Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

CM Silent Pro Gold 1000W za 4 * 280x (undervoltovane) Šta mislite može li?
 
Poslednja izmena:
Ne preteruj, jedva moze i 4.

Ne mogu da verujem koliko su Vapor-X 280X lose. Mislim da je kod sapphire-a sve obrnuto. Toxic isto mnogo los, na istim obrtajima i istim uslovima ima za 3s vise temperature od Dual-X. znaci lol! A vaporu se naponska penje na 120s opusteno. Prostorija hladna, napon na 1.1V, a ventilator bio na 22% ili 100%, temperatura je 119-120s.

Posto sam probao sve moguce R9 280X, ovim redosledom ih treba gledati:

Asus 280X Matrix > Asus 280X DC2 > Sapphire Dual-X -> Toxic -> Vapor-X -> MSI TF4 -> Gigabyte WF3.

Koliki si hash rate izvukao iz vapora?
 
Nisam iz Srbije a mrzi me da se cimam. Juce narucio TT smart 730 danas stiglo. Upravo sam ga stavio u pogon sa dvije 280x + stari AM2 Athlon 3800+

Izgleda da nisam pogrijesio sto se tice dual-x karti. Imao sam utisak da su ove 280 dual-x bolje od vrapora i nisam pogrijesio :)
Jedino sto ne mogu provjeriti temperaturu vrm.

Probaj Aida64 kao sto neko vec rece.
Meni "ocitala" za Toxic koji nema problem sa VRM temp. vec GPU temp.
 
Sta ti je rudarski pos'o ne moze bez problema. Izvadim 7850 i stavim 280x tako da sad u rigu imam 2 x 280x. Ova nova kopa sa 46kh/s stara kopa normalno. Kapiram da je drajver problem ali ne mogu nigdje da nadjem link za amd uninstall util. Na amd sajtu nema a ne mogu ga naci ni na forumu a znam da ima.

Hvala zemo probacu sa aida64
 
Poslednja izmena:
Sta ti je rudarski pos'o ne moze bez problema. Izvadim 7850 i stavim 280x tako da sad u rigu imam 2 x 280x. Ova nova kopa sa 46kh/s stara kopa normalno. Kapiram da je drajver problem ali ne mogu nigdje da nadjem link za amd uninstall util. Na amd sajtu nema a ne mogu ga naci ni na forumu a znam da ima.

Hvala zemo probacu sa aida64
Cleanup ili DriverSweeper_3.2.0.rar...izvoli....:wave:
 
Poslednja izmena:
Nije mogla preko 700 kh/s. Probao sve zivo ali nece da je je*es.

Ja sam moju spustio na 1020/1480 i na 1.025v i sa tim setup-om imam 730khash, na 1080/1520 ali na 1.125v imam 765 što je po meni puno struje za 35hash
 
Hvala puno.
Uradio sam uninstall drajvera iz kontrol panela i sad mi karte rade na gpu 500 mem 300 :D Sad cu da ih ocistim sa ovim
 
Najsigurniji nacin za ciscenje je da izbrises sve normal sa uninstaller-om iz control panela, i onda restartujes komp i udjes u safe mode i izbrises detaljno sve sa programom.

Mislis da je ovaj najbolji trenutno : http://www.guru3d.com/files_details/display_driver_uninstaller_download.html

Probao sam sve programe za brisanje koje sam mogao da nadjem i ovo je jedino koji je uvek radio bez problema i nije zakazao.
 
Asus DC2T ~760 kh/s na 1080/1500, naponi ispod 1.1V.

A matrixi mogu bez problema preko 800 kh/s. Isao sam do 1140/1700 kh/s i tada su bacale oko 830 kh/s. Ali tako puno trose, pa ne mogu Vangardi da napajaju 4 takve. Tako da su dobile uputnicu za rudnik sa 1080/1500. :p

Nisam jos probao da flashujem BIOS od Matrixa na DC2T.
Probaj biose pa javi ako te ne mrzi :p
 
Ne vidim razlog da budu loše.
 
Jedno pitanjce,da li provereno se zna da ako smanjim Power Limit ( -10,-20) u Afterburner na kartici kojo je napon zakljucan (R9 280x Gigabayte),da li cu smanjiti potrosnju struje, s obzirom da kartica dobija manju struju?
Da li je uopste neko uspeo da otkljuca ovu karticu?
 
Evo ako nekog zanima kako radi MSI R9 280X GAMING 3G. Nisam se ništa trudio, izguglao po nekom od foruma šta su setovanja za ovaj model i evo rezultata.

mzi.jpg


Ako se dobro sećam sa nekim "standardnim" setovanjima (-I 13 -g 2 --thread-concurrency 8192) davala je 690Kh/s.
 
Poslednja izmena:
Evo ako nekog zanima kako radi MSI R9 280X GAMING 3G. Nisam se ništa trudio, izguglao po nekom od foruma šta su setovanja za ovaj model i evo rezultata.

mzi.jpg


Ako se dobro sećam sa nekim "standardnim" setovanjima (-I 13 -g 2 --thread-concurrency 8192) davala je 690Kh/s.

Isti rezultat na tim setovanjima dobijam i ja sa MSI r9 280x, ali je temperatura VRM-a problematicna, ide na skoro 100c pri temperaturi GPU-a od 74-5 pa sam morao da radim undervolt i stavim sasvim drugacije setovanje.
@Omnik kolika je na tom primerku temperatura naponske na tim setovanjima?
 
Isti rezultat na tim setovanjima dobijam i ja sa MSI r9 280x, ali je temperatura VRM-a problematicna, ide na skoro 100c pri temperaturi GPU-a od 74-5 pa sam morao da radim undervolt i stavim sasvim drugacije setovanje.
@Omnik kolika je na tom primerku temperatura naponske na tim setovanjima?

Iskreno nemam pojma, ima garanciju pa me i ne zanima.
 
Iskreno nemam pojma, ima garanciju pa me i ne zanima.

zanimace te kad krenu da prave probleme oko reklamacija, kako tebi tako i ostalima.
dzaba ja pricham da chuvate HW....ebe sa vama.

samo vi rokajte, 750 i vishe ako moze, valja to...pogotovo na duze staze.
 
Poslednja izmena:
Ma stoji da treba cuvat garficke, ja sam zato uzao Asus DCII koji nema taj problem, ali pogleda mi i jedan serviser popreko jer mi je iz cista mira prolupao kuler na njoj, ima na licu mesta da ga nateram da pojede istu... (I sam sam serviser ali mutanti koji rade u pojedinim servisima, moraju se reda nauciti! )
 
zanimace te kad krenu da prave probleme oko reklamacija, kako tebi tako i ostalima.
dzaba ja pricham da chuvate HW....ebe sa vama.

Drugačije ja razmišljam, problem ne mogu da mi prave... mogu samo ja njima :)

Evo nije mi bilo teško da proverim VRM temp.

tempmzi.png


Ne znam gde vi čitate temp, ja znam samo HWINFO da očitava VRM.
 
Poslednja izmena:
"sjajne" temperature, pogotovo shto je napolju ledara, javi se tamo u maju/junu...ako ti karta uopshte pozivi do tad :D
 
Ako nemate neke konstruktivne teme ne morate ni da pišete... a ja ću početi da brišem.
Moja grafika, moja stvar.
 
Drugačije ja razmišljam, problem ne mogu da mi prave... mogu samo ja njima :)

Evo nije mi bilo teško da proverim VRM temp.

tempmzi.png


Ne znam gde vi čitate temp, ja znam samo HWINFO da očitava VRM.

Moze HWINFO mada nas vecina gleda preko GPU-Z, drugi tab. Iznenadio sam se kad sam video relativno nisku temp VRM-a za MSI standarde ali onda sam primetio da ti je RPM oko 2400, to je nekih 65%, sad sam proverio na svom primerku. Sta znam, nije bucno ni na tom setovanju ali meni licno je to malo previse na duze staze a MSI gaming serija je vec izasla na los glas kad je u pitanju prosviravanje ventova, na NV doduse ali isto je to ladjenje. Opet-ako spustis na nekih 55% recimo, videces koliko odmah skace temp, posebno na vrm-ovima.
Ja cu to ipak voziti undervoltovano, a za nategnute setingse zna se-Asus DCUII
 
Nazad
Vrh Dno