Šta je novo?

Xbox One

Autonomija je onolika kolike su baterije u nju stavljene pošto koristi 2 AA. Duracell kod mene znaju da traju i po mesec dana ako igram sat-dva dnevno.
 
Upravo to, jer drug npr. kupuje u lokalnoj prodavnici za 50 din i traju mu možda 10-ak sati. Ove Eneloop dolaze u 10-ak kapaciteta, znači zavisi od toga šta odabereš. Smešno je to što sam u vreme snimanja Box imao neke 2 pune nedelje, PS4 nisam ni uključivao, i nisam uspeo da ih potrošim još čitavu nedelju nakon snimanja klipa ;). Inače je ukupno 3800mAh. Ali to je bio period baš intenzivne upotrebe.
 
Pozdrav ljudi. Da li neko moze da mi kaze gde mogu da kupim analog (mehanizam) za xox one controller? Vuce na gore i trebam da ga zamenim. Ne mogu da nadjem na netu
 
hehehehehe...
ti beše voliš da veruješ u bajke? right? (tvoj fazon, pritanje sa odgovorom)
 
What? :)

U pitanju su samo nagadjanja i neki rumori, ne vidim o kakvim bajkama se radi? Definitivno se nesto desava sa updateom novih konzola a vise informacija o tome sta je tacno i koliko ce zapravo biti "jace" ce sigurno da ispliva sad na E3 sajtmu za manje od 3 nedelje.
 
Sve,sve ali ime "xbox one two" je vrhunac gluposti.
 
What? :)

U pitanju su samo nagadjanja i neki rumori, ne vidim o kakvim bajkama se radi? Definitivno se nesto desava sa updateom novih konzola a vise informacija o tome sta je tacno i koliko ce zapravo biti "jace" ce sigurno da ispliva sad na E3 sajtmu za manje od 3 nedelje.

E3 ce biti vanredno interesantan ove godine.
 
4 puta moćniji tebi ne zvuči kao bajka?

:))))) (((((:) :)))))

riiight :)))


Sve,sve ali ime "xbox one two" je vrhunac gluposti.

to je taj moderan inventivni makreting - rado bih da se oslonim na poznato ime, ali da zvuči kao da smo otišli korak dalje. kapiram da će ga, na kraju ipak nazvati "xbox one x4", da naglase surovu snagu (miris znoja i benzina, jedan čovek i x4 mašina...)
 
Poslednja izmena:
Kao da je Xbox One neka masina pa sad ovo deluje da padnes u nesvest... u svakom slucaju poenta su rumori a vec se sa svih strana cuje da ce uskoro te nove konzole, kao i da su skraceni ciklusi u kojima ce biti njihov upgrade, tako da nista jos nije iskljuceno. Da li ce biti 2, 3 ili 4 puta jace to se za sada ne zna, ali se zna da AMD radi na tome i da ce nekog redesign-a biti, zen/polaris ili nesto drugo - videcemo. Isto se moze reci i za cene za koje se tek nista ne zna, sa vecim cenama ide i skuplji hardware i obrnuto, sto je slozices se sasvim logicno.
 
Da sve zivo ne stize na pc, ovo bi me mozda i zanimalo :).
 
iskreno, još od predstavljanja oculus rift dk1 bilo je totalno jasno da će nove konzole morati da požure pošto stare nisu ni blizu dovoljne za 2 full hd ekrana u 90 fps-a, a 3d headset-i će prodavati igre u narednih desetak godina, dok ne smisle nešto bolje. ovo naravno ne znači da neće biti igara pravljenih za klasične tv-e i monitore, već da će veliki izdavači veliki hajp bazirati kao i do sada na novim tehnologijama.
no i pored velike priče takvih kao što je amd, čisto sumnjam da će čak i nove konzole to moći da guraju na odgovarajući način (90 fps-a, bez lag-a i sl), ali ostaje da sačekamo. a u međuvremenu, sluišaćemo bajke, kao što smo slušali bajke i o pascal arhitekturi - deset puta brže od najbržih poznatik kartica i tako to. ma važi :p
 
Poslednja izmena:
Xbox One GPU - 1.33 TFlops
Xbox One2 GPU iliti AMD Polaris - 5 do 6 TFlops

Eto otkud prica o cetiri puta jacoj konzoli.
 
uvek postoji neko statističko objašnjenje za koje se posle ispostavi da je manje više čist marketing, a tehnologija jurne unapred ladanim korakom od duplo.
 
Dobra je ideja na papiru ako se igre budu razvijale za obe verzije, baza korisnika ostaje, manji je rizik itd. Biće zanimljivo videti reakciju kod igrača i timova ako revizije budu značajno brže.

Taj model bi trebalo proširiti na kompletan način funkconisanja kućnog/neprenosivog gaminga. Interesantno je da skoro ne postoji nikakav otpor protiv toga što sadržaj nije dostupan na jednom mestu, što za 10 igara potencijalno treba 10 različitih uređaja. Za razliku od muzike i filma i ostalih, igre su verovatno jedina tzv. kreativna industrija koje se najviše tretiraju baš tako, industrijski, kao još jedan skup roba i usluga na tržištu.

Dogovori se i standardizuje se format sa nekoliko perfomansnih/cenovnih razdela, OSom, sa svim podržanim periferijama, koji svi proizvođači kutija moraju da ispoštuju i koji se menja kako hardver postaje bolji. Mesto najslabijeg kada postane nedovoljan zauzme onaj iznad njega i tako sve do nekoga drastičnijeg skoka gde bi se videlo šta dalje. Postojeći vlasnici platformi se orijentišu na igre, servise i periferije i, ako žele, pravljenje tih novih uređaja.
 
Poslednja izmena:
Da li bolje uzeti XBO krajem godine ili cekati XBO mini ili Scorpio?
 
Cekati. Ako nista drugo, starom sve vise pada cena.
 
Obzirom da ce Halo 5 biti najavljen za Windows 10, stvarno vise ne vidim poentu kupovine Xbox One. Microsoft ce sigurno intenzivirati cross platform pricu sve dok ne budu zadovoljni stanjem Windows 10 gejminga. Xbox se ionako ne uklapa u Nadelinu strategiju, ma sta pricao Spenser (ne verujem da je lik i dalje na celu divizije).
 
Ako sad na ovom e3 ne najave prave xbone ekskluzive zalim ljude sto su dali pare na xbone. Sry shin xD

U prosloj generaciji je x360 bila odlicna konzola i pored rroda, veliki broj eksluziva + multiplatform igre bolje nego na ps3.

A sta ima nesrecni xbone, ekskluziva kao broj prstiju coravog drvosece i 720p multiplatform lol
 
Ma opusteno, volim ja da posedujem sve konzole :).
Naigrao sam se vise nego dovoljno na x1, ali tesko da bih nekome preporucio da sada uzme konzolu ako ima solidan pc.
 
Ma opusteno, volim ja da posedujem sve konzole :).
Naigrao sam se vise nego dovoljno na x1, ali tesko da bih nekome preporucio da sada uzme konzolu ako ima solidan pc.

A pazi ekskluzive su ono sto je uglavnom razlog za uzimanje konzole + ako je konzola na pocetku svog veka ili barem sto bi trebalo da je ps4/x1 na pola veka onda je jos i okej jer ce u tih 6-7 godina morati da se nadogradi bar nesto jednom do dva puta za 1080p.
 
8XK4z8S.png
 
Ma ovako ce i PS4 zavrsiti, tresla se gora, rodio se mis
 
I po prvi put Xbox ce imati napajanje u samoj konzoli. Nema vise cigle.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno