Šta je novo?

Xbox One





Imaju odlicnih exkluziva za 2015/2016.


Sam Lake je izgleda čitao komentare na ovaj drugi klip što si stavio. Ovo što su juče pokazali je totalno druga igra. Drugi glumci, mnogo bolji, drugačiji gameplay koji ipak liči dosta ali je mnogo brži. Meni se ono ranije baš i nije dopadalo previše. Ovo već izgleda odlično.
 
New Xbox One Elite Bundle And Lunar White Wireless Controller

Today we’re thrilled to unveil the Xbox One Elite Bundle, the ultimate gaming experience. In addition to a matte finish, the Xbox One Elite Bundle includes a 1TB Solid State Hybrid Drive, which stores frequently-accessed files on a solid state partition and optimizes system performance so you can get to the action up to 20 percent faster from energy-saving mode. This means you can spend more time this holiday playing the greatest games in Xbox history, including Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider and Forza Motorsport 6.

CNvRoVaWoAAJSfx.png


elite-controller.png


lunar-white-controller.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jedno pitanjce.. Kakva je situacija sa potencijalnim "čipovanjima" konzole i sl, naziru li se neka, recimo, "rešenja" i tako to?
 
Mene interesuje kupovina igara. Da li postoji neka opcija kao share kod PS4?
 
Postoji, kao npr dva nosioca kod ps4.

Oba su ekvivalentni, i u raspodeli cena i u mogucnostima.

Obicno jedan podeli svoj nalog sa drugim, i to je to...

Ne znam detalje, ali koliko znam mogu se isto praviti milion posebnih naloga kao i na ps4, tako da svaki nalog sadrzi jednu igru.

Ali opet ponavljam, cena se bas deli na pola, znaci oboje placaju oko 3500 din ako je igra AAA naslov i novijeg datuma...

Raspitivao sam se malo o preprodaji naloga posto mi je to najbitnije, i dobio sam razlicite informacije... Neko mi kaze da je sve isto kao kod ps4, mogu se prodavati nalozi i moze svaki novi nalog da se pravi zarad samo jedne igre na njemu. Dok mi neko drugi kaze kako je taj share na XO malo drugaciji i kako ga obicno rade samo dva coveka koja se poznaju, znaci nikada ne prodaju igre vec samo dele cenu igara i ubaciju na jedan nalog koji dele...
 
Na samim pretpaltama dobijaš brdo igara npr EA acces je 30 dolara godišnje i za sada se u njemu nalazi 13 igara , isto tako i na Live Gold svake dve nedelje se pojavljuje nešto novo plus još akcijske cene igara ne znam ni kada bih stigao da odigraš sve igre što ti dodele i da se baš baš potrudiš.
 
Sto se share tice to ide ovako... Dogovoris se sa nekim, ne mora biti prijatelj, on ti da informacije o njegovom acc, ti njemu o svom (mail I pass), ti to ukucas I postavis njegov acc kao Xbox home, I tako dobijas pristup njegovim igrama, I ne zavisite jedan od drugog, igras kad zelis i koliko zelis, pa cak i offline... Jedini nacin da prekines share je da promenis pass. A sto se tice deljenja para, to vec ne znam kako funkcionise, jer ne postoji zajednicki acc, vec svako igra na svom, a ovaj tudji acc je tu samo da bi mogli da pokrenete igre, tako je kod mene, nasli smo nekog lika iz US, mi njemu EA igre sa access + Unity I Black flag, a on nama Forzu furious edition I GTA V, I jos neka igra... I MS deli 10x bolje igre na goldu nego Sony na plusu, za ovaj mesec stize Tomb Raider definitive edition, prosli je bio MGSV, onaj demo, a pre toga Black Flag.
 
Znaci onda stvarno najbolje funkcionise ako postoji drug sa kojim mozete medjusobno da delite naloge, a isto tako može i više naloga, pa share sa bilo kim.
 
Evo malo detaljnije.

Ako tako kupujes (preprodaja naloga), ne treba da stavljas nalog na kom je igra kao primarni(home xbox) nego da bude online samo dok igras igru. Na XO je moguce da imas 2 ili vise profila online u isto vreme, tako da ako kupis igru na nalogu B, ulogujes se sa njim, i preko njega onda sa tvojim profilom A igras igru.
Za home xbox odnosno tzv. primarni nalog na konzoli stavljas samo profil od nekoga s kim delis sve igre. Npr. ja sam dao drugaru moj profil sa koga sve kupujem i igram, i on ima sve moje dostupno, i on meni, bukvalno smo ukrstili profile. To je moguce menjati 3 puta godisnje.
 
Poslednja izmena:
Raspitivao sam se malo o preprodaji naloga posto mi je to najbitnije, i dobio sam razlicite informacije... Neko mi kaze da je sve isto kao kod ps4, mogu se prodavati nalozi i moze svaki novi nalog da se pravi zarad samo jedne igre na njemu. Dok mi neko drugi kaze kako je taj share na XO malo drugaciji i kako ga obicno rade samo dva coveka koja se poznaju, znaci nikada ne prodaju igre vec samo dele cenu igara i ubaciju na jedan nalog koji dele...

Ovo nema nikakve logike. To sa ukrštanjem naloga sa prijateljem postoji isto tako na PS4, XO korisnici očigledno ne shvataju potepcijal likvidnog tržišta prodaje i razmene. Deljenje sa prijateljem je super dok prijatelj ne zeli igru koju ti hoćeš da kupiš i obrnuto ili se posvađate. Nemoguće je da vas uvek zanimaju samo iste igre.

Iz svega što je navedeno ja stvarno ne vidim ništa što je drugačije nego kod PS4.
 
... XO korisnici očigledno ne shvataju potepcijal likvidnog tržišta prodaje i razmene.


Nisam nigde hteo ovo javno da napisem, jer zaista ne znam iz prve ruke. I necu da pricam napamet.

Ali veruj mi u sebi sam bas to pomislio, da je sve totalno isto kao na PS4, sa sitnim razlikama, ali da jednostavno trziste za to nije razvijeno i svi beze od toga a nisu ni svesni koliko mogu ustedeti.
 
Ja sam uzeo manje-vise sve od ekskluziva sto je izaslo, ali me je mrzelo da se cimam i trazim nekoga kome mogu da verujem :).
 
Da, ali ajde teoretski, svaku tu igru si mogao da stavis na poseban nalog (ne svoj licni) ali da ih igras sa svog.
I onda sada, prodas svaki taj nalog odvojeno (ili samo podelis jedan ili svaki sa nekim), tu nemas nikakvu potrebu za poverenjem.

Da li je to sve moguce sto sam napisao?
 
Poslednja izmena:
S obzirom na to da ova tri naslova u bundle-u vrede nekih 130-140e cena je sasvim ok. Ja sam dobio na nekoj nagradnoj igri Cod:AW za xbone i bez problema je otišao za 50e na oglasima, doduše to je bilo zimus dok je još bio "akutelan" :d
 
Poslednja izmena:
Skupo svakako jeste ali PS4 (500GB) je toliko bez ijedne igre, tako da je ponuda skroz ok, kome su igre koje ide uz konzolu zanimljive naravno.
 
Da ne otvaram novu temu a interesuje me da li xbox one kontroler moze da radi na pc? Znam da moze preko usb kabla ali me interesuje dali moze bezicnom vezom preko bluetuta? Prodavac koji prodaje xbox one kontroler mi rekao da moze kada se instalira neki kao program da se poveze bluetutom ali ja takvu informaciju nisam nasao na netu? Hteo sam da kupim kontoler ali samo ako bih mogao da radi bezicno sa Pc.
 
Treba ti wireless receiver koji izlazi ili krajem oktobra ili u novembru, ne sećam se tačno. I koliko znam radiće samo na windows 10.
 
Da to sam video da izlazi 20. tog ovog meseca. I ja sam nasao na netu takvu informaciju pa zato i pitam. Onda definitivno mi se ne ispati dati za kontroler 50e+25e za resiver. Hteo sam da uzmem prvo xbox 360 ali mi se vise svideo One ali razlika onda izadje 30e skuplje.
 
To ti vec treba da odlučiš. Mada mozda bude neki paket gamepad+receiver za manje para.
 
Pa moguce ali ne verujem da ce cena biti ukupno manja za 5e jer je tako otprilike i sa xbox 360 kontrolorom za pc. Sa usb resiverom je 46e a bez resivera 33e, a sam original resiver je oko 20e. Hvala na brzom odgovoru :)
 
Ček, onaj receiver što imam za X360 gamepad ne radi za novi? Da l su toliki seljaci?
 
Pa koliko sam procitao ne radi, i ja sam isto tako reagovao :)
 
Skup je to sport. Za mali komadić plastike dati 20e. Pa to bre treba besplatno dati svakom ko kupi Xone joy od 20.10 pa nadalje.
 
Microsoft je to... da su ljudi, kao sto nisu, davali bi onaj "elite" kontroler uz nove Xbone konzole. Taj kontroler vredi 50 evra a ne 150, dok onaj sto stize uz Xbone je gori od X360 kontrolera.
 
Nazad
Vrh Dno