Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam 3 riga, na jednom su mešane karte, 280x, 7950, 7870, i 2 x 270 karte, taj ne glavi, na ostala dva su po 5 komada 270, jedan od njih glavi, tako da su stvarno samo gremlini u pitanju
 
Ipak utice i kolicina ram-a, ja sam masinu sa 3x 7950 smanjio sa 6GB na 4GB i sad zaglavi svaki put kad se DAG menja, ranije se to desavalo na mesec dana, dok 290x sa 16GB rama ne zaglavi nikad, jedino se ponekad desi da baca manje sherova
miner-a su rusi odradili ocaj, nazalost niko krsten nije napisao nov......
 
Meni rig sa 2gb vram-a uvijek zaglavi, ovaj sa 3gb po nekad a sa 4gb nikad. Prva dva riga imaju po 4gb sistemskog rama a treci 8gb.
 
Ipak utice i kolicina ram-a, ja sam masinu sa 3x 7950 smanjio sa 6GB na 4GB i sad zaglavi svaki put kad se DAG menja, ranije se to desavalo na mesec dana, dok 290x sa 16GB rama ne zaglavi nikad, jedino se ponekad desi da baca manje sherova
miner-a su rusi odradili ocaj, nazalost niko krsten nije napisao nov......

Količina rama ne utiče sigurno, moja dva riga sa 270 kartama, jedan ima 6 GB i on nikad ne glavi, a ovaj s 8 GB uglavnom zaglavi, ne uvek, tako da ......
 
Količina rama ne utiče sigurno, moja dva riga sa 270 kartama, jedan ima 6 GB i on nikad ne glavi, a ovaj s 8 GB uglavnom zaglavi, ne uvek, tako da ......

Pa kako onda da objasnim, kopao 4 meseca skoro nikad glavio sa 6GB, ugasio i izvadio 2gb i posle toga vise zaglavljuje... naravno na isto rudnik godinama nista nije menjato
naravno verovatno postoje i drugi faktori, ali manje od 4GB je problem (3x 3GB grafike, pre toga su bile 4 sa 6GB)
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje u vezi V1200 napajanja. Kacim sad 6x380 na njega opterecenje oko 70% a vidim u paketu neki hybryd fan controller. Cemu ovo sluzi i da li ima potrebe da se montira na napajanje posto ce raditi konstantno na ovom opterecenju od oko 70%?
 
to je valjda ono kad se ne optereti mnogo da se ne okrece vent, ne moras da montiras posto ce non stop da ti treba vent
 
Pitanje za one koji imaju 380 sapphire. Da li ste i kako uspjeli da podesite da se napon automatski smanji prilikom boota. Meni trixx smanji napon samo za prvu kartu dok za ostale moram rucno da ucitam profil dok se taktovi ucitaju normalno za sve karte.
 
Pitanje za one koji imaju 380 sapphire. Da li ste i kako uspjeli da podesite da se napon automatski smanji prilikom boota. Meni trixx smanji napon samo za prvu kartu dok za ostale moram rucno da ucitam profil dok se taktovi ucitaju normalno za sve karte.

Ovo o cemu pricas se i meni pre 2-3 godine desavalo. Bukvalno sam rucno morao proveriti napone. Radio sam tako sto sam imao 2 profila, jedan malo veci napon, jedan zeljeni i onda samo kliknem na 1 pa na drugi profil i u 2 klika misem resim problem na sve 4 karte. Ostaje medjutim pitanje zasto to samo od sebe ne radi i sta kad nisi pri masini (nemas TW), a nestane struje (ni ne znas da je nestalo), pa se vrati i masina bootuje i krene sa vecim naponom. Hoce li AfterBurner da ti menja napon? Ako hoce predji na njega on radi bez greske.
 
aj pitanje brzinsko nisam znao gde da ga stavim,
ako se diff regulise kimoto gravity-jem (kako vec se zove), blokovi su recimo 1min, i snaga mreze je mala, recimo scrypt koin a mreza 2-5Mh,
da li je bolje:
napasti jacom snagom konstantno, mada ce onda da se poveca digg,
ili je bolje majnovati na po 5-10 minuta pa prekines isto toliko pa opet isto i tako u krug?
 
@GoranM bas tako nesto mi se desilo. Ja dosao kuci sa posla i provjeravam rigove kad vidim na onom sa sapphire temp otisle gore. Nije to neki problem sad kad je hladno ali sta da radim kad temp napolju bude preko 45c a ja zaglavim na poslu. Sve ce da mi izgori u rudniku. AB na zalost ne radi sa 380 sapphire kao ni modovanje biosa.
 
Stavi email obavestenje da je "rudar pao" (pao hashrate, a struja kad dodje miner ce imati ucitan windows i cekace te), pa onda TeamViewer, pa rucno namestis i pokrenes (moze sa mobilnog) to je 3 minuta posla. Nemoj bat fajl minera stavljati u startup, ja drugo resenje ne vidim za letnje mesece.
 
Stavi email obavestenje da je "rudar pao" (pao hashrate, a struja kad dodje miner ce imati ucitan windows i cekace te), pa onda TeamViewer, pa rucno namestis i pokrenes (moze sa mobilnog) to je 3 minuta posla. Nemoj bat fajl minera stavljati u startup, ja drugo resenje ne vidim za letnje mesece.

ako vec u bios podesi da mu se miner pali cim dobije napon ne vidim razlog zasto .bat ne bi stavljao u startup sa zakasnjenjem od 30-60sc ili vise iako po mojem misljenju je to opasna rabota...ali ajd zavisi gde stanuje, kod mene kad rade ukljucenja planska/neplanska gotovo uvek bude trzavica, dodje ode...da ne pricam da u tom momentu mreza vuce najvise i da je to najopasniji momenat za sve uredjaje u kuci...
 
Nije njemu problem da u startup dodat bat fajl i rudari, problem je sto mu naponi na grafickim kartama budu vraceni na default posle dolaska struje i sto TRIXX ne ume to sam da vrati na zadate vrednosti.
 
kakva su se iskustva pokazala za ovu karticu kod starih minera ?
ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2
negde sam na temi procito da 2 slotne ne valjaju a 3 slotne su dobre , Ne znam koji je ovo model , nemam je u rukama
 
ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 bi trebala da je troslotna...bar je kod mene, inače karta je (subjektivno mišljenje) što se tiče upotrebe i izdržljivosti neprevazidjena do sada..
 
Jednostavno najbolji kuleri sa odlicnim hladjenjem naponske tako da moze raditi 100 godina u svim uslovima...
 
Na dvoslotnima je pocela usteda materijala, ali su troslotne prakticno neunistive, imam dve asus 7970HD, nijedna zamerka do sad.
 
Ako se ne varam imam takvu plocu i rade 4x380 MSI na njoj bez ikakvih problema...
 
negde u amerikama,

For sale

39 MSI R9 390s
130 Powercolor R9 390s
126 XFX R9 390s

18 GPUShack 7950s

bump, added 126 XFX r9 390's for sale also used for less than a month
 
^
Da li je to Game Over?
Ili je nekome žena vidjela račune za struju?
:)
 
Nazad
Vrh Dno