova za napajanje. Ja volim kad imaju mesta da disu i da se lepo hlade. 6 kom na jednom napajanju je natrpano. Na dva napajanje uz ekstendere karte se mogu dosta razdvojiti, bukvalno kao odvojena dva riga.

vishe nego dovoljno sam ih razmakao (usb extenderi ili dva extendera jedan na drugom za krajnje karte, a napajanje u sredini ispod plojke :D), sa dodatnim ventilatorima koji pirkaju izmedju njih... temp max na onom paklu bile 63c i ~1800rpm....
 
Cene po domaćim prodavnicama su zlo i naopako. Pogotovo za 270x koje idu i preko 30k. 280x nema uopšte u ponudi.
 
sto se tice uhvartis i napravis sam kablove, duzina koja ti treba i stavis deblje/kvalitetnije kablove, i vozi
 
jel kopao neko sa phenomima x4 945/955 x6, 1055t/i slicni, kako su se pokazali recimo u odnosu na fx8350 po brzini, ako neko zna
 
Poslednja izmena:
napajanja sam resio ... uzeo jedan cors od 750w i jedan aero cool od od 850...
ostalo jos par rupa koje treba zatvoriti pa moram da uzmem jos par grafika...

sta se zna o ovim Giga 7970 WF3 ???
 
Te Gigabyte 7950/70 nikako nisam voleo, još kada sam video kod drugara da naponska gori... nije kvalitetno napravljena kartica....
 
79xx V1 su bile dobre, evo za 7 dana pune 3 godine prve dve shto uzeh, a V2 moze da se koristi, ako vec nije nacheta/unishtena od gaminga i rudarenja,
tj da joj se opasno spuste naponi bios modovanjem na 1.05-1.1v i da se nekim IC merachem meri naponska na poledjini da ne prelazi 85c nikako.
 
Samo je bitno da je otkljucana, pa se stavi 1.05v, 900 MHz gpu i sljaka bez problema. Moje 7950 V1 tako rade. Imam i par V2 modela, flesovan im je modovan bios, 1.07v, i to je to. Sasvim dobre kartice, pogotovo one koje imaju hynix memoriju :)
Jos plus 3 godine garancije...
Edit - pretece me kolega Demios :)
 
Poslednja izmena:
A jesi li imao modovan bios, ili si ih przio na defaultu? :)
 
bio modovan bios, ali to je falicna serija rade najnormalnije i onda odjednom samo dim i rupa u pertineksu i ugasen rig

evo i slika od 6 komada 4 izgorele identicno, a karte uopste nisu bile silovane 950/1250 u bamtu

Pogledajte prilog 177844
 
Poslednja izmena:
ma ja imam 3 kom 7950 od toga su dve V1 (kupljene u prvoj turi kad su se pojavile) i jedna V2 uzeta kasnije, za sada sve rade kako treba i bez rupa u pertinexu ali nisam imao ni jednu 7970, sutra ce da stigne prva pa ce da vidimo, pitam ako je neko imao kako su se pokazale i koji su uobicajeni naponi za 1000/1250 vidim da ih STORM drzi na 900 moze valjda i na 1000???
 
ja sam moje drzao na 950/1250 i to je sasvim ok , uopste nema potrebe za 1000 , karta se vise greje trosi vise struje, ventovi brze crkavaju , a zasto? za malo vise hasha, nije vredno
 
Ja imam samo 7950 gigabyte , 7970 samo safirke, a njih isto drzim na 900 MHz, isto 1.05v.
 
Ako je dobar primerak, može to još niže. Ali, pretpostavljam da nemate vremena za eksperimentisanje. :D

Recimo, Giga OC 7850, 820/1075/0,86V, 14 MH/s na ETH.
 
nema se kada SAM, zato pitam za iskustva , ubodem, stelnem i ne gledam vise... :d
 
to eksperimentisanje mogu da rade oni sa 5-10 kartica, samo zamena pasti oduzme 2 dana :)
 
nego:

evo patim se nece da instalira drajvere na zadnje dve karte na ASRock h61 Pro btc ploci, pa se sad nesto razmisljam da ne treba bese jos nesto da se instalirao cini mi se da je bilo price o tome ...???
 
Trebaju ti modovani drajaveri, ne mogu "obični", evo pomoći ovde
 
evo kako sam prosao sa onom Gigabyte 7970 i to je ispalo da je ona V2 sa zakljucanim naponom :S:

u glavnom editovao danas bios i krenuo da smanjujem napon i stao na 1000mV, bruka je smanjivati dalje... :

Pogledajte prilog 178013
 
Nazad
Vrh Dno