Šta je novo?

Mehanicke Tastature

tetrapack, ovo su odlicni keycapsovi, pbt double shot a jos propustaju svetlost! hvala za dojavu, ovo ce da se pazari...
 
ne razumem sta hoces da kazes? kakve veze ima raspored tastera? ti mozes da kazes tastaturi sta je sta, a keycaps mozes da promenis ako ti je bas do toga.....

Nisam se bavio tim, pa me ispravi ako gresim, ali treba imati drivere za tako nesto za tastaturu u suprotnom bi se primenilo na svaku tastaturu koju spojim?
 
Planiram u toku godine da konacno uzmem mehanicku tastaturu. Prvu. Citao sam i gledao po netu, i koliko sam shvatio za nekog ko je izmedju igranja i kucanja, najbolji izbor su cherry brown tastature (a i ne bih isao na "klikavije"). I ovde sam malo prelistao temu i batalio sam razmatranja oko g410 i g910 (910 ima inace najodvratnije keycapsove koje sam video do sada), a i na Razer ne pomisljam zahvaljujuci ovdasnjim komentarima. Na sve to jos treba dodati i jadnu ponudu kod nas. I sad ovako postavljeno, dosao sam do trenutnog izbora - CM Storm QuickFire XTi brown switch. Svidja mi se ova jednostavnost a i sljokice nisu lose za lep detalj u sobi, kad se ne koristi aktivno.
Da li neko ima ovo cudo da prokomentarise - kucanje/pucanje i ostalo? I sta mislite, da li vredi tih para? Otvoren sam za predloge do ovog ranga, ne zurim - stek polako kaplje...
 
Ja koristim xt sa brown switchevima vec neko vreme i mogu reci da sam prezadovoljan. Bucna je samo dok ne naviknes da je koristis, bar je tako meni, iz navike sam lupao po tasterima, mada ovde nemas potrebe da ih stiskas do kraja, kada naviknes da kucas na njoj nije strasno. Verovatno vremenom i naviknes na zvuk. Gledao sam testove i slusao zvukove svih mehanickih tastatura pre nego sto sam je uzeo, i brown mi je delovao nekako najbolje. Kada sam je uzivo kod drugara uporedio sa blue switchevima, deluje mi dosta tise.
 
Planiram u toku godine da konacno uzmem mehanicku tastaturu. Prvu. Citao sam i gledao po netu, i koliko sam shvatio za nekog ko je izmedju igranja i kucanja, najbolji izbor su cherry brown tastature (a i ne bih isao na "klikavije"). I ovde sam malo prelistao temu i batalio sam razmatranja oko g410 i g910 (910 ima inace najodvratnije keycapsove koje sam video do sada), a i na Razer ne pomisljam zahvaljujuci ovdasnjim komentarima. Na sve to jos treba dodati i jadnu ponudu kod nas. I sad ovako postavljeno, dosao sam do trenutnog izbora - CM Storm QuickFire XTi brown switch. Svidja mi se ova jednostavnost a i sljokice nisu lose za lep detalj u sobi, kad se ne koristi aktivno.
Da li neko ima ovo cudo da prokomentarise - kucanje/pucanje i ostalo? I sta mislite, da li vredi tih para? Otvoren sam za predloge do ovog ranga, ne zurim - stek polako kaplje...

U principu isto razmisljas kao i ja. Meni je neki trenutni izbor Corsair k70/RGB (obe trenutno nema sa brown sviceva kod madjara, tako da mora se ceka),cm quickfire pro ili quickfire ultimate kao i Daskeyboard 4 professional. Treba u martu da se pojavi i masterkeys L i S, tako da cu verovatno sacekati do tada da vidim koja ce biti cena. Kod nas iskreno nema poente traziti meh tasta, ja sam iskreno gledao samo kod madjara jer je ponuda daleko veca nego u ovoj jadnoj Srbiji.
 
Znaci brown su dobre za mehanickog pocetnika. Corsair nisam spominjao jer sam i zaboravio na Madjare (inace sam balavio na k70), bas cu sad da prelistam KP. Pogledacu i ovo spomenuto - samo da nije napadan dizajn.
 
Istekao edit.
@suba, ako sad kupujes, ima u ponudi na KP k70 rgb brown.
 
meni stigla cooler master quickfire rapid-i sa brown switchevima. odusevljen sam, zaista jedna od najboljih tkl tastatura. lasno ludaci ugradili arm procesor u nju. sad ce da cucnu jedni blank pbt keycaps i milina.
 
Bas lepo izgleda, neka te lepo posluzi. Jel' si je nabavljao preko oglasa?
 
Nije.
Tastatura se zove fnatic gear rush g1.
Mada ima bas velike slicnosti izmedju ta dva prozivoda.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ta niska cena zato sto se stara func oprema rasprodaje. :)
 
ne pasuju mi svi tasteri sa stare cherry tastature na quickfire rapid-i :( smorio sam se nacisto... stavio sam samo slova, ona pasuju, mada su i ona drugačijeg oblika od ovih koje su došle uz novu tastaturu, ali svejedno kul izgleda.
 
pa da... slika govori više od hiljadu reči

rvm63l.jpg


2cfrv4h.jpg


odgovara mi ovaj nemački raspored, jer je isti kao srpski, samo se određena slova razlikuju, ali su na istom mestu, pa kad stavim blank keycapsove biće isto...

ovi beli sa stare cherry tastature su pbt laser etched, tako da mi odgovaraju na dodir, a i više mi se sviđa zvuk bottoming-a nego kod ovih abs koji su došli uz quickfire. na neki čudan način mi se sviđa što svetli samo pola tastera, tako da sam ih ostavio.
 
Skoro uzeo G910 i K70, moj izbor je G910 bojla je za Gaming,ova K70 ko da udaras Lopatom kada Kuckas,mada je dobar Kvalitet izrade:D
12592463_1112591212107674_7984734317278892238_n.jpg 12669561_1112591178774344_475455577670176895_n.jpg
 
Lepo. Ne smetaju ti ova udubljenja na capsovima na 910? Koji su switchevi na k70 rgb?
 
Sve mislim da bi mi smetalo za kucanje, za igranje ok. Red switchevi i kao lopatom ☺️
 
Nazad
Vrh Dno