Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Nema ništa posebno loše u kineskim tastaturama. Za relativno malo para dobija se sasvim zadovoljavajući kvalitet u dosta slučajeva, a neki klonirani prekidači nisu uopšte loši. Različiti od Cherry - da, ali ne i obavezno lošiji. Dalje, ako vam je potreban neki specifičan format, možda ga i nećete naći kod poznatih firmi, ili bar ne za neke razumne pare.

Ja sam skoro naručio Drevo Gramr jer sam želeo što kompaktniju tastaturu, a izašla me je $39 + 580 dinara domaći harač, a za te pare nema ništa slično. Matias Quiet ili Tactile Mini koji mi se sviđaju, koštali bi me daleko više, što ne znači da se jednom neće naći na mom stolu ;)

Istina, font na tasterima je horor, ali prekidači (Outemu Brown) su sasvim dobri, malo teži od Cherry, što nije obavezno loše jer se teže "bottomuje", a i zvuk je dosta pitomiji.

Inače imam i Cooler Master TK sa braon prekidačima, pa mogu da poredim.
I naravno, nemam ništa protiv boljih i skupljih tastatura, samo eto, u ovom trenutku ne želim da dajem toliko para.

A da, što se tiče nesrećnog Entera, preferiram "mali" :)

Outemu Brown su cherry lookalike, neke kopije, sto sam i rekao da je ok. Ovo bih rekao da je cherrymx sa kurtonom:

screenshot_2.png

Inace davai linka do TK-a sa kp? :D
 
Ja sam narucio 2 pakovanja providnih o-ring-ova, pa ce zvuk svakako biti prijatniji. Btw kako su porezovali tast, po tacnoj vrednosti placenoj ili vise?

Ово је послао 6п!

Na 50+ evra ide carina 10%+ PDV 20%...PDV je u principu obavezan na sve narudzbine bez obzira visinu cene ali sam primetio iz licnog iskustva da uzimaju na sve sto kosta vise od 20 evra , mada jako cesto mozes da se provuces da ne platis nista.Sve zavisi od dobre volje carinika...
 
Na 50+ evra ide carina 10%+ PDV 20%...PDV je u principu obavezan na sve narudzbine bez obzira visinu cene ali sam primetio iz licnog iskustva da uzimaju na sve sto kosta vise od 20 evra , mada jako cesto mozes da se provuces da ne platis nista.Sve zavisi od dobre volje carinika...
Hvala, znam to, nego pitao sam da li ih cene po realnoj vrednosti. Ukoliko noraju, nadam se da ce biti samo pdv.

Ово је послао 6п!
 
Hvala, znam to, nego pitao sam da li ih cene po realnoj vrednosti. Ukoliko noraju, nadam se da ce biti samo pdv.

Ово је послао 6п!

Pa 21 vek je i carina ima internet :) , odu pogledaju cenu pa prema njoj odredjuju carinu ukoliko im je sumnjiva cena koja ide sa proizvodom ...kinezi cesto stave neku bezveze cenu btw..
 
Pa 21 vek je i carina ima internet :) , odu pogledaju cenu pa prema njoj odredjuju carinu ukoliko im je sumnjiva cena koja ide sa proizvodom ...kinezi cesto stave neku bezveze cenu btw..
To znam da cesto stave neku nasumicnu. Hvala :)

Ово је послао 6п!
 


Jos malo da krene ova prica i znam kakva ce mi biti sledeca tastatura.
 
Yeah, cekaju se top tier marke da urade ovakvo ******. Kontam da ce Razer tu profitirati, imaju "razer" switcheve.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Redragon Kala, koju nekoliko nas ovde ima, je urađena na ovaj fazon. Zato bi plaćao "top tier" brendu 200 evra za nešto što Kinezi prodaju za 60?
 
Redragon Kala, koju nekoliko nas ovde ima, je urađena na ovaj fazon. Zato bi plaćao "top tier" brendu 200 evra za nešto što Kinezi prodaju za 60?
Zato sto ce doci verovarno sa cherry switchevima. Ali apsolutno se slazem da bi bolji buy bilo nesto manje komercijalno..

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Pa fora i jeste da su svičevi izmenjivi. Ko mi brani da kupim Cherry, Gateron ili bilo koje Cherry klon svičeve i stavim?
 
Meni je danas stigla Varmilo VB87M Bluetooth (Gateron Brown), i prvi utisci su odlični. Sledi par dana intezivnog testiranja pre nego što dam konačnu ocenu.
 
Meni je danas stigla Varmilo VB87M Bluetooth (Gateron Brown), i prvi utisci su odlični. Sledi par dana intezivnog testiranja pre nego što dam konačnu ocenu.

Čestitam na kupovini! Baš me zanimaju utisci, pošto sam se nameračio na istu.
Koliko te je koštala na kraju, kako si naručio, direktno od njih?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čestitam na kupovini! Baš me zanimaju utisci, pošto sam se nameračio na istu.
Koliko te je koštala na kraju, kako si naručio, direktno od njih?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Oko 190 eura sve zajedno.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
@Dimco

Baš me zanima onako iz prve ruke, koliko traje baterija?
Odakle si poručio tastaturu?
 
Massdrop. Kažu da baterija traje 1-2 meseca zavisno od korišćenja osvetljenja.
 
Ako primetiš nigde u opisu se ne spominje da je mehanička, niti vrsta prekidača (switch).


Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
Meni je danas stigla Varmilo VB87M Bluetooth (Gateron Brown), i prvi utisci su odlični. Sledi par dana intezivnog testiranja pre nego što dam konačnu ocenu.
Joj, moja nikako da stigne, posle Nemačke je nestala :)

18d1eaa658877a27309c82873295c403.jpg
 
Znaci da je na carini. Meni su se takve stvari cesto desavale - mada mislim nikad sa DHL...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma meni stiže u Rumuniju, i baš to, nikad mi sa DHL-om nije desilo da se ovoliko čeka.
 
Ma meni stiže u Rumuniju, i baš to, nikad mi sa DHL-om nije desilo da se ovoliko čeka.
Jel beše Nemačka nema DHL (onaj pravi) nego je samo naziv taj (kupila ih druga firma ili tako neka fora), pa će kod nas sve zapravo ići preko regularne pošte.
Pogledaj prvi post i temi o Carini, mislim da je tamo ubačen moj citat za DHL kad sam ga pisao.

P.S. Svakako možeš pozvati DHL i pitati o čemu se radi.
 
Poslednja izmena:
Hmm, ne vidim nigde na sajtu tu opciju, a moj broj GM545322949111570802 ne nalazim u običnoj pretrazi na DHL-u.
 
Rece covek da mu stize u Rumuniju [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma dobro, nije bitno gde stize. Onda ce biti na rumunskom sajtu
 
Eee, u nekim stvarima su ispred nas, ali pošta nije jedna od njih :D
 
Nazad
Vrh Dno