Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Hmm, Trigger Z? Poseduje wrist rest, macro tastere.

Iskreno, ja pizdim od onog M5 tastera pored CTRL.
Tastatura je izuzetna ali bih voleo da su to mozda malo drugacije resili, neretko dokacim to umesto CTRL a nista se ne dogodi. :d
 
jel probao neko cherry my? iskustva? meni je isti ko black, cak mi se i vise svidja.
 
NE MOGU DA VJERUJEM da apsolutno nigdje ne mogu naci Tt esports Poseidon Z RGB sa brown prekidacima! Gledao u Austriji i Njemackoj i nema, samo taj prokleti plavi prekidac ima. Sta se desava sa tim Kinezima vise -.-
 
Iskreno previse pravis buku oko brown, uzmi red ako ti treba za gaming i blue ako ti treba za generalnu upotrebu, ja da sad kupujem sa ovim iskustvom ne bih uzeo brown, ne zato sto su losi nego zbog " osecaja " cini ti se kao da su red ali sa nekom grbom koja stalno zakacinje :-D
Ne znam da li si probao negde red ako nisi odes pa zamoli na probu
 
Poslednja izmena:
Nisam probao Red prekidace ali sam citao da su previse osjetljivi a sad ne znam koliko je to "previse"... Bojim se da mi mozda nece odgovarati. Ako su imalo kao kod ove Lenovo tastature onda ce to biti odlicno, imam je na poslu i ovo najbolja gumenjarka na kojoj sam ikad kucao, osjecaj je fantastican.

233073-lenovo-thinkcentre-m90p-usff-keyboard.jpg
 
Iskreno previse pravis buku oko brown, uzmi red ako ti treba za gaming i blue ako ti treba za generalnu upotrebu, ja da sad kupujem sa ovim iskustvom ne bih uzeo brown, ne zato sto su losi nego zbog " osecaja " cini ti se kao da su red ali sa nekom grbom koja stalno zakacinje :-D
Ne znam da li si probao negde red ako nisi odes pa zamoli na probu

Sličan osećaj sam i ja imao kada sam probao Brown prekidače...razočarao sam se. Voleo bih da probam MX Clear (slični kao Brown ali imaju vrlo veliki otpor nakon te "grbe") i MX Green...

Nisam probao Red prekidace ali sam citao da su previse osjetljivi a sad ne znam koliko je to "previse"

To "previše" je vrlo subjektivno. Nekome ko je navikao na Black, Red prekidači bi možda bili previše meki jer im treba manja sila za aktivaciju. Imam CM tastaturu sa Red prekidačima i osećaj je ok, linearan od početka do kraja...ali se definitivno čuje kad se taster pritisne do dna ("bottoming"). Pošto je prekidač linearan, otpor je isti duž celog hoda tastera, nema pokazate5a kad je došlo do aktivacije, bottoming je maltene neminovan...to sam donekle ublažio O-prstenovima, kao i buku. I uprkos onome što kažu, da nije zgodna za kucanje, mislim da je sasvim ok za to kad se stave prstenovi, što im skraćuje hod.
 
Poslednja izmena:
meni je red mnogo mekan, black isto to samo tvrdji, mozda on najvise podseca na gumenjarku... blue su mi najbolji, pa brown. ja trenutno kucam na MY, oni su jos tvrdji od black - nisu linearni, ne znam kako bih mogao da se prebacim na red. u stvari MY ti je mozda i najslicniji gumenjarki, jer je polu gumen. ali nemoj kupovati tastaturu ako nije blue, veruj mi, pre ili kasnije ces pozeleti da imas jednu blue.
 
Pazi Brown prekidac je u stvari " Red sa malom taktilnoscu " pogledaj crteze pa ces videti :) Brown ima mali " bump " da bude drugaciji od red ali je to isti taster. Takodje kod gaminga se ne moze izbeci " bottoming " jer reakcija prstiju ne moze da se zaustavi u jeku borbe, cenim da jedino ovi " pisci ili programeri " mogu vremenom da razviju osecaj da ne rade botoming, ostali tesko :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da mi je najbolje da idem sa RED prekidacima i O gumicama. Brown ne mogu naci kod ove dve tastature a Blue mi je previse bucan...
 
Pazi, sve su to " nasi " osecaji nemoj da ti posle budemo krivi :) Ja sam sa crnih presao na brown ali je ugodjaj i na crnim sjajan ali za gaming crn je pretezak imho :) Takodje sto se tice tisine, ne razumem da neko hoce " tihu a mehanicku " ne moze dvotaktni motor i da nema odredjeni zvuk, meni taj zvuk godi i ukucani se navikli, sta ce ljudi :) Ako je zvuk problem zbog ukucana ui mesto gde je racunar bolje nadji gumicarku
 
Gde moze da se kupi tester sa svim tim tasterima, a da nije skup?

Zasto ne bi uzeli tako nesto, probate, pa kad vidite sta vam odgovara vi ga prodate i tako neka putuje :)
Ili nekoliko zainteresovanih uzme jedan.
 
Ma ode gde ima tastatura i trazi da kucka :) Ja sam bar 2 probao tako ..
 
Ja odavno razmisljam o mehanickoj tastaturi, i citao sam celu ovu temu i likove postavljene. Ali dzaba kada nikad video nisam a kamoli probao.
Zato mislim da je bolje kada ima sve da se proba, a ne da posle ne odgovara ili se spekulise da bi neka bila bolja...
 
pa to je bar prosto... na osnovu citanja i snimaka odlucis koja bi ti odgovarala. odes u prodavnicu i pre kupovine je probas. ako ti odgovara kupis, ako ti ne odgovara onda ne kupis i gledas dalje koja bi ti odgovarala.... mislim, kakva tu nauka ima...
 
Razmisljao sam da uzmem neku mehanicku tastaturu po mogucstvu sa cherry keyevima ali cene nisu realne...ili mozda i jesu al za ovaj standard nzm bas...elem ne bi dao preko 7000 pa rekoh ako neko ima neku na umu neka predlozi..

Kolko sam video ima dobrih za 70-ak dolara na amazonu al msm da od toga nema nista posto msm da ne dostavljaju u Srbiju...jel ima neki drugi nacin?

Hvala unapred.
 
Za te pare novu...teško. Jedino možda neki kinez sa Aliexpressa...kad kažem "kinez" mislim na tastaturu. Znači, ko zna da li ćeš naći Cherry i šta ćeš naći za te pare...
Na Massdropu je bilo dobrih tastatura za ok novac ali dostava košta 30+ dolara...svejedno bi izašlo na $100 i više.

Ja još ne znam šta da radim s mojom CM Quickfire Pro...ako rešim da prodam, javiću. Tj. staviti u oglase.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam ove dve ( Thermaltake Poseidon) i (Azio Backlit Mechanical Gaming Keyboard) oko 70 $ mada nijedna ne koristi cherry keys...vrv neka njihova kopija.. a i da narucim treba da tripujem dal ce ovi na carini da mi naplate nesto dodatno...pa da cekam 20 dana da to stigne...msm mrka kapa...

Eventualno kad se zavrse studije pa onda neka mehanicka do tada klackanje na membrane keys :)
 
pff, meni ne prijaju red i crni. ne prija mi ni ovaj my sto sad koristim, al bila je povoljna :D plavu ganjam, eventualno brown.
 
Nazad
Vrh Dno