Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Rešen problem jednostavnom zamenom mesta kartama, bar se nadam, evo radi već 4-5 sati
 
Rešen problem jednostavnom zamenom mesta kartama, bar se nadam, evo radi već 4-5 sati

eto nema objasnjenja vazno je da radi, sto se tice 6 karti 270 meni je konkretno problem u brzini na drugoj ploci postize 15.5mh/s na 815/1070 a na ovoj nesto preko 14mh/s ne mogu tacno ni da utvrdim brzinu ide od 79 do 88mh/s. Karte rade na 815/1070, 840/1070, 3x800/1000 i 850/1070. To bi trebalo malo brze da radi ovako je neki prosek koliko racunam 14mh/s po karti eto bar 15mh/s bi trebalo da bude no prevideo sam taj mod za 6xgpu kad ga kliknem odradi tamo sta odradi i nista se ne desi. Onda sam morao drugi da aktiviram sa promenom nekih fajlova u 13.12 drajveru pa se odande instalira. Ili je to problem ili je premalo napona 4 karte na 0.9V i 2 na 0.925V sa ukupno iz zida manje od 340W nesto ce biti od toga onda. Na ostalim algoima se ne primecuje usporenje.
 
kako je neko pomenuo precicu za instalaciju drajvera?da mogu samo neki fajlovi da se promene,nikakvu razliku nevidim u hashu od kako sam spustio sa 950 na 900 i sa 1.1 na 1.0 naponu,cak kad su mi bile 2 karte ukljucene bilo je i malo vise nego pre flesovanja
 
pozdrav svima,

potrebna mi je pomoc ako je nekad neko imao slican problem.

pokusavam da napravim rig za rendering sa gtx780ti grafickim karticama i usb ekstenderima na ovoj maticnoj ploci https://www.asus.com/Motherboards/Z9PED8_WS/
napajanje je http://www.coolermaster.com/powersupply/silent-pro-m2/silent-pro-m2-1500w/

kada su 4 kartici direktno na ploci sve radi normlno ali imam problem sa temperaturama grafickih i zato pokusavam da ih odvojim ekstenderima.

problem nastaje kad krenem da ih povezujem ekstenderima i uvek se desava da neku od kartica prijavljuje sa greskom (code 43.. code 10)
koristim win7 koji je apdejtovan.. i bios je apdejtovan... i u svakoj mogucoj kombinaciji (npr tri na ploci jedna na ekstenderu uvek je neka bila sa greskom)
drajver za grafiku je uvek bio apdejtovan.

jedan rig sa 3x gtx 680 karticama je nekako uspeo da proradi ali posle dosta pokusaja razlicitih kombinacija... mozete videti na slikama...

hvala unapred za svaku pomoc





 
pozdrav svima,

potrebna mi je pomoc ako je nekad neko imao slican problem.

pokusavam da napravim rig za rendering sa gtx780ti grafickim karticama i usb ekstenderima na ovoj maticnoj ploci https://www.asus.com/Motherboards/Z9PED8_WS/
napajanje je http://www.coolermaster.com/powersupply/silent-pro-m2/silent-pro-m2-1500w/

kada su 4 kartici direktno na ploci sve radi normlno ali imam problem sa temperaturama grafickih i zato pokusavam da ih odvojim ekstenderima.

problem nastaje kad krenem da ih povezujem ekstenderima i uvek se desava da neku od kartica prijavljuje sa greskom (code 43.. code 10)
koristim win7 koji je apdejtovan.. i bios je apdejtovan... i u svakoj mogucoj kombinaciji (npr tri na ploci jedna na ekstenderu uvek je neka bila sa greskom)
drajver za grafiku je uvek bio apdejtovan.

jedan rig sa 3x gtx 680 karticama je nekako uspeo da proradi ali posle dosta pokusaja razlicitih kombinacija... mozete videti na slikama...

hvala unapred za svaku pomoc






Nema to neke veze sa biosom niti driverima,ne gubi vreme.
Neke ploce prosto nece da rade sa extenderima.
Po meni,neces ti ni namestiti to tako da budu sve na extenderima.
Imao sam slicnih problema i resio to tako sto su mi dve grafe na ploci a dve u vazduhu.
NA tebi je da sam provalis kako ce to da radi i na kojim pozicijama.
Na tvom mestu bi krenuo da jednu kacim na extender,pa drugu i tako redom.
 
pokusavane su razne kombinacije, cak i sa tri na ploci i nije uspelo. pokusavane su i samo 2-3 kartice u razlicitim slotovima i nema nikakve logige ni resenja

Nema to neke veze sa biosom niti driverima,ne gubi vreme.
Neke ploce prosto nece da rade sa extenderima.
Po meni,neces ti ni namestiti to tako da budu sve na extenderima.
Imao sam slicnih problema i resio to tako sto su mi dve grafe na ploci a dve u vazduhu.
NA tebi je da sam provalis kako ce to da radi i na kojim pozicijama.
Na tvom mestu bi krenuo da jednu kacim na extender,pa drugu i tako redom.
 
Poslednja izmena:
bas na svim maticnim plocama sa nvidia nforce cipom koje sam imao nisu radili extenderi,a zanimljivi su ovi prvi put vidim,uzmi kupi lepo ove sto koriste kopaci i vozi,kace ljudi 6 nvidia 750ti koja je umanjena verzija te tvoje 5x skuplje
 
Poslednja izmena:
^^
Ja u "kriptovalutama" do sada nigde nisam pročitao da je neko za mining koristio ploče za 2 cpu, mada je moguće i da sam to prevideo ...
 
au preterane li ploce ooooo,kolko li ovo kosta,za cenu 1 780ke si mogo kupiti 3 280x,a btc pro ploce sa 8 pcie su bar 2,3,4 puta jeftinije od ovog cuda,nemoguce da je tolka superiornost nvidie
 
au preterane li ploce ooooo,kolko li ovo kosta,za cenu 1 780ke si mogo kupiti 3 280x,a btc pro ploce sa 8 pcie su bar 2,3,4 puta jeftinije od ovog cuda,nemoguce da je tolka superiornost nvidie

graficke koristim za rendering ne za rudarenje. video sam da i vi pravite slicne rigove pa sam pitanje postavio ovde.
 
Čovek pravi rig za rendering, a ne mining.

Kupi x16 na x16 extendere!
 
Ja bih to obavezno pokusao sa 16x->16x. Za mining ok ali za render mi ne bi ni palo na pamet da pokusavam za 1x ekstenderima, ne znam ni kako to radi na tom jednom rigu.
 
Meni je na rigu 4x280x jedna karta stalno zabadala i sama i u kombinaciji sve dok je nisam prebacio na drugo mesto....zasto...nemam pojma
Ja takve stvari jednostvano zovem crna magija.
Pazi ovo... ista ploca isti cpu ista mem... sve isto, nove karte, klon HDD jedna masina radi jedna nece. PA STA JE DRUGO.
 
možda cloniranje nije prošlo kako treba, ako si probao 2 puta i nije htelo, onda je magija tj gremlini
 
Ja takve stvari jednostvano zovem crna magija.
Pazi ovo... ista ploca isti cpu ista mem... sve isto, nove karte, klon HDD jedna masina radi jedna nece. PA STA JE DRUGO.

Definitivno, nemam drugog objasnjenja...cak sam i ekstendere menjao pre promene mesta karticama i nije pomagalo.
 
graficke koristim za rendering ne za rudarenje. video sam da i vi pravite slicne rigove pa sam pitanje postavio ovde.

gledaj imas 4 opcije na toj asus ploci:
1. da probas da instaliras jednu po jednu kartu da vidis kako se ponasa ploca
1. da zabodes u prvi slot neku niskoprofilnu kartu direktno u plocu znaci neki krs tipa 210 ili neke starije 8400nvidije to ti je 10e polovno, oce nekad asus da pravi problema i jedino na ovaj nacin vidi sve karte
2. da kupis btc pro plocu ako ne mora neki specijalan procesor tipa xeon i neke tamo karte koliko vidim posebne namene da ta ploca podrzava, posto koristis samo 4 karte nemas problema sa brojem karti, na btc pro mozes i sa usb ekstenderima i ovim obicnim i kombinovano i ati i nvdiju zajedno i sta oces radice sigurno
3. da probas sa tim 16-16 ekstenderima samo ako ti je bitna brzina trebas da znas da su oni najbrzi i dobijas sa njima u odnosu na ove usb. Posto se radi o ovako mocnom napajanju i ploci moguce da mozes da spojis sa 16-16 bez molexa i povucice ce sa ploce dodatnu struju ako bude potrebe, time dobijas bolje perfomanse i stabilniji rad. Jos jedna stvar ti je bitna koja se ne koristi mnogo kod atija ali ovde moze da pomogne radi lakseg upravljanja kartama mozda cak i perfomansi je da vezes sve karte u sli sa onim najduzim mosticem od 12 cm trebaju ti 3 kom ako nadjes jos duze tim bolje zbog boljeg hladjenja karti.

Na jednoj asus ploci nije htela da mi radi 5970 nikako i nakon mnogo mucenja sam je pokrenuo ali nakon reseta opet nije htela da radi. Sve je uticalo i bios i cmos i vadjenje baterije itd. svi su rekli da ne moze da radi na toj ploci eto ipak sam uspeo na kratko, nakon instalacije drajvera reseta i dodavanje druge iste karte sa ekstenderom nije vise htela ni ova prva da radi tako da je sve samo ne tako jednostavno objasnjenje...
 
Poslednja izmena:
Nisam bas upoznat sa nvidiom ali ja na h61 asus ploci maloj, nikakvoj :) imam kombinovano i usb i ekstendera sa molexom pa sve sljaka i nikada mi nije pravio problem. Ova ploca je sada mozda 40-ak evra a lepo radi posao, i7 procesor je moguce instalirati da sljaka...e sada ponavljam, sa nvidiom ne znam kako bi radilo, cisto 1 para od mene na temu.

Pitanje, da nisu za rendering potrebni procesori a ne grafike?...noob je pitanje ali da naucim nesto
 
Nisam bas upoznat sa nvidiom ali ja na h61 asus ploci maloj, nikakvoj :) imam kombinovano i usb i ekstendera sa molexom pa sve sljaka i nikada mi nije pravio problem. Ova ploca je sada mozda 40-ak evra a lepo radi posao, i7 procesor je moguce instalirati da sljaka...e sada ponavljam, sa nvidiom ne znam kako bi radilo, cisto 1 para od mene na temu.

Pitanje, da nisu za rendering potrebni procesori a ne grafike?...noob je pitanje ali da naucim nesto

nema vise te ploce ni h61 ni h81 da se kupi niti ce biti, kako kazu u prodaji nema nista od btc kome to treba a od madjara izadje h81 najmanje 80e.
 
gledaj imas 4 opcije na toj asus ploci:
1. da probas da instaliras jednu po jednu kartu da vidis kako se ponasa ploca
1. da zabodes u prvi slot neku niskoprofilnu kartu direktno u plocu znaci neki krs tipa 210 ili neke starije 8400nvidije to ti je 10e polovno, oce nekad asus da pravi problema i jedino na ovaj nacin vidi sve karte
2. da kupis btc pro plocu ako ne mora neki specijalan procesor tipa xeon i neke tamo karte koliko vidim posebne namene da ta ploca podrzava, posto koristis samo 4 karte nemas problema sa brojem karti, na btc pro mozes i sa usb ekstenderima i ovim obicnim i kombinovano i ati i nvdiju zajedno i sta oces radice sigurno
3. da probas sa tim 16-16 ekstenderima samo ako ti je bitna brzina trebas da znas da su oni najbrzi i dobijas sa njima u odnosu na ove usb. Posto se radi o ovako mocnom napajanju i ploci moguce da mozes da spojis sa 16-16 bez molexa i povucice ce sa ploce dodatnu struju ako bude potrebe, time dobijas bolje perfomanse i stabilniji rad. Jos jedna stvar ti je bitna koja se ne koristi mnogo kod atija ali ovde moze da pomogne radi lakseg upravljanja kartama mozda cak i perfomansi je da vezes sve karte u sli sa onim najduzim mosticem od 12 cm trebaju ti 3 kom ako nadjes jos duze tim bolje zbog boljeg hladjenja karti.

Na jednoj asus ploci nije htela da mi radi 5970 nikako i nakon mnogo mucenja sam je pokrenuo ali nakon reseta opet nije htela da radi. Sve je uticalo i bios i cmos i vadjenje baterije itd. svi su rekli da ne moze da radi na toj ploci eto ipak sam uspeo na kratko, nakon instalacije drajvera reseta i dodavanje druge iste karte sa ekstenderom nije vise htela ni ova prva da radi tako da je sve samo ne tako jednostavno objasnjenje...

tacku 1. smo probali u svim mogucim varijantama i nije uspelo
tacka 2. ovo me je bas zainteresovalo i verovatno cu da probam tako nesto
tacka 3. u renderu sam testirao brzine sa jednom karticom na ploci i na usb ekstenderu i vremena su apsolutno ista... tako da ne brinem da ce da bude greske ni sa tim 16x16 ekstenderima. negde sam procitao da je sa tim ekstenderima moguce da dodje do neke interferencije...
ali opet i samo jednu ili dve izdvojim sa ploce znacice mi za hladjenje... kada su 4 na ploci graficke rade na 90c.
 
Nisam bas upoznat sa nvidiom ali ja na h61 asus ploci maloj, nikakvoj :) imam kombinovano i usb i ekstendera sa molexom pa sve sljaka i nikada mi nije pravio problem. Ova ploca je sada mozda 40-ak evra a lepo radi posao, i7 procesor je moguce instalirati da sljaka...e sada ponavljam, sa nvidiom ne znam kako bi radilo, cisto 1 para od mene na temu.

Pitanje, da nisu za rendering potrebni procesori a ne grafike?...noob je pitanje ali da naucim nesto


neki programi za rendering koriste cpu a neki gpu a mogu i kombinovano, pa cak i da biras. sve zavisi od programa
 
hvala na infu to nisam znao :) ako se nvidie toliko greju hmmm ne znam hoces li sa ekstenderima resiti taj problem, verovatno ce po letnjim danim trebati i dodatno hladjenje, iako verujem da ne radis to 24/7/365 :)

o ovoj ploci sam govorio https://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX_R20/ stim da ima nazalost 3 slota za manje ekstendere (prikljucke), nisu sva 4 - 16ke
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam, posto necu biti u Srbistanu neko vreme izgleda da cu morati da rasprodam rudare jer nema ko da ih odrzava, moje klince to ne zanima, pa ide na dobos, koliko to ima smisla. Rudarim vec godinama pa mi je uslo u krv, gore nego droga. Rigovi su mi od 7950, 7970 i 280X sa po 4 karte u svakom rigu, ima li smisla to sve rasprodati.
 
To je vec na tebi da odlucis. Ako hoces da prodas to ce bez problema sve otici. Ja bih licno podesio Teamviewer i opciju u biosu da se masine same pale. Samo objasnis svojima kako da resetuju ako zatreba i ostalo sve sa fona mozes da radis ako se odlucis da ne prodajes.
 
Saj, sigurno si u pravu, ali si zaboravio da mi je sve pod vodom a to trazi bar jednom nedeljno da to neko ko je strucan pogleda.
 
Nazad
Vrh Dno