Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da li ima neke velike razlike za kucanje između Red i Brown?

Ima, ne drasticne ali ima, red su najbrze ( mada pricamo o milisekundama ), pogotovo ako neko prvo radi sa black ili blue i predje na red. Jesu za gaming kao prvi izbor, mada se lepo igra i na brown ili black cak i blue ali prsti osete razliku definitivno. Takodje recimo ako se prvo koristi stara isto mehanicka tipa dell at102w i potom predje na black cherry razlika je ogromna u korist black cherry jer " fatique " je prevelik kod della, takodje slicna stvar mada ne tako drasticna je sa black na red :)
 
Poslednja izmena:
Imam mali problem, prilikom čišćenja Ajazz ak33 tastature sa usisivačem (ima onaj nastavak sa četkicom) sam uspeo da usisam "R" slovo nekako - pojma nemam ni ja kako. Našao sam taster ali, na žalost, u poprilično je lošem stanju.
Nije da sam prvi put ovako usisavao tastaturu, već sam milion puta ovo radio sa gomilu tastatura a do sada mi se nije desilo nešto slično, tako da sam poprilično ljut na sebe jer mi nije trebalo ovo :mad:
Tako da pemet u glavu a ne kao ja :smash:
No svejedno, šta je - tu je, pisao sam i kinezu od koga sam naručio da li kojim slučajem ima viška tastera, videću šta će odgovoriti, ali sam i tu hteo da pitam da li je neko kojim slučajem menjao tastere ili šta god pa da mu je ostalo sa strane. Na brzaka sam guglao ali ne nađem da se zasebno prodaju tasteri za ajazz. Može i na pm, svaka pomoć dobrodošla ;)

Evo i kako izgleda:

2016-08-28 18.11.08.jpg
 
Zasto usisavas mehanicku tastaturu bez skidanja tastera? Mislim, ajazz koliko znam ne trebas ni usisavati vec samo ocistiti kada skines tastere...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čekajte, bre, ljudi. Ispada da su te mehaničke tastature kao neke princeze. Nemoj ovo, nemoj ono. Sve moje membranske tastature sam usisavao i okretao naopačke i nikada im ništa nije falilo. Trebalo je da tastere prilično zamolim šrafcigerom da ih izvadim. Nešto sam se nosio mišlju du kupim jednu mehaničku, ali ipak neću. Usisavaju se tasteri, lome se isti... Neka, hvala.
 
Poslednja izmena:
Pa ti nemoj da kupis :) znam da se 99 % nikad ne bi vratilo na membrane al ti bolje nemoj :) mehanicka tastatura ti je " boemska stvarcica " pravi ugodjaj.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Najbolje a najjeftinije ne idu zajedno. Jeftini i ok moze da se pogodi :)

Najjeftinije zasigurno ne, ali generalno jeftine stvari mogu da budu poprilicno pouzdane, cak i pouzdanije od skupljih. Kad su u pitanju skupe (bez obzira na mehanicke ili membranske) tastature, nisu nista kvalitetnije ni od onih najjeftinijih. Cak sta vise, za par godina koliko sam koristio X7-G800 koja jedva kosta 20 evra vadio sam keycapse bar 10+ puta nijedan nikada nije pukao, za razliku od apexa gde je pukao posle par pritiskanja. Mozda je to fabricka greska, ali kad sam video kako je to tanko i jos plasticno, ne bi se bas usudio da skidam radi ciscenja bez rezevnih keycapsa.

Skuplje je samo bolje ispolirano, sto se kvaliteta tice, to je vreme odavno proslo, proizvodjacu je samo bitno da izdrzi kroz garantni rok
 
Kiselo je grozdje

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Čekajte, bre, ljudi. Ispada da su te mehaničke tastature kao neke princeze. Nemoj ovo, nemoj ono. Sve moje membranske tastature sam usisavao i okretao naopačke i nikada im ništa nije falilo. Trebalo je da tastere prilično zamolim šrafcigerom da ih izvadim. Nešto sam se nosio mišlju du kupim jednu mehaničku, ali ipak neću. Usisavaju se tasteri, lome se isti... Neka, hvala.

I ne bas. Fizika je takva da ako se kapica previse njaka, spamuje, kao sto je primer ctrl dugmeta, svaki dan, ta plastika ce popustiti i ako se desi malo jaci spam pod losim uglom pucice. Sa druge strane kapice nisu ULTRA fiksirane za sami vrh switcha i mogu se usisati (barem na AK33 kao sto vidimo).
Ciscenje mehanicke tastature je bas olaksano kapicama, potrebno je do 1 min skinuti ih i DETALJNO iscistiti tastaturu da izgleda kao nova. Skoro sam uradio ciscenje iste za 45min mog temeljnog ciscenja sada izgleda prelepo. :)

@Remo je l' makar citav donji deo da mozes da korists dugme? :)
 
@Remo je l' makar citav donji deo da mozes da korists dugme? :)
Kako misliš dolnji deo? Onaj "+" sa dolnje strane? Taj deo je u redu, nije mu ništa, ali mi gadno sada vratiti, jer ne liči ni na šta, pogotovo kada svetlno probija na sve strane. Privremeno sam prebacio "Page up" da ga zameni :)
Pisali su mi i kinezi nazad, kažu da ne drže rezervne "R" kapice :d
Jedan od članova mi je ponudio da će mi poslati rezervu kapicu sa druge tastature, tako da se nadam da ću samo da nataknem novu i voziti dalje.
 
Zašto ne vežete žensku čarapu kad usisavate tastaturu? Kao kad "lovite" šrafove usisivačem.
 
meni je dovoljna četka... nema potrebe za usisavanjem... pritom, ako već hoćeš detaljno da očistiš tastaturu lepo je rasklopiš, opereš kućište i keycapsove sapunom, usisaš ili očistiš četkom, prebrišeš metalnu ploču na kojoj su prekidači alkoholom i završio si poso.

nego, ima ova neka kineska tastatura kojoj mogu da se menjaju switchevi, tj. nisu zalemljeni! mnogo mi se sviđa koncept, ali me nervira što je tkl, ne kupuje mi se numpad odvojeno za 50 evra -.-
 
extra je. samo sto ke tkl. u medjuvremenu sam nasao i neku koja je full size, ali nije nesto
 
Ja sam konačno prelomio i poručio Varmilo VB87M. Razmišljao sam dal da uzmem Cherry MX Brown ili Gatheron Brown svičeve (zbog Blue i Clear bi me izbacili iz kuće) i posle dosta pročitanih poređenja po forumima uzeo sam Gatheron. Skoro sva poređenja kažu da su Gatheroni prijatniji/udobniji prilikom korišćenja.

Poručio i ja istu :)
 
Poručio i ja istu :)

Sad još samo da se strpimo par meseci dok pošalju...

Koju si kombinaciju naručio? Ja sam uzeo crni case, tamno sive PBT kapice sa printom na prednjoj bočnoj strani, belo LED svetlo i naravno braon gatheron svičeve.
 
Poslednja izmena:
@ -V-O-Y-A-G-E-R- & Dimco

kliko ste platili ove Varmilo VB87M, jel to sa Bluetooth konekcijom i da li podržava povezivanje na tri uređaja?

Ja sam iskopao Drevo 71 Key RGB (može se naći i pod Keycool imenom ali ne po ovoj ceni), Bluetooth, povezivanje na tri uređaja, PBT kapice, plavi ili crni switch-evi, jedino ne piše ko je proizvođač za 60$ sa free shipping-om: http://www.ebay.com/itm/Drevo-71-Ke...45cdc0b&pid=100005&rk=1&rkt=6&sd=182240216295

Taman sam nabavio K810 i mislio da nema mehaničke koja će da radi isto što i ova, kad ono kinezi isteraše i sad ću izgleda morati da se otvorim :d pa ako je neko kupio nešto ovakvo ili slično, nek podeli utiske please, uglavnom me interesuje kako radi Bluetooth na ovim kinezima...
 
@ -V-O-Y-A-G-E-R- & Dimco

kliko ste platili ove Varmilo VB87M, jel to sa Bluetooth konekcijom i da li podržava povezivanje na tri uređaja?

Ja sam iskopao Drevo 71 Key RGB (može se naći i pod Keycool imenom ali ne po ovoj ceni), Bluetooth, povezivanje na tri uređaja, PBT kapice, plavi ili crni switch-evi, jedino ne piše ko je proizvođač za 60$ sa free shipping-om: http://www.ebay.com/itm/Drevo-71-Ke...45cdc0b&pid=100005&rk=1&rkt=6&sd=182240216295

Taman sam nabavio K810 i mislio da nema mehaničke koja će da radi isto što i ova, kad ono kinezi isteraše i sad ću izgleda morati da se otvorim :d pa ako je neko kupio nešto ovakvo ili slično, nek podeli utiske please, uglavnom me interesuje kako radi Bluetooth na ovim kinezima...

Tastatura je 120$, 45$ je shipping jer ima bateriju u sebi pa mora neka bezbednija opcija pri slanju, i ako nas zakače carina+pdv biće još nekih 50-ak EUR-a.
Bluetooth 4.0 je konekcija, a što se povezivanja na više uređaja tiče mislim da može jer sam video u komentarima kupaca da postoji neka prečica sa Fn tasterom za prebacivanje sa uređaja na uređaj.
 
Tastatura je 120$, 45$ je shipping jer ima bateriju u sebi pa mora neka bezbednija opcija pri slanju, i ako nas zakače carina+pdv biće još nekih 50-ak EUR-a.
Bluetooth 4.0 je konekcija, a što se povezivanja na više uređaja tiče mislim da može jer sam video u komentarima kupaca da postoji neka prečica sa Fn tasterom za prebacivanje sa uređaja na uređaj.

Hvala na brzom odgovoru, to za više uređaja sam i ja video u komentarima a nigde u specifikacijama nisam našao, pa zato i pitam... A cena je prilično jaka, mada sam je našao na amazonu za 240€, pa se sad plašim šta je ovo za 60$ :trust:
 
Sad još samo da se strpimo par meseci dok pošalju...

Koju si kombinaciju naručio? Ja sam uzeo crni case, tamno sive PBT kapice sa printom na prednjoj bočnoj strani, belo LED svetlo i naravno braon gatheron svičeve.
Hehe, sve isto :)
Našao sam tamo i ostavljen link do nekog sajta koji radi izradu custom kapica, pa ću možda uzeti crne sa providnim centralnim printom, ali o tom po tom.
 
a e l ima gde da se nabave ćirilične kapice za mx mikroprekidače, ali srpsko ćirilične ne rusko ćirilične?
 
Ma ima ovaj jedan sajt na kome možeš da uploaduješ svoj šablon, pa ti njega odštampaju. Muškoj da ga je neko spomenuo pre par dana baš ovde.
 
Hehe, sve isto :)
Našao sam tamo i ostavljen link do nekog sajta koji radi izradu custom kapica, pa ću možda uzeti crne sa providnim centralnim printom, ali o tom po tom.

Mislis o tom potom?
Anyway, ako nadjes link baci po ili napisi ovde, ja na brzaka nisam nasao.
Nervira me sto uglavnom dobre tastature imaju uzasne fontove. Jeste da ne gledam u nju kada kucam i da planiram i da imam blank kapice, ali bih voleo i da imam beke sa finim fontovima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Muškoj, muškoj, što bi rekao moj auto correct :D
 
Drugari, definitivno moram da se vratim na full format tastaturu, pa ako je neko zainteresovan da menja neku punog formata za CM Quickfire TK MX Blue nek mi baci poruku. Mogu i da doplatim ako je neka malo više klase. U principu mi boja svičeva nije toliko bitna koliko layout.
 
Poslednja izmena:
Drugari, definitivno moram da se vratim na full format tastaturu, pa ako je neko zainteresovan da menja neku punog formata za CM Quickfire TK MX Blue nek mi baci poruku. Mogu i da doplatim ako je neka malo više klase. U principu mi boja svičeva nije toliko bitna koliko layout.

Jel te zanimaju samo full size mehaničke tastature ili i gumičarke dolaze u obzir?
 
Nazad
Vrh Dno