Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ovu Qisan Magicforce sam mislio sad preko Massdropa naruciti ali cu ipak sacekati CM Master Keys Pro... Inace postao sam opsjednut ovim mini tastaturama i ovo je najbolja do sad sto sam vidio. (Ducky ne racunam :) )

 
Realno kakva god da je savremena tastatura MORA imati neki backlight :)
lol
Kakva glupost...
Sta ce ti backlight? Jel mozda gledas u tastaturu dok kucas? To je kao sto je SS stavio na Rival 700 LCD ekran na misa, zato sto kada gledas u igrice bas buljis u misa, a ne u ekran.
Backlight je cisto estetska stvar, koja je jeftina za proizvesti a daje proizvodjacima sansu da budze cene na osnovu toga sta isti moze. Kad na kraju sve saberes bitan ti je kvalitet tastature, kao i ergonomija iste...
 
Osvetljenje je jedino značajno kada je tastatura nova, pa dok se ne navikneš. Meni na laptopu trenutno znači, iako ne gledam u nju.
Dok mi na Corsair K65 ne bi značili ni reflektori, jer je koristim svega par puta nedeljno, pa se nisam navikao ni posle godinu dana. ☺
 
Nikako ne narucujte kineske tastature za po 25-30$ Tesko djubre.. Pozadinsko osvetljenje nemama ama bas nikakvu funkciju. Sta vise bas iritira i smeta. Inace dugmici ne svetle nego nesto u pozadini. Sa skupljim varijantama nemam iskustva. Ovo vam pisem jer sam licno okusio cari kineskih krseva od 30$ sa aliexpresa.
 
Pa ja sam potvrdio tvoju poentu. Ne razumem što meni pišeš o tome.
 
Nikako ne narucujte kineske tastature za po 25-30$ Tesko djubre.. Pozadinsko osvetljenje nemama ama bas nikakvu funkciju. Sta vise bas iritira i smeta. Inace dugmici ne svetle nego nesto u pozadini. Sa skupljim varijantama nemam iskustva. Ovo vam pisem jer sam licno okusio cari kineskih krseva od 30$ sa aliexpresa.

Koji model, sta, kako............?
 
Pa ja sam potvrdio tvoju poentu. Ne razumem što meni pišeš o tome.

Pa napisao si da je osvetljenje bitno dok se ne naviknes na tastaturu, pa mi nije jasno zasto - koju god tastaturu sam koristio, samo sednem i gledam u ekran a rukama samo napipam gde su te brazdice i to je to :)
 
Hoćeš da mi kažeš da ti nikada nije smetalo (ili ne osećaš) različite tastature. Oblik, visina, tvrdoća. Ja se pogubim kada sednem za novu tast, pogotovo ako je mx red, pa je osetljiva.
 
Kolko god da se naviknes, treba osvetljenje za npr. ljude koji koji vole da se ugraju u mraku kao ja.
 
Backlite treba da postoji i tu je sa razlogom. Nema to veze sa tim da li si u stanju da kucaš na slepo ili ne. Smešna mi je ta argumentacija kako ću taktilno da nabadam poziciju umesto da iz aviona zalepim prste gde treba.
 
Poslednja izmena:
Hoćeš da mi kažeš da ti nikada nije smetalo (ili ne osećaš) različite tastature. Oblik, visina, tvrdoća. Ja se pogubim kada sednem za novu tast, pogotovo ako je mx red, pa je osetljiva.
Kakav mi je osecaj sa tastaturom dok tipkam nema apsolutno nikakve veze sa tim da li ista ima backlight ili nema i ne vidim vezu kakva god bila. Da li isvetljenje na tastaturi utice na oblik, visinu ili tvrdocu tastera ili ce mozda to sto tastatura ima backlight da mi smanji tastere na odgovarajucu visinu, promeni im oblik ili ih omeksa? Nisu oci te koje treba da se priviknu, vec prsti. Razumeo bih mozda bas potrebu da ste presli sa neke na ovu ili sa ove na neku -
https://www.microsoft.com/accessori...rds/natural-ergonomic-keyboard-4000/b2m-00012

Kolko god da se naviknes, treba osvetljenje za npr. ljude koji koji vole da se ugraju u mraku kao ja.
Za sta? Videces sigurno na stolu zbog monitora koji svetli siluetu tastature, i to ti je dovoljno da lepo prislonis ruke na nju i napipavas par dana ove brazde, a posle toga ce muscle memory vec da se razvije i ruke ce ti napamet znati gde je sta.

Backlite treba da postoji i tu je sa razlogom. Nema to veze sa tim da li si u stanju da kucaš na slepo ili ne. Smešna mi je ta argumentacija kako ću taktilno da nabadam poziciju umesto da iz aviona zalepim prste gde treba.
Objasnio sam gore u postovima i ne znam sta je smesno sa argumentacijom. Radim i igram godinama (ili bolje reci decenijama) u skoro apsolutnom mraku i nikad nisam imao potrebu za backlight, cak sam ga i iskljucio na tastaturama/laptopovima koje ga imaju jer mi je samo distrakcija i smeta u mraku... Kao sto sam rekao, nikad nemam potrebu da gledam u tastaturu i backlight je samo za ljude koji gledaju u tastaturu kada kucaju, ili ljude kojima se to svidja iz estetskih razloga - dakle druge prakticne upotrebe nema...
 
Poslednja izmena:
Posle svega sto si napisao vidim da tebi bilo kakvo osvetljenje osim na monitoru bode oci i smeta. Iako, kao sto si sam napisao, ne gledas u tastaturu dok je koristis. I to je u redu. Svi mi imamo neke bubice koje nam smetaju ili pak moraju da budu takve da bi uzivanje bilo po volji, iako si u manjini. Ne treba da nameces te tvoje bubice drugima zato sto ostali ne dele tvoje misljenje.

Rekao sam da mi treba osvetljene jer volim da sam u mraku, al i zato sto mi je jednostavno lepsa i uzivanje vece kad mi svetli pod prstima i to onako kako samo ja ocu.

On topic, ima li neko iskustva sa gateron switchevima? Plavim? Imam kbparadise v80 i ocu da uzmem magicforce sa plavim gateron.
 
Poslednja izmena:
Već petnaestak godina koristim staru ali odličnu Compaq RT256BTW tastaturu i nisam isprobao ništa što mi bolje odgovara:
https://youtu.be/nDz4CqKBNS0

Prava stvar je što je teška oko 2kg, zbog debele čelične ploče ispod tastera, pa ne mrda lako niti je osetljiva na "iživljavanje" nad njom.
 
Ja bih gledao da osposobim Ortek MCK-201 FX koji sam dobio pre više od 15 godina.

Ono što mi nije jasno je, ako imam konvertor AT-PS/2, a takođe i PS/2 na USB, zar ne bi trebalo da AT tastatura radi na kraju kao USB, kada se ta dva konektora spoje? :)

Inače, zaljubio sam se u ove tastere

MD-15513_20160201115509_5e82b374fc91c50d.jpg


I 60% me trenutno najviše privlači, jer mi ne treba ništa više, ali dobro, šta je tu je :d

MD-9848_20150729110241_c04d852af8b22358.jpg
 
treba ti aktivni ps2 na usb adapter. proguglaj malo, ja sam bio u procesu kupovine jednog, ali neuspesno ispalo na kraju. nisu jeftini inace, oko 10 evra.
 
Koji model, sta, kako............?
uploadfromtaptalk1454672954784.jpg

Evo ovo sam narucio. Platio 35$ navodno mehanicka sa pozadinskim osvetljenjem... Osvetljenje ima ali funkciju nema.. Sve u svemu koliko para toliko muzike. Ako bih je ocenio odnos cena kvalitet od 1-10 dao bih 6.5.
A ako bih je ocenio po funkcionalnosti i ugodnosti rada cista 2. Iskreno razocaran sam, a mislio sam da cu odlicno proci.
 
Ja samo da javim da sam posle mesec dana prezadovoljan sa Corsair K70, fenomenalna tastatura. Uzivam kucajuci na njoj. Posle ovoga nema vracanja na "gumenjarke" :)
 
Ja bih gledao da osposobim Ortek MCK-201 FX koji sam dobio pre više od 15 godina.
Немаш ниједан PS/2 на плочи? Ја сам скоро мењао плочу али сам пазио да има бар један PS/2 пошто користим KVM па ми је компликовано да комбинујем. Тастатура је слична, једино што је enter мали, нека стара Peacock тастатура коју користим око 20 година а када сам је узео, већ је имала деценију живота. ;) Илити тастатура из средине осамдесетих.

Нисам пробао варијанту са повезивањем на USB.
 
ja sam gledao da ploca ima ps2 port, ali je izuzetno mrsava ppnuda z97 ploca sa ps2. i na kraju kupim zadovoljavajucu plocu koja ima ps2 ali mi nije radila stara mehanicka, pa je prodadoh...
 
mora aktivni adapter, nece da moze taj pasivni...proguglaj malo diy adaptere na bazi teensy 2
 
Kad li će prestati da prave nakazne periferije po astronomskim cenama, jbt...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno