Šta je novo?

Mehanicke Tastature

bolje da brown predju u red, nego da blue predju u uzas.

Jedan veliki rofl za brata, nasmejao si me muski.

Kada sam napravio investiciju i kupio mehanicku tastaturu sa cherry swtichevima pomirio sam se sa tim da nije nesto sto je bilo pre 20tak godina, da switchevi imaju svoj rok sada.
Svidja mi se ta zamisao braon u red, bolje nego u kantu za djubre. :D
 
Za vlasnike Ajazz AK33, kako vam se cini tastatura posle mesec dana + upotrebe? Utisci? Jel ne zabada kada se pritisne 3-4 tastera u isto vreme?
 
Pazi ja retko igram sta sa nje u poslednje vreme jer igram redje i ako igram uglavnom je to RL sa Xbox kontrolerom, ali par puta jesam igrao LoL i mogu ti reci da tada i ovako u radu nisam imao nikakvih problema sa istom. E sad, dal su svi switchevi istog kvaliteta, ne znam, ali sa ovim kopijama blue ja sam super zadovoljan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
šta uzeti od hardcore kineza sa blue switchevima, a da ima kompletan layout, sa numpadom?

u potrazi sam za nekim alps-om, ali ih baš nema. bio je neki lik na kupujemprodajem koji ih je cenio kao da su zlatne, ali sad više nema
 
Jel bi mogao da isprobas to u nekoj igri ako te ne mrzi? Neki fps, pes, fifa itd.. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa pravo da ti kazem igrao sam samo malo cs:go i meni je dobar ak33 sa blue. Pes igram samo jednom, dva puta godisnje kada nas se vise okupi, ali na kontrolerima, fifu nisam igrao od fifa 95 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0 hvala ti, bas sad gledam te jeftinije mehanicke tastature, hteo bih da menjam ovu koju trenutno imam jer je uzas za koriscenje.. jedino sto mi se ne svidja je mali enter.. Jel moze neko da mi posalje link odakle je kupio Ajazz AK33 i po kojoj ceni? Voleo bih da kupim od nekog pouzdanog prodavca..
 
xtrememicro na ebay. Inace probao opet sinoc malo cs go i ajazz - fino radi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i'm in love :)

 
meni je to mnogo malo. ja koristim tkl tastaturu, ali ona je kompletna, samo nema numerički deo. ovo je bre užas.

treba da nabavim neku jeftinu mehaničku tastaturu, a sve što ovde predlažete od jeftinih kineza je onaj ajax, a ono je mala tastatura, treba mi jedan full size čajniz, jel ima neko ideju?
 
meni je to mnogo malo. ja koristim tkl tastaturu, ali ona je kompletna, samo nema numerički deo. ovo je bre užas.

treba da nabavim neku jeftinu mehaničku tastaturu, a sve što ovde predlažete od jeftinih kineza je onaj ajax, a ono je mala tastatura, treba mi jedan full size čajniz, jel ima neko ideju?

Koliko $$$$$ si spreman da izdvojis?
 
Da li postiji mogućnost da se kod nas pazari Filco Ninja Majestouch-2, Tenkeyless tastatura (nisam još načisto sa sobom koji bih swich izabrao)?
Sve opcije dolaze u obzir, regularan uvoznik, mađari...
 
pa oko 50. gledao sam, ima svašta, ali nemam pojma koje su dobre...

Ima, ali pitanje je da li su to prave mehanicke tastature. Tesko ćeš za te pare full size pristojnog kvaliteta. Ima dosta "feel mehanical keyboards", koje nisu mehanicke. Obrati pažnju na to, oni je naglase kao mehanička a onda dole u specifikacijama stave da je u pitanju hibrid. JA bih ti preporučio da malo gledaš po KP, valjaju se Qpad MK-50(cherry prekidači) tu oko 5000 "crvendaća"
 
Poslednja izmena:
Predložio bih ovaj youtube kanal.
Čovjek vrlo fino i detaljno recenzira mehaničke tastature (uglavnom kineze), a radi i modovanje istih.
 
Poslednja izmena:
Predložio bih ovaj youtube kanal.
Čovjek vrlo fino i detaljno recenzira mehaničke tastature (uglavnom kineze), a radi i modovanje istih.

Apsolutno se slazem, da nije bilo tog kanala sada bih imao Ajjaz koji bi mi za godinu dana probio glavu jer kontam da ce se raspasti switchevi za 1 god, max 2.

Iskren savet, mehanicka tastatura je da traje, a te kineske igracke procenite sami...
 
ma jeste to, ali previše je za 3 tastature skoro 400 evra. onda bolje jednu kvalitetnu i dva kineza :D

mnogo su retki kinezi sa ekvivalentima brown switcheva, ili ih ja nešto ne nalazim....
 
Apsolutno se slazem, da nije bilo tog kanala sada bih imao Ajjaz koji bi mi za godinu dana probio glavu jer kontam da ce se raspasti switchevi za 1 god, max 2.

Iskren savet, mehanicka tastatura je da traje, a te kineske igracke procenite sami...

Nemoj pogresno da me shvatis, da li to iz iskustva govoris ili nagadjas? Ja gledam sa uzmem sebi neku mehanicku i bas mi je zapala za oko ta Ajazz tastatura. To je neki maksimum koji bih potrosio na tastaturu, jednostavno nemam neku veliku potrebu za time..
 
Pazi, ove nove mehanicke nisu po kvalitetu kao one "stancane" pre 20 godina. Bilo je primera i ovde na forumu, covek da 160e za proverenu marku i crknu switchevi. Ja se drzim logike, das manje $ za tastaturu, furas je 2 godine i menjas drugom.
 
Nazad
Vrh Dno