Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Brza pomoc drugari :
Mogu da uzmem dosta povoljno gigabyte windforce 270x 2gb kartice, pa bi mi trebao neko ko ih ima da mi kaze koliko MHS bacaju na ETH i koja je potrosnja ?
Da li mogu da se undervoltuju, i da li postoji modifikovan bios ?
 
Iskreno mislim da se neces usreciti mnogo sa 2GB karticama, s obzirom da DAG fajl raste i posle nove godine ce tesko biti kopati sa njima. Inace 270x baca oko 12MH/s.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislio sam da je to sa DAG-om reseno kod claymorovog majnera ?
12Mhs mi nekako malo, to je bez klokovanja toliko ?
 
Onda nisam siguran, ali svakako da im je u poslednje vreme drasticno pala brzina kopanja..
To je bez klokovanja otprilike i na sapphire i na gigabyte

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa to onda i nije nesto isplativo, 4x12 = 48mhs ~ 90$ - struja = 50$ mesecno ? Jel mi dobra matematika otprilike ?
 
sve je isplativo dok god prihod bude veci od rashoda, a da li moze bolje , UVEK moze :)
 
to moze da ti se desi i sa novom kartom posle 10 min , da izgori vod, ne priznaju ti reklamaciju i kraj
 
nemoze ni h61 ploca da radi integrisana grafika a kopanje posebno,nece da ucita ati driver,vidi karticu al neupotrebljiva,mali napredak u odnosu na g41 775 koji uopste nije davao struju kartici,e sad dal je to do OS,probao sam na win7 64.
jel ima neko powercolor 370 2gb?probao sam je flesovati sa atiwinflash i ucitalo je promenu fan,al nije promenu voltaze,iskocilo mi je kao da je uefi bios nesto,al nisam video da ima prekidac i 2 biosa
 
to moze da ti se desi i sa novom kartom posle 10 min , da izgori vod, ne priznaju ti reklamaciju i kraj

I to je moguce, al ovaj konj je vec dosta njiva obradio :D
Sve u svemu hvala na pomoci, nego niko mi rekao nije koliko trose 270x kartice? Na netu pise 180w, zato sam i pitao jel mogu da se underclockuju, nemam iskustva sa ovim kartama, samo sa 380-kama.
 
I to je moguce, al ovaj konj je vec dosta njiva obradio :D
Sve u svemu hvala na pomoci, nego niko mi rekao nije koliko trose 270x kartice? Na netu pise 180w, zato sam i pitao jel mogu da se underclockuju, nemam iskustva sa ovim kartama, samo sa 380-kama.

kod mene radi jedna 270ka flesovana na 1v 900/1400 stabilno kontam na eth potrosnja 70/80w
 
I to je moguce, al ovaj konj je vec dosta njiva obradio :D
Sve u svemu hvala na pomoci, nego niko mi rekao nije koliko trose 270x kartice? Na netu pise 180w, zato sam i pitao jel mogu da se underclockuju, nemam iskustva sa ovim kartama, samo sa 380-kama.

trose kad se fino podese oko 90-100w
 
da li bi moglo termaltake 750w gold da izdrzi 7990+7970+rx470 na eth ili bi bilo BOOOM? :D
 
Bilo bi jako knap, ja to bez min 850w nekog boljeg napajanja nebi pustao...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Ne pokusavaj. To su u sustini tri 7970 karte i jedna 470. Minimum 850, i to neki single rail
 
Ako je samo ETH + undervolt veci na svima jos nekako, ako zaboravis undervolt ima da izgori odma ili pokrenes dual mine
Zato se takve konfiguracije nikad ne peporucuju, ko to radi nek radi sam a da posle amsa njih spaljuje komponente a da im nije jasno sta se desava
 
a jel moze 350-400w jedno napajanje npr chieftec za 7990 a termaltake da gura samo 7970,470 i maticnu?
 
može tako da raspodeliš
ovo gore što sam napisao od 850w naravno odnosi se na debeli undervolt oko 1V po gpu-u, na default to troši blizu 1kw...
 
ok hvala probacu sa chieftec 350w i termaltake 750w. p.s ovo od 350w da prespojim zicom zelena i crna?
 
bolje nemoj, spalices nesto ta 7990 moze da povuce preko 500w u peaku, znaci samo nju na min 600w
 
Stavi 470 na taj 350w chieftec, a te 7970 spusti na 900/1250 i 0.95v
 
Nazad
Vrh Dno