Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nisam imao vremena da racunam ovih dana...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Molim Vas za savet , imam serversko napajanje Hp od 1300 w napravljeno za 5 Gpu i Zalmana od 600W koji ce da pokrece maticnu hard i usb extendere.
Dali mi trreba majstor da napravi RELEJ ? i ako treba od kolko Volti treba da radi .
Predpostavljam da je neko vec od rudara imao neka iskustva sa serverskim napajanjima .
 
kakav relej ?
Ako je napajanje već napravljeno za 5 gpu, i ako se startuje kad ga ubodeš u struju, proveriš koliki je napon na konektorima, za svaki slučaj
 
bacaju vrlo slicno uz manju potrosnju struje rx470 8gb..... Evo cak se javljaju ljudi da uz modovan bios 4gb verzija daje 29mhs dok 8gb ide i do 32mhs

toliko baca samo lazovima sa ethereum forumu, gde im kartica zakuca za 20min pa ide restart.........

kartice sa samsung memorijom sa editovanim biosom, windowsom i timinzima kao i povecanim naponom za mem kontrolor verovatno mogu stabilno 30mhs, sve ostale manje!
inace samsing stize samo sa referentnim modelima i sa pojedinom custom karticom ako je na lageru iste ostalo (bila je i na prvoj seriji PCS red devil-a sa 8GB rx480), posle se ugardjuje neka krs memorija koja bude jeftinija
 
Poslednja izmena:
nVidia-u da ne razmatram uopste? Kopam ETH sa 4xRX470 i to je to?

za nvidia ti ja ne znam reci, nisam nikada koristio za mining.....

Bas ovih dana cu i ja sastaviti verovatno jos 2 riga sa 6x rx470 kartama tako da ovo sto ti pisem, pisem kao nesto sto bih ja uradio, tj. sto cu uraditi
 
Cene za 470 i 480 su skoro pa iste. Ako 470 ne troši manje (a još ne videh potvrdu) pre bih uzeo 480. Memorija na 480 je takođe obično brža pa je za očekivati bolji rezultat na dageru.

Što se tiče nvidie, ona je zanimjliva ako je struja faktor. Nabavna cena za isti hashrate 50ak posto više a troši 20-30posto manje struje.
 
Sa bios modom da, bez toga je na 25MHs kao i 480 4GB koji vuče slično.
 
Mrzi me da modujem BIOS, nemam vremena sad da stelujem sistem. Planiram da pokrenem masinu da radi, cak ni za klokovanje nemam vremena. Koliko bacaju ETH mh-a karte na default-u 480 vs 470?
 
Skroz paušalno sa moje strane jer ih nemam:
22-25 za 470
24-28 za 480
Tačne vrednosti zavise od memorije, 4GB su sporije. Sve ove vrednosti samo uz oc memorije.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da modujem BIOS, nemam vremena sad da stelujem sistem. Planiram da pokrenem masinu da radi, cak ni za klokovanje nemam vremena. Koliko bacaju ETH mh-a karte na default-u 480 vs 470?

rx470 8gb sapphire nitro + baca 24.5 iz kutije........... kada spustis core na 1000 i povecas mem na 2050 otvara ti se mogucnost da joj skines 150mv i tada trosi malo a daje 25.2... za ostalo koliko ja znam treba bios mod..... 480 iz kutije valjda 27
 
rx470 8gb sapphire nitro + baca 24.5 iz kutije........... kada spustis core na 1000 i povecas mem na 2050 otvara ti se mogucnost da joj skines 150mv i tada trosi malo a daje 25.2... za ostalo koliko ja znam treba bios mod..... 480 iz kutije valjda 27

480 iz kutije 24, moraju latencije da se spuste za 28+ rezultat...srecom su samsung memorije u mom primerku pa radi ram na 555 2050 mhz. Nisam mnogo podesavao klokove, na 2050 je stabilno, 2250 i 2200 se ubije, ne stizem da se zezam sa finim podesavanjem. Napon core spusten u watmann-u, mema dignuta, napon za mem nisam dirao (Asus STRIX RX480-O8G-GAMING). Imaju izmedju 28 i 28.5 na ETH-u. Sutra mi stizu i 470 Asusi sa 4GB pa cu videti kako rade. Uglavnom Safirke sa 4GB kod drugara sa smanjenjem latencije daju koliko i moje 480-ke uz znacajno nizu nabavnu cenu...
 
Poslednja izmena:
Koja je najjeftinija ploca koja radi sa 5 grafika, moze i 6 (jos bolje)? AMD ili Intel, sve jedno
 
4 karte
 
Ono sto niko ne zna je kompatibilnost. Odnosno da li ce buduci algoritmi raditi bolje na nv ili atiju. Eto wolf lbc ne radi a obican baca manje nego 7870 na wolfu...

Eto wolf lbc ne radi a obican baca manje nego 7870 na wolfu...

ufff... ovo nisam razumeo, sa cime to wolf lbc ne radi, sa rx480 ili 470?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno