Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Evo nakon restauracije i čišćenja rezultati su ispali extra! IBM model M best keyboard ever!IMAG0394 – kopija.jpgIMAG0392 – kopija.jpgIMAG0451 – kopija.jpgIMAG0445 – kopija.jpg
 

Prilozi

  • IMAG0446 – kopija.jpg
    IMAG0446 – kopija.jpg
    601.7 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
Razmisljam da prodam svoje Keycap-ove sa Cherry tastature.Greskom kupio Cherry MY switcheve,najteze kucanje u zivotu.Tastatura je Nemacka ofc.Fali dugmence - skroz gore desno.20140920_195823.jpg

Kompatibilni su sa MX prekidacima.
 
Poslednja izmena:
Danas isprobao Logitech G910, malo mi je neobicno bilo kucanje na njoj dok se nisam navikao, asimetricni tasteri su ok za gaming, al kad sam seo da kuckam u terminalu muka ziva.

Elem mana nema nijedan ****ni USB Port dodatni :(

11227669_10152813269935044_5198585740323219054_o.jpg
 
Poslednja izmena:
^
Danas sam se pocastio ovom tastaturom, pre ove sam imao g710, savrsenstvo za klasu iznad g710... a mislio sam da nece uspeti da naprave nista bolje od g710. Meni je za kucanje dusu dala, znatno tisa od g710, na nivou obicnih tastatura, prosto receno savrsen komad hardvera... Ko ima para ne bi trebalo da razmislja o nekoj drugoj tastaturi :)
 
Ne smeta li vam za kucanje ova dodatna kolona tastera skroz levo?
 
Ja sam upravo dobio Corsair K70.
Pa,videcemo.
Crveni svitcevi su u pitanju.
Space je obican,ne onako reljefan,kao sto bi,vljda trebalo da bude,ali dobro.
Ostalo je,kao sto sam i ocekivao.

Upravo sam video,da je to normalno,za spacebar,kako kome zapadne.
Nazalost,bio bih srecniji,da je space,sa teksturom,ali,dobro,poklonu se u zube ne gleda.:D
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam ni ja.
Ali, na njihovom forumu sam naisao na taj problem, i video da se jos dosta ljudi zali na to

Mnogi, koji su trazili, dobili su naknadno space sa teksturom.
Sto se tice tastature, vreme ce pokazati, da li valja ili ne.
 
Samo da dodam, kontaktirao sam Corsair, i danas je poslat space.
Videcemo, kada ce, i da li ce stici.
 
Uf sto je to dobra tastatura. Crveni switchevi su odlicni i meni licno najbolji. Samo sto corsair, kao i razer, deru sa cenom pa ja ne znam. Ko da je zlatna. :D

Ja imam v80 tkl KbParadise sa crvenim i prezadovoljan sam.

Voleo bi da mogu negde da se nabave ti keycapovi. :)
 
Košta toliko jer je verovatno najbolja tastatura na tržištu. Minimalistička, mehanička sa crvenim mx svičevima koji su namenjeni igračima ali su dobar kompromis za allround korišćenje. Što se tiče izrade, estetike i upotrebljenih materijala nema dalje, odnosno upravo ona postavlja granice.
 
Ne mogu da se slozim :) jeste dobra ali sve su to isti switchevi, ugodjaj "red" je na svakoj isti, samo je na "oko" drugacije. Ovo trziste je budjavo pa nema ducky tastatura i dr.
 
Nisam rekao da je zbog crvenih svičeva najbolja, ostalo nisi osporavao. Nije to samo moje mišljenje, anand se slaže, tako da ti ne moraš ;)
 
Ahh hebo anand :) Salim se malo, cak sam i ja prvo razmisljao o kupovini K70 ali je dostupnost bila problem, no imao sam 6gv2 koja je takodje odlicna, htedoh reci da je posle nekog vremena odusevljena sto imas tako neku stvarcicu na stolu postaje bitna navika kucanja na mehanickim tasterima tako da se sve drugo na njoj zaboravi, moze da bude zgodno neko dugme ili slican gimmick ali samo kucanje je primarno, u tom slucaju sve one posle mesec dana postaju iste :) Trenutno sam na Trigger Z ali pre toga sam imao 6Gv2 i osim razlicitosti bildova ostalo je sve isto, cak mi je kuckanje na black tasterima bilo prijemcljivije :) imho
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije nista bolja od 50% jeftonije CM Quickfore Tk. Jedino RGB svetla, al materijali su skoro pa isti. :)

Al ti texture keycapovi su bas dobri.:)
 
6GV2 mi se dopada, volim minimalističke mehaničke tastature.
Problem je što nema backlite i što nema ovih "aristokratskih" materijala poput brušenog aluminijuma koji se dobro kombinuje sa mojim kućištem ;)
Uvek bih doplatio za K70 koju imam.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, backlite je jednostavno must have, cak se cudim da ss nije malo unapredio i izbacio neku " i " verziju sa backliteom, odlicna bi bila posto je poprilicno " tanky "
 
Ja i dalje imam 6gv2,mislim da cu je zadrzati.
Jednostavno,nemam srca,da je prodam.:D
Meni je kod nje mana bila,to sto se stampa jako brzo izbrisala.polomio se A taster,i malo zeza space.
To su ozbiljne mane,pogotovo za te pare,ali,ima nesto primamljivo u njoj.
 
Samo da javim, space je stigao.
Prijatno sam iznenadjen profesionalnoscu Corsair-a.
Npr. kod Steelseries-a sam imao problem, zbog njihove nemarnosti, takodje sam ih kontaktirao, a nisu mi ni odgovorili, kao ni uvoznik za Srbiju,koji me je, takodje,samo otkacio.
Ovde nisu imali potrebe, da izadju u susret, ali, eto, valjda im je bilo zao, sto sam iz Srbije :)

Samo jos da potraje, i da me zaobidju kvarovi, i ja prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
jel mozda neko ima iskustva sa Corsair RGB serijom ,konkretno k70? da li je izrada bas potpuno ista (mislim na osnovu i tastere)?
 
Ja već neko vreme imam k70 sa blue svičevima i crvenim osvetljenjem i tastatura je kucajući sex, ali zaista.

Ali ipak nije bez mana. Prva je da je osvetljenje odgovarajuće jačine samo na low. Na med i high previše probija van keycapsova zato što isti nisu uronjeni u kućište kao kod većine ostalih tastatura. Druga strana te mane je da kada je osvetljenje postavljeno na low ili med, tastatura neznatno zuji kad je potpuni muk u sobi ili kad spustim uvce na tastere. Znači, na low je osvetljenje taman, ali malčice zuji onda.

Druga mana, koju sam pronalazio maltene na svakoj mehaničkoj sa blue svičevima makar je ta da neki tasteri malčice zveče kad se bottominguju. Jedno dva tri tastera kad bottomingujem malko jače, čuje se neko ping, kao da ona opruga malo zvecne negde.

Ali takođe sam čitao po netu da je to redovna stvar i da se to rešava podmazivanjem problematičnog sviča. Na staroj razerci mi je to bilo još daleko primetnije.

Dakle, k7 nije po meni savršena tastatura, ali je nešto najbliže tome što sam imao prilike da koristim.

Verujem da je ova nova logitech s novim svičevima dobra za kucanje i sve, ali bre ružniju tastaturu maltene u životu nisam video. Bilo bi me sramota da držim to na stolu, ali to je već pitanje ukusa.



A što se tiče prijatnosti u kucanju na različitim tastaturama, to najviše zavisi od kvaliteta keycapsa, pošto su svičevi svuda isti. Meni je stara razerka obična udovica imala daleko lošije keycapsove od k70 i kucanje mi je daleko prijatnije na k70, ali glavna prednost u odnosu na druge su neprevaziđena estetika (opet pitanje ukusa), lakoća održavanja zbog tastera koji nisu uronjeni, opšti kvalitet izrade i gomila sitnih detalja, ali i prisustvo multimedijalnih dugmića i točkića za volume, koji se pokazao kao izuzetno praktična stvar.

Sve u svemu, prezadovoljan sam mojom k70. Jedino što bih još voleo da probam je ova http://www.pckeyboard.com/page/UKBD/UB404LA, najviše zbog buckling spring svičeva (imao ibm model m i malo mi je bilo teško da se naviknem na tvrdoću tastera, ali osećaj pri kucanju je nepreyeban, ali verujem da bih se vremenom navikao i na tvrđe tastere od blue svičeva), ali i zbog trekbola koji bi mi tu zbog posla legao savršeno, jer ovako često moram da drndam desnu ruku s tastature do miša radi nekih prostih operacije koje mogu savršeno s trekbolom da odradim, a da ne pomeram toliko desnu šaku.
 
Ne zavisi uopste od vrste keycapova, imam i pbt i abs i isto ***nje. Jedino sto zavisi od iskustva u kucanju je vrsta switcha, sve ostalo je estetika.
 
Ne zavisi uopste od vrste keycapova, imam i pbt i abs i isto ***nje. Jedino sto zavisi od iskustva u kucanju je vrsta switcha, sve ostalo je estetika.

E, pa moje iskustvo je drugačije. Svaka mehanička sa blue svičevima mi je pružala drugačiji osećaj, a to je jedino do keycapsova.

Na staroj razerci su baš bili nekako klimavi i osećaj pri pritiskanju tastera je mnogo utegnutiji na k70. Isto tako su na CM tastaturama bolji keycapsovi nego na razerci, govorim o običnoj black widow.

Ultimate varijante imaju isto tako bolje keycapsove. Dakle, ako uzmeš samo razer na primer i uporediš obične i ultimate varijante sa istim svičevima, osećaj je znatno drugačiji, u korist ultimate verzije, jer ima daleko kvalitetnije keycapsove od obične udovice.

Tako da i sam kvalitet keycapsova (a ne nužno sama tehnologija izrade istih) može načajno da utiče na osećaj pri kucanju, barem je takav slučaj kod mene.
 
Nazad
Vrh Dno