Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pa ima miner a uz modovanje biosa karta opet daje 27mhs, to su uvjek najbolji rudari bili.
 
za 1ETH potrebno je 16 r9 280x. Ako su to 4 riga, to je preko 2KW, zar ne? Dnevno je to 48KWh, tako da je jos uvek isplativo al mnogo jadno, da imam te matore kante kopao bih samo u nocnoj smeni 23-11 kad je niza tarifa 8 sati i ne bih lupao u crveno. Full kopanje donese oko 800 dinara dnevno elektrodistribuciji i 1300 dinara rudaru, dok nocno kopanje daje 100din elektrodistribuciji i oko 650 din rudaru.

Sada dok traje zima to i dalje moze biti OK samo zbog toga sto grejes sa kartama.
 
stojke stiglo kod mene u petak :D pa probacemo. Planiram na BTC H81 ploci potjerat 8 kartica pa cemo vidit fale neki kablovi posto Super flower 1600w nema dovoljno kablova da se poveze 8 kartica ali cim stignu kablovi probacemo.

demios je potjerao 8 tahiti kartica, ali 8 polarisa kaze nije htjelo znaci nije bas ono plug and play sigurno da ima komplikacija da se sve sutima.
 
H81 ima 6 pcie slotova, znaci u svaki po jedan ovakav i mozete da terate 18 kartica na jednom racunaru.
I ne treba vam napajanje samo se vezite direktno na 220v. :D
 
ne moze na windowsu :D ma kad bi i 8 proradilo bilo bi super, uzeo sam ovo cisto probe radi zanimljivo mi da se igram :)
 
25$ narucio preko neta stiglo za neki 20 dana.
Ko hoce nov neotpakovan, neka se javi na PM posto nisam stigao ni da ga probam, pa mi tako stoji jos od maja-juna.
A kolega dajmijos :D jeste jos letos konstatovao gore napisano, s tim da ne znam da li moze da se npr koristi na plocama sa manje slotova, pa se recimo od 4 moze napraviti 6... 6x3 sigurno ne moze, sto bi bilo super, ali cvrc. ;)
 
moze sa 4 na 6, s tim sto kao sto kaze goldi nije plug and play. Ili ce da proradi iz prve ili ce da ima cimanja.
 
Zaboravih da pitam, a proslo vreme za edit^^...

Planiram na BTC H81 ploci potjerat 8 kartica pa cemo vidit fale neki kablovi posto Super flower 1600w nema dovoljno kablova da se poveze 8 kartica ali cim stignu kablovi probacemo.
@goldi, koje karte planiras? Leadex ima 9 8pinskih izlaza za grafe, a mozes iskoristiti i CPU2 (Mixer car btw ;)). Ako stavljas neke koje vuku po dva 8pinska kabla, bio bih ti zahvalan da napises kako bi ih povezao, jer imam jedan 5x390x rig, u koji bih dodao jos jednu karticu, bez dodavanja jos jednog napajanja. I da li je pametno koristiti kabl / adapter 8pin na 2x8pin?
 
jel probao neko da otkljuca rx 480 4gb na 8gb gledao sam nesto po netu puno ljudi to radi i kazu da je moguce?
 
Zaboravih da pitam, a proslo vreme za edit^^...

@goldi, koje karte planiras? Leadex ima 9 8pinskih izlaza za grafe, a mozes iskoristiti i CPU2 (Mixer car btw ;)). Ako stavljas neke koje vuku po dva 8pinska kabla, bio bih ti zahvalan da napises kako bi ih povezao, jer imam jedan 5x390x rig, u koji bih dodao jos jednu karticu, bez dodavanja jos jednog napajanja. I da li je pametno koristiti kabl / adapter 8pin na 2x8pin?

Plan su RX 480 karte znaci sa 1x8pin.
Tako da ima dovoljno PCEx kablova kao sto kazes SF leadex ima 9 odvojeni kablova i po tome je odlicno napajanje, ali zaskripalo je sa molexima, ima ih ukupno 5 (na dvije grane razmak po 9cm pa je jako tesko odvojit karte jednu od druge prakticno ne moguce) narucio sam dvije molex grane i produzene molex adaptere tako da cu i to srediti samo je pitanje hoce li proraditi 8 x480, ako nista imam jednu plocu sa 4 slota pa cu ga tu dodat tako da svakako mora negdje upaliti :)

To za adpater da li je pametno sa jednog 8pin-a praviti 2x8pin ne znam, ako je dobro napajanje ne znam sto ne bi smjelo.
Samo primjer navodim Superflover leadex ima 5x8pin (znaci 5 kablova sa jednim 8pincem) i 4x8+6pin (znaci cetri kabla koja imaju i 8 i 6pin na sebi) e sad ti mozes da ti mixer napravi umjesto ovog jednog kabla koji nosi samo jedan 8pin, da ti on napravi kabal koji ce nositi 2x8pin. Ako je jako singl rail napajanje i ima dovoljno A na 12v grani moralo bi raditi bez problema.
 
Poslednja izmena:
da li je pametno uci sad u mining sa 5ke s obzirom da izlazi zcash za neki dan. imam besplatnu energiju a i mozda padne diff na eth ili da cekam pa tamo posle nove god?
 
Zaboravih da pitam, jel moze dok kopa da se koristi wifi? :) kontam da moze al reko bolje da pitam xD

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
sto ne bi moglo, ja jedan rig i korisitm da skidam torrente na njega da mi komp u sobi ne bi radio nocu :) i nikad mu nije smetalo :)
 
Plan su RX 480 karte znaci sa 1x8pin.
Tako da ima dovoljno PCEx kablova kao sto kazes SF leadex ima 9 odvojeni kablova i po tome je odlicno napajanje, ali zaskripalo je sa molexima, ima ih ukupno 5 (na dvije grane razmak po 9cm pa je jako tesko odvojit karte jednu od druge prakticno ne moguce) narucio sam dvije molex grane i produzene molex adaptere tako da cu i to srediti samo je pitanje hoce li proraditi 8 x480, ako nista imam jednu plocu sa 4 slota pa cu ga tu dodat tako da svakako mora negdje upaliti :)
Sa srecom! :) Inace jesi li od Mixera narucio ili bas Super Flower kablove?

Ako je jako singl rail napajanje i ima dovoljno A na 12v grani moralo bi raditi bez problema.
Planirao sam da Gold 1600W zamenim sa 8-Pack Platinum 2000W, koje mi je jos uvek u celofanu. U jednom od ocenjivanja tog PSU pise "It can deliver a jaw dropping 166.6 amps via the +12v rail.", tako da pretpostavljam da sa te strane nema brige. Mene brine da li workhorse karte, kao sto su ove 390x safirke, iako undervoltovane, mogu da rade normalno a da ne popale racvaste 8pin kablove... :)
 
Sutra mi stize safirka nitro rx 470 4gb a za 15 dana mi stize jos jedna :D
 
Da li netko rudari sa Gigabyte GA-990FXA-UD matičnom pločom? Do sad sam imao dvije R9 390x gtaficke i sve je radilo bez problema. Danas sam stavio jos tri RX 470, i nisam mogao upaliti komp. Nesto sam citao po netu , i negdje procitao da ne podrzava toliko puno grafickih.
 
to sto nisi mogao da upalis komp je zato sto ti je verovatno napajanje slabo inace ploca radi bez problema sa 4 karte i buldozerom
 
Imam Thermaltake Toughpower 1200W GOLD. Mozda ploča stvarno ne moze raditi sa 5 grafičkih kartica
 
Jedna Rx 470 je u kućištu, direktno ubodena na maticnu, a ostale 4 su spojene preko rizera a rizeri su spojeni na napajanje
 
Nazad
Vrh Dno